 |
"I nie wódź nas na pokuszenie" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-01-2012 15:00 | Marek Matejewski (3695 punktów) | "I nie wódź nas na pokuszenie"
8 na 8 | Najstarsza modlitwa chrześcijan "Ojcze Nasz", której rzekomo Chrystus nauczał swoich uczniów podczas podczas swoich kazań składa się z wezwania do Boga i 7 kolejnych próśb do niego skierowanych.
Najbardziej zastanawiająca jest szósta prośba o treści "i nie wódź nas na pokuszenie". Zastanawiam się dlaczego w ogóle nieskończenie dobry Bóg miałby nas wodzić na pokuszenie? Czy wodzenie na pokuszenie nie należy przypadkiem do wyłącznej kompetencji Szatana? Dlaczego mamy kierować tak dziwaczną prośbę do Boga?
Kiedy następnym razem będzie mnie korciło żeby komuś napluć do zupy to najpierw się zastanowię kto mnie kusi: Szatan czy Bóg?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#16 2 na 2 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Zastanawiam się dlaczego w ogóle nieskończenie dobry Bóg miałby nas wodzić na pokuszenie?-Bo mu się piekielnie nudzi. A po kiego czorta wymyślił zakazany owoc? Pewnie tam obstawiają zakłady czy człowieczek się skusi czy nie. Zawsze to lepsza rozrywka niż wysłuchiwanie w kółko tych samych modlitw. 
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein |
| Matix (5786 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > A dlaczego by nie? Pokusy są po to aby im ulegać. Tylko Kościół widzi w tym coś zdrożnego.Są różne pokusy, np. zamiast pójść na zajęcia pójść na bilard, albo grać w gry. |
#18 2 na 2 | ropuszka (154 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > > Pokusy są po to aby im ulegać. Tylko Kościół widzi w tym coś zdrożnego.Jakby się nie ulegało pokusie to nie byłoby z czego księdzom spowiadać  I jak tu wtedy kontrolować owieczki? |
#19 6 na 6 | diogenes (42753 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Chodziło mi przede wszystkim o ukazanie mechanizmu wypaczania nauk biblijnych przez KK...Z wypaczaniem Biblii jest podobnie jak z wypaczaniem bajek. Np. u Mleczki przychodzi Czerwony kapturek do babci i pyta: Babciu, dlaczego masz takie wielkie okna? Czysta herezja.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#20 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > ...Bóg pobudził Dawida do grzechu polegającego na przeprowadzeniu spisu ludności. Karą za ten grzech była zaraza, w wyniku której zmarło "siedemdziesiąt tysięcy mężów".Nie tyle pobudził do grzechu, co chciał sprawdzić, ilu dokładnie powinien zgładzić (i to żonatych) - pewnie miał target założony procentowo. A ten Samuel nie zrozumiał ... > Tę samą historię opisuje 21 rozdz. I ks. Kronik z tym, że tym razem to już nie Bóg tylko szatan pobudził Dawida do grzechu. Jak widać, w międzyczasie został wynaleziony szatan ...Taki pierwotny GUS ... Ale co to ma wspólnego z grzechem  Swoją drogą Niemcy muszą być bardzo religijni, bo protestują przeciwko spisom ludności w swoim kraju. A może zauważyli związek pomiędzy spisem ludności, a wzrostem śmiertelności zaraz po? |
#21 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > ...Pewnie tam obstawiają zakłady czy człowieczek się skusi czy nie. Zawsze to lepsza rozrywka niż wysłuchiwanie w kółko tych samych modlitw.  i śpiewów. Bywałam czasem w kościele. Jeżeli do nieba trafiają głównie te starsze panie, co tak strasznie zawodzą, to ... żal mi go. Przecież ma to na wieki wieków, Amen  |
#22 4 na 4 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | Że też Panie feministki Pana nie zminusowały za tą rogatą istotkę... Może dla równowagi płci zaproponowałby Pan też jakiegoś rogacza? Np. tego najbardziej znanego - św. Józefa z Nazaretu?  |
#23 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | . > Że też Panie feministki Pana nie zminusowały za tą rogatą istotkę...Panie feministki, to wcale nie koniecznie są brzydkimi babami w reformach, to również kobiety piękne i przepiękne, a że niektóre lekko już czas zreformował, to One wiedzą, iż mnie do Apolla też już wiele brakuje. (I zupełnie nie przypominam tego złotowłosego pana z poniższej ilustracji) Ponadto warto pamiętać, że "starszy pan" patrzy przez własne okulary i w jego oczach tak diabelnie piękną dziewczyną może być dla innych "pani starsza". Zresztą mówiłem tylko o marzeniach. > Może dla równowagi płci zaproponowałby Pan też jakiegoś rogacza?Bardzo proszę.  > Np. tego najbardziej znanego - św. Józefa z Nazaretu?  O nie! Dla Józia, to ja mam szacunek, ale gdy Marycha była grzechu warta, to co się chłopu dziwić, że wziął sobie nawet lekko przechodzoną. Przecie błonki pono jeszcze trochę i dla Józia zostało, a później to też dorobił sobie - już samodzielnie - sporą gromadkę. Pozdrawiam. @@@ . |
#24 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | Noooo... te węże to są nawet całkiem, całkiem... ładny zielony kolor... 
Komunizm i katolicyzm mają to do siebie, że łączy je pruderia (M. Środa) |
#25 3 na 3 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | Panie Andrzeju, ma Pan tego więcej? |
#26 4 na 4 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Noooo... te węże to są nawet całkiem, całkiem... ładny zielony kolor...  Taaa... I garnitur gustowny. I jak tu do nieba? Biedny Pascal... |
| Artur@R (7115 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > ..ładny zielony kolor... <U mnie ten zielony..taki sobie  ...ale to spojrzenie i to Martini z oliwką -mniam, mniam 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#28 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > >Że też Panie feministki Pana nie zminusowały za tą rogatą istotkę...Szczerze? Minusów nie stawiam, ale miałam zamiar prosić moderatora o usunięcie. Z trudem się powstrzymałam, ale teraz już nie mogę - co to za metroseksualny obciach ? Ja jeszcze nie noszę okularów!!! > Panie feministki, to wcale nie koniecznie są brzydkimi babami w reformach...No tak, nie zamieściłam zdjęcia... |
#29 2 na 2 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Szczerze? Minusów nie stawiam, ale miałam zamiar prosić moderatora o usunięcie. Z trudem się powstrzymałam, ale teraz już nie mogę - co to za metroseksualny obciach ? Ja jeszcze nie noszę okularów!!!To może ten? Rogów nie ma, bo... wikingowie używają ich do innego celu niż noszenie na głowie. No chyba, że kobitę ma... wesołą   |
#30 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > To może ten? Rogów nie ma, bo... wikingowie używają ich do innego celu niż noszenie na głowie. No chyba, że kobitę ma... wesołą  No, trochę lepiej. Ale w czym on stoi? To reklama rolnictwa ekologicznego? I nie to, żebym była przeciw ekologii, tym bardziej w wydaniu skandynawskim, ale on się tym jeszcze chyba umazał na brzuchu. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|