 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2020 11:05 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Obraz powyborczy
4 na 4 | Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.  Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość. W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy. Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#76 4 na 4 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Tylko, że sprawa Politkowskiej nie ma tu nic do rzeczy. W sprawie Smoleńskiej przeprowadzono uczciwe śledztwo (badanie) które na podstawie dowodów wykazało przyczyny.> O którym śledztwie mówisz? Czy zbadano wrak i z jaką dokładnością?Znowu ucieczka. Pytaniem na pytania. Mówię o badaniu PKBWLLP. Przeprowadzono dokładne badanie wraku. Wszystko jest w raporcie. Mówię też o śledztwie prokuratury. Niezależnym (!) od badania komisji. Zarówno "za Tuska" jak i za Ziobry. Również przeprowadzono badania wraku. Rezultaty za Tuska ujawniano. Za Ziobry nie. Powtarzam. Prokuratorzy mianowani przez Ziobrę również BADALI WRAK W ROSJI. Z jaką dokładnością? Zapytaj Ziobry, bo niczego nie ujawnia. Może im Rosjanie utrudniali dostęp? Jesli tak, to Ziobro się nie skarży. Pewnie jest z nimi w zmowie. Musi być, bo nie ujawnia także wyników laboratoryjnych z ekshumacji, dwa lata po ich zakońcczeniu. Jeśli badanie PKBWLLP było nieuczciwe, to gdzie oskarżenie ludzi którzy się pod nim podpisali? Gdzie wyniki uczciwego śledztwa Ziobry? |
#77 6 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | Wielki głód na Ukrainie, terror stalinowski itd. mają być dowodami na Zamach Smoleński? Wygłupiasz się. Racjonalne dowody proszę. Ach, wciąż brak raportu Macierewicza po 10 latach? Widać ruscy i na niego wpływają..
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#78 4 na 4 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > O którym śledztwie mówisz? Czy zbadano wrak i z jaką dokładnością?www.polsat(*)kuratury-z-wizyta-w-smolensku/Prokuratorzy Ziobry dokonują kolejnych (drugich w 2019 roku!) oględzin wraku. Dlaczego Ziobro milczy? Bo mając wiedzę i twarde dowody na kłamstwo smoleńskie trzyma Jarosława za pysk. Kłąmstwo smoleńskie jest polityczną grą PiS-u. Ty to popierasz. Jesteś współodpowiedzialny. |
#79 5 na 5 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Wiesz, Paolo, Tobie chyba rzeczywiście same bajki w domku opowiadano.> Może to Ci pomoże:Wilki żyją w lesie. Wilki zabijają ludzi. Sąsiada znaleziono powieszonego w lesie. Zrobiły to wilki. |
#80 5 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | Wiesz, do Smoleńska leciał Prezydent ze świtą, ale również Antonii Macierewicz jechał pociągiem. Cała ta argumentacja sprowadza się do twierdzenia, że skoro Putin jest godnym następcą Stalina (a o tym Kaczyński wiedział) to groziło Kaczyńskiemu śmiertelne niebezpieczeństwo. Gdyby to przyjąć, czy kol.Leonardoo odpowie na pytanie, dlaczego tego kraju Kaczyński nie unikał, tylko jeszcze dwoma samolotami zabrał ze sobą 150 osób + pewnie jakiś procent przybył tam lądem? Przecież to było narażenie ludzi na pewną śmierć.. Czy rozmawiał z osobna choćby z każdym pasażerem swojego samolotu, o niebezpieczeństwie? Czy uzyskał deklarację o gotowości na takie poświecenie? A może jednak Prezyden Państwa nie miał takiej wiedzy, jaką ma kol. Leonardoo..
