 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-08-2013 09:18 | vifix (2315 punktów) | Okno
5 na 7 | Wczoraj w tvncnbc ukazał się wywiad, który pokazuje skale interwencjonizmu w naszym kraju. Co więcej jest to doskonała ilustracja tego, w jaki sposób można sprawować kontrolę w zasadzie nad każdą firmą. Najważniejsze by stworzyć takie przepisy, w których nawet prawnicy się gubią i nie są do końca pewni o co chodziło władzy. www.tvncnbc.pl/pozwolenie-na-okno,345012.htmlIstnieje jednak dość obiektywny dowód na poparcie tezy mówiącej iż obecnie jest wiekszy socjalizm niż za komuny. Cytat:Liczba urzędników w Polsce w okresie ostatniego ćwierćwiecza wzrosła prawie trzykrotnie. W tym czasie liczba mieszkańców Polski wzrosła o niecały 1% (1988 – 37,9 mln, 2010 – 38,2 mln) www.result(*)zy/liczba-urzednikow-w-polsce/Co więcej, dziś mamy technologie, która przyśpiesza kilkukrotnie różne pracę. Gdyby w prlu posiadano taką technologię to liczba urzędników nie przekroczyłaby pewnie 50 tys. Proszę więc drogich użytkowników o podzielenie się swoimi doświadczeniami z budową okna. Było ciężko? A jeśli jeszcze nie wybudowaliście żadnego to czy jesteście gotowi na "niezbędną" papierkową robotę? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#1 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Okno |
> www.tvncnbc.pl/pozwolenie-na-okno,345012.htmlAż trudno uwierzyć w taki absurd. > Proszę więc drogich użytkowników o podzielenie się swoimi doświadczeniami z budową okna. Było ciężko?Na szczęście okna nie wybijałam. Za to bez problemu wyburzyłam wewnętrzną ścianę działową w mieszkaniu. Uprzedziłam spółdzielnię, że mam taki zamiar, sprawdzili na planach, czy to na pewno działowa, a nie nośna i nie było sprawy (i ściany). |
#2 5 na 5 | vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > Na szczęście okna nie wybijałam. Za to bez problemu wyburzyłam wewnętrzną ścianę działową w mieszkaniu. Uprzedziłam spółdzielnię, że mam taki zamiar, sprawdzili na planach, czy to na pewno działowa, a nie nośna i nie było sprawy (i ściany).Mój ojciec ostatnio ściął aż trzy drzewa na swoim podwórku! Na szczęście ma życzliwych sąsiadów więc żadnego życzliwego donosiciela wśród nich nie ma  |
#3 1 na 1 | szarley (54912 punktów) | Odp: Okno | > Mój ojciec ostatnio ściął aż trzy drzewa na swoim podwórku! Na szczęście ma życzliwych sąsiadów więc żadnego życzliwego donosiciela wśród nich nie ma  > Jeśli zrobił to nielegalnie, to nie masz powodu , żeby się chwalić. Legalna wycinka drzew jest łatwa do załatwienia i tania, jeśli nie są pomnikami przyrody. |
#4 3 na 3 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Okno | > >Na szczęście okna nie wybijałam. Za to bez problemu wyburzyłam wewnętrzną ścianę działową w mieszkaniu. Uprzedziłam spółdzielnię, że mam taki zamiar, sprawdzili na planach, czy to na pewno działowa, a nie nośna i nie było sprawy (i ściany).To się nie liczy, spółdzielnie zawsze były dość liberalne w tej kwestii, w latach 80-tych moi rodzice połowę ścian poprzestawiali w mieszkaniu, poszli z planem i na miejscu im w spółdzielni to zatwierdzili. Spróbowałabyś tak z mieszkaniem komunalnym (należącym do gminy). Zamiast pracowników spółdzielni masz przed sobą urzędników. I już każdy drobiazg urasta do rangi problemu geopolitycznego. > Mój ojciec ostatnio ściął aż trzy drzewa na swoim podwórku! Na szczęście ma życzliwych sąsiadów więc żadnego życzliwego donosiciela wśród nich nie ma  Szczęściarz. Mój znajomy musiał postarać się o opinie biegłego z zakresu chyba botaniki, że morwa czarna jest drzewem owocowym - na owocowe nie trzeba pozwolenia na wycinkę. A miał na kupionej działce dwie wielkie morwy czarne, każda prawie 5 m wysokości (mogą zdaje się do 10 m dorastać). Ściął i zaczęła się jazda. Dwa lata się tarmosił z urzędnikami, ale wygrał. A jak tu dyskutować z kimś, kto stwierdza fachowo "panie, przecież nikt tego nie je, co to za owoce?". ps. Ja jadłam w dzieciństwie, i owoce i dżemy, pycha! Podobne w smaku do jeżyn.
