Racjonalista - Strona głównaDo treści
Deewangelizacja!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
26-02-2012 18:59Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)Deewangelizacja!
Ocena 4 na 8
Niegdyś, po chrzcie naszej ojczyzny, rozpoczęła się pożałowania godna ewangelizacja. Wpajanie w nasz znamienity naród chrześcijaństwa. Dziś wszyscy widzimy, jakie są tego skutki. Choć polski katolicyzm jest płytki, to jednak bardzo zacietrzewiony i trudno zmienić stan rzeczy. Jak myślicie, czy Polaków można deewangelizować? A jeśli tak, to jak?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8
#106
14-03-2012 12:27
 Ocena 2 na 2
rdest (2492 punktów)Odp: Deewangelizacja!
W odpowiedzi Mikuś Frąckiewicz

>Każdy może się pomylić, także ktoś ze wszechmiar wielki ja do trzeciej klasy byłem katolikiem i to dość mocnym, a w czwartej klasie przeszedłem na ateizm.
Całe życie przed Tobą. Co będzie za cztery lata?

>Może Newton też zmienił zdanie w czasie śmierci...
Może Hitchens też zmienił zdanie w czasie śmierci...

Konformizm gwarantem spójności grupy

#107
14-03-2012 17:12
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Deewangelizacja!
W odpowiedzi rdest
.
>Znalazłoby się więcej takich "dziwadeł" - także wśród współczesnych naukowców.
Temat wart samodzielnego wątku.
Problemem są nie tylko "wierzący" uczeni, ale także to "w co wierzą" ci uczeni.
chfpn.pl/i(*)9e9677a5989fd342ae44213df68868
html archiwum.wiz.pl/2000/00011600.asp
znakiczasu(*)iciu-naukowcow-o-kreacjonizmie
adonai.pl/jp2/?id=55
www.naszdz(*)at=20101224&typ=my&id=my14.txt
wolnemedia.net/nauka/czy-wszechswiat-ma-stworce-2/
Można nawet zacząć nawet od tego "w co wierzą" - kapłani uważani za uczonych?
(np. Sedlak, Życiński, Heller?)
Na przykład warto też zapytać w co wierzy red. Magdalena Bajer?
pauza.krakow.pl/103_105_3_4_2010.pdf
Wiara czyni cuda!
Z ludźmi także.

Resztę materiałów, to sobie Pan sam znajdzie.
Fajna zabawa.
Pozdrawiam.

@@@
.

#108
14-03-2012 17:58
 Ocena 1 na 1
rdest (2492 punktów)Odp: Deewangelizacja!

>Temat wart samodzielnego wątku.
Z pewnością - także w kontekście rzekomego(bądź rzeczywistego) upośledzenia ich zdolności poznawczych.

>Problemem są nie tylko "wierzący" uczeni, ale także to "w co wierzą" ci uczeni.
Panie Andrzeju, dla mnie nie są żadnym problemem - ich wiara, ich sprawa(oczywiście dopóty, dopóki nie pchają się z nią w moje życie).
Problemem mogą być dla ludzi wyznających inne religie(także ateistyczne).

Podobnie jak Pan, nie wierzę w nic.
Uważam, że "wiara" i "nadzieja" to wyrazy należące do słownika wszelkiej maści fideistów(także ateistów).

Dziękuję za linki i pozdrawiam


Konformizm gwarantem spójności grupy

#109
14-03-2012 18:56
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Deewangelizacja!
W odpowiedzi rdest

>>>>Temat wart samodzielnego wątku.
>Z pewnością - także w kontekście rzekomego (bądź rzeczywistego) upośledzenia ich zdolności poznawczych.
No, właśnie. Zaczął tu problem pan Maciej (Maceox), ale ważnym jest pytanie kiedy i jak się rodzi "wiara". Dla mnie podstawą wiary jest ukształtowana już w przedszkolnym wieku osobowość, ale czy kształtowana jest na czystej tablicy, czy są jakieś uwarunkowania genetyczne? (Dean Hamer, Peter Copeland. "GENY A CHARAKTER. JAK SOBIE RADZIĆ Z GENETYCZNYM DZIEDZICTWEM?" archiwum.wiz.pl/1999/99034600.asp ) ( www.focus.(*)e/kto-wychowuje-twoje-dziecko/ )

>>Problemem są nie tylko "wierzący" uczeni, ale także to "w co wierzą" ci uczeni.
>Panie Andrzeju, dla mnie nie są żadnym problemem - ich wiara, ich sprawa (oczywiście dopóty, dopóki nie pchają się z nią w moje życie).
Jako autorytety zawsze się pchają w nasze życie. Nawet wówczas, gdy nie uznajemy autorytetów.

>Problemem mogą być dla ludzi wyznających inne religie (także ateistyczne).
>Podobnie jak Pan, nie wierzę w nic.
Zgoda, ale bez przesady.
Jestem zwolennikiem sceptycyzmu naukowego - a to praktyczna postawa przyjmowana przez olbrzymią większość społeczności naukowej, która polega na uznawaniu za wiarygodne tylko tych teorii i wyników badań, które spełniają elementarne zasady metodologii naukowej, czyli w takich samych warunkach dają ten sam wynik.
Sceptycyzm naukowy jest często atakowany jako postawa nazbyt konserwatywna, blokująca rozwój nauki. Jednak atak ten pochodzi zazwyczaj ze strony zwolenników pseudonauki, których teorie i opisy zdarzeń nie są bardzo często podbudowane rzetelnymi wynikami badań i wiarygodnymi faktami. Elementarną zasadą metody naukowej jest to, że obowiązek rzetelnego dowodu proponowanej nowej teorii spoczywa na osobie, która tę teorię proponuje. Teorie nieudokumentowane rzetelnie, zwłaszcza jeśli stoją one w ostrej sprzeczności z dotychczas zebraną wiedzą naukową, są odrzucane przez sceptycyzm naukowy tak długo, aż ktoś przedstawi przekonujące dowody na ich prawdziwość.
tu

Do Pyrrona z Elidy i do solipsyzmu jest mi ogromnie daleko.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

#110
14-03-2012 19:45
 Ocena 2 na 2
rdest (2492 punktów)Odp: Deewangelizacja!
W odpowiedzi Mikuś Frąckiewicz

>Każdy może się pomylić, także ktoś wielki
Pełna zgoda. Ty także, jak mniemam?

Konformizm gwarantem spójności grupy

#111
15-03-2012 16:58
 Ocena 1 na 1
MadameDeVoltaire (1428 punktów)Odp: Deewangelizacja!
W odpowiedzi Mikuś Frąckiewicz
>dlatego trzeba działać!

Rewolucji tu nie będzie, siłą nie zdziałasz bo już próbowali :<

Zmieniłam login, bo wszyscy myśleli, że jestem facetem.

#112
15-03-2012 17:02
 Ocena 1 na 1
Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)Odp: Deewangelizacja!
W odpowiedzi MadameDeVoltaire
>>dlatego trzeba działać!
>Rewolucji tu nie będzie, siłą nie zdziałasz bo już próbowali :<

Może źle próbowali? W końcu burzenie kościołów nie jest najepszą metodą.

Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!

#113
16-03-2012 13:33
 Ocena 3 na 3
Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)Odp: Deewangelizacja!
W odpowiedzi rdest
>>Każdy może się pomylić, także ktoś wielki
>Pełna zgoda. Ty także, jak mniemam?

Tak jest, jestem czcigodny i wielki ale mylę się ze wszechmiar często

Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!

1 2 3 4 5 6 7 8

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365