 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-08-2015 22:01 | Max Golonko (1811 punktów) | Obcy, a kościół
6 na 6 | Koledzy arcybiskupa Wesołowskiego, pedofila ściganego przez prawo, który żyje komfortowo w Watykanie, zaczynają obawiać się potencjalnego odkrycia sygnałów świadczących o istnieniu pozaziemskich istot rozumnych.
Ostatnio uczony-teolog z Watykanu oznajmił że Jezusa 2.0 na innych planetach, nawet z istotami rozumnymi, nie było i nie będzie.
Papież Franciszek w publicznym wystąpieniu zastanawiał się czy księża będą chrzcić inteligentnych kosmitów jeśli się z nimi zetkniemy.
Miłej nocy p.s. Przypomina się "Ogniem i Mieczem", żeby tylko nie zaszło to w drugą stronę (jeśli oni mają swoich bałwanów ... tfu boga).
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..| Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | Pan się gruntownie mylisz. Murarze są bardziej pedofilni w zakresie ścisłej definicji formalnej (pedofil oznacza obcowanie z bardzo młodym dzieckiem a nie nastolatkiem) tymczasem tu mamy homoseksualistów (tacy statystycznie cześciej wybierają seminarium) molestujących nastoletnich chłopców! To są formalnie tylko homosekusalisći a faktycznie (potocznie) pedofile (bo atakują chłopców do lat 17) Miłego dnia |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | No to mamy nowe teoryje..., bo trzeba by było danych, danych, danych... |
#33 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | . > Niepotrzebnie się martwisz o nas wierzących.Pełna zgoda! Czy będzie się martwił czy i nie i tak na jedno wyjdzie. z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda, gdyż wierzącego nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej. Na tym właśnie polega ograniczenie intelektualne wynikające z wiary. Ponadto wszystkie doktryny religijne podlegają stałemu aggiornamento, czyli dopasowaniu starych mitów do współczesności.Warto tu zapoznać się z historią stosunku Kościoła do nauki napisaną przez katolickiego historyka: Georgesa Minoisa - KOŚCIÓŁ I NAUKA. DZIEJE PEWNEGO NIEPOROZUMIENIA. OD AUGUSTYNA DO GALILEUSZA> Co prawda odkrycie obcych byłoby nową jakością i religie musiałyby się z tym zmierzyć, jednak, jak wskazuje historia (np. odkrycie Ameryki), nic szczególnego się nie stanie.Całkowicie się tu z Panem zgadzam, trochę fermentu by powstało, ale ostatecznie spłynęłoby to po wierzących jak woda po kaczce. (Ilustruje to doskonale Pański udział w naszym forum.)> Interpretacja zapisów stworzenia świata w Biblii jest dość jasna i nie zmieni jej obecnośc kosmitów, ani drugiej Ziemi, czy księżyca. Biblia jest po prostu prawdopodonnie kierowana tylko do mieszkańców Ziemi,Biblia jest kierowana tylko do tych, którzy zdolni są uwierzyć w mity w niej zapisane, a była tworzona począwszy od czasów dobrze przed I tysiącleciem przed naszą erą i przez cały czas jest permanentnie redagowana. www.racjon(*)p/s,4937/q,Ksiega.nad.ksiegami> a nie innych planet, także nie siłuj się na "sensację". Przecież anioły w religii też istnieją a Biblia nie jest do nich kierowana, a to przecież też kosmici, jak i my - ludzie.> Co więcej, Jezus, Bóg, to też kosmici.I znowu tu się z Panem zgadzam. Jedna bajda mniej czy więcej na głęboko wierzących żadnego większego wrażenia nie zrobi. Tak jak nie zrobiło ujawnienie masowych łajdactw kleru w ostatnim stuleciu. Co bogobojnego katolika obchodzi np. taki Wesołowski, czy Gil dopóki to nie jego syna zerżnął? @@@ . |
