 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-10-2013 16:04 | Drobner (19539 punktów) | Nihil novi sub sole
2 na 2 | „Każdego dnia wychodzą na światło dzienne przypadki nadużyć seksualnych, których dopuszczają się członkowie kleru katolickiego. Niestety, nie można już mówić o pojedynczych przypadkach, lecz raczej o zbiorowej zapaści moralnej. Wielu kapłanów i zakonników przyznało się do winy. Bez wątpienia owe tysiące przypadków odkrytych przez wymiar sprawiedliwości stanowią zaledwie wycinek prawdziwych liczb, wziąwszy po uwagę, że hierarchia kościelna zdołała ukryć i zatuszować wielu zwyrodnialców.” Joseph Goebbels, 28 maja 1937 r. (za kokos.salo(*)onmy-kosciola-i-wiary-przodkow) (z tygodnika Polska Niepodległa). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#106 2 na 2 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Nihil novi sub sole | > Czyli zgadzasz się, że KK nie sympatyzował z nazizmem?<Nie zgadzam się z tym bo nie jest to prawdą.
Nauka objaśnia wszystko. Teologia objaśnia resztę. |
#107 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | Cytat:Sądzę że gdyby biskupi wspólnie jednego ustalonego dnia, otwarcie zajęli przeciwne stanowisko z ambon, mogliby wiele zapobiec. Tak się nie stało i na to nie ma żadnego usprawiedliwienia. Gdyby przez to biskupi poszli do więzienia lub obozów koncentracyjnych, nie byłaby to szkoda, wręcz przeciwnie. A gdyby ktoś napisał o gejach prześladowanych w Iranie coś w tym stylu: Cytat:Sądzę że gdyby geje wspólnie jednego ustalonego dnia, otwarcie zajęli przeciwne stanowisko z parad równości, mogliby wiele zapobiec. Tak się nie stało i na to nie ma żadnego usprawiedliwienia. Gdyby przez to geje poszli do więzienia lub zostali ukamienowani, nie byłaby to szkoda, wręcz przeciwnie. Podpisałbyś się po tym? I ciekawe, że linkujesz do tego cytatu, kiedy sam tekst o KK wyraża się pozytywnie. > wołam o pomoc w imieniu wielu tysięcy, Ojcze święty!Co mógł twoim zdaniem zrobić papież dla tych ludzi? > I fragment listu Edyty Stein do papieża. Na list ten papież nigdy nie odpowiedział.Stein prosiła papieża o interwencję w sprawie Żydów. Czy papież nie odpowiedział? Niektórzy twierdzą, że robienie z Piusa XII "papieża Hitlera" to była radziecka propaganda: www.polska(*)owieckich-oszczerstw,id,t.html> ugryź się w język ze względu na pamięć ofiar.To nie ja przytaczam wypowiedzi ofiar, aby przepchnąć swoje poglądy.
bembergiem w berg |
| Hodża (11172 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Pisze o tym profesor Jan Widacki:Miło wiedzieć, że ktoś na Forum czytuje "Przegląd"... Pozdrawiam serdecznie 
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#109 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | . > >>>Pisze o tym profesor Jan Widacki:> Miło wiedzieć, że ktoś na Forum czytuje "Przegląd"...www.racjonalista.pl/forum.php/s,492037www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,533518#w534199www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,582217#w582440Tak, czytam "Politykę" odkąd do niej dorosłem, a "Przegląd" odkąd zaczął wychodzić. To tygodnik dla inteligentów i warto go czytać. Myślę, iż na naszym forum sporo osób czyta "Przegląd". Parę - to wprost deklarowało. Pozdrawiam. @@@ . |
