 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2020 11:05 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Obraz powyborczy
4 na 4 | Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.  Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość. W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy. Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#46 6 na 6 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > (...)mogą zawsze powiedzieć, żeby 'zdrajcy', 'kłamcy smoleńscy' czy 'pożyteczni idioci', 'lemingi' itd sobie pojechały to zostaną sami patrioci.Kłamcami smoleńskimi to akurat jest PiS i jego wyznawcy. Wracam uparcie do sprawy Smoleńska, bo to jest kwintesencja podłości i żenady tej partii. W dodatku dziecinnie prosta do wykazania. NIe trzeba przerzucać się argumentami prawnymi, wykłócać się co jest a co nie jest demokracją, dobrym obyczajem czy korupcją. Tu jest czyste albo-albo. Patrioci czy raczej "patrioci" twierdzą (razem z PiS), że Prezydenta (podobno najlepszego w historii) i elitę kraju 10 lat temu ZAMORDOWANO W ZAMACHU. I jednocześnie nie uważają tego za sprawę absolutnie najważniejszą i prioryretową do wyjaśnienia. Prezes stwierdził, że zamordowali mu brata, ale "być może nigdy nie poznamy prawdy". ŻE COOOO!? Co wy na to patrioci!? Albo w Smoleńsku była zbrodnia i od 10 lat nie ma nic ważniejszego, niż znalezienie sprawców. Więc PiS zdradził i staje się wspólnikiem zbrodni. Albo w Smoleńsku była katastrofa a PiS jest winny najohydniejszego kłamstwa i manipulacji jakie zna historia Polski. Obie sytuacje kompromitują zwolenników PiS-u. |
#47 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Dziś wiemy co zrobił Duda. Dlatego dziś głosując na niego, naprawdę> na takiego cwaniaka zasługujemy i zasłujemy na to, żeby koledzy z partii> mieli imunitet a nawet byli nagradzani posadami ministrów za łamanie prawaJedna korekta: zasługuje na to 51% społeczeństwa która głosowała na AD, rzecz jasna również pan Elasp. > Mam dobrą przyjaciółkę (..) Po akcji Dudy, po zagrywce PiS z odmową> publikacji wyroków sądu, dostała paszport 'Bóg honor ojczyzna' - z> sanacyjnym hasełkiem popieranym przez PiS i nie ma już tego paszportu.> Zrzeka się obywatelstwa. Nie ma pretensji do Dudy czy do PiS, nie czuję> się Polką bo to nie są normy jakie ona wyznaje. Nie chce być częścią> wspólnoty, w której są nagradzane takie zagrania.Smutne. > pociąg nadal przyspiesza, 'liczby' i propaganda są super i wszyscy> się cieszą bo jeszcze 20 lat balu zostało!Zobaczymy, co dalej. Ciekawe, co będzie za 3,5 roku. Smutne jest rownież to, że widac jak na dłoni iż to większośc, czyli ludzie po 50tce + wieś, dyktuje jaki ma być styl i kierunek rządzenia, głosując na domniemanego "przedstawiciela inteligencji krakowskiej" (nie mylić z krakówkiem) choć "wykształciuchy z domniemanych salonów" dawno się połapali.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#48 3 na 3 | Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