#34 -2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | > Przeciez ja sie o was nie martwie. Wiem, ze wszysztko sobie wytlumaczycie. Nawet jaka Allah zejdzie na ziemie to i tak sobie wytlumaczycie, ze to Jahwe anie Allah  Nie wiem czy to wiesz, ale Jahwe i Allah to ten sam Bóg. > >Interpretacja zapisów stworzenia świata w Biblii jest dość jasna i nie zmieni jej obecnośc kosmitów, ani drugiej Ziemi, czy księżyca. Biblia jest po prostu prawdopodonnie kierowana tylko do mieszkańców Ziemi, a nie innych planet, także nie siłuj się na "sensację". Przecież anioły w religii też istnieją a Biblia nie jest do nich kierowana, a to przecież też kosmici, jak i my - ludzie.> No widzisz Q.E.D  Nie przeprowadziłeś żadnego dowodu. > Prawdopodobnie, chyba, czasami, najczesciej itd. Tylko Jahwe nie istnieje prawdopodobnie a na 100%  Ja przeprowadziłem prznajmniej swego czasu logiczne rozumowanie wskazujące na wysokie prawdopodobieństwo istnienia boga, Tobie pozostało chyba, nie mnie. > Tak jak pisalem: wytlumaczycie sobie wszyyyyyyyyyystko  Wszystkiego pewnie nie da się, chociaż jako ludzie inteligentni będziemy próbować. > >Co więcej, Jezus, Bóg, to też kosmici.> Maryja od niedawna tez  Maryja jest kosmitką od poczęcia. |
#35 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Obcy, a kościół | > >Przeciez ja sie o was nie martwie. Wiem, ze wszysztko sobie wytlumaczycie. Nawet jaka Allah zejdzie na ziemie to i tak sobie wytlumaczycie, ze to Jahwe anie Allah  > Nie wiem czy to wiesz, ale Jahwe i Allah to ten sam Bóg.No widzisz jaka katolicy maja dzis latwizne? 200 lat temu za stwierdzenie, ze Allah=Jahwe mialbys wpierdol a dzis mozesz sobie belkotac, ze Ra to rowniez Jahwe  A Allah mial syna Jezusa czy nie mial? A jak mial to wyslal go na ziemie zeby umarl za moje grzechy? P.S. Ten sam to znaczy oczywiscie Jahwe?  > Nie przeprowadziłeś żadnego dowodu.To Ty przeprowadziles. Ja napisalem, ze wytlumaczysz sobie wszystko a Ty wytlumaczyles sobie kawalek. Ergo udowodniles moja teze  > Ja przeprowadziłem prznajmniej swego czasu logiczne rozumowanie wskazujące na wysokie prawdopodobieństwo istnienia boga, Tobie pozostało chyba, nie mnie.Tak samo udowodniles, ze istnieja latajace krowy  > Wszystkiego pewnie nie da się, chociaż jako ludzie inteligentni będziemy próbować.Taaak. Taaaaaaaak  No pewnie  > Maryja jest kosmitką od poczęcia.A ja myslalem, ze pochodzila z Nazaretu. No ale co ja tam o bajkach moge wiedziec  |
#36 1 na 1 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | > To nic nie zmienia, poza emocjami, zwłaszcza dla ateistów. Przecież dla większości ateistów KK nie jest żadnym autorytetem, a zatem moralność księży nie ma dla nich żadnego znaczenia. Ewentualnie teiści mogą się czuć niezręcznie...Nie chodzi o emocje,nie/wierzących,tylko o fakt zbrukania moralności przez de facto "najwyższe prawo moralne" bóg,religia,kościół.O ile sam fakt,że popełnione przestępstwo -(pedofili)- nie jest pierwszym i ostatnim,o tyle "polityka kościoła" wobec tych faktów,budzi wątpliwości.
"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae " |
#37 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Obcy, a kościół |
> To nic nie zmienia, poza emocjami, zwłaszcza dla ateistów. Przecież dla większości ateistów KK nie jest żadnym autorytetem, a zatem moralność księży nie ma dla nich żadnego znaczenia.Autorytetem nie jest. Ale jesli Ty mi na kazdym kroku mowisz, ze ja zyje w katolickim kraju i dlatego musze akceptowac ta czy tamta katolicka fanaberie to jak najbardziej mam prawo wskazac palcem na smierdzaca moralnosc KK. Z jednej strony jestem dla Ciebie niewierzacy i tak mnie traktujesz: a co cie obchodzi KK, nie jestes wierzacy wiec sie nie zajmuj nim. Z drugiej strony mam u Ciebie status wierzacego: A co ci szkodzi, ze religii "nauczaja" w szkole? A co ci szkodzi poslac dziecko na religie? A co ci szkodzi, ze polskie szkoly gwalca twoje prawa i automatycznie wpychaja twoje dziecko na religie? Co ci szkodzi napisac karteczke, ze nie chcesz aby twoje dziecko "uczylo" sie religii? Co ci szkodzi tolerowac ten gwalt na swieckim prawie? Dopoki Ty wraz z KK bedziesz sie wpierdalal w moje zycie (takze intymne) dopoty bedziesz musial sie z tym zgodzic, ze bede pokazywal hipokryzje, idiotyzm i smrod katolickich wartosci  |