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#81 3 na 3 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
Na próżno Pan tłumaczy oczywiste rzeczy, skoro tu zabójstwo Politkowskiej jest dowodem na zamach na Tupolewa. Pop swoje, a czort swoje. |
#82 6 na 6 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Wiesz, Paolo, Tobie chyba rzeczywiście same bajki w domku opowiadano.> Może to Ci pomoże:> www.youtube.com/watch?v=0jVl-Qdqu80> ew.> www.youtube.com/watch?v=eAcn5cvNTdA> Jak mam rozumieć ten argument, to jest argument za tym, że Rosjanie 65 lat później: 1) sprowadzali nas specjalnie abyśmy się zabili 2) podłożyli trotyl (Tusk i jego otoczenie są w to zamieszani) 3) podłożyli bombę termobaryczną (Tusk i jego otoczenie są w to zamieszani) Wszystkie historie są 100% pewne i wydarzyły się jednocześnie. Z tym poszedłbyś do sądu? Czy Ty naprawdę nie widzisz, że tutaj nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego? II wojna światowa nie tylko nie wykazuje zamachu, nie daje nawet motywacji - wszak ZSRR ją wygrał. Sama hipoteza jest wewnętrznie sprzeczna, więc nie może być prawdziwa. Jest to doskonały przykład retoryki PiS: Przekonujesz tymi 'argumentami', które trywialnie jest obalić ludzi, jednocześnie przechodząc obok znanych i nie podważanych przez PiS faktów: 1) Lech Kaczyński ukarał i zszargał reputację kolegi Protasiewicza, czego Protasiewicz był świadkiem, za odmowę lądowania w Tibilisi, co wprost oznacza olbrzymią presję na kapitana załogi. 2) Rosjanie zakazali lądowania poprzedzającego Tupolewa samolotu z Polski (Jaka) a pilot i tak wylądował 3) Lotnisko było w fatalnym stanie a pogoda w locie cywilnym wykluczała lądowanie 4) W kabinie były osoby 3cie nakłaniające do lądowania i piloci podjęli decyzję o próbach wbrew regułom, na pokładzie znajdował się szef sił powietrznych, który też wchodził do kabiny 5) Piloci nie mieli uprawnień ani szkolenia wymaganego do tego typu lotów, więc nie mogli nawet zgodnie z prawem lecieć, za co pośrednio odpowiada szef sił zbrojnych 6) Lot był nieprzygotowany po polskiej stronie - Arabski dostał za to wyrok, już za czasów PiS, więc masz nawet ocenę sądu 7) Piloci słyszeli wskazania wysokościomierza barometrycznego, wskazującego prawidłową wysokość, dostawali przez dłuższy czas ostrzeżenie i je zignorowali 8) Piloci nie znali rosyjskiego Resztę tych ustaleń możesz przeczytać w raporcie Komisji Badania Wypadków Lotniczych, któa ma się tak do Komisji Maciarewicza jak Zespół piłkarski do zespołu Downa. PiS nie podważył tych faktów ale z uśmiechem na twarzy krzyczą, że mają niezbite dowody. Możesz inwestować swoje pieniądze na takiej podstawie takich pewnych informacji, ale nie wypowiadaj wojny Rosji bo za naiwność zapłaci cała reszta: Przeczytaj sobie siłę argumentów prof Rońdy i postaw SWOJE pieniądze na tą wersję wydarzeń: www.newswe(*)olensk-blef-newsweekpl/ewq3mj4 Cytat:Na jakiej podstawie sądzi pan, że piloci Tupolewa nie zeszli poniżej stu metrów[wysokość decyzyjna - przyp. red.]? - spytał prezenter programu "Polski punkt widzenia". - Oni niestety zeszli poniżej stu metrów. Ja w wywiadzie z panem Kraśko trochę zagrałem. No, tak jak się w kartach gra - wyznał zadowolony z siebie ekspert. Pozdrawiam Paolo Monstro |