"We live in times of smart phones and stupid people" |
#5 4 na 4 | vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > Jeśli zrobił to nielegalnie, to nie masz powodu , żeby się chwalić.Mój komentarz miał oczywiście formę żartu. Wszystko zostało sprawdzone, czy ten przypadek kwalifikuje się do swobodnej wycinki. > Legalna wycinka drzew jest łatwa do załatwienia i tania, jeśli nie są pomnikami przyrody.Pamiętam jak kiedyś czytałem historię człowieka, którego dom został zniszczony przez drzewo, którego nie można było ściąć. Oczywiście, że jedne kwestie można załatwić tanio i szybko a inne nie. Najgorsze jest jednak to, że nigdy nie wiadomo na jakie działania kwalifikuje się dany przypadek. Możesz podjąć decyzję, a urzędnik zinterpretuje ją jako decyzję błędną. Ba... inny urzędnik zinterpretuje decyzji innego urzędnika jako błędną. To wszystko sprawia, że możesz liczyć tylko na to, że będziesz miał szczęście i nikt nie postanowi uprzykrzyć Ci życia. |
#6 1 na 1 | Marcin Łoziński (385 punktów) | Odp: Okno | > Mój ojciec ostatnio ściął aż trzy drzewa na swoim podwórku! Na szczęście ma życzliwych sąsiadów więc żadnego życzliwego donosiciela wśród nich nie ma  A w lesie moich rodziców ktoś ściął 20 (sic!) brzóz. Pan (prze)biegły wycenił stratę na 106.31zł i policja stwierdziła, że to za mała szkodliwość czynu jest, aby się tym zająć. W najbliższym tartaku podobna ilość drewna to minimum 1200zł. |
#7 2 na 6 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Okno |
> Istnieje jednak dość obiektywny dowód na poparcie tezy mówiącej iż obecnie jest większy socjalizm niż za komuny.> Proszę więc drogich użytkowników o podzielenie się swoimi doświadczeniamiWydawało mi się, że jest forum skierowane do racjonalistów, ale jak widać budowa racjonalnego okna w polskiej rzeczywistości jest ogromnie trudna. Zawsze jakieś zideologizowane ciemniactwo stara się swoim kitem jasny obraz przesłonić. Miłego dnia. @@@ . |
#8 3 na 7 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Okno | |
#9 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Okno | E tam, to żarty przecież. Pewnie to były trzy małe, zdziczałe jabłonki... PS. A Lublin się cacka z baobabem  I dobrze. To drzewo jest równie charakterystyczną wizytówką miasta, jak Brama Krakowska albo zamek. Nie wiem, co będzie, gdy padnie. www.pl.wik(*)_na_placu_Litewskim_w_Lublinie |
#10 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Okno |
> www.tvncnbc.pl/pozwolenie-na-okno,345012.htmlCo pewne: redaktor prowadzący to żałosny pajac robiący z igły widły. Czy wedle niego byle warchoł może sobie okna wybijać czy zamurowywać w dowolny sposób, stawiać czy burzyć domy, przybudówki wedle swojej warcholskiej oceny? Jeszcze mało gargameli, mało głupoty i samowolek? Co byś konkretnie chciał puścić na żywioł budowlany Polaków? > Mój komentarz miał oczywiście formę żartu. Wszystko zostało sprawdzone, czy ten przypadek kwalifikuje się do swobodnej wycinki.To masz dziwne poczucie humoru, popracuj nad nim, bo ten komentarz miał oczywiście formę ściśle współgrająca z postem tytułowym.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > E tam, to żarty przecież. Pewnie to były trzy małe, zdziczałe jabłonki...Jabłonka też (a nawet wiśnia) jest od kilkunastu lat i nadal owoce wydaje  |
#12 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Okno | Po pierwsze - ten ktoś ukradł cudze drzewa. Po drugie - jeśli były starsze niż 10 lat, to na wycinkę musiał mieć zezwolenie, a nie miał. www.murato(*)-wyciecie-drzewa,132_7088.htmlCzy ta policja zgłupiała? Dwa przestępstwa, a oni tak ot, nic? Po trzecie - jakiś idiota to wyceniał. Za 100 zł to sobie można kupić najwyżej pięć małych sadzonek pospolitego gatunku i odmiany z rodzaju Betula. Wiem, bo sadziłam u siebie na RODOS* trzy małe White Light i kosztowało mnie to 96 zł. *RODOS - Rekreacyjny Obiekt Działkowy Ogrodzony Siatką. |
