Racjonalista - Strona głównaDo treści
Plaga

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
28-04-2013 22:54Małyska (6054 punktów)Plaga
Ocena 12 na 12
"Wikariusz z jednej z inowrocławskich parafii, nauczający religii w gimnazjum, został aresztowany w związku z filmami pornograficznymi z udziałem dzieci, które posiadał. Policja podejrzewa, że ksiądz brał także udział w ich rozpowszechnianiu. Grozi mu od pół roku do ośmiu lat więzienia".natemat.pl(*)hnianie-dzieciecej-pornografii
RMF FM podaje, powołując się na nieoficjalne źródła, że to wikary jednej z Inowrocławskich parafii , katecheta pracujący w gimnazjum. Organizował przedsięwzięcia religijne dla dzieci i młodzieży.
Co chwilę słyszymy skandalach pedofilskich w polskim kościele. To już prawdziwa plaga. Część opinii publicznej ma już tego dość i pod każdym artykułem opisującym afery seksualne księży katolickich pojawiają się komentarze wyrażające zniecierpliwienie tą tematyką. Moim zdaniem to dobrze, że coraz bardziej otwarcie mówi się o pedofilii wśród duchownych, a prasa nie ulega połajankom biskupów.
Żeby było jasne, czyny pedofilskie zasługują na potępienie i reakcję wymiaru sprawiedliwości bez względu na jego sprawcę.
Ciekawe, ale dotąd nie zabrali głosu w tej sprawie "adwokaci" z urzędu...
Jakoś nie słychać Terlikowskiego, Hołowni czy Gowina, usprawiedliwiających czyn wikarego jako atak na kościół. Nic nie mówi bp. Pieronek. Czyżby uznał "postępek" wikarego za nieokięznaną namiętność? Może potrzeba dokumentu w stylu " Mea maxima culpa" emitowanego przez HBO, aby wypowiedzieć wojnę pedofilom w sutannach?
Na razie jest tak, że prasa donosi o kolejnych przestępstwach, a odpowiedzialni za nie chowają głowę w piasek. Prokuratura jest wyjątkowo wyrozumiała, ale już wie, że pedofil w sutannie to przestępca. Problemem jest dla niej jak oskarżyć księdza pedofila bez konfliktu z kurią i politykami.
Jedynym ratunkiem dla kościoła zostaje ks. dr. Oko. On udowodni, że to homoseksualiści są winni, a nie księża...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#106
02-05-2013 18:27
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi Grey
>Jeśli jednak już narozrabiał - za późno, więzienie czeka.

Ale posiadanie samych skłonności do zachowań pedofilskich chyba jeszcze nie jest przestępstwem.

bembergiem w berg

#107
02-05-2013 18:33
 Ocena-1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi Grey
>Bo wg mnie porównywalne do zamykania zwyrodnialców w więzieniach, tylko bardziej skuteczne.

Zamykamy ludzi, którzy już zrobili coś złego, a Bóg miałby nie dopuszczać, aby cokolwiek złego się w ogóle działo. Więc np. spieszysz się na autobus i wiesz, że jak się spóźnisz, to będzie coś złego, no więc Bóg rozkaże kierowcy zaczekać nieco dłużej. W tym czasie inni pasażerowie muszą czekać, aż dobiegniesz i Bóg sprawi, że autobus się teleportuje żeby nadrobić stracone na czekaniu minuty. I tak dalej.

>Wychowywanie dzieci też można do tego porównać, bo w trakcie wychowania wpajane są dzieciom pewne wzorce, i skutek jest czasem taki, że człowiek nie potrafi zrobić czegoś złego, nawet jakby chciał.

No i religia zwykle dostarcza pewnych moralnych wzorców.


bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi Grey
>Chodziło mi o to, z czego powinni się spowiadać

Zwykle ludzie się spowiadają ze swoich grzechów.

>Co do tajemnicy - biskup przecież może przenieść księdza nie informując nikogo, dlaczego go przeniósł

I może tak robi, a że nie poinformował nikogo o powodach swojej decyzji, to i nic o tym nie wiemy.

>Przecież o to mi chodzi, że jeśli papież nie jest nieomylny w tym, co głosi, to jego wypowiedzi nie są zaleceniami religii.

