Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalista = komunista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-08-2025 15:52okragly (21676 punktów)racjonalista = komunista
0 na 2

gdybyśmy stworzyli komunę



nasz poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej, śmialibyśmy się 3 X więcej, żyli 20 lat dłużej
czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki, dla których bogiem indywidualizm, wolność, własnosć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..
#31
14-08-2025 13:10
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
> Prawo do życia, prawo do wolności i właśnie prawo do własności.
>Jeżeli nasz prymitywny przodek wyrobił sobie narządzie to była to jego własność, tak samo jak >wtedy gdy postawił sobie szałas. Dopiero w dalszym kroku zachodzi ew. decyzja o dzieleniu się z >drugim człowiekiem tym co sami posiadamy.
>

Jeżeli ogół pokrywa czyjeś koszty kształcenia, wykształcony powinien z tego tytułu jakoś odwdzięczyć się ogółowi.
W Anglii żył lekarz, który jeden dzień w tygodniu leczył ZA DARMO. Lekarz był znany ale nazwisko uleciało mi z pamięci.
Na leczenie powinny być urzędowe stawki takie, aby każdego było stać na podstawową opiekę.
Każdy powinien mieć pięć wizyt w roku za darmo i przymusowy coroczny przegląd uzębienia.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,81875
>>>>A ten zalinkowany autor to jakiś autorytet?
>>>E tam. Pytanie czy owy jest przydatny?
>>Jeśli to autorytet, to nie.
>Dlaczego?
Dlatego.

>Nie wszyscy racjonaliści to racjonaliści.


>Uważasz, że należy łączyć racjonalizm z [...]?
Nie, nie uważam tak.


"Stop!" stopkowym mundrościom!

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>hierarchia jest antyludzka, ja jej nie cierpie, to jest mój naturalny odruch, jak na zatrucie, rzygam. U mrówek czy Amiszy nie ma hierarchii, podobnie było w raju

U mrówek nie ma hierarchii? A o królowej słyszał?

>dlatego Polska nie może być komunistyczna, ale moze być komunizm w Polsce

Co konkretnie masz na myśli?

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Thoter
>> Prawo do życia, prawo do wolności i właśnie prawo do własności.
>>Jeżeli nasz prymitywny przodek wyrobił sobie narządzie to była to jego własność, tak samo jak >wtedy gdy postawił sobie szałas. Dopiero w dalszym kroku zachodzi ew. decyzja o dzieleniu się z >drugim człowiekiem tym co sami posiadamy.
>>
>Jeżeli ogół pokrywa czyjeś koszty kształcenia, wykształcony powinien z tego tytułu jakoś odwdzięczyć się ogółowi.
>W Anglii żył lekarz, który jeden dzień w tygodniu leczył ZA DARMO. Lekarz był znany ale nazwisko uleciało mi z pamięci.
>Na leczenie powinny być urzędowe stawki takie, aby każdego było stać na podstawową opiekę.
>Każdy powinien mieć pięć wizyt w roku za darmo i przymusowy coroczny przegląd uzębienia.

Tutaj się z Tobą zgadzam. Mimo, że nie jestem komunistą to wiem, że komunizm coś wartościowego wprowadził, jak np. dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej albo upowszechnienie edukacji i likwidacja analfabetyzmu lub rozwój infrastruktury i uprzemysłowienie.

#35
14-08-2025 15:51
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>Nie wszyscy racjonaliści to racjonaliści.
>


>>Uważasz, że należy łączyć racjonalizm z [...]?
>Nie, nie uważam tak.
A ja, podobnie do Kanta, uważam, że należy.

#36
14-08-2025 17:34
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>hierarchia jest antyludzka, ja jej nie cierpie, to jest mój naturalny odruch, jak na zatrucie, rzygam. U mrówek czy Amiszy nie ma hierarchii, podobnie było w raju
>U mrówek nie ma hierarchii? A o królowej słyszał?
mrowisko to jeden organizm, "królowa" to jego macica
jak miałaby leżąc, rodzic i rządzić 500 000 mrówek?

