 |
Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-01-2015 19:03 | DEMONICON (4893 punktów) | Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#46 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Zachodnia demokracja ma swoje cienie, i to duże, ale w porównaniu z mrokami szariatu to i tak pełnia słonecznego lata.Albigensi, ten silny ruch chrześcijańskiej odnowy odważył się głosić, że zbawienie można znaleźć poza oficjalnym Kościołem. Na skutki nie trzeba było długo czekać. W 1207 roku zorganizowano przeciw nim potężną krucjatę, wysyłając 20 tys. konnych jeźdźców i 200 tys. piechoty. Południowa Francja spłynęła krwią - w ciągu 20 lat wymordowano od 20 do 40 tys. ludzi i splądrowano cały region. W połowie XIII wieku albigensi zostali wytępieni. To samo stało się z Waldensami. Podobna pełnia słonecznego lata jeszcze raz może nawiedzić Francję. |
#47 2 na 2 | Rupson (1793 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Ilość islamofobów na tym forum mnie przeraża. A jak czytam o "multi-kulti" to czuje się jak na forum onetu.> -"Mordecofobów" nigdy za mało. I proszę nie obrażać moich uczuć antyislmistycznych", bo wysadzę w powietrze całą dzielnicę, w której mieszkasz, a niedobitkom poucinam głowy mieczem. Spokojnie, to tylko taki żart w ICH stylu. Przecież nie jestem porąbanym, religijnym wariatem.  |
#48 6 na 6 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > >Zamach przygotowany został profesjonalnie, uderza w newralgiczny punkt społeczeństwa demokratycznego - wolność słowa.> Przy czym 99,99% tej wolności słowa to tzw. para w gwizdek.Niepokoi nieco jakaś tendencja do relatywizacji tego, co się stało. A. Smolar w radiu TOK FM widzi negatywne następstwa tego aktu terroru we wzmocnieniu skrajnej prawicy, ale już nie w tym, że teraz żaden dziennikarz nie wychyli się z okopu, żeby nie dostać czapy. www.tokfm.(*)11_wrzesnia_.html#BoxSlotI3imgRównież i przytaczane w tym artykule zdanie b. współpracownika tej gazety, że "weszła w rutynę obrażania religii" też może być odebrane jako zawoalowany sygnał, że niedobrze jest kpić z religii. A dotyczy to również tego Forum i portalu, bo "Charlie Hebdo" kpiła głównie z religii katolickiej a satyra anty-islamska pojawiała się tam sporadycznie. Ciekawe, jak to się rozwinie. Jeżeli okaże się, że nie będzie żadnej zdecydowanej reakcji, to echa tego zamachu odczuje nawet to Forum a wpisy krytykujące islam przeniosą się pod wiadomości na Onecie, tam, gdzie cała reszta internetowej mierzwy, w której najmądrzejsze wypowiedzi deprecjonuje sam kanał, w którym się pojawiają. W tym sensie ten mord ma znaczenie, moim zdaniem, porównywalne do zabójstwa głowy dużego państwa a z pewnością jego "impakt" będzie większy, niż w przypadku zamachu na jakiś samolot z setkami ofiar - gdyż trafił precyzyjnie w punkt.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
| Eliath (1441 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Dlatego śmieszą mnie ci intelektualiści zachodni chwalący zalety społeczeństwa otwartego - świata, którym potrafi wstrząsnąć trójka byle jakiś bandytów z karabinami czy inny wariat z maczetą.Dlatego śmieszą mnie Ci intelektualiści zachodni chwalący zalety społeczeństwa zamkniętego - świata, którym potrafi wstrząsnąć małpa z piórem, czy inny rysownik z ołówkiem! > Zachód nie dorósł do tego by odrzucić religię. Ludzie są zbyt głupi by...Dlatego postulujesz ich bardziej otępiać? Łatwiej ich będzie wtedy zastraszyć, kontrolować i manipulować... Chyba się muszę nauczyć tej mowy na pamięć żeby co chwilę nie otwierać książki: "I w sprawach wojennych różnimy się od nieprzyjaciół. Miasto nasze pozostawiamy otwarte dla wszystkich: nie zdarza się, żebyśmy wydalali cudzoziemców i nie pozwalali komuś uczyć się u nas albo patrzeć na coś, co mogłoby się przydać naszym wrogom: mamy bowiem zaufanie nie tyle do przygotowań i podstępów wojennych, ile do własnej odwagi w działaniu. Inni przez twarde i pełne trudów wychowanie i ćwiczenie już we wczesnej młodości dochodzą do męskiej odwagi, my zaś, żyjąc w sposób bardziej swobodny, z nie mniejszą odwagą stawiamy czoło równym niebezpieczeństwom." ... Tak oferuj mi dalej odwagę przerażonej oFcy... > Zresztą szkoda gadać ...Ja jak mam taki wniosek, to milczę 
Rzeczywistość jest kłamstwem |
#50 1 na 5 | vifix (2315 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Nie! W tej sprawie nie jestesmy isamofobami. Wszyscy jestesmy Francuzami!Francuzi, którzy krzyczą precz z islamem, precz z multi-kulti, to dla mnie islamofoby. |
#51 4 na 4 | szarley (54911 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > >Zachodnia demokracja ma swoje cienie, i to duże, ale w porównaniu z mrokami szariatu to i tak pełnia słonecznego lata.> Albigensi, ten silny ruch chrześcijańskiej odnowy odważył się głosić, że zbawienie można znaleźć poza oficjalnym Kościołem. (...) Południowa Francja spłynęła krwią - w ciągu 20 lat wymordowano od 20 do 40 tys. ludzi> Podobna pełnia słonecznego lata jeszcze raz może nawiedzić Francję. Zachodnia demokracja ma swoje cienie, i to duże, ale w porównaniu z mrokami szariatu to i tak pełnia słonecznego lata Podpisałem się pod tym zdaniem, choć nie jestem jego autorem. Gdzie Ty widzisz działanie zachodniej demokracji w rzezi albigensów?? |
