Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bóg wszechmogący ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
18-04-2014 13:39makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Bóg wszechmogący ?
Ocena 3 na 3
hej,
znalazłem taką wypowiedź :
Co do tzw. satanizmu - największą mizerią tej ideologii/religii jest fakt, że jest ona niesamodzielna - istnieje wyłącznie jako zaprzeczenie Chrześcijaństwa i wiary w Boga. Więc z konieczności ci diabelscy kretyni muszą w swoich teledyskach w kółko nawiązywać i profanować elementy wiary chrześcijańskiej. Ot bzdura dla niedorozwojów.


hej ,
Przykro mi o tym wspominać lecz wiara w boga bez obecności diabła staje się człowiekowi całkowicie zbędna , niepotrzebna a nawet bezsensowna ... to właśnie bóg potrzebuje diabła jak źródlanej wody , jak powietrza ... bogu potrzebny jest wróg .
To właściwie zupełnie niepojęte jak wierzący mogą tego nie dostrzegać .
Bez diabła bóg staje się wręcz śmieszny .
Bóg wszechmogący bez piekła , bez potępienia , bez zbawienia , bez wroga swojego staje się politeistycznym bożkiem , bóstwem , które pilnuje swych wąsko pojętych interesów ...

Wierzący do chwili obecnej nie byli w stanie wymyśić boga bez wrogów lub wroga których należy zniszczyć , zabić i unicestwić ...

pozdrawiam
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
worek kości (2937 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi farmer
>Jasne, a kim Ty jesteś odpisując w ten sposób

Odpisywaczem.

>TOPISZ LUDZI nie gładzisz diabła.

I znowu wklejasz ten tekst - zwykle nie zwracam uwagi na błędy, bo sam je popełniam, ale gdy po raz kolejny napastujesz mnie takim niegramatycznym dziwolągiem...

>Tylko ja rozumiem o co chodzi.

No to bardzo ładnie.

bembergiem w berg

#32
19-04-2014 00:58
 Ocena 3 na 3
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi worek kości

>>TOPISZ LUDZI nie gładzisz diabła.
>I znowu wklejasz ten tekst - zwykle nie zwracam uwagi na błędy, bo sam je popełniam, ale gdy po raz kolejny napastujesz mnie takim niegramatycznym dziwolągiem...

Kolejny, ktory chwyta sie gramatyki

Masz Hitlera i zamiast go zlikwidowac Ty likwidujesz wszystkich Zydow, Polakow i w ogole wszystkich wrogow tego pana aby rozwiazac problem.
Bo czym innym byl potop? Po co topic wszystkich ludzi, skoro mozna bylo utopic diabla (zrodlo tego zla, ktore bogu sie nie podobalo). Po wyeliminowaniu zrodla zla ludzie powinni byc dobrzy.

worek kości (2937 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi rafal73
>Po wyeliminowaniu zrodla zla ludzie powinni byc dobrzy.

Gdzie wyczytałeś, że za zło popełniane przez ludzi, w rzeczywistości odpowiada Szatan?


bembergiem w berg

#34
19-04-2014 01:29
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi worek kości
>>Po wyeliminowaniu zrodla zla ludzie powinni byc dobrzy.
>Gdzie wyczytałeś, że za zło popełniane przez ludzi, w rzeczywistości odpowiada Szatan?

To szatan nie wodzi nas na pokuszenie?
Skoro szatan nie jest odpowiedzialny za zlo, ktore popelnia czlowiek to czemu ma Taki zly Image?

#35
19-04-2014 01:50
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi rafal73
>To szatan nie wodzi nas na pokuszenie?
>Skoro szatan nie jest odpowiedzialny za zlo, ktore popelnia czlowiek to czemu ma Taki zly Image?

Jeśli pewna kobieta kusi żonatego faceta, a ten jej ulega, idzie z nią do łóżka i tym samym zdradza swoją żonę, to ta zdrada jest czyją WYŁĄCZNĄ winą - tej kobiety, czy tego faceta?


bembergiem w berg

rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi worek kości
>>To szatan nie wodzi nas na pokuszenie?
>>Skoro szatan nie jest odpowiedzialny za zlo, ktore popelnia czlowiek to czemu ma Taki zly Image?
>Jeśli pewna kobieta kusi żonatego faceta, a ten jej ulega, idzie z nią do łóżka i tym samym zdradza swoją żonę, to ta zdrada jest czyją WYŁĄCZNĄ winą - tej kobiety, czy tego faceta?