#38 5 na 5 | farmer (22440 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | > Tak naprawdę bardziej powinni się zajmować problemem pedofilli wśród murarzy niż kapłanów,tylko że nie są oni antymurarscy, tylko antyklerykalni. Tak oto ideologia zalewa mózgi.Nie rozpędzaj się tak. Do tej pory ludzie mają "mały" problem z niezapisywaniem dziecka na zajęcia dodatkowe dobrowolne zwane religią. Taki problem ma miało tysiące ludzi w całym kraju. A jaka jest presja w posyłaniu dzieci do murarza? Powiedz jak doszło do "kontaktu" murarza z dzieckiem? Na budowie? Ile przypadków było molestowania na plebani zakrystii w ośrodku a ile podczas murowania? Nie twórz jakiś chorych sytuacji z murarzami. |
#39 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | > To są fakty Jacku, pisałem o nich.Nieśmiało przypominam, że opisałem już, czym jest dogmat z punktu widzenia doktryny wiary, a nie mojej. Twoje fantazjowanie, choćby najbardziej szczytne i pełne dobrej woli pozostanie fantazją, dopóki nie przekonasz do tego papieża. Na razie Twoje pisanie dla ogółu znaczenia nie ma, bo mieć nie może. Chyba, że coś przeoczyłem i zamiast papieża Franciszka mamy dziś już papieża kol. Brzostowskiego. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#40 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | Farmer, wszelki duch Pana Boga..!  Witaj.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#41 -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | > Autorytetem nie jest. Ale jesli Ty mi na kazdym kroku mowisz, ze ja zyje w katolickim kraju i dlatego musze akceptowac ta czy tamta katolicka fanaberie to jak najbardziej mam prawo wskazac palcem na smierdzaca moralnosc KK.Polska jest faktycznie krajem zamieszkanym głównie przez katolików i z tego powodu faktycznie prawo polskie jest sprofilowane. Jednak nie tak bardzo jak myślisz. > Z jednej strony jestem dla Ciebie niewierzacy i tak mnie traktujesz: a co cie obchodzi KK, nie jestes wierzacy wiec sie nie zajmuj nim.Ja Tobie niczego nie zabraniam, tylko dziwię się, iż ateista, tak bardzo przejmuje się sprawami KK, zwłazcza w tych obszarach jego działania, które nie dotyczą bezpośrednio ateistów. Ja np jako heteroseksualista, nie zamuje się sprawami gejów, chociaż czasem cos komentuje w tym temacie, jednak mam to generalnie w "D", mimo że ich żądania np dot. małżeństw (nie mylić ze związkami p.) homoseksualnych są wg mnie nieuzasadnione, a ich zasadniczą formę uprawiania seksu uważam za obrzydliwą. Nic do nich nie mam, niech sobie żyją, co mnie to obchodzi. A zatem dziwię się że zajmujesz się sprawami, które generalnie Ciebie nie dotyczą. > Z drugiej strony mam u Ciebie status wierzacego: A co ci szkodzi, ze religii "nauczaja" w szkole? A co ci szkodzi poslac dziecko na religie? A co ci szkodzi, ze polskie szkoly gwalca twoje prawa i automatycznie wpychaja twoje dziecko na religie? Co ci szkodzi napisac karteczke, ze nie chcesz aby twoje dziecko "uczylo" sie religii? Co ci szkodzi tolerowac ten gwalt na swieckim prawie?Pleciesz i nie rozumiesz co do Ciebie pisałem wielokrotnie. Czy ktoś Ci każe wysyłać dziecko na religię? No, nie! To czego chcesz? Nie chcesz nie posyłaj. A że większość to katolicy, to się tak przyjęło tu i ówdzie, że trzeba jakiś papierek napisać - wielkie mecyje! Ależ gwałt! Dziwię się TAKIEJ wrażliwości. > Dopoki Ty wraz z KK bedziesz sie wpierdalal w moje zycie (takze intymne) dopoty bedziesz musial sie z tym zgodzic, ze bede pokazywal hipokryzje, idiotyzm i smrod katolickich wartosci  Antyklerykał z Ciebie i tyle. Pisz sobie pisz, wygląda to jak wygląda: zmyślasz i nadinterpretujesz. W jaki sposób ja i KK wpier... się w Twoje życie intymne? Możesz mi to objaśnić? Hipokryzję to ja pokazuję Twojej i antyklerykalnej propagandy. No napisz, jak KK wpieprza sie w Twoje życie intymne? Czekam! |