#110 4 na 4 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Nihil novi sub sole | > A gdyby ktoś napisał o gejach prześladowanych w Iranie coś w tym stylu:> Cytat:Sądzę... przeciwnie. Tego nie wypowiedział ktoś, tylko Konrad Adenauer, katolik z krwi i kości, długoletni kanclerz RFN który miał na tyle niezbrukaną przeszłość że alianci wytypowali go na kanclerza. Nie wypowiedział się na temat masowego wystąpienia gejów, wegetarian, fanów Marleny Dietrich, tylko na temat biskupów. > I ciekawe, że linkujesz do tego cytatu, kiedy sam tekst o KK wyraża się pozytywnie.<O Kościele nie wypowiada się w ogóle ponieważ nie jest to strona o Kościele tylko o ruchu oporu. Jeżeli zdarzali się szeregowi księża którzy próbowali pomóc ofiarom reżymu, to się o nich mówi. Jest historycznym faktem że krk zabiegał u Hitlera w ochronie chrześcijan żydowskiego pochodzenia. Ale nic więcej. W sprawie ludobójstwa Żydów nie zabrali nigdy publicznie głosu. Po co zresztą, skoro 2000 lat sami ich prześladowali i mordowali. > Co mógł twoim zdaniem zrobić papież dla tych ludzi?<Ty się nie pytaj co mógł papież zrobić, tylko co miał obowiązek zrobić. Miał zrobić wszystko inne niż milczeć. Gdy Europa stała w ogniu, podjął nieśmiałe próby protestu. Nie znano w Watykanie "Mein Kampf" przed dojściem Hitlera do władzy? Bez pomocy krk Hitler nigdy nie doszedłby do władzy. Rzymskie papiestwo - powstałe przez wojny i oszustwa, przez wojny i oszustwa urosłe do wielkości, promowało wybuch I wojny światowej przez Piusa X i przez Piusa XI rozstrzygająco przyczyniło się do powstania faszyzmu: klerofaszystowskie braterstwo, po raz pierwszy osiągnęło kulminację w Układach Laterańskich w 1929, później z zachwytem wychwalano A. Hitlera.Pius XI który osiągnął tak sensacyjne osiągnięcia w wyniesieniu Mussoliniego do władzy, za cenę Włoskiej Partii Ludowej, spróbował tego samego zamachu stanu w Niemczech, poprzez poświęcenie katolickiej Zentrumspartei. Dwukrotnie papież przeprowadził likwidację własnej katolickiej partii, tam żeby Mussoliniego, tutaj żeby Hitlera wynieść do władzy.... Hitler nigdy nie ukrywał że w Zentrumspartei widzi swojego politycznego przeciwnika, a ta nigdy się nie kryła ze swoim antynazizmem.Podobnie jak Niemiecki Episkopat, przynajmniej do 1933. Gdy falanga niemieckiego katolicyzmu stała aż do wiosny 1933 zwarcie przeciw nazistowskiej partii, w Watykanie planowano już inaczej. W komunistycznej Rosji największe prześladowania chrześcijan czasów nowożytności, w Niemczech sukcesy Hitlera z początku lat 30-tych przed oczami, decyzja oportunistycznego papiestwa które zawsze przez dopasowanie się do silniejszego gwarantowało życie i przeżycie, nie mogła wypaść inaczej. Nic nie przemawia do kurii rzymskiej bardziej niż władza i sukces. Nie miała też żadnej sympatii do nazistowskiej ideologii rasistowskiej, mimo że sama prześladowała i mordowała żydów przez własnych zwolenników przez dwa tysiąclecia. Tak jak nienawidził Rzym antyklerykalizm Rosenberga i Streichera, tak osobiście Hitler, zawsze na nowo ustawiał się na gruncie chrześcijaństwa i sygnalizował swoją gotowość do kooperacji z Kościołem. I tak, już w 1931 r. popierał Pius XI wspólny front Zentrum, bawarskiej Volkspartei i nacjonalistów. Podobnie wypowiadał się latem następnego roku sekretarz stanu kardynał Pacelli, późniejszy papież.... Natychmiast po wyborach w 1932 sekretarz stanu kardynał(Pacelli) wyrażał wobec wysłannika Watykanu barona Ritter nadzieję i życzenie że te "stojące na chrześcijańskim gruncie partie do których zaliczał również najsilniejszą teraz NSDAP, zrobią wszystko żeby uchronić Niemcy przed wędrującym za komunistyczną partią Kulturbolschewismus. Ergo, kardynał który był papieskim nuncjuszem w Monachium i Berlinie i doskonale znał stosunki w Rzeszy, skierował Zentrum prosto w ramiona nazistów. Jeden z jego paladynów, szambelan papieski i zastępca Hitlera, Franz von Papen, zlikwidował w 1932 socjademokrację, odwiesił zakaz SA i SS i robił wszystko żeby doprowadzić Hitlera do władzy. Drugi w komitywie: przyjaciel Pacelli prałat Ludwig Kaas, profesor prawa kanonicznego i szef Zentrum, nie podjął żadnej decyzji bez zgody Pacelli. Ledwo otrzymał Kaas zgodę swojej partii na Ermächtigungsgesetz, co umożliwiło Hitlerowi dyktaturę, zniknął w Rzymie. Stamtąd wysyłał Hitlerowi, z którym wcześniej bez wiedzy swoich kolegów