Paolo, wyluzuj proszę. Dlaczego pewne uogólnienia odbierasz bezpośrednio do swojej osoby? Ja mówią ogólnie o problemach. Akurat nie Ciebie miałem na myśli mówiąc o kundelkach, może nawet o nikim na tym forum. Ale zdarzają się na innych forach ludzie zaimpregnowani intelektualnie i moralnie - nie notuję sobie ich nicków, nie zapamiętuję takich przypadków. Absolutnie nie mam nic do powiedzenia nt. Twojej rodziny. Nic o nich nie wiem. - Natomiast problem ogólny jest, że ludzie którzy swój awans społeczny zawdzięczają temu, że PRL gnoił innych, dziś czują się elitą i uważają, że wszytko im się należy. Trochę dystansu do siebie by się przydało. Do tego zachęcam. I tyle. Co do ministra Kamińskiego, dobrze wiemy, że ten człowiek był zaangażowany w walkę z (no, właśnie, jak to nazwać?) mafiami, zorganizowaną przestępczością gospodarczą, itd. - i w końcu (dzięki dyspozycyjnemu systemowi sądownictwa) wrobiono go niby w jakieś przestępstwa. - Dla mnie było to wyraz buty bossów mafijnych: zobacz, każdego możemy uziemić, kto nam wejdzie w interesy. I Prezydent to przeciął. I dobrze zrobił. Bo Państwo Polskie nie może być słabe wobec "silnych". Takie filmy jak "Poranek kojota" to bardzo śmieszna komedia. Ale niektórym wydaje się, że tak wygląda naprawdę życie. - Żal mi tych, którzy w to uwierzyli. Podejrzenie, że "żyjesz w bańce intelektualnej" nasunęło mi się podczas czytania innych Twoich komentarzy. - I nie oceniam Ciebie osobiście, ale Twoją postawę, typową dla wielu młodych ludzi, których spotkałem pracując w korporacjach. I doskonale rozumiem Twoje wzburzenie i oburzenie, bo w normalnych warunkach nikt nie śmie Ci tego powiedzieć w o oczy, z obawy przed konsekwencjami. Ale to nie znaczy, że wszyscy podzielają Twoje poglądy - są Twoimi chłopami pańszczyźnianymi i nie podskoczą. Mają rodziny, kredyty, a ludzie niepokorni mają problem ze znalezieniem dobrej pracy... Nie wydaje mi się, że jesteś robotnikiem na budowie, raczej managerem średniego (może wyższego) szczebla w jakiejś korporacji (lub coś w tym stylu). Wszystkiego dobrego |
#49 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > ludzie którzy swój awans społeczny zawdzięczają temu, że PRL gnoił innych, dziś czują się elitą i uważają, że wszytko im się należy.Nigdy nie byłem zwolennikiem realnego komunizmu, zresztą w różnych krajach jego bilans był różny, ale taki cytat przypomina pogląd, że dostępność chłopskich dzieci na studiach była kosztem (...) dopisać co fabtazja przyniesie > Co do ministra Kamińskiego, dobrze wiemy, że ten człowiek był zaangażowany w walkę z (no, właśnie, jak to nazwać?) mafiami, zorganizowaną przestępczością gospodarczą, itd. - i w końcu (dzięki dyspozycyjnemu systemowi sądownictwa) wrobiono go niby w jakieś przestępstwa.1 Ty to dobrze wiesz, mnie to nie przekonuje. Mógł się odwołać od wyroku 2 Jeśli dyspozycyjne sądownictwo jest złe, to Pawłowicz jest przykładem dobra? > I jeszcze jedno, 10 kwietnia 2010 r. naprawdę przegięliście.A te słowa to do kogo?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#50 4 na 4 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Paolo, wyluzuj proszę.Nie mam żalu ani pretensji, pragnę pokazać, że istnieje sposób dyskutowania, w którym atakuje się tok rozumowania, ale nie człowieka i jego poglądy/gusta. Przeprowadziłeś wywód bez zaatakowania ani jednego argumentu, w zamian za to atakując ludzi. Wynikiem debaty a'la PiS jest wrogość i narzucanie siłą swojej wiary wobec braku albo nawet wbrew argumentom. Nie przekonasz nikogo gdy zbiór Twoich 'argumentów' ogranicza się do 'Twój dziadek był w Wermachcie'. Jedyną konsewencją jest dzielenie społeczeństwa więc. > Co do ministra Kamińskiego, dobrze wiemy, że ten człowiek był zaangażowany w walkę z (no, właśnie, jak to nazwać?) mafiami, zorganizowaną przestępczością gospodarczą, itd. - i w końcu (dzięki dyspozycyjnemu systemowi sądownictwa) wrobiono go niby w jakieś przestępstwa. - Dla