 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2020 11:05 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Obraz powyborczy
4 na 4 | Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.  Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość. W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy. Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#286 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >> De facto rozumowanie jest proste i logiczne: 1) Rosją jest zdolna likwidować swoich politycznych wrogów, 2) L. Kaczyński był politycznym wrogiem Moskwy, więc 3) L. Kaczyński mógł zostać zlikwidowany przez Moskwę.> >Nie błaźnij się.> Nie mam zamiaru tego robić. Rozumowanie jest jak najbardziej poprawne.> Mariola Szarska została zamordowana przez Jerzego Wermińskiego. (10 świadków widziało jak wchodzili razem do hotelu, ślady jej krwi na jego ubraniu, jego sperma w jej pochwie, odciski palców na nożu, przyznanie się Wermińskiego) Mariola Szarska mogła zostać zabita przez Elaspa "Rozumowanie jest jak najbardziej poprawne." Masz dowody, że nie zabiłeś Marioli? Powtórzę: Nie błaźnij się
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>> De facto rozumowanie jest proste i logiczne: 1) Rosją jest zdolna likwidować swoich politycznych wrogów, 2) L. Kaczyński był politycznym wrogiem Moskwy, więc 3) L. Kaczyński mógł zostać zlikwidowany przez Moskwę.> >>Nie błaźnij się.> >Nie mam zamiaru tego robić. Rozumowanie jest jak najbardziej poprawne.> >> Mariola Szarska została zamordowana przez Jerzego Wermińskiego. (10 świadków widziało jak wchodzili razem do hotelu, ślady jej krwi na jego ubraniu, jego sperma w jej pochwie, odciski palców na nożu, przyznanie się Wermińskiego)> Mariola Szarska mogła zostać zabita przez Elaspa Czy wiesz o tym, że mam skłonności do przebiegłego zabijania ludzi i już kilku zabiłem? Jeżeli to wiesz, masz rzeczywiście prawo do wniosku, że ja mogłem zabić tę kobietę. > "Rozumowanie jest jak najbardziej poprawne."> Masz dowody, że nie zabiłeś Marioli?> Powtórzę: Nie błaźnij się Odpowiedź jest wyżej. |
#288 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Mariola Szarska została zamordowana przez Jerzego Wermińskiego. (10 świadków widziało jak wchodzili razem do hotelu, ślady jej krwi na jego ubraniu, jego sperma w jej pochwie, odciski palców na nożu, przyznanie się Wermińskiego)> >Mariola Szarska mogła zostać zabita przez Elaspa> Czy wiesz o tym, że mam skłonności do przebiegłego zabijania ludzi i już kilku zabiłem?1 Każde państwo zabiło swoich politycznych przeciwników Polska też 2 Fakt, że jesteś seryjnym zabójcą nie jest dowodem że zabiłeś Mariolę Szarską Masz dowody, że nie zabiłeś Marioli?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> > Czy wiesz o tym, że mam skłonności do przebiegłego zabijania ludzi i już kilku zabiłem?> 1 Każde państwo zabiło swoich politycznych przeciwników> Polska też Którego politycznego przeciwnika zabiła polska po r. 1918? > 2 Fakt, że jesteś seryjnym zabójcą nie jest dowodem że zabiłeś Mariolę Szarską> Masz dowody, że nie zabiłeś Marioli? Nie jest dowodem, że zabiłem tę kobietę, ale jest dowodem (albo raczej: poszlaką), że mogłem ją zabić. |
#290 5 na 5 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > ..... ale jest dowodem (albo raczej: poszlaką), że mogłem ją zabić.What??? Poszlaką jest że mogłem zabić, przekroczyć dozwoloną prędkość, zjeść koledze z pracy jego jogurt.... Czyli poszlaką może być zawsze wszystko 😂😂😂😂 Ty nie jesteś zwykłym fanboyem. Ty jesteś już zwykłym...... 😂😂😂😂😂 |
#291 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | |
| chudy Rysiek (19904 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > podwójnie, a nawet potrójnie...> wiadomosci(*)em-potrojnie-6534814581016193aCiekawe na kogo głosował i czy zgłosiłby to, gdyby wygrał Trzaskowski? Gdyby chciał spełnić "obywatelki obowiązek", zgłosiłby taką możliwość jeszcze przed wyborami i nie głosowałby 3x. Nieatwty podejrzewam kolejną manipulację, bo się wynik nie spodobał. Ludzie są niewyobrażalnie chciwi i bezwzględni. Gdy chodzi o własny interes nie liczy się nic i nikt. Oczywiście w większości, bo są jakieś tam wyjątki od reguły. |
#293 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >> Czy wiesz o tym, że mam skłonności do przebiegłego zabijania ludzi i już kilku zabiłem?> >1 Każde państwo zabiło swoich politycznych przeciwników> >Polska też> Którego politycznego przeciwnika zabiła polska po r. 1918?W. Korfantego > >2 Fakt, że jesteś seryjnym zabójcą nie jest dowodem że zabiłeś Mariolę Szarską> >Masz dowody, że nie zabiłeś Marioli?> Nie jest dowodem, że zabiłem tę kobietę, ale jest dowodem (albo raczej: poszlaką), że mogłem ją zabić.Czyli wolno każdemu pisać, że Elasp jest zabójcą Marioli Szarskiej. Ot Twoja logika