partyjnych konferował w cztery oczy, życzenia sukcesów, rozwiązanie partii Zentrum, co też szybko nastąpiło, oraz po ustaleniu z papieżem i Pacelli uspokajał wielu protestujących katolików:"Hitler wie jak sterować statkiem państwa"...... To nie gros katolików poszło wpierw za Hitlerem, jak to się światu okłamuje, potem Episkopat, na koniec kuria, tylko odwrotnie. Papież zdecydował się udany eksperyment z Mussolinim powtórzyć z Hitlerem, niemieccy biskupi byli posłuszni, a wierzący musieli podążać za nimi. (Mit Gott und den Faschisten - Karlheinz Deschner) > Stein prosiła papieża o interwencję w sprawie Żydów. Czy papież nie odpowiedział? Niektórzy twierdzą, że robienie z Piusa XII "papieża Hitlera" to była radziecka propaganda<Czy papież nie odpowiedział? Niektórzy twierdzą że najlepsze kasztany są na pl. Pigalle. > To nie ja przytaczam wypowiedzi ofiar, aby przepchnąć swoje poglądy.<Wypowiedzi ofiar przytaczam ci po to żebyś wiedział jakie były ogólne oczekiwania. Pokaż dokumenty które przepchną twoje poglądy.Twój link jest zwykłą propagandą. Liczą się fakty a te są następujące: 1.Watykan udostępnił jedynie część dokumentów dot. Pacelli, starannie przesegregowanych przez Jezuitów. 2.Strona Izraelska komisji wspólnej zerwała badanie przeszłości Pacellego ze wzg. na p.1.
Nauka objaśnia wszystko. Teologia objaśnia resztę. |
#111 1 na 1 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Nihil novi sub sole | c.d.Friedländer, Saul,(historyk,nagroda Pulitzera) jeden z najlepszych badaczy historii Piusa XII wymienia 3 punkty jego pasywności: 1.Pius bronił jedynie interesów Kościoła. 2.Pius chciał zapobiec rozszerzeniu się komunizmu na Europę wschodnią i środkową. 3.Pius był nastawiony antysemitycznie. Gdyby Pacelli był szefem rządu Szwecji lub Szwajcarii, jego postawę można by zaakceptować. Był on jednak głową Kościoła roszczącego wysokie moralne standardy i taka postawa ma się nijak do głoszonych przez krk nauk i pretensji.
Nauka objaśnia wszystko. Teologia objaśnia resztę. |
#112 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Akurat wyszła afera, że 36letnia nauczycielka ma dziecko z 14letnim uczniem. Jeśli to będzie potwierdzone, no to chyba pora żeby nauczyciele przeprosili za pedofilię w szkole, bo to nie jeden przypadek taki na pewno. O reżyserach już nie wspominając. W ogóle wszystkie grupy społeczne i zawodowe powinny przeprosić za pedofilię w swoich szeregach. Tak by było sprawiedliwie.  Już dość długo się zastanawiam, kto ma dziury w mózgu: - czy ja, kiedy uważam, że nie ma żadnego porównania między sytuacją, w której przerośnięty 14-latek (którego potem lekarze uznali za pełnoletniego i bez legitymowania wpuścili na poród rodzinny) "posuwa MILF-a", a sytuacją, w której ksiądz wsadza łapska i pisiora w majtki 6-7 latek, - czy osoba, która w obu sytuacjach widzi (choćby i wbrew szczegółowym definicjom naukowym) obrzydliwą pedofilię. |
#113 2 na 2 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole |
> Co rozumiesz pod słowem "sympatyzować"?To samo co Ty,bo to Ty użyłeś tego słowa w tym temacie. > Na podanej przez Ciebie stronie są przede wszystkim niemieccy biskupi - czyli niemiecki KK, który z hitlerowcami musiał się zmagać na co dzień - oraz kilka informacji o tym, jak Pius XII starał się z Hitlerem w różnych kwestiach porozumieć. Rzuciłeś te informacje bez komentarza,Proszę przeczytać WSZYSTKIE informacje na podanej przeze mnie stronie. Jeśli są jakiekolwiek fakty o "nie"sympatyzowaniu KK z hitleryzmem, to Ty , Lublinianin, masz okazję to udowodnić. Biblioteka KULu powinna zawierać odpowiednio duży materiał historyczno-naukowy o KK w latach 1933-1945.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#114 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Mówiłem wtedy, mówię teraz i będę mówił "Polański jest pedofilem".