mnie było to wyraz buty bossów mafijnych: zobacz, każdego możemy uziemić, kto nam wejdzie w interesy. I Prezydent to przeciął. I dobrze zrobił. Bo Państwo Polskie nie może być słabe wobec "silnych"."Doskonale wiemy" to nie jest poprawny argument, bo ja tego nie wiem (świadcze w swoim imieniu) i Ty tego prawdopodobnie nie wiesz (o ile nie masz dostępu do niejawnych zazwyczaj informacji). Wiemy tylko tyle, że Kamiński dostał wyrok bezwględnego więzienia od sądu. Czy sąd się pomylił tego też nie wiemy, bo sam Kamiński zamiast apelować uciekł przed sądem II instancji. Znane fakty są więc skrajnie niekorzystne dla p. Kamińskiego. O tym możemy powiedzieć, że 'wiemy'. Duda, jako jego kolega, oczywiście może mieć większą wiedzę, ale też nie zaryzykował przedstawienia swoich argumentów w sądzie. Może nie są więc takie silne? Nic obiektywnie weryfikowalnego w tej historii nie broni p. Kamińskiego, więc nawet jeśli Duda chciał mu jako kumpel pomóc to mógłby darować sobie mianowanie go ministrem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo .... toż to parodia. > Nie wydaje mi się, że jesteś robotnikiem na budowie, raczej managerem średniego (może wyższego) szczebla w jakiejś korporacji (lub coś w tym stylu).Byłem robotnikiem w kilku firmach. Jednak nawet jeśli mam doświadczenie robotnicze i pracowałem ciężko fizycznie, to czy umniejsza to siłę moich argumentów? Może niczym Henry Ford, magnat finasjery amerykańskiej z początków XXw, mam telefon do kogoś kto się zna? W racjonalnej dyskusji - liczy się argument a nie kto go podaje. Idąc logiką PiS to mordu w Katyniu nie było, bo to twierdził Hitler a on nie ma racji bo to zły człowiek był? Pozdrawiam Paolo Monstro |
#51 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Dziś wiemy co zrobił Duda. Dlatego dziś głosując na niego, naprawdę> > na takiego cwaniaka zasługujemy i zasłujemy na to, żeby koledzy z partii> > mieli imunitet a nawet byli nagradzani posadami ministrów za łamanie prawa> Jedna korekta: zasługuje na to 51% społeczeństwa która głosowała na AD, rzecz jasna również pan Elasp.Fakt, to i tak lepiej niż w przypadku Trumpa, którego poparło mniej niż 50% a 100% musi to zaakceptować. Pozdrawiam Paolo Monstro |
#52 6 na 6 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >I jeszcze jedno, 10 kwietnia 2010 r. naprawdę przegięliście.> A te słowa to do kogo?Do mnie. Poruszyłem niewygodny dla zwolenników PiS-u temat. Nie chcą o tym rozmawiać. Zamordowano (podobno) prezydecką parę, generałów, posłów i dziesiątki innych zasłużonych ludzi. Putin w porozumieniu z Tuskiem zamordował. Ale było, minęło, cicho sza. Po co to ruszać. Ale zapewne nasi dyskutanci nie są tak głupi, żeby nie wiedzieć, iż Smoleńsk w wykonaniu PiS-u to ściema i łgarstwo. A wariat (albo agent) Macierewicz na stanowisku wizeprezesa to narzędzie Kaczyńskiego do poddtrzymywania kłamstwa. I co? I nic. Oni w sumie uważają ŻE TAK TRZEBA. Że to jest dobre. Dlatego milczą. |
#53 1 na 1 | rossonero (165 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Oj tak.Unia to wielkie,wręcz niewyobrażalne dobrodziejstwo.Gdyby nie oni,zapewne nigdy byśmy nie opuścili naszych drewnianych chatek.> A co myślałeś, że unijne pieniądze płyną tylko w jedną stronę?Gdybys przeczytał artykul to bys wiedział,że tak.I bynajmniej nie w stronę Warszawy.Tymczasem nie czytając tekstu zareagowałes na zasadzie psa Pawłowa i zacząłes szczekać bez sensu. " Typowo polskie myślenie - tylko brać i nie dawać nic od siebie. ".Lepiej plaszczyć sie przed byle łajzą w typie Timmermansa z obrzydliwym slużalstwem?Tfuj |