Są aktualnymi zaleceniami religii - zaleceniami na miarę bieżących problemów, oparte na dostępnej wiedzy.


bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi rafal73
>Czyli to, że media z regularną częstotliwością piszą o terrorystycznych zamachach dokonywanych przez muzułmanów świadczy o tym, że:
>1. Oprócz muzułmanów nikt nie jest terrorystą
>albo
>2. Muzułmanie nie wysadzają się w powietrze częsciej niż inni, ale media się na muzułmanów wyjątkowo uwzięły?

I raczej nie jest tajemnicą, że terroryści to w przeważającej mierze muzułmanie.

>3. Księża gwałcą cześciej niż inni a media z umiłowaniem o tym piszą, bo gwałcący piewca moralności jest o wiele obrzydliwszy niż "zwykły" pedofil.

A ja myślę, że ludzie po prostu żywią jakąś obsesyjną nienawiść do KK, która została zaszczepiona w narodzie na początku lat 90 i nie potrafią obiektywnie ocenić sytuacji.

www.youtub(*)=player_embedded&v=4yCJVpDvz_s

bembergiem w berg

Grey (2102 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi worek kości
>>Bo wg mnie porównywalne do zamykania zwyrodnialców w więzieniach, tylko bardziej skuteczne.
>Zamykamy ludzi, którzy już zrobili coś złego, a Bóg miałby nie dopuszczać, aby cokolwiek złego się w ogóle działo. Więc np. spieszysz się na autobus i wiesz, że jak się spóźnisz, to będzie coś złego, no więc Bóg rozkaże kierowcy zaczekać nieco dłużej. W tym czasie inni pasażerowie muszą czekać, aż dobiegniesz i Bóg sprawi, że autobus się teleportuje żeby nadrobić stracone na czekaniu minuty. I tak dalej.

Nie. Oczekuję tylko interwencji w skrajnych przypadkach typu pedofilia, morderstwo, czy wypadek śmiertelny. Bóg będąc wszechwiedzącym na pewno wymyśliłby jakieś rozsądne kryterium, kiedy interweniować, żeby nie narobić bałaganu. Nie musi działać ślepo (automatycznie) w każdej sytuacji.

Ludzi zamyka się w więzieniach przede wszystkim po to, żeby chronić przed nimi kolejne ofiary. Gdyby istniały inne metody ochrony przed przestępcami, to dlaczego ich nie używać?

>>Wychowywanie dzieci też można do tego porównać, bo w trakcie wychowania wpajane są dzieciom pewne wzorce, i skutek jest czasem taki, że człowiek nie potrafi zrobić czegoś złego, nawet jakby chciał.
>No i religia zwykle dostarcza pewnych moralnych wzorców.

Nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie, czy wychowanie to coś złego czy dobrego.
W końcu ogranicza wolną wolę.

#111
02-05-2013 19:12
 Ocena 1 na 1
Grey (2102 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi worek kości
>>Jeśli jednak już narozrabiał - za późno, więzienie czeka.
>Ale posiadanie samych skłonności do zachowań pedofilskich chyba jeszcze nie jest przestępstwem.

Oczywiście, że nie jest. Ale przecież nie tylko tacy księża są przenoszeni, którzy jeszcze nic nie zrobili.
No to gdzie są te miejsca, gdzie nie ma dzieci?

worek kości (2937 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi Grey
>Nie. Oczekuję tylko interwencji w skrajnych przypadkach

Najskrajniejszym z przypadków jest śmierć, czy właściwie nie chcesz teraz powiedzieć, że dobry Bóg nie pozwalałby ludziom umierać?

>>No i religia zwykle dostarcza pewnych moralnych wzorców.
>Nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie, czy wychowanie to coś złego czy dobrego.
>W końcu ogranicza wolną wolę.

Nie sądzę, żeby wychowanie ograniczało wolną wolę, ograniczać może indoktrynacja, pranie mózgu, hipnoza itd. Wychowanie uczy raczej rozpoznawać co jest dobre, a co złe.

bembergiem w berg

#113
02-05-2013 19:21
 0 na 2
worek kości (2937 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi Grey
>No to gdzie są te miejsca, gdzie nie ma dzieci?

W Watykanie ponoć nie ma dzieci.

bembergiem w berg

Grey (2102 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi worek kości
>>Nie. Oczekuję tylko interwencji w skrajnych przypadkach
>Najskrajniejszym z przypadków jest śmierć, czy właściwie nie chcesz teraz powiedzieć, że dobry Bóg nie pozwalałby ludziom umierać?