>>dlatego Polska nie może być komunistyczna, ale moze być komunizm w Polsce
>Co konkretnie masz na myśli?
kibuce, Amisze, rodzina, to komunizm w Polsce
Polska nie może być komunistyczna, mamy za małe mózgi

jeśli w grupie przyjaciół zaczną tworzyć się kliki, to znak że trzeba się dzielić

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>>hierarchia jest antyludzka, ja jej nie cierpie, to jest mój naturalny odruch, jak na zatrucie, rzygam. U mrówek czy Amiszy nie ma hierarchii, podobnie było w raju
>>U mrówek nie ma hierarchii? A o królowej słyszał?
>mrowisko to jeden organizm, "królowa" to jego macica
>jak miałaby leżąc, rodzic i rządzić 500 000 mrówek?

Są jeszcze trutnie i reszta, która dzieli się na mrówki żołnierze, zwiadowcy czy budowniczy. Choć wiem, że można z tego wysnuć, iż jest to podział pracy i obowiązków, który wcale nie musi oznaczać, że to jest system hierarchiczny, ale pewności nie mam.

>>>dlatego Polska nie może być komunistyczna, ale moze być komunizm w Polsce
>>Co konkretnie masz na myśli?
>kibuce, Amisze, rodzina, to komunizm w Polsce
>Polska nie może być komunistyczna, mamy za małe mózgi

Rozumiem. Więc może problemem nie są nasze mózgi, a jest nim ograniczenie komunizmu jako idei dla mniejszych grup? Tam gdzie mniejsza grupa tam większe tłumienie czynnika politycznego, który z kolei uwydatnia się wraz z powiększaniem się grupy?

>jeśli w grupie przyjaciół zaczną tworzyć się kliki, to znak że trzeba się dzielić

Nie masz wrażenia, że w każdej grupie jest zawsze ktoś kto dominuje?

#38
15-08-2025 09:03
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

> problemem nie są nasze mózgi, a jest nim ograniczenie komunizmu jako idei dla mniejszych grup?
takie mamy ustawienia fabryczne wykształcone przez 2 000 000 lat


>Tam gdzie mniejsza grupa tam większe tłumienie czynnika politycznego,
w raju ludzie żyli razem 24g/dobę od urodzenia do śmierci, byli jednym organizmem. Czy w Twoim organizmie (każda komórka to oddzielna istota) jest jakiś czynnik polityczny?
przez 2 mln lat nie było inywidualności, wolności, własności, dlatego uważam liberalizm za antyludzki i przyczyna wymierania narodu polskiego

>uwydatnia się wraz z powiększaniem się grupy?
jak się grupa powiększy to trzeba się dzielić, tak jak w wojsku, na druzyny, żołnierze razem jedzą, śpią, walczą, tworzą komunę, jeden za drugiego odda życie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#39
15-08-2025 13:13
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>Nie wszyscy racjonaliści to racjonaliści.
>>
>
Nie podoba Ci się, że doceniłam Twoje poczucie humoru?

>>>Uważasz, że należy łączyć racjonalizm z [...]?
>>Nie, nie uważam tak.
>A ja[...] uważam, że należy.
Jeżeli należy, to dodatek jest częścią integralną; czy w lesie rosną drzewa?


"Stop!" stopkowym mundrościom!

#40
15-08-2025 18:08
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>>Nie wszyscy racjonaliści to racjonaliści.
>>>
>>
>Nie podoba Ci się, że doceniłam Twoje poczucie humoru?
Widocznie źle to zinterpretowałem.

>>>>Uważasz, że należy łączyć racjonalizm z [...]?
>>>Nie, nie uważam tak.
>>A ja[...] uważam, że należy.
>Jeżeli należy, to dodatek jest częścią integralną; czy w lesie rosną drzewa?

Rosną. I wiem, że Kant ma rację.

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>Tam gdzie mniejsza grupa tam większe tłumienie czynnika politycznego,
>w raju ludzie żyli razem 24g/dobę od urodzenia do śmierci, byli jednym organizmem. Czy w Twoim organizmie (każda komórka to oddzielna istota) jest jakiś czynnik polityczny?
Jest. Najważniejszy jest mózg potem serce itd. Ponoć tzw. komórki macierzyste są na szczycie.

