 |
Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-03-2015 00:05 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
1 na 5 | Wszyscy dla wszystkich
Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby co uszył, Gdyby nie miał mieszkania?
A i murarz by przecie Na robotę nie ruszył, Gdyby krawiec mu spodni I fartucha nie uszył.
Piekarz musi mieć buty, Więc do szewca iść trzeba, No, a gdyby nie piekarz, Toby szewc nie miał chleba.
Tak dla wspólnej korzyści I dla dobra wspólnego Wszyscy muszą pracować, Mój maleńki kolego.
Spróbujmy w naszym wierszu teraz ulokować inwestora, który także potrzebuje ubrania, butów, mieszkania i chleba.
Niech pracą będzie POSIADANIE OSZCZĘDNOŚCI W PIENIĄDZU a wynagrodzeniem za tę pracę odsetki od pożyczek, odsetki od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych.
Niech pracę będzie POSIADANIE PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH a wynagrodzeniem za tę pracę dywidendy, dochody z tytułu udziału w funduszach kapitałowych, odpłatnego zbycia prawa poboru, czy zbycia pochodnych instrumentów finansowych.
Niech pracą będzie POSIADANIE NALEŻNOŚCI a wynagrodzeniem za tę pracę odsetki od należności, dyskonto z nabycia należności, dochód z obrotu wierzytelnościami czy opłaty windykacyjne.
Niech pracą będzie POSIADANIE NIERUCHOMOŚCI a wynagrodzeniem za tę pracę dochody spekulacyjne.
Co takiego inwestor robi dla szewca, krawca, piekarza czy budowlańca iż przysługuje mu za jego pracę dochód kapitałowy?
Alokuje kapitał? Odbiera jednemu szewcowi młotek i zlecenie na wykonanie butów i przekazuje je innemu szewcowi, który 2x szybciej wbija gwoździki? Odbiera jednemu budowlańcowi kielnię i zlecenie na wymurowanie ściany i przekazuje je innemu budowlańcowi, który buduje ściany prostsze i 2x szybciej? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#31 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Sam zawiadamiaj nie wysluguj się innymi.OK. prosiłem mieszkających w Rzeszy, bo im łatwiej > I co teraz?> Postarasz się w odwecie zalatwic mi bezrobocie? Zeby bieda odebrala mi rozum i glos? Zebys nadal mogl robic swoje bez względu na innych i oczekiwać za to pochwały?Nie, postaram się powiadomić niemiecką inspekcję i upomnieć sie o Twoje prawa, skoro sam nie poradzisz Ja będę robił swoje, to mój chleb. |
#32 1 na 5 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Dokladnie tak. Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok. Moja optyke zmienily moje problemy finansowe, ktore można rzecz wynikly z mojej chciwości. Co masz na myśli mówiąc, ze nadaje jak potluczony? Czy moje zdania są nielogiczne? Nie rozumiesz ich sensu? Nie wiess gdzie podmiot a gdzie orzeczenie? Czy tylko nie podoba ci sie przekaz bo chcesz czegoś innego niz ja? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > >Wykluczony z systemu przez dlug zaciągnięty na budowę domu w okresie boomu.> Czyli jak zarabiales pieniadze to nie przeszkadzalo Ci wziac od znienawidzonego banku (ktory zarabia na posiadaniu kasy) kredytu na dom  > p*****lisz jak potluczony. Nie wierze Ci, ze pracujesz bez urlopu, nie wierze Ci, ze z 4-ka dzieci klepiesz biede w Niemczech.> Masz cos z deklem i z nadmiaru wolnego czasu (i pieniedzy) p*****lisz jak potluczony  Mieszkasz w Berlinie... może dopomożesz? znajdź, proszę, namiary na niemiecką instytucję broniącą praw pracowników. Proszę |
#34 6 na 6 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Dokladnie tak. Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok.> Moja optyke zmienily moje problemy finansowe, ktore można rzecz wynikly z mojej chciwości.Czyli Ty zwykly Kali jestes: - miec pieniadze jest o.k. - nie mie pieniedzy nie jest o.k. i dlatego musiec kazac zabronic innym zarabiac pieniadze. I kazac to p*****leniem jak potluczony bo inaczej wydac sie, ze p*****lic glupoty. > Co masz na myśli mówiąc, ze nadaje jak potluczony?To co mowie: p*****lisz jak ksiadz, ktory na serio chce wytlumaczyc, ze trojca swieta to najlogicznejsze rzecz na swiecie. Jeszcze bardziej logiczna niz 2+2=4 > Czy tylko nie podoba ci sie przekaz bo chcesz czegoś innego niz ja?A to Ty masz Jakis przekaz? Przeciez wlsnie przyznales, ze chcesz zmieniac swiat, bo nie potrafisz pieniadza zarobic. Taki przekaz ma kazdy zlodziej - kradne, bo nie chce mi sie uczciwa praca zarabiac. |