#83 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Dlaczego Ziobro milczy? Bo mając wiedzę i twarde dowody na kłamstwo> smoleńskie trzyma Jarosława za pysk.Nie sądzę, żeby było tu czym trzymać kogoś za pysk. Moja teoria jest taka, że Prezes zatrudnił Macierwicza (zaufaną osobę) żeby rozkminił na nowo przyczyny katastrofy. Kaczyński jest cholernie nieufny, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy nadzorowane przez ludzi Tuska, a takim jest m.in. Jerzy Miller. Macierewicz rozkminił jak umiał, wydając przy tym miliony złotych na 'ekspertów' i nowe eksperymenty. Robił to bawiąc się i mamiąc przez lata ufające mu rodziny smoleńskie, nie pozwalając im przeżyć żałoby (to najbardziej podłe). Kaczyński pewnie czytajac nocami raport Macierewicza w proszku (który nigdy się nie ukazał i pewnie nie ukaże) w końcu zrozumiał, że to był wypadek. Zrozumiał nie wprost: z jakości tego co tam jest, oraz czego tam nie ma. Wie już, że nie można tego pokazać ludziom bo go za to zjedzą zarówno swoi, jak i ci po drugiej stronie. Eksperci od Ziobiry pojechali tam jeszcze raz, sprawdzili i postawili kropkę nad i: zamachu nie było. Ziobro wie, że i tak ma wielki kredyt zaufania u Kaczyńskiego, nie musi go niczym szantażować. Również wie, że to nie on będzie następcą Kaczyńskiego, bo prozaicznie się nie nadaje (Prezes może i chciałby). Ziobro zresztą ma swoje sprawy: doprowadzenie do więzienia profesorów operujących mu Ojca, a przy okazji sędziów którzy wydawali wcześniej w tej sprawie nieprzyjazne mu wyroki. Na tym cała historia się kończy. Wkurzajace, że każdy z nas, jak tu piszemy, musiał dopłacić do tego "upewniania się przez 10 lat Prezesa" kilka zł.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Fakt, to i tak lepiej niż w przypadku Trumpa, którego poparło> mniej niż 50% a 100% musi to zaakceptować.Do czasu 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#85 5 na 5 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Dlaczego Ziobro milczy? Bo mając wiedzę i twarde dowody na kłamstwo> > smoleńskie trzyma Jarosława za pysk.> Nie sądzę, żeby było tu czym trzymać kogoś za pysk.Pamiętaj, że Kaczor jest mściwy i pamiętliwy. Nie ma przyjaciół a jedynie aktualnych sojuszników. Ziobro już go kiedyś zdradził, a poza tym należy do innej partii. Więc jest potencjalnym wrogiem. Ziobro i Gowin nie cieszą się sympatią w PiS. Ale mają sporo władzy - szczególnie Ziobro. To nie jest głupi typ. Jak myślisz, w jaki sposób miałby się zabezpieczyć przed odwołaniem ze stanowiska ministra i prokuratora generalnego? Przecież Kaczor to może zrobić jednym skinieniem. Ujawnienie prawdy (a raczej PiSowieckiego kłamstwa) o Smoleńsku utopiło by kaczora i szalonego Antka, ale niekoniecznie Ziobrę. On nigdy się z religią smoleńską nie obnosił. W każdj chwili może powiedzieć - "prowadziłem śledztwo i okazało się, że PiS was okłamywał. Więc nie mogę milczeć". Ilu odetchnęło by z ulgą? Kaczor i Antek załatwieni jednym strzałem. Ilu "centrystów" by za nim poszło? Uwolnienie się od balastu smoleńskiego mogłoby być wielkim osiągnięciem prawicy. Co prawda tacy jak Eslap zostali by z gołą d... w polu, ale ludzie pokoju Ziobro mają gdzieś wyznawców. Ziobro planuje na lata. Kaczor już nie może. |
| Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | Paolo, odpowiedz chociaż sam sobie: Dlaczego archiwa dotyczące "katastrofy" gibraltarskiej, w której zginął gen. Sikorski nie zostały odtajnione przez rząd brytyjski po upływie standardowych 50-lat, a ponownie utajnione na następne 50(?) lat. Jakie "straszne" informacje, groźne dla ludzkości są w tych dokumentach? I na tym zakończmy wątek "katastrofy" smoleńskiej. - Za 100 lat historycy opiszą jak było. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Wiesz, Paolo, Tobie chyba rzeczywiście same bajki w domku opowiadano.