Racjonalista - Strona głównaDo treści
Naukowo o aborcji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
17-12-2013 16:17dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
Naukowo o aborcji
Ocena 21 na 21
Temat ten często wraca, jako aktualny i ważny. Znów pojawiło się zagrożenie ze strony ciemniaków, którzy chcą zaostrzyć prawo. Środowiska racjonalistów powinny w tej sytuacji przypominać ludziom, że nauka też ma wiele do powiedzenia w kwestii aborcji. Przykład: Nie wszyscy wiedzą, że większość zapłodnionych komórek jajowych umiera z powodu miesiączki po około 14 dniach od zapłodnienia. Oczywiście śmierć ta odbywa się bez świadomości ludzi. Absurdem jest jakiekolwiek upodmiotowienie, nie mówiąc już o ochronie prawnej, obiektu, o którym nikt nie wie, że istnieje. Wniosek: zapłodniona komórka przez pierwsze 14 dni nie może być obiektem żadnej ochrony prawnej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#151
19-12-2013 22:10
 Ocena 4 na 4
Eliath (1441 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Eliath
Dopiero co znalazłem a już zapomniałem. Dziurę w mózgu mi seks wypalił!
Niektórzy wyrazili swoje lęki w kwestii "społeczeństwa nazbyt rozbuchanego seksualnie".

Służę uprzejmie prostym schemacikiem, który pozwoli uniknąć nadmiernego rozbuchania.

Z łatwością daje się stosować. Można wprowadzić jako element indoktrynacji aseksualnej.
Niezastąpiony dla organów ścigania, w sprawach zbrodni cudzołóstwa!

Rzeczywistość jest kłamstwem

#152
20-12-2013 08:25
 Ocena 1 na 1
H.Kruger (860 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Anna Salman
Zdecydowanie wolę się sam wynagrodzić

#153
20-12-2013 09:27
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi dokowski
>Wtedy policja mogłaby próbować badać przyczynę śmierci. Policja musi być zdolna wyśledzić i wyłapać do badań wydzielinę miesiączkową, szczególnie tych kobiet, które będą miesiączkować w ukryciu.
No to jestem spokojna. Na razie policja nie jest zdolna wyśledzić i złapać byle fajtłapowatego złodziejaszka, który włamał się do samochodu/sklepu/mieszkania, zostawiając pełną galerię odcisków palców i tonę materiału genetycznego. Ze sprytnymi kobietami pójdzie im jeszcze gorzej.

#154
20-12-2013 10:09
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi diogenes
>.. pamiętać o szarej eminencji, jaką jest kościół, którego roszczenia do prawdy są równie silne, jak do władzy.
Czy równie? Roszczenia do władzy chyba znacznie silniejsze, a prawda wobec nich wtórna. Zdają się faworyzować tylko "prawdy" im sprzyjające. Coś w stylu: "Niech moja wola zastąpi argumenty", tyle że dla przydania sobie autorytetu posługują się "wolą boską".
[A eminencje szare pewnie dlatego, by rządząc z tylnej kanapy łatwiej unikać odpowiedzialności.]

#155
20-12-2013 13:21
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi setarkos
>>kościół, którego roszczenia do prawdy są równie silne, jak do władzy.
>Czy równie?

Licho wie, jak obiektywnie porównać udział "prawdy" z roszczeniem do władzy w kk. Kościół zdaje sobie sprawę, że rządu nad duszami (czyli świadomością wiernych) nie zdobywa się tylko modłami papieża, kardynałów i biskupów, że składnikiem owej władzy jest propaganda, czyli rzekoma prawda. Dlatego eksperci kościelni wypowiadają się na wszystkie teamaty związane z życiem człowieka dając ich katolicką wykładnię.

>Zdają się faworyzować tylko "prawdy" im sprzyjające. Coś w stylu: "Niech moja wola zastąpi argumenty",...

Jasne. Woluntaryzm jest najprostszą i niezwykle skuteczną metodą manipulacji przekonanaiami: Chcę, aby p, więc p. Świat jest wówczas taki, jaki chcemy, aby był. Proste jak budowa krzyża.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#156
20-12-2013 16:04
 Ocena 2 na 2
Ojciec Ateusz (9201 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi dokowski
> Wniosek: Prawo nie może zakazywać używania "pigułki po".
> Dowód: Aby zażycie "pigułki po" mogło mieć znamiona czynu zabronionego, konieczne jest stwierdzenie zagrożenia dla zdrowia zapłodnionej komórki jajowej.

Przykro mi, ale raczej pójdą na skróty i wprowadzą jakiś łamaniec typu "domniemanie usiłowania zabójstwa".
W końcu nie łyka się "pigułek po" jako suplementu diety, tylko w konkretnym (morrderrczym) celu.

#157
21-12-2013 12:06
 Ocena 1 na 1
Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi szarley
Oficjalne stanowisko Kościoła jest takie, że aborcja w przypadku zagrożenia życia matki powinna być zabroniona.

#158
21-12-2013 12:10
 Ocena-5 na 5
Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi liliac
Aborcja nie jest decydowaniem kobiety o samej sobie tylko o życiu dziecka. Dlatego nie powinna być zawsze dopuszczona - są ważniejsze rzeczy niż wygoda kobiet.

Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
Widzę że ty nigdy nie przyjmujesz do wiadomości, że możesz się mylić. Po co więc sugerujesz, że ja mam to przyjmować.

Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi rafal73
Nie jestem katolikiem tylko ateistą. A to drobna różnica.

#161
21-12-2013 12:14
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>Oficjalne stanowisko Kościoła jest takie, że aborcja w przypadku zagrożenia życia matki powinna być zabroniona.

Chyba znamy inne kościoły. Nie dyskutuję z domysłami

Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
To, że morderca jest zły i powinien umrzeć jest tak oczywiste, że nie można powiedzieć nic odkrywczego uzasadniając to. Nie miał szacunku dla cudzego życia więc nie ma powodu aby jemu ten szacunek przyznawać.

Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi rafal73
Idź na konsultację do psychologa bo masz chłopie jakąś obsesję. Wszędzie widzisz katolików, nawet wśród ateistów jak ja. I szalenie zależy ci na debatowaniu z urojonymi katolickimi wartościami (bo widząc po twoich wpisach - o katolicyzmie nie wiesz nic).

Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Anna Salman
Dewiacją są raczej hobbystyczne skrobanki... o których nie można nic powiedzieć, bo są na świecie gorsze rzeczy. Ale o pedofilii w KK to pewnie już można?

Frank Holman (5897 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi szarley
>>Oficjalne stanowisko Kościoła jest takie, że aborcja w przypadku zagrożenia życia matki powinna być zabroniona.
>Chyba znamy inne kościoły. Nie dyskutuję z domysłami
A ja nie dyskutuje z trollami, które udają, że nie rozumieją, że do takiego bezpośredniego zagrożenia życia najczęściej najpierw trzeba dopuścić nie podejmując rozsądnych medycznych decyzji odpowiednio wcześniej, gdy jest to dużo bezpieczniejsze dla zdrowia, w tym dla możliwości ewentualnych kolejnych poczęć.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365