Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obraz powyborczy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-07-2020 11:05Mariusz Agnosiewicz (moderator)Obraz powyborczy
Ocena 4 na 4
Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.



Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość.

W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy.

Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#181
17-07-2020 15:02
 Ocena 4 na 4
uxbridge (5980 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>Innymi słowy - jeden artykuł z "Gazety Wyborczej" wystarczy? To, co napisała "Gazeta Wyborcza" jest na pewno prawdziwe? Pomijam już fakt, że wiarygodność "Gazety Wyborczej" jest generalnie bliska zeru.

Nie pogrążaj się. Te cytaty pochodzą z WYWIADÓW. Autoryzowanych jeśli ci to coś mówi. Słowa LK przytoczył major Pietruczuk i płk Pietrzak.

A na niewiarygodność GW nie masz żadnych dowodów oprócz swoich PiSowieckich uprzedzeń.


uxbridge (5980 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>>>Cociaż po zastanowieniu coś w tym jest.
>>>>Bo może chodzić o kolejność chronologiczną. Np ksiądz Dziwisz jest przede wszystkim homoseksualistą, potem obrońcą pedofili, a na koniec kardynałem.
>>> Na jakiej podstawie twierdzisz, że ksiądz Dziwisz jest homoseksualistą?
>>Frédéric Martel
>>Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie.
>>Książka oparta na wywiadach z watykańskimi funkcjonariuszami, m in. wysokimi dostojnikami kościoła. Z częścią pod nazwiskiem. Autor nie jest tanim łowcą sensacji. Nikt go nie pozwał za pomówienie.
>Czy tam jest mowa o tym, że ks. Dziwisz jest homoseksualistą?
Tak.
>>A to, że Watykan jest zdominowany przez gejów to wiedza jeszcze powszechniejsza. Heteroseksualista ma tam małe szanse na zrobienie kariery. Nie dotyczy to papieży, bo oni są wybierani a nie mianowani.
> Niby dlaczego wybieranie miałoby coś zmieniać?
Bo mówiąc brutalnie, nie trzeba dawać dupy, żeby zostać wybranym. Trzeba by zbyt wielu obskoczyć. Poza tym nie ten wiek i uroda kandydatów.

uxbridge (5980 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>Może faktycznie, miał inne priorytety.
>W Europie takim rajem dla homoseksualistów były Włochy.
Owszem. Szczególnie w Watykanie.

uxbridge (5980 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Leonardoo
>>Przybliż tez związek Gombrowicza ze śmierdzącymi onucami ss-mańskimi bo mi trudno pokojarzyć.
>Google nie gryzie, dałem pierwszy link z brzega:
>ciekawostk(*)iekali-po-wojnie-do-argentyny/
>Wszyscy w Argentynie wiedzieli, że w tym kraju "ukrywa się" setki SS-manów, tylko "intelektualista" Gombrowicz nie słyszał, nie widział, nie rozumiał.
Wyjechali tam na watykańskich paszportach, więc byli rozgrzeszeni.

Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi TyDraniu

>Proszę, oto autentyczny skan pisma.

To uzasadnienie pierwszego z cytatów.

Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi uxbridge
>>>Może faktycznie, miał inne priorytety.
>>W Europie takim rajem dla homoseksualistów były Włochy.
>Owszem. Szczególnie w Watykanie.
>
Przepraszam, ale szkoda czasu na dyskusję na takim poziomie.

uxbridge (5980 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>>>Może faktycznie, miał inne priorytety.
>>>W Europie takim rajem dla homoseksualistów były Włochy.
>>Owszem. Szczególnie w Watykanie.
>>
> Przepraszam, ale szkoda czasu na dyskusję na takim poziomie.
Nie rozpłacz się.

#188
17-07-2020 16:00
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>Podane przez Ciebie cytaty nie są ani powszechnie znane jako rzeczywiste (a nie "fejkowe") wypowiedzi pewnych osob, ich źródło też nie jest powszechnie dostępne.

Elasp:
Rzeczywiście: nie udajesz.

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#189
17-07-2020 16:02
 Ocena 1 na 1
gruby Rysiek (19903 punktów)Odp: Obraz powyborczy
>Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji.

Wychodzi na to, że określone idee służą okreslonym interesom i że każdy próbuje swój dobrobyt podpiąć pod sprawiedliwość uniwersalną.

#190
17-07-2020 16:06
 Ocena-1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Drobner
>>>Podane przez Ciebie cytaty nie są ani powszechnie znane jako rzeczywiste (a nie "fejkowe") wypowiedzi pewnych osob, ich źródło też nie jest powszechnie dostępne.
> Elasp:
>Rzeczywiście: nie udajesz.

Czyli inwektywy zamiast dowodów? I Ty uważasz się za racjonalistę?

#191
17-07-2020 16:06
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>>>> Proszę podać wiarygodne linki do tych cytatów, ażeby było jasne, że są autentyczne.

Hmmm...

A co z punktem #2?

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#192
17-07-2020 16:10
 Ocena-1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Drobner
>>>>>> Proszę podać wiarygodne linki do tych cytatów, ażeby było jasne, że są autentyczne.
>Hmmm...
>A co z punktem #2?

Jeżeli chodzi o zamach, to nie twierdzę, że miał miejsce. Twierdzę tylko, że jest on przedmiotem hipotezy, która ma pewne (jakieś) uzasadnienie.

#193
17-07-2020 16:14
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>> Elasp:
>>Rzeczywiście: nie udajesz.
> Czyli inwektywy zamiast dowodów? I Ty uważasz się za racjonalistę?

Dziwne.
Jakie 'inwektywy'?
Ja tylko zgodziłem się z Twoją własną opinią o Tobie...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#194
17-07-2020 16:25
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>A co z punktem #2?
> Jeżeli chodzi o zamach, to nie twierdzę, że miał miejsce. Twierdzę tylko, że jest on przedmiotem hipotezy, która ma pewne (jakieś) uzasadnienie.

Ex falso (sequitur) quodlibet...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

gruby Rysiek (19903 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
> Jeżeli chodzi o zamach, to nie twierdzę, że miał miejsce. Twierdzę tylko, że jest on przedmiotem hipotezy, która ma pewne (jakieś) uzasadnienie.

Różni ludzie wierzą w różne zdarzenia, bo im się taka wiara opłaca.

Nie chodzi o to, co się zdarzyło ale o to czemu i komu opłaca się wierzyć.

Wiele narodów przyjęło określone wiary religijne dla korzyści. Nieważne ktory Bóg jest prawdziwy lecz ile wartości wyniknie z uwierzenia.

Za wiarą w zamach stoją policzalne zyski.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365