#54 7 na 7 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >(...)mogą zawsze powiedzieć, żeby 'zdrajcy', 'kłamcy smoleńscy' czy 'pożyteczni idioci', 'lemingi' itd sobie pojechały to zostaną sami patrioci.> Kłamcami smoleńskimi to akurat jest PiS i jego wyznawcy. Wracam uparcie do sprawy Smoleńska, bo to jest kwintesencja podłości i żenady tej partii.Smoleńsk jest jeszcze większą kwintesencją PiS niż piszesz. Pokazuje sposób debaty PiSowskiej. Fakty i argumenty można zakrzyczeć poszlakami i spiskowymi teoriami. Wszak Lech Kaczyński, rok wcześniej w locie do Tibilisi zrobił to samo co w locie do Smoleńska: pl.wikiquote.org/wiki/Incydent_gruziński Cytat:Lech Kaczyński: Panowie, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych? Grzegorz Pietruczuk: Pan, Panie Prezydencie. Lech Kaczyński: To proszę wykonać polecenie i lecieć do Tbilisi. Cytat:Proszę natychmiast wykonać polecenie Pana Prezydenta i wykonać przelot z lotniska Ganjia do lotniska Tbilisi. Autor: generał Krzysztof Załęski, zastępca dowódcy sił powietrznych, 15.29
Obszar powietrzny Gruzji jest objęty działaniami wojennymi, samolot nie ma systemu rozpoznania "SWÓJ-OBCY" kompatybilnego z takimi systemami w samolotach rosyjskich, z którymi nie można też nawiązać łączności radiowej, bo pracują na innych częstotliwościach. Możemy zostać zestrzeleni przez jedną ze stron konfliktu. Lot do Gruzji jest groźny dla życia prezydenta i bezpieczeństwa samolotu. Autor: kapitan Grzegorz Pietruczuk
Jeżeli pan nie wyda polecenia lotu do Tbilisi, to jak wrócę, będzie taka rozpierducha na skalę międzynarodową.(...) Musimy lecieć i koniec. Autor: prezydent Lech Kaczyński, ok. 16.00 Jeszcze się policzymy. Autor: prezydent Lech Kaczyński Opis: wypowiedziane podczas wychodzenia z samolotu do kapitana Grzegorza Pietruczuka.
Wtedy 2gim pilotem i świadkiem zachowania Kaczyńskiego i jego kolegów był Arek Protasiuk, pilot z 10 kwietnia 2010, jak można założyć, że facet zapomniał jakie podejście ma Kaczyński? Mimo takich faktów i nagrań ze skrzynki w Smoleńsku, których PiS nie podważa i tak mówi się nam, że to był zamach rosyjski - oskarżamy sąsiednie państwo na podstawie ... ?? Gorzej, co roku mamy 100% pewną wersję wydarzeń, która podważa 100% pewną wersję sprzed roku! Ale jeśli w to nie wierzysz - to jesteś zdrajcą! A ja twierdze, że jeśli w-wiasz sąsiada z bronią atomową nie mając żadnego argumentu i kupę faktów świadczących na Twoją niekorzyść to może Ty jesteś zdrajcą? Pozdrawiam Paolo Monstro |
#55 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>I jeszcze jedno, 10 kwietnia 2010 r. naprawdę przegięliście.> >A te słowa to do kogo?> Do mnie. Poruszyłem niewygodny dla zwolenników PiS-u temat. Nie chcą o tym rozmawiać. Zamordowano (podobno) prezydecką parę, generałów, posłów i dziesiątki innych zasłużonych ludzi. Putin w porozumieniu z Tuskiem zamordował. Ale było, minęło, cicho sza. Po co to ruszać.> Ale zapewne nasi dyskutanci nie są tak głupi, żeby nie wiedzieć, iż Smoleńsk w wykonaniu PiS-u to ściema i łgarstwo. A wariat (albo agent) Macierewicz na stanowisku wizeprezesa to narzędzie Kaczyńskiego do poddtrzymywania kłamstwa. I co? I nic. Oni w sumie uważają ŻE TAK TRZEBA. Że to jest dobre. Dlatego milczą.