>przez 2 mln lat nie było inywidualności, wolności, własności, dlatego uważam liberalizm za antyludzki i przyczyna wymierania narodu polskiego
Rozumiem. Ale nie podzielam Twojego zdania. Niemniej masz interesujące podejście.

>>uwydatnia się wraz z powiększaniem się grupy?
>jak się grupa powiększy to trzeba się dzielić, tak jak w wojsku, na druzyny, żołnierze razem jedzą, śpią, walczą, tworzą komunę, jeden za drugiego odda życie

Właśnie, dlaczego "trzeba się dzielić"?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>>Nie, nie uważam tak.
>>>A ja[...] uważam, że należy.
>>Jeżeli należy, to dodatek jest częścią integralną; czy w lesie rosną drzewa?
>Rosną.
Aż cały las zasłaniają, co nie?

>I wiem, że Kant ma rację.
Fajnie jest wiedzieć swoje.

"Stop!" stopkowym mundrościom!

#43
16-08-2025 04:23
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>>>Nie, nie uważam tak.
>>>>A ja[...] uważam, że należy.
>>>Jeżeli należy, to dodatek jest częścią integralną; czy w lesie rosną drzewa?
>>Rosną.
>Aż cały las zasłaniają, co nie?
No. (a teraz zgaduj w jakim to języku )

>>I wiem, że Kant ma rację.
>Fajnie jest wiedzieć swoje.
Jakieś argumenty? Dlaczego miałby nie mieć racji?

#44
16-08-2025 11:29
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>>Tam gdzie mniejsza grupa tam większe tłumienie czynnika politycznego,
>>w raju ludzie żyli razem 24g/dobę od urodzenia do śmierci, byli jednym organizmem. Czy w Twoim organizmie (każda komórka to oddzielna istota) jest jakiś czynnik polityczny?
>Jest. Najważniejszy jest mózg potem serce itd. Ponoć tzw. komórki macierzyste są na szczycie.
tak, ale wszystkie twoje komórki dostają to samo pożywienie które krew roznosi po równo, u nas gad, nasz libków bohater narodowy kulczyk zarabiał 1 000 000 zł na godzinę gdy jego pracownicy 3 zl/godz i ogrom rodaków nie miało nawet tego (bezrobotni)

liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) to gadzi ustrój, tak postepują węże i inne gady
dlatego my gady, libki niedorozwojki, musimy wymrzeć, może nowy człowiek przyjdzie znowu z Afryki?

>>>uwydatnia się wraz z powiększaniem się grupy?
>>jak się grupa powiększy to trzeba się dzielić, tak jak w wojsku, na druzyny, żołnierze razem jedzą, śpią, walczą, tworzą komunę, jeden za drugiego odda życie
>Właśnie, dlaczego "trzeba się dzielić"?
bo mózg nie ogarnia większej liczby przyjaciół, jakby drużyna (w wojsku komuna) liczyła 1000 żołnierzy to kazda bitwa byłaby przegrana. Na wojnie żołnierze nie walczyli za hitlera tylko za przyjaciela z drużyny (komuny, jak w raju), nie możesz mieć 1000 przyjaciół


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>może nowy człowiek przyjdzie znowu z Afryki?

Ja tam nie uważam żebym miał korzenie w Afryce.

>>Właśnie, dlaczego "trzeba się dzielić"?
>bo mózg nie ogarnia większej liczby przyjaciół, jakby drużyna (w wojsku komuna) liczyła 1000 żołnierzy to kazda bitwa byłaby przegrana. Na wojnie żołnierze nie walczyli za hitlera tylko za przyjaciela z drużyny (komuny, jak w raju), nie możesz mieć 1000 przyjaciół

Rozumiem. To właściwie jak wyobrażasz sobie triumf komunizmu, skoro mamy za małe do niego mózgi? O czym pisał Marks?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365