> >Może to Ci pomoże:> Wilki żyją w lesie. Wilki zabijają ludzi. Sąsiada znaleziono powieszonego w lesie. Zrobiły to wilki. Sprawiasz wrażenie człowieka, dla którego dowodem zamachu byłoby jedynie oświadczenie niniejszej treści: "To ja zrobiłem - podpisano Władimir Putin." Skoro pisemnego oświadczenia Putina nie ma, zamachu na pewno nie było. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >> Dlaczego Ziobro milczy? Bo mając wiedzę i twarde dowody na kłamstwo> >> smoleńskie trzyma Jarosława za pysk.> >Nie sądzę, żeby było tu czym trzymać kogoś za pysk.> Pamiętaj, że Kaczor jest mściwy i pamiętliwy. Nie ma przyjaciół a jedynie aktualnych sojuszników. Ziobro już go kiedyś zdradził, a poza tym należy do innej partii. Więc jest potencjalnym wrogiem.Nie wrogiem, tylko przeciwnikiem. > Ziobro i Gowin nie cieszą się sympatią w PiS. Ale mają sporo władzy - szczególnie Ziobro. To nie jest głupi typ. Jak myślisz, w jaki sposób miałby się zabezpieczyć przed odwołaniem ze stanowiska ministra i prokuratora generalnego? Przecież Kaczor to może zrobić jednym skinieniem. Ujawnienie prawdy (a raczej PiSowieckiego kłamstwa) o Smoleńsku utopiło by kaczora i szalonego Antka, ale niekoniecznie Ziobrę.To są Twoje przypuszczenia. Pewne jest (wydaje mi się) tylko to, że skończony jest Gowin. Można już teraz o nim mówić jako o byłym polityku. > On nigdy się z religią smoleńską nie obnosił. W każdj chwili może powiedzieć - "prowadziłem śledztwo i okazało się, że PiS was okłamywał. Więc nie mogę milczeć". Ilu odetchnęło by z ulgą? Kaczor i Antek załatwieni jednym strzałem. Ilu "centrystów" by za nim poszło?To są znowu Twoje spekulacje. Ziobro nie ma charyzmy ani wewnętrznej siły. Jest typowym karierowiczem i serwilistą. Co są warte jego pomysły polityczne pokazało fiasko "Solidarnej Polski" jako rzekomej alternatywy dla PiSu. Dokąd rządzi Kaczyński nie ma on szans na najwyższe funkcje. Musi to przyjąć - i przyjmuje, bo nie chce skończyć jak A. Hofman czy L. Dorn. > Uwolnienie się od balastu smoleńskiego mogłoby być wielkim osiągnięciem prawicy. Co prawda tacy jak Eslap zostali by z gołą d... w polu, ale ludzie pokoju Ziobro mają gdzieś wyznawców. Ziobro planuje na lata. Kaczor już nie może. Dr Kaczyński dba o siebie i może spokojnie działać jeszcze 15 lat. Nie ma żadnego "balastu smoleńskiego". Czas leczy rany, leczy też teorie i hipotezy - można powiedzieć. |
#89 8 na 8 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Sprawiasz wrażenie człowieka, dla którego dowodem zamachu byłoby jedynie oświadczenie niniejszej treści: "To ja zrobiłem - podpisano Władimir Putin." Skoro pisemnego oświadczenia Putina nie ma, zamachu na pewno nie było.Czasy, kiedy przyznanie się do winy było wystarczającym dowodem należą do przeszłości. Sądowi potrzebne są DOWODY, że w Smoleńsku dokonano zamachu Nie ma ANI JEDNEGO DOWODU na celowe działanie Putina czy Tuska. Jedyną poszlaką jest wiara pierd0lniętego Antosia, który za Twoje pieniądze zatrudnił "specjalistów" od pękania parówek i klejenia latawców, którzy niczego nie udowodnili, ale nie wykluczyli ataku stada brinźgwiwołów uzbrojonych w elektroniczne purczwałęki Niemniej, jeśli przyznanie się jest dowodem, to przyznaję: tak , to był zamach, razem z Zenkiem z Radwanic, rozłożyliśmy sieć rybacką na kursie tupolewa i zrobił duuuup. Komisja Antośjeba znalazła mocniejsze dowody?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#90 7 na 7 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | . > Czasy, kiedy przyznanie się do winy było wystarczającym dowodem należą do przeszłości.Wyznawcom wszelakich sekt (a wyznawcom sekty pisowskiej w szczególności) jako dowód wystarczy nawet nieprzyznanie się do winy 😂😂😂 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|