> Kolejny, ostateczny raport już jest gotowy! Więc będziemy mogli spokojnie ruszyć na Rosję z niezbitymi dowodami zamachu. W międzyczasie Tusk zalożył sprawę o pomówienie - to też może być ciekawy epizod, Maciarewicz ma b. kiepskie wyniki jeśli chodzi o przegrane sprawy w sądzie. Na to PiS ma też proste wytłumaczenie: oczywiście sądy są opanowane przez zdrajców i rosyjskich szpiegów, podobnie jak zwolennicy PO, jak Antek nas w swoim wpisie poinformował. Sądy bywają dobre - jak wyrok jest korzystny dla partyjniaka z PiS, inaczej wiadomo - 'sąd sądem ale sprawiedliwość jest po naszej stronie'! Pozdrawiam Paolo Monstro |
#56 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Każdy kto popiera PiS, albo jest idiotą który w nie wierzy. To koniec dyskusji. Niczego więcej nie trzeba do oceny tej patologicznej partii.nie rozumiem liberałów (indywidualizm i wolność), wolę tzw chłopskie myślenie (na chłopski rozum) Jakby wyznawali liberalizm poumieraliby, nie byłoby mnie (a wiec ideologia gorsza od faszyzmu, bo żyje)
szukanie raju, moim celem |
#57 -1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Nie jestem prawnikiem, ale profesorowie prawa Safjan, Zoll, Łętowska, czy (ten stary komuch) Strzembosz ocenili odmowę publikacji jako NIEZGODNĄ z prawem Wyroki zostały wszakże opublikowane. > > Co z Twoją oceną manipulacji przy Trybunale, dokonywanych przez PO?> Nie mnie pytasz, ale mogę odpowiedzieć> Ocena manipulacji przy TK dokonywana przez PO jest takim samym łajdackim burzeniem Państwa, jak manipulacje PiS Czy tak samo oceniły sprawę wspomniane przez Ciebie autorytety prawnicze? Możesz podać linki albo cytaty? > Miałem rower (zielony) i ktoś mi go ukradł> Miałem rower (niebieski) i ktoś mi go ukradł> Ja nie dostrzegam różnicy między złodziejami. Ty, używasz argumentu: "Inni też kradli"> > Nikt nie ogranicza Twojego prawa do niezadowolenia. Obawiam się tylko, że będziesz niezadowolony w każdym kraju i każdej epoce.> W przeciwieństwie do wyborców PiSu, którzy teraz są przeszczęśliwi i jedynym złem jakiego dopuszcza się PiS jest przesadna łagodność wobec opozycji Opozycja to słabeusze intelektualni + karierowicze. Ich problem polega na tym, że z obydwu tych powodów nie mają Polakom nic do zaproponowania. I dlatego przegrywają. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >(...)mogą zawsze powiedzieć, żeby 'zdrajcy', 'kłamcy smoleńscy' czy 'pożyteczni idioci', 'lemingi' itd sobie pojechały to zostaną sami patrioci.> Kłamcami smoleńskimi to akurat jest PiS i jego wyznawcy. Wracam uparcie do sprawy Smoleńska, bo to jest kwintesencja podłości i żenady tej partii. W dodatku dziecinnie prosta do wykazania. NIe trzeba przerzucać się argumentami prawnymi, wykłócać się co jest a co nie jest demokracją, dobrym obyczajem czy korupcją. Tu jest czyste albo-albo. Przypuszczenie, że doszło do zamachu zawsze będzie istnieć na prawie hipotezy. Nie sądzę, by większość zwolenników PiSu wierzyła w zamach. Na pewno wierzy w zamach sekta Antoniego. Na pewno nie można wykluczyć zamachu, ale twardych dowodów nie ma. To, że Moskwa ma zwyczaj pozbywać się niewygodnych ludzi, jest faktem. Tę politykę stosuje od 100 lat. Potrafią nawet - jak wiemy - zabijać poza granicami Rosji. > Patrioci czy raczej "patrioci" twierdzą (razem z PiS), że Prezydenta (podobno najlepszego w historii) i elitę kraju 10 lat temu ZAMORDOWANO W ZAMACHU. I jednocześnie nie uważają tego za sprawę absolutnie najważniejszą i prioryretową do wyjaśnienia. Prezes stwierdził, że zamordowali mu brata, ale "być może nigdy nie poznamy prawdy". ŻE COOOO!? Co wy na to patrioci!? Nie poznamy, bo Rosja odmówiła współpracy. > Albo w Smoleńsku była zbrodnia i od 10 lat nie ma nic ważniejszego, niż znalezienie sprawców. Więc PiS zdradził i staje się wspólnikiem zbrodni.> Albo w Smoleńsku była katastrofa a PiS jest winny najohydniejszego kłamstwa i manipulacji jakie zna historia Polski.Nie, po prostu PiS nie jest w stanie przełamać oporu Rosji jeśli chodzi o dostarczenia wraku, itd. |