Mówiąc szczerze, byłoby to bardzo mile widziane przeze mnie.
Jaki sens ma śmierć?

>Nie sądzę, żeby wychowanie ograniczało wolną wolę, ograniczać może indoktrynacja, pranie mózgu, hipnoza itd. Wychowanie uczy raczej rozpoznawać co jest dobre, a co złe.

To o czym mówisz to takie bezstresowe wychowanie. A co zrobić, jak trafi się mały chuligan i żadne tłumaczenie nie pomaga? Stosowanie kar może (chociaż nie musi) wytworzyć odruch warunkowy unikania pewnych działań. To już czysta manipulacja.

#115
02-05-2013 19:42
 Ocena 2 na 2
Grey (2102 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi worek kości
>W Watykanie ponoć nie ma dzieci.

I co, sugerujesz, że księża pedofile są przenoszeni do Watykanu, a nie do innych parafii?

worek kości (2937 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi Grey
>I co, sugerujesz, że księża pedofile są przenoszeni do Watykanu, a nie do innych parafii?

Pytasz się, gdzie nie ma dzieci. Nie wiem, gdzie dokładnie się przenosi księży, których podejrzewa się o molestowanie dzieci, ale KK posiada tyle nieruchomości, że na pewno znalazłoby się jakieś odosobnione miejsce, gdzie taki gość może poczekać, aż się sprawa wyjaśni.


bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi Grey
>Jaki sens ma śmierć?

A o jaki sens pytasz? Ekonomiczny, fizyczny, metafizyczny?

>A co zrobić, jak trafi się mały chuligan

Chuligani nie urywają się z choinki - myślę, że to rezultaty błędów wychowawczych.

bembergiem w berg

Mateusz Kożuch (2120 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi worek kości
>Myślę, że przynajmniej miejskie oczyszczalnie ścieków powinny mieć taki dokument.

Nie ma to jak przytrollować z rana

>A co ty byś zrobił z kimś, kto przejawia niezdrowe upodobanie do dzieci, a kto z dziećmi pracuje? Przeniósł byś go pewnie do miejsca, gdzie nie ma dzieci.

Poradziłbym udanie się do specjalisty. Gorzej z takimi, którzy jednak z dzieci korzystali. Powinni być niezwłocznie aresztowani przez policję. Biskupi nie informowali jednak nikogo, tylko przenosili delikwentów pomiędzy oddalonymi od siebie parafiami. Zobowiązywała ich do tego instrukcja Watykanu.

>W każdej większej korporacji.

To podaj przykład jakiejś innej od krk korporacji, która ukrywała pedofilów?

>Nie wiem, może testerzy akcesoriów sado-maso?

No tak... Krk= s&m
W sumie księdzunia w czarnych, obcisłych kieckach się bujają


Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ

#119
02-05-2013 20:08
 Ocena 1 na 1
Mateusz Kożuch (2120 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi worek kości
>Chodziło mi tylko o to, czy autor tej wypowiedzi przemyślał konsekwencje sytuacji, w której nadprzyrodzona istota nie pozwalałaby ludziom robić złych rzeczy.

A po co istota nadprzyrodzona miałaby tworzyć zło w ogóle?
To tak jak z rodzicami- wierzącymi, którzy dziękują swemu bogu za to, że pozwolił aby dziecko przeżyło ciężką chorobę. Ani przez chwilę się nie zastanowią, dlaczego ich bóg zesłał tę chorobę? Dlaczego, mając moc, nie powstrzymał tego wcześniej?
Bo ja bym właśnie nie dopuścił, jakbym miał taką moc. A Ty?

Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ

#120
02-05-2013 20:18
 Ocena 1 na 1
Grey (2102 punktów)Odp: Plaga
W odpowiedzi worek kości
>>Jaki sens ma śmierć?
>A o jaki sens pytasz? Ekonomiczny, fizyczny, metafizyczny?

Dobra, to bardziej szczegółowo. W jakim celu Bóg spowodował, że umieramy?

>>A co zrobić, jak trafi się mały chuligan
>Chuligani nie urywają się z choinki - myślę, że to rezultaty błędów wychowawczych.

Mam nadzieję, że wiesz, jak zapobiec wychowaniu chuligana? Jakich błędów unikać?
Bo jak nie, to może Ci się taki trafić i co zrobisz?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365