Czyli w koncu diabel czym lub kim jest? Jest wspolodpowiedzialny za zlo czy nie?


pawel_wr (4297 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi worek kości

>Gdzie wyczytałeś, że za zło popełniane przez ludzi, w rzeczywistości odpowiada Szatan?

Dlaczego Wszechmocny Pam BOg nie unicestwił szatana ?
Dlaczego w ogóle go stworzył,i w raju umieścił go w gadającym wężu ?!?!

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

pawel_wr (4297 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi worek kości

>Ludzie, którzy się modlą, żeby nie byli wodzeni na pokuszenie, kierują raczej dość osobiste prośby. Czy gdyby ich wypytać, czy modlitwy im pomagają w opieraniu się różnym złym pokusom, a oni by odparli, że pomagają i to bardzo, to uznałbyś to za dowód skuteczności odmawiania pacierza?

A więc to Bóg,a nie diabeł wodzi ludzi na pokuszenie ....
Przeciez ludzie nie modlą się do diabła.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

pawel_wr (4297 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi worek kości
>>TOPISZ LUDZI nie gładzisz diabła.
>Katolicy interpretują opowieść o Arce Noego alegorycznie.

Tylko czy sam Noe wiedział, że on sam jest alegorią,a nie dosłownością.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#40
19-04-2014 02:51
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi rafal73
>>Jeśli pewna kobieta kusi żonatego faceta, a ten jej ulega, idzie z nią do łóżka i tym samym zdradza swoją żonę, to ta zdrada jest czyją WYŁĄCZNĄ winą - tej kobiety, czy tego faceta?
>Czyli w koncu diabel czym lub kim jest? Jest wspolodpowiedzialny za zlo czy nie?

Najpierw odpowiedz na moje pytanie, kto w przytoczonej przeze mnie historyjce jest odpowiedzialny, według ciebie, za zdradę.


bembergiem w berg

#41
19-04-2014 02:56
 Ocena-1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi pawel_wr
>Dlaczego Wszechmocny Pam BOg nie unicestwił szatana ?
>Dlaczego w ogóle go stworzył,i w raju umieścił go w gadającym wężu ?!?!

Dużo o tym napisano, serio. Zdradzasz praktycznie zerową wiedzę o chrześcijańskiej teologii, a ja tutaj nie udzielam korepetycji. Przyjdź z jakimś poglądem, to podyskutujemy.

bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi pawel_wr
>>Ludzie, którzy się modlą, żeby nie byli wodzeni na pokuszenie, kierują raczej dość osobiste prośby. Czy gdyby ich wypytać, czy modlitwy im pomagają w opieraniu się różnym złym pokusom, a oni by odparli, że pomagają i to bardzo, to uznałbyś to za dowód skuteczności odmawiania pacierza?
>A więc to Bóg,a nie diabeł wodzi ludzi na pokuszenie ....

mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_31.htm


bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi pawel_wr
>Tylko czy sam Noe wiedział, że on sam jest alegorią,a nie dosłownością.

Co za genialna uwaga.

bembergiem w berg

rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi worek kości

>>A więc to Bóg,a nie diabeł wodzi ludzi na pokuszenie ....
>mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_31.htm

Na takie proste pytanie taka karkolomna i zawila odpowiedz?
Pustynia, dupa Maryni i takie inne duperele. Dobre

Szkoda, ze te interpretacje mozna sobie o kant dupy rozbic. Bo chyba nie powiesz, ze jakis blogger moze na wlasna reke zinterpretowac modlitwe, ktora Jezus przekazal swoim uczniom. Jak wiemy z innego watku:

KKK 119 "Zadaniem egzegetów jest pracować według tych zasad nad głębszym zrozumieniem i wyjaśnieniem sensu Pisma świętego, aby dzięki badaniu 94 przygotowawczemu sąd Kościoła nabywał dojrzałości. Albowiem wszystko to, co dotyczy sposobu interpretowania Pisma świętego, podlega ostatecznie sądowi Kościoła, który ma od Boga polecenie i posłannictwo strzeżenia i wyjaśniania słowa Bożego" (Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 12).

Czyli tylko kosciol ma prawo na prawidlowa interpretacje tej modlitwy.

#45
19-04-2014 03:30
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Bóg wszechmogący ?
W odpowiedzi worek kości
>>Tylko czy sam Noe wiedział, że on sam jest alegorią,a nie dosłownością.
>Co za genialna uwaga.

Ja tylko naśladuję Twój sposób prowadzenia dyskusji....

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365