#42 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | > Tak naprawdę bardziej powinni się zajmować> problemem pedofilli wśród murarzy niż kapłanów,> tylko że nie są oni antymurarscy, tylko antyklerykalniAntyklerykalność, czy pro-klerykalność nie ma tu nic do rzeczy. Gdyby murarstwo miało większy odsetek pedofilów, byłoby bardziej na celowniku od kapłaństwa. To logiczne. Po drugie, jak już tu kiedyś pisałem ksiądz m.in. rudni się odnową moralną ludzi, sam zatem już czujesz, co wzbudza uzasadnione większe emocje i gdzie chowa się bardziej hipokryzja: w pedofilu murarzu versus pedofilu-kapłanie. Można powiedzieć, że murarz jest 'tylko' pedofilem, a ksiądz w dodatku do pedofila hipokrytą. Czujesz tą drobną różnicę, czy nie bardzo? Od ludzi w zawodach zaufania publicznego, takich jak nauczyciel czy lekarz wymaga się znacznie więcej i to jest mam nadzieję rzecz oczywista. Mam nadzieję, że katechetów i konsekrowanych opiekunów ministrantów do nich zaliczasz. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | > Ile przypadków było molestowania na plebani zakrystii w ośrodku a ile podczas murowania?> Nie twórz jakiś chorych sytuacji z murarzami.Wskazałem oficjalne dane z MS. Z nich wynika, co wynika. MAsz lepsze dane? Pokaż, a nie wymyślaj. |
#44 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Obcy, a kościół |
> Papież Franciszek w publicznym wystąpieniu zastanawiał się czy księża będą chrzcić inteligentnych kosmitów jeśli się z nimi zetkniemy. Przeczuwam istotne problemy ...
No gods, no masters...I am who I am. |
#45 -2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Obcy, a kościół | > > Tak naprawdę bardziej powinni się zajmować> > problemem pedofilli wśród murarzy niż kapłanów,> > tylko że nie są oni antymurarscy, tylko antyklerykalni> Antyklerykalność, czy pro-klerykalność nie ma tu nic do rzeczy.> Gdyby murarstwo miało większy odsetek pedofilów, byłoby bardziej na celowniku od kapłaństwa. To logiczne.Taaaa... sam w to wierzysz? Przecież dane są jasne, o wiele więcej murarzy jest pedofilami niż kapłanów. A Wy zajmujecie się tylko kaplanami. Czujesz smród hipokryzji? > Po drugie, jak już tu kiedyś pisałem ksiądz m.in. rudni się odnową moralną ludzi, sam zatem już czujesz, co wzbudza uzasadnione większe emocje i gdzie chowa się bardziej hipokryzja: w pedofilu murarzu versus pedofilu-kapłanie.Ksiądz trudni się jakośtam odnową moralną, ale tylko dla teistów, co zatem ochodzi to ateistów? Powinni skupić się na działaniach tam, gdzie problem jest najwiekszy, czyż nie? To byłoby racjonalne. > Można powiedzieć, że murarz jest 'tylko' pedofilem, a ksiądz w dodatku do pedofila hipokrytą. Czujesz tą drobną różnicę, czy nie bardzo?Oczywiście że czuję, tylko że dla racjonalisty i dla skali problemu to nie ma znaczenia. > Od ludzi w zawodach zaufania publicznego, takich jak nauczyciel czy lekarz wymaga się znacznie więcej i to jest mam nadzieję rzecz oczywista.Owszem, dlatego zapewne ludzie tych zawodów to tylko pojedyncze osoby (jak napisano) są skazane za pedofilię w Polsce. > Mam nadzieję, że katechetów i konsekrowanych opiekunów ministrantów do nich zaliczasz.No właśnie. Tylko że nie zmienia to faktu, iż więcej pedofilów jest wśród murarzy niż kapłanów, a Ty chcesz rozxdmuchiwać dane tylko o tych drugich. Czujesz smród hipokryzji? W mojej ocenie, Wy antyklerykały macie w nosie to, jaka jest prawda. Ważne dla Was jest to aby mieć powód do ględzenia na KK, nawet gdyby tylko jeden pedofil był w KK to Wy i tak byśćie o tym rozprawiali, bo taka to ideologia. Kłóci się ona istotnie z racjonalnym podejściem do życia, ale wiadomo - ideologia to ideologia. Antyklerykałom się nie dziwię - walczą oni z KK, zatem jest to nawet logiczne: dopierd... gdzie się da. Nie piszcie jednak, przy okazji, że Wy racjonalisty, bo to gwałt na rozumie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|