#52 2 na 4 | vifix (2315 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Facet z zimna krwia zabija lezacego na ulicy policjanta tylko dlatego, ze ktos inny narysowal jego poyebanego, pedofilskiego przyjaciela z poyebanej bajki i ja mam nie bac sie wyznawcow tej poyebanej bajki????Dziwi mnie, że ludzi ten filmik zaskoczył. Bo faktycznie zaskakujące jest, że ktoś kto przyszedł kogoś zabić, dobija go jeśli jest ranny. A bać należy się każdego, bo każdy może chcieć kogoś skrzywdzić, niezależnie od wyznania. Trzeba być po prostu ostrożnym. > Kiedy moge zaczac sie bac? Jak zabija moja corke bo poszla w sukience na dyskoteke????A kiedy zaczniesz się bać, że ktoś ją zgwałci, bo poszła w sukience na dyskotekę? Kiedy zaczniesz się bać zamachów? Co należy zrobić byś się nie bał. Wyrżnąć wszystkich muzułman? Dzieci też? |
#53 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Gdzie Ty widzisz działanie zachodniej demokracji w rzezi albigensów??Gdzie ty widzisz zachodnią demokrację? Ten krótki okres liczony od momentu nadania praw kobietom? A wojnach na Bałkanach zapomniałeś? Jak długo trwała demokracja w Hiszpanii? Dzisiaj nawet protestować nie mogą. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Spokojnie, to tylko taki żart w ICH stylu. Przecież nie jestem porąbanym, religijnym wariatem.  Wybaczam, więc do Ciebie podobne pytanie. Kiedy zaczniesz się bać zamachów? Co należy zrobić byś się nie bał. Wyrżnąć wszystkich muzułman? Dzieci też? |
#55 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" |
> Gdzie Ty widzisz działanie zachodniej demokracji w rzezi albigensów??Autorowi chodzi chyba o to że odkąd podróżowanie w czasie stało się powszechnie dostępne (za cenę biletu tanich linii lotniczych) ,ustalenie kto za co i w jakim okresie historycznym odpowiada stało się bardzo trudne  Komu by się chciało lecieć obecnie na Bermudy skoro zażyć trochę adrenaliny przy bezpośrednie rzezi albigensów .  |
#56 13 na 13 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > >Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"> Bogowie rodem z Biblii nie mają poczucia humoru. Najlepszy jak dotąd komentarz rysownika. Niestety, tekst nieprzekładalny na polski: "On narysował pierwszy" - oparte na wieloznaczności słowa "draw", które może m.in. znaczyć "rysować" jak i "sięgać po broń".
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#57 8 na 8 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" |
> Dziwi mnie, że ludzi ten filmik zaskoczył. Bo faktycznie zaskakujące jest, że ktoś kto przyszedł kogoś zabić, dobija go jeśli jest ranny.> A bać należy się każdego, bo każdy może chcieć kogoś skrzywdzić, niezależnie od wyznania. Trzeba być po prostu ostrożnym.Boje sie kazdego, dla kogo pyebana postac z poyebanej bajki jest wazniejsza niz obce zycie. Niezalznie od poyebanego bohatera poyebanej bajki. > A kiedy zaczniesz się bać, że ktoś ją zgwałci, bo poszła w sukience na dyskotekę?> Kiedy zaczniesz się bać zamachów? Co należy zrobić byś się nie bał. Wyrżnąć wszystkich muzułman? Dzieci też?Gwalciciele nie modla sie do poyebanych postaci z poyebanych bajek. Nie twierdza, ze trzeba gwalcic innych bo nie wierza w te poyebana bajke. Wyrznac? Nie. Po prostu zdrowo pomyslec i przyznac, ze bajka o wspolnym, bezkonfliktowym zyciu diametralnie roznych kultur to tylko bajka. Robic to co Szwajcaria - zero tolerancji dla religijnych fanaberii. Chcesz meczetu? s********j do siebie. Chcesz aby firma, w ktorej pracujesz umozliwila ci modlitwe do Twojego boga w czasie pracy? s********j do siebie. Tam mozesz to robic. Chcesz wprowadzac prawo Twojego boga? s********j do siebie. |
#58 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > >Gdzie Ty widzisz działanie zachodniej demokracji w rzezi albigensów??> Gdzie ty widzisz zachodnią demokrację? Ten krótki okres liczony od momentu nadania praw kobietom?yyyyy. gdzie czy kiedy? Polska język trudna język > A wojnach na Bałkanach zapomniałeś?A to była zachodnie demokracja? > Jak długo trwała demokracja w Hiszpanii? Dzisiaj nawet protestować nie mogą.Powtórzę: gdzie czy kiedy Baszarteg odpowiedział sprawniej językowo |
#59 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.Bardzo mądre zdanie. Szkoda, że do wszelkiej maści wierzących te słowa nie dotrą. A nawet jeżeli, to uznają je jako obrazę. |
#60 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Baszarteg odpowiedział sprawniej językowoCzyżby? "Komu by się chciało lecieć obecnie na Bermudy skoro zażyć trochę adrenaliny przy bezpośrednie rzezi albigensów"  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|