#13 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Okno | > Czy wedle niego byle warchoł może sobie okna wybijać czy zamurowywać w dowolny sposób, stawiać czy burzyć domy, przybudówki wedle swojej warcholskiej oceny?Absolutnie nie. Chyba chodziło o nadmiar papierów, nieadekwatny do wielkości problemu. Mimo wszystko czym innym jest piętnastopokojowa willa, a czym innym jedno okno. > Jeszcze mało gargameli, mało głupoty i samowolek?Chciałabym tylko nieśmiało przypomnieć, że na te wszystkie gargamele zezwolenia wydano... Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego i projektem architektonicznym... A o zgodę na postawienie krzyża czy kapliczki wielebny i tak nie pyta. |
#14 11 na 11 | Maldoror XXIII (2480 punktów) | Odp: Okno |
>Istnieje jednak dość obiektywny dowód na poparcie tezy mówiącej iż obecnie jest wiekszy socjalizm >niż za komuny.
Ale bełkot... Drogi Kolego, poczytaj sobie czym jest "komuna", czym "socjalizm", czym "kapitalizm" a czym "biurokracja". Jeżeli jakieś zjawisko występuje w jednym systemie to wcale nie znaczy, że nie będzie występować w innym. Przez pryzmat biurokracji nie można nazwać jakiegoś systemu "większym socjalizmem niż za komuny". Czyli co? Fryderyk Wielki wprowadził w Prusach komunizm przed narodzinami Karola Marksa?
br |
#15 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Okno | . > E tam, to żarty przecież. Pewnie to były trzy małe, zdziczałe jabłonki...Wiem! Pan Vifix napisał zresztą: Mój komentarz miał oczywiście formę żartu. Wszystko zostało sprawdzone, czy ten przypadek kwalifikuje się do swobodnej wycinki. Ja też trochę żartowałem, gdyż potwornie donoszenia nie znoszę. Tyle, że mnie - pomimo minusowania przez Wielce Szanownych Panów - Werbińskiego i Swobodę - nie wszystkie żarty bawią i nie wszystkie ich głębokie przemyślenia typu: "Istnieje jednak dość obiektywny dowód na poparcie tezy mówiącej iż obecnie jest większy socjalizm niż za komuny" - uważam za godne poważnej rozmowy na forum kierowanym jednak do racjonalistycznej inteligencji, a nie do głęboko wierzących wyznawców różnych religii/ideologii. Podałem dosyć konkretne przykłady takich żartów. Czy mam jeszcze podawać dalsze przykłady głębokiego ograniczenia intelektualnego polegających na sobiepańskim niszczeniu przyrody i zabytków? Nowym panom wolno wszystko. Z niczym i z nikim liczyć się nie muszą. Oni zawsze mają rację. (Wynika to także z argumentowania wypowiedzi oraz minusowania).Proszę spróbować obiektywnie porównać poziom kulturalny Polski (we wszystkich zakresach, łącznie z mediami i urzędasami) z ostatniego 25 lecia PRL z okresem 25 lat "nareszcie wolnej Polski". To żenada i nawet porównywać nie wypada. Tak rzeczywiście - jak porównuję się nawet tylko z inteligentną prawicą z naszego forum, to już jestem dumnym, że nie mam z nimi nic wspólnego, ale gdybym miał się porównać z prawicowym kitem wciskanym w całym kraju, to wstydziłbym się nawet tego, iż jestem Polakiem. > PS. A Lublin się cacka z baobabem I dobrze. To drzewo jest równie charakterystyczną wizytówką miasta, jak Brama Krakowska albo zamek. Nie wiem, co będzie, gdy padnie.Bo to Polska właśnie, ciągle są tu ludzie szlachetni, kulturalni, myślący i żadnej głupocie się nie podający. Zawsze tacy byli i choć najczęściej niezbyt forsiaści i w nie najlepszych układach, to zawsze arystokracja. Cieszę się, że sporo tej arystokracji ducha - ludzi samodzielnie myślących - jest na naszym forum i wszystkich - na Pani ręce - serdecznie pozdrawiam. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|