#35 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > >>Wykluczony z systemu przez dlug zaciągnięty na budowę domu w okresie boomu.> >Czyli jak zarabiales pieniadze to nie przeszkadzalo Ci wziac od znienawidzonego banku (ktory zarabia na posiadaniu kasy) kredytu na dom  > >p*****lisz jak potluczony. Nie wierze Ci, ze pracujesz bez urlopu, nie wierze Ci, ze z 4-ka dzieci klepiesz biede w Niemczech.> >Masz cos z deklem i z nadmiaru wolnego czasu (i pieniedzy) p*****lisz jak potluczony  > Mieszkasz w Berlinie... może dopomożesz? znajdź, proszę, namiary na niemiecką instytucję broniącą praw pracowników. ProszęMam niedlugo urlop. Zrobie sobie jaja i zadzwonie do Arbeistagentur i powiadomie, ze ich klient jest wyzyskiwany przez pracodawce. Niech sprawdza ile zarabia (czy ma w ogole prawo do zasilku) i czy wskazana jest interwencja policji, sluzby celnej i innych organow  |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > >Mieszkasz w Berlinie... może dopomożesz? znajdź, proszę, namiary na niemiecką instytucję broniącą praw pracowników. Proszę> Mam niedlugo urlop. Zrobie sobie jaja i zadzwonie do Arbeistagentur i powiadomie, ze ich klient jest wyzyskiwany przez pracodawce. Niech sprawdza ile zarabia (czy ma w ogole prawo do zasilku) i czy wskazana jest interwencja policji, sluzby celnej i innych organow  Liczę na to i bardzo Cię o to proszę. Mnie w obcym kraju i przy słabej jednak znajomości (prawniczego zwłaszcza ) języka byłoby o wiele trudniej |
#37 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Wszystko prawda. To jest moja historia.> Potem 2 lata bezrobocie i ponad rok jako robotnik.> Wykluczony z systemu przez dlug zaciągnięty na budowę domu w okresie boomu.Krystkon trzeba było prosto z mostu że chcesz produkować kasę youtu.be/xpfnVokiY48?t=12sOwijasz w bawełnę jak ci no wiesz wyzyskiwacze.....  Dobra rozumiem że ciężko życie to nie bajka ale po co ta ściema? |
#38 1 na 3 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? |
> Nie, postaram się powiadomić niemiecką inspekcję i upomnieć sie o Twoje prawa, skoro sam nie poradziszA pytał Ty samego zainteresowanego czy sobie tego życzy? Zamiast pomóc, możesz gościowi zaszkodzić. Cytat:Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#39 1 na 1 | Christos (2696 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | LAGetSi - Landesamt für Arbeitsschutz, Gesundheitsschutz und technische Sicherheit Berlin Haus E / Haus L Turmstraße 21 10559 Berlin Tel.: (030) 902 545 0 Fax: (030) 902 545 301
No gods, no masters...I am who I am. |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? |
> Mam niedlugo urlop. Zrobie sobie jaja i zadzwonie do Arbeistagentur i powiadomie, ze ich klient jest wyzyskiwany przez pracodawce.Ty sobie "zrobisz jaja" a gość straci pracę. Rozumiem, że jak na forum nie da się wygrać dyskusji to trza se w realu odbić... 
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#41 -1 na 3 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? |
Następny gorliwy nick.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#42 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > >Mam niedlugo urlop. Zrobie sobie jaja i zadzwonie do Arbeistagentur i powiadomie, ze ich klient jest wyzyskiwany przez pracodawce.> Ty sobie "zrobisz jaja" a gość straci pracę. Rozumiem, że jak na forum nie da się wygrać dyskusji to trza se w realu odbić...>  Ja chce mu pomoc. Facet najwodoczniej jest wyzyskiwany. Jesli mowi prawde, to nie ma sie czego obawiac. Wrecz przeciwnie - odetchnie i przestanie byc niewolnikiem. Jesli mowi nieprawde i bierze bezprawnie zasilek (czyli oszukuje wszystkich podatnikow) to nie bede po nim plakal. Pracy nie straci bo z jego opowiesci wynika, ze firma w ktorej pracuje ma mase zamowien (inaczej nie pracowalby rok bez urlopu). No chyba, ze facet po prostu p*****li sobie w necie.....  |
#43 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > >Nie, postaram się powiadomić niemiecką inspekcję i upomnieć sie o Twoje prawa, skoro sam nie poradzisz> A pytał Ty samego zainteresowanego czy sobie tego życzy? Zamiast pomóc, możesz gościowi zaszkodzić.Czy można zaszkodzić niewolnikowi? Jeśli widzisz bitą przez męża kobietę, wzywasz policję, nie pytasz ją czy męża kocha |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? |
No nie wiem... nie znam niemieckich realiów. Znam za to polskie, niestety.  Może jednak warto być fair, napisać pw i zapytać Krystiana czy jest "za"? 
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
| Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > >Nie analizuję tu konkretnie zależności INWESTOR FINANSOWY - ZARZĄD PRZEDSIĘBIORSTWA, poszukując w tym stosunku pasożytnictwa lecz analizuję relację INWESTOR FINANSOWY - SPOŁECZEŃSTWO tu poszukując pasożytnictwa.<<A społeczeństwo to całość, łącznie z przedsiębiorcami płacącymi podatek dochodowy. Inwestorzy zresztą tak samo go płacą. Jeśli zamiast przebalować pieniądze, zainwestuję je, to również społeczeństwo coś z tego ma. Jedni dlatego, że znajdą pracę, inni dlatego że mogą kupic towar albo usługę. Innym rozwiązaniem jest socjalizm, w którym inwestorem nie mogłem być, ale to już przerobiliśmy i wiadomo, co z tego wyszło. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|