 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-04-2014 13:39 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Bóg wszechmogący ?
3 na 3 | hej, znalazłem taką wypowiedź : Co do tzw. satanizmu - największą mizerią tej ideologii/religii jest fakt, że jest ona niesamodzielna - istnieje wyłącznie jako zaprzeczenie Chrześcijaństwa i wiary w Boga. Więc z konieczności ci diabelscy kretyni muszą w swoich teledyskach w kółko nawiązywać i profanować elementy wiary chrześcijańskiej. Ot bzdura dla niedorozwojów.
hej , Przykro mi o tym wspominać lecz wiara w boga bez obecności diabła staje się człowiekowi całkowicie zbędna , niepotrzebna a nawet bezsensowna ... to właśnie bóg potrzebuje diabła jak źródlanej wody , jak powietrza ... bogu potrzebny jest wróg . To właściwie zupełnie niepojęte jak wierzący mogą tego nie dostrzegać . Bez diabła bóg staje się wręcz śmieszny . Bóg wszechmogący bez piekła , bez potępienia , bez zbawienia , bez wroga swojego staje się politeistycznym bożkiem , bóstwem , które pilnuje swych wąsko pojętych interesów ...
Wierzący do chwili obecnej nie byli w stanie wymyśić boga bez wrogów lub wroga których należy zniszczyć , zabić i unicestwić ...
pozdrawiam makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#46 2 na 2 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? |
> [..]chrześcijańskiej teologii,Rzeczywiście, na filozofowaniu o starożytnej bajkologii z Bliskiego Wschodu mam blade pojęcie. > Przyjdź z jakimś poglądem, to podyskutujemy.Mój pogląd na diabła : Diabeł pełni w piekle role pozytywną. Jeśli jest inaczej, uzasadnij.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#47 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > >Jasne, a kim Ty jesteś odpisując w ten sposób> Odpisywaczem.To widzę, > >TOPISZ LUDZI nie gładzisz diabła.> I znowu wklejasz ten tekst - zwykle nie zwracam uwagi na błędy, bo sam je popełniam, ale gdy po raz kolejny napastujesz mnie takim niegramatycznym dziwolągiem...Wklejam Twoją wypowiedź i kwituje to swoją, to nie moja wina że nie przemyślałeś swojej wypowiedzi. Zobacz jakie to proste, ktoś coś napisał > miłosierny i nieśmiertelny bóg powinien móc usunąć szatanaTy odpisałeś > Pozbawianie kogoś istnienia - czyli najwyższego dobra - tylko dlatego, że ten ktoś ma inne zdanie, nie wydaje się być pozytywną skłonnością.Ja odpisałem no, dlatego pakuj się na łódź ze zwierzętami......o resztę się nie martw ja to załatwię bardzo wydajnym sposobem. Ale miejsca będzie dużo może zamiast wron albo gołębi które i tak tylko srają wezmę jakieś dziecko. "Nain, najn" ludzie są źli idą pod wodę. To może utop też diabła spytał NOE. Co? Skończyłeś już łódź? No....to ja idę odkręcać kran..... I nagle nie spodobał Ci się styl nie gramatyczny Stwierdziłeś że jestem literalnym interpretatorem Biblii Zrobiłeś szybką analizę o fundamentalnych ateistach, próbujący kompromitować chrześcijańską moralność A gdy skróciłem tą historyjkę to nagle nie spodobał Ci się styl nie gramatyczny Kontekstu nie rozumiesz? Bo ja wiem o co chodzi. Chcesz tak zagmatwać rozmowę by nikt nie wiedział o co chodzi. To taki styl. > >Tylko ja rozumiem o co chodzi.> No to bardzo ładnie."Wybacz" ale to akurat o twoich wypowiedziach..... |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? |
> Mój pogląd na diabła : Diabeł pełni w piekle role pozytywną.Mógłbyś uzasadnić swój pogląd? Ja tam w żadnego Diabła nie wierzę.  I gdzie niby piekło o którym wspominasz miałoby istnieć? > Jeśli jest inaczej, uzasadnij.Zgodnie z zasadą Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat ciężar dowodu spoczywa na twierdzącym a próba przerzucenia go na drugą stronę( argumentum ad ignorantiam) jest nieuczciwym chwytem erystycznym.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
| Christos (2696 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? |
> TOPISZ LUDZI nie gładzisz diabła.<> Potrafisz wybronić swoją wypowiedź?<Aby ludzie posmakowawszy Zła docenili Dobro.