#59 1 na 1 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | W twoim wywodzie nie ma nic konkretnego poza jakimś tam subiektywnym odczuciem, że kogoś nie lubisz. Poniżej wzięte pierwsze z brzegu przekręty na gigantyczną skalę za które nikt nie poszedł siedzieć. Wszystko to działo się pod kuratelą rządu Tuska. Natomiast od czasu rządów PiS, czego by o nich nie powiedzieć, to taki bandyckich prób okradania kraju nie ma. www.rmf24.(*)-by-oddano-im-pieni,nId,606112businessin(*)-porazajacy-raport-nik/qnpwrvewybrzeze24(*)nie-sprzedawac-lotosu-rosjanomDzisiaj pojawiła się informacja o tym, że Polska uzyskała zielone światło na przejęcie Lotosu przez PKN Orlen. Jakby tego było mało to PKN zakomunikował, że planuje również skupić PGNiG. Co to oznacza ? Najwyraźniej powstaje potężny państwowy koncern energetyczny zdolny konkurować w największymi w Europie. Takie fuzje energetyczne były dosyć popularne w latach 90ątych ubiegłego wieku kiedy to Exxon połączył się z Mobi, a British Petroleum wchłonął Amoco. Każdy kto interesuje się tematem rozumie dlaczego takie fuzje są korzystne. W co grał Tusk z ekpią, którego rządy w moim mniemaniu były kontynuacją złodziejskich rządów SLD, to widać dobitnie właśnie po zmianie rządów. Istnieje bardzo wiele przykładów świadczących o tym, że ekpia PO grała na energetyczne osłabienie Polski i nie dopilnowała (a to było ich psim obowiązkiem) aby Polakom budującym autostrady dla własnego państwa wypłacono zarobione przez nich pieniądze. W efekcie sporo przewoźników nie tylko nie dostało pieniędzy, ale zostało z zobowiązaniami podatkowymi. Zmiana PO na PiS to zmiana cywilizacyjna. |
| Berzerac (5671 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>Oj tak.Unia to wielkie,wręcz niewyobrażalne dobrodziejstwo.Gdyby nie oni,zapewne nigdy byśmy nie opuścili naszych drewnianych chatek.> >A co myślałeś, że unijne pieniądze płyną tylko w jedną stronę?> Gdybys przeczytał artykul to bys wiedział,że tak.I bynajmniej nie w stronę Warszawy.Tymczasem nie czytając tekstu zareagowałes na zasadzie psa Pawłowa i zacząłes szczekać bez sensu.Przeczytałem oczywiście artykuł i co z niego wynika? Skończył się dla Polski okres brania, teraz trzeba włożyć swój wkład w unijna kasę. Kiedy Polska wchodziła do Unii, jakoś nikt w kraju się nie buldoczył, że forsa z Unii płynie do nas. Sorki, nie bardzo byli zadowoleni mieszkańcy krajów, którzy byli dłużej w Unii. Bo musieli płacić na nowe, biedniejsze państwa członkowskie. Teraz przyszła kolej na nas. Ot i całe rewelacje Piketty'ego > " Typowo polskie myślenie - tylko brać i nie dawać nic od siebie. ".Lepiej plaszczyć sie przed byle łajzą w typie Timmermansa z obrzydliwym slużalstwem?TfujNie, lepiej włazić w dupę amerykańcom, skamleć o byle co, po to aby otrzymać( co ja mówię- zapłacić jak za zborze) sprzęt wojskowy z demobilu, który gdyby nie kupiła ich Polska trafiłby na żyletki, albo w przypadku myśliwców F16, na pustynię w Tucson. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|