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| chudy Rysiek (19904 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >> Czy wiesz o tym, że mam skłonności do przebiegłego zabijania ludzi i już kilku zabiłem?> >1 Każde państwo zabiło swoich politycznych przeciwników> >Polska też> Którego politycznego przeciwnika zabiła polska po r. 1918?> >2 Fakt, że jesteś seryjnym zabójcą nie jest dowodem że zabiłeś Mariolę Szarską> >Masz dowody, że nie zabiłeś Marioli?> Nie jest dowodem, że zabiłem tę kobietę, ale jest dowodem (albo raczej: poszlaką), że mogłem ją zabić.Elasp czy nie byłoby łatwiej napisać wprost? Nienawidzę ruskich, bo za komuny zrobili polskich w konia i wydoili jak krowę. oraz Lubię niemieckich, bo za kapitalizmu tak mi przypięli dojarkę, że nawet nie zauważyłem kiedy i tracę soki życiowe i siły to winie tylko siebie. I wtedy nie potrzeba już dorabiać zamachów. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>> Czy wiesz o tym, że mam skłonności do przebiegłego zabijania ludzi i już kilku zabiłem?> >>1 Każde państwo zabiło swoich politycznych przeciwników> >>Polska też> > Którego politycznego przeciwnika zabiła polska po r. 1918?> W. Korfantego Kogo po roku 1989? |
#296 2 na 2 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >> Którego politycznego przeciwnika zabiła polska po r. 1918?> >W. Korfantego> Kogo po roku 1989?Leppera  i Lecha Kaczyńskiego "zdradzieckie mordy (...) zabiliście mi brata" A jakiego polityka obcego kraju zabiły skrytobójczo władze Rosji po 1989r? |
#297 3 na 3 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Ty nie jesteś zwykłym fanboyem. Ty jesteś już zwykłym...... 😂😂😂😂😂Po prostu nie udaje durnia. |
#298 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > podwójnie, a nawet potrójnie...> wiadomosci(*)em-potrojnie-6534814581016193aJeśli to będzie prawdą, to tylko świadczy o tym, że wybory mogły być sfałszowane na korzyść Dudy. Jak zwykle PiS spartolił następną sprawę i to nie przez niedoskonałość rozwiązań głosowania hybrydowego (albo pocztą, albo bezpośrednio w lokalu wyborczym), ale mogło być rozwiązaniem celowym i świadomym, dającym zawsze przewagę Dudzie w ilości głosów. Wystarczyło mieć tylko informację o stanie głosów, a to już jest łatwiejsze. A wygrał nieznacznie. No i co panie Kaczyński, z pana pomysłem na głosowanie za pośrednictwem poczty? Mało było głosów Polaków, że rodzi się możliwość fałszowania wyborów? Protesty mieliście jak zwykle głęboko w.... A że w Bawarii się udają takie rozwiązania? Pan w Bawarii nie żyje. Tu jest Polska właśnie. Wybory stały się z automatu niewiarygodne, bo wystarczy prawdopodobieństwo podejrzenia. Ja, bynajmniej, już nie mam żadnego zaufania w to co robi PiS, a Duda nie jest dla mnie jeszcze prezydentem, bo nie ma stwierdzającego ważność wyborów przez SN, z potwierdzeniem przez TK. Nie cieszę się z tego, bo to jest smutne. Smutne, gdyż zdemaskowano do jakich podłych podstępów posuwa się pańska partia, z panem na czele, mająca w tytule "prawo i sprawiedliwość". Bo PKW żeście przecież odsunęli. Co będzie z pana samopoczuciem gdy się takie coś okaże możliwym i prawdziwym? Następna afera PiS-u? A właściwie co mnie obchodzi pańskie samopoczucie. Jest pan szefem zdemoralizowanej szajki przestępczej szachrai z panem na czele.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#299 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Powtarzam:Nie musi pan. Mam dobrą pamięć. > Prace nad wyjaśnieniem tracą impet z całkiem naturalnych> powodów - płynie czas i cała sprawa coraz bardziej należy do> przeszłości, poza tym im dalej od katastrofy, tym trudniej o jej> wyjaśnienie, z czego każdy człowiek zdaje sobie sprawę.To są ogólne powody, niekonkretne i niepełne, do tego dotyczące prac komisji Macierewicza. Fakt, że pomija pan inne powody utraty impetu świadczy o tym, że widzi pan tą sprawę dość wybiórczo. Prace nad wyjaśnieniem zostały zakończone raportem PKBWL. Nie spotkałem się później z niczym istotnym, co zawartą tam konkluzję mogłoby podważyć. Proszę wybaczyć, że zwrócę uwagę jeszcze raz na pewną rzecz: swoimi spekulacjami opartymi na domniemanych motywach Moskwy, jakby tkwił pan wciąż w okolicach 2010 r. A mamy 2020 r. Wszystkie te przypuszczenia i spekulacje są znane od lat, od lat nie ma w związku z nimi żadnych postępów. Kilka powodów tego stanu rzeczy pan podał. Niestety, nie wszystkie.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#300 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>>> Czy wiesz o tym, że mam skłonności do przebiegłego zabijania ludzi i już kilku zabiłem?> >>>1 Każde państwo zabiło swoich politycznych przeciwników> >>>Polska też> >> Którego politycznego przeciwnika zabiła polska po r. 1918?> >W. Korfantego> Kogo po roku 1989?> i tak będziesz, uciekał, uciekał, uciekał, zmieniając warunki dyskusji?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|