No gods, no masters...I am who I am. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > NOE.Noe nie jest postacią historyczną.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > Mój pogląd na diabła : Diabeł pełni w piekle role pozytywną.> Jeśli jest inaczej, uzasadnij.Uzasadnij najpierw swoje stanowisko. Przecież to elementarz higienicznej dyskusji.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > Czyli tylko kosciol ma prawo na prawidlowa interpretacje tej modlitwy.KK ma prawo osądu, czy dana interpretacja jest zgodna z doktryną. Jeśli dana osoba związana z KK publikuje w sieci pod własnym nazwiskiem swoje przemyślenia, to znaczy że KK uznał te poglądy za zgodne z doktryną.
bembergiem w berg |
#53 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > >NOE.> Noe nie jest postacią historyczną.Za to bóg i diabeł są. Eh.. konkurs analogii, alegorii, wyobrażeń. Gdzie na drugim końcu skali można znaleźć boga obdartego z wszystkich atrybutów tak na wszelki wypadek gdyby ktoś nagle zapytał jak człowiek może przeżyć w rybie i modlić się do boga. Noe bóg szatan. Jeśli podstawie "swojego" NOE to: > Pozbawianie kogoś istnienia - czyli najwyższego dobra - tylko dlatego, że ten ktoś ma inne zdanie, nie wydaje się być pozytywną skłonnością.W zasadzie to dobrze napisałeś. "Nurtuje" mnie czemu nie miałby tego zrobić z diabłem. Ceni go bardziej? W potopie zabija wszystkich złych a zostawia tylko dobrego. Czy zabicie diabłów i zostawienie aniołów nie było by podobną alegorią? |
#54 2 na 2 | Grimar (1210 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > >dlaczego wszechmogący bóg pozwolił na zaistnienie zła w szatanie> Szatan sam decyduje o swoim losie. Jego wybór. Nie po to Bóg dał różnym stworzeniom wolną wolę, żeby zakładać im obroże.Problem polega na tym, że gdyby Bóg był wszechmogący, to mógłby stworzyć taki świat gdzie wolna wola i brak zła byłyby do pogodzenia. No bo co miałoby mu stanąć na przeszkodzie? W końcu stoi on poza wszelkimi zasadami, to on ma rządzić nimi, a nie one nim. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > gdyby Bóg był wszechmogący, to mógłby stworzyć taki świat gdzie wolna wola i brak zła byłyby do pogodzenia.A może faktycznie stworzył taki świat, tylko my źle definiujemy zło?
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > W potopie zabija wszystkich złych a zostawia tylko dobrego.Alegoria - w sztuce i literaturze: postać, idea lub wydarzenie mające poza dosłownym znaczeniem stały umowny sens przenośny (w przeciwieństwie do symbolu), np. kobieta z przewiązanymi oczami, mająca w jednej ręce wagę, a w drugiej miecz - alegoria sprawiedliwości. Przy twoim prostym rozumowaniu, rozmowa o sprawiedliwości i jej symbolice, sprowadzałaby się do domagania się dowodu na istnienie Temidy i bogów olimpijskich.
bembergiem w berg |
| Grimar (1210 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > >gdyby Bóg był wszechmogący, to mógłby stworzyć taki świat gdzie wolna wola i brak zła byłyby do pogodzenia.> A może faktycznie stworzył taki świat, tylko my źle definiujemy zło?Jeśli pijesz do prywacyjnej teorii zła, to wystarcza przedefiniować problem, aby znów uderzył. Zamiast pytać o zło, moża zapytać dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg stworzył świat, który w całości nie jest wypełniony dobrem? I znów jesteśmy w punkcie wyjścia. Substancjalność bądź niesubstancjalność zła ma tu praktycznie znaczenia. |
#58 1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > >W potopie zabija wszystkich złych a zostawia tylko dobrego.> Alegoria - w sztuce i literaturze: postać, idea lub wydarzenie mające poza dosłownym znaczeniem stały umowny sens przenośny (w przeciwieństwie do symbolu), np. kobieta z przewiązanymi oczami, mająca w jednej ręce wagę, a w drugiej miecz - alegoria sprawiedliwości.> Przy twoim prostym rozumowaniu, rozmowa o sprawiedliwości i jej symbolice, sprowadzałaby się do domagania się dowodu na istnienie Temidy i bogów olimpijskich.A przekazanie dekalogu to metafora czy fakt? |
#59 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > A przekazanie dekalogu to metafora czy fakt?To nakaz moralny.
bembergiem w berg |
rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg wszechmogący ? | > >A przekazanie dekalogu to metafora czy fakt?> To nakaz moralny.Ale metaforyczny czy faktyczny? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|