 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2020 11:05 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Obraz powyborczy
4 na 4 | Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.  Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość. W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy. Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#181 4 na 4 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Innymi słowy - jeden artykuł z "Gazety Wyborczej" wystarczy? To, co napisała "Gazeta Wyborcza" jest na pewno prawdziwe? Pomijam już fakt, że wiarygodność "Gazety Wyborczej" jest generalnie bliska zeru.Nie pogrążaj się. Te cytaty pochodzą z WYWIADÓW. Autoryzowanych jeśli ci to coś mówi. Słowa LK przytoczył major Pietruczuk i płk Pietrzak. A na niewiarygodność GW nie masz żadnych dowodów oprócz swoich PiSowieckich uprzedzeń. |
| uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>>Cociaż po zastanowieniu coś w tym jest.> >>>Bo może chodzić o kolejność chronologiczną. Np ksiądz Dziwisz jest przede wszystkim homoseksualistą, potem obrońcą pedofili, a na koniec kardynałem.> >> Na jakiej podstawie twierdzisz, że ksiądz Dziwisz jest homoseksualistą?> >Frédéric Martel> >Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie.> >Książka oparta na wywiadach z watykańskimi funkcjonariuszami, m in. wysokimi dostojnikami kościoła. Z częścią pod nazwiskiem. Autor nie jest tanim łowcą sensacji. Nikt go nie pozwał za pomówienie.> Czy tam jest mowa o tym, że ks. Dziwisz jest homoseksualistą?Tak. > >A to, że Watykan jest zdominowany przez gejów to wiedza jeszcze powszechniejsza. Heteroseksualista ma tam małe szanse na zrobienie kariery. Nie dotyczy to papieży, bo oni są wybierani a nie mianowani.> Niby dlaczego wybieranie miałoby coś zmieniać?Bo mówiąc brutalnie, nie trzeba dawać dupy, żeby zostać wybranym. Trzeba by zbyt wielu obskoczyć. Poza tym nie ten wiek i uroda kandydatów. |
| uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Może faktycznie, miał inne priorytety.> W Europie takim rajem dla homoseksualistów były Włochy.Owszem. Szczególnie w Watykanie. |
| uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Przybliż tez związek Gombrowicza ze śmierdzącymi onucami ss-mańskimi bo mi trudno pokojarzyć.> Google nie gryzie, dałem pierwszy link z brzega:> ciekawostk(*)iekali-po-wojnie-do-argentyny/> Wszyscy w Argentynie wiedzieli, że w tym kraju "ukrywa się" setki SS-manów, tylko "intelektualista" Gombrowicz nie słyszał, nie widział, nie rozumiał.Wyjechali tam na watykańskich paszportach, więc byli rozgrzeszeni. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Proszę, oto autentyczny skan pisma.To uzasadnienie pierwszego z cytatów. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>Może faktycznie, miał inne priorytety.> >W Europie takim rajem dla homoseksualistów były Włochy.> Owszem. Szczególnie w Watykanie.> Przepraszam, ale szkoda czasu na dyskusję na takim poziomie. |
| uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>>Może faktycznie, miał inne priorytety.> >>W Europie takim rajem dla homoseksualistów były Włochy.> >Owszem. Szczególnie w Watykanie.> >> Przepraszam, ale szkoda czasu na dyskusję na takim poziomie.Nie rozpłacz się. |
#188 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Podane przez Ciebie cytaty nie są ani powszechnie znane jako rzeczywiste (a nie "fejkowe") wypowiedzi pewnych osob, ich źródło też nie jest powszechnie dostępne. Elasp:Rzeczywiście: nie udajesz.
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#189 1 na 1 | gruby Rysiek (19903 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | >Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji.
Wychodzi na to, że określone idee służą okreslonym interesom i że każdy próbuje swój dobrobyt podpiąć pod sprawiedliwość uniwersalną. |
#190 -1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>Podane przez Ciebie cytaty nie są ani powszechnie znane jako rzeczywiste (a nie "fejkowe") wypowiedzi pewnych osob, ich źródło też nie jest powszechnie dostępne.> Elasp:> Rzeczywiście: nie udajesz. Czyli inwektywy zamiast dowodów? I Ty uważasz się za racjonalistę? |
#191 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>>> Proszę podać wiarygodne linki do tych cytatów, ażeby było jasne, że są autentyczne.Hmmm... A co z punktem #2?
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#192 -1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>>>> Proszę podać wiarygodne linki do tych cytatów, ażeby było jasne, że są autentyczne.> Hmmm...> A co z punktem #2? Jeżeli chodzi o zamach, to nie twierdzę, że miał miejsce. Twierdzę tylko, że jest on przedmiotem hipotezy, która ma pewne (jakieś) uzasadnienie. |
#193 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Elasp:> >Rzeczywiście: nie udajesz.> Czyli inwektywy zamiast dowodów? I Ty uważasz się za racjonalistę?Dziwne. Jakie 'inwektywy'? Ja tylko zgodziłem się z Twoją własną opinią o Tobie...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#194 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >A co z punktem #2?> Jeżeli chodzi o zamach, to nie twierdzę, że miał miejsce. Twierdzę tylko, że jest on przedmiotem hipotezy, która ma pewne (jakieś) uzasadnienie.Ex falso (sequitur) quodlibet...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
| gruby Rysiek (19903 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Jeżeli chodzi o zamach, to nie twierdzę, że miał miejsce. Twierdzę tylko, że jest on przedmiotem hipotezy, która ma pewne (jakieś) uzasadnienie.Różni ludzie wierzą w różne zdarzenia, bo im się taka wiara opłaca. Nie chodzi o to, co się zdarzyło ale o to czemu i komu opłaca się wierzyć. Wiele narodów przyjęło określone wiary religijne dla korzyści. Nieważne ktory Bóg jest prawdziwy lecz ile wartości wyniknie z uwierzenia. Za wiarą w zamach stoją policzalne zyski. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|