> Pedofilami są też księża skazani i prawdopodobnie ci z podejrzeniami, jak i wielu o których nie wiemy.Z całym szacunkiem, ale jest to kompletna bzdura. Przede wszystkim "bycie pedofilem" trzeba odróżnić od faktu popełnienia czynu pedofilskiego. Żeby ocenić kto kogo seksualnie "kręci" trzeba go badać przez jakiś czas i ocenić. Jeśli chodzi o Polańskiego jedyne co wiesz, to ta jednorazowa sprawa, w której dowody jednoznacznie wskazują, iż ofiara "wyglądała na starszą", więc można zasadnie założyć, że dzieci w wieku wskazującym na pedofilię Polańskiego raczej go jednak "nie kręciły". Brak było innych tego typu zarzutów, ani nawet podejrzeń. Prawdziwy pedofil - chory człowiek - nie powstrzyma się tak po prostu. Jeśli natomiast chodzi o księży, to w większości podejrzewam, że jest to wynik braku kontaktów seksualnych w ogóle i braku "dostępu" seksualnego już nawet do młodzieży, dzięki ich asertywności, nie mówiąc już o dorosłych; niestety przy wciąż dostępie do nieasertywnych dzieci. Trudno tu mówić o możliwości zdiagnozowania w wielu przypadkach pedofilii; prędzej kompletnie zrytej psychiki z braku regularnego seksu, braku samokontroli nad napięciem seksualnym i jego rozładowywaniu w kompletnie niekontrolowanych przypadkach. Dopiero dłuższa niepowstrzymywana aktywność tego typu może wykreować realną pedofilię. Na takie przypadki jednak dotychczasowe orzecznictwo sądowe w Polsce rzadko póki co wskazuje. Na chwilę obecną mamy udowodnionych wiele pojedynczych czynów pedofilskich księży, których okoliczności wskazują jednak głownie na ww. skutek celibatu, a nie prawdziwą pedofilską chorobę mózgu. |
#115 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole |
> Przede wszystkim "bycie pedofilem" trzeba odróżnić od faktu popełnienia czynu pedofilskiego. Żeby ocenić kto kogo seksualnie "kręci" trzeba go badać przez jakiś czas i ocenić.Karane jest bycie pedofilem czy popełnianie czynów pedofilskich? > Jeśli chodzi o Polańskiego jedyne co wiesz, to ta jednorazowa sprawa, w której dowody jednoznacznie wskazują, iż ofiara "wyglądała na starszą", więc można zasadnie założyć, że dzieci w wieku wskazującym na pedofilię Polańskiego raczej go jednak "nie kręciły".Wybacz, ale pachnie mi to relatywizmem. Polański nawet jeśli nie jest pedofilem, to dziecko skrzywdził i za to powinien być ukarany. Ja nie jestem w stanie żadnej krzywdy wyrządzonej "złym dotykiem" usprawiedliwić. Ani rodzic, ani ksiądz, ani reżyser nie mają prawa do kontaktów seksualnych z dziećmi. Sąd powinien każdego sprawcę sprawiedliwie osądzić. |
| Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Wybacz, ale pachnie mi to relatywizmem.Kontakty seksualne z dziećmi od 15 roku życia są legalne*. Każde upieranie się o miesiące będą relatywizmem. Ja tylko zaznaczam, że nie na tym polega pedofilia. Cytat:Pedofilia - rodzaj parafilii seksualnej: stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania. Mowa tu o zrytych łbach, których podniecają kilkuletnie dzieci, a nie o fascynacji starszych facetów nastolatkami. * PS. I to btw. błąd, bo przez pierwsze kilka lat powinny być legalne wyłącznie dla osób o zbliżonym wieku /zdaje się w niektórych stanach USA jest praktykowany taki system/. |
#117 1 na 1 | Marek okmarek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >Wybacz, ale pachnie mi to relatywizmem.> Kontakty seksualne z dziećmi od 15 roku życia są legalne*.> Każde upieranie się o miesiące będą relatywizmem.> Ja tylko zaznaczam, że nie na tym polega pedofilia. Cytat:Pedofilia - rodzaj parafilii seksualnej: stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania. Mowa tu o zrytych łbach, których podniecają kilkuletnie dzieci, a nie o fascynacji starszych facetów nastolatkami.> * PS. I to btw. błąd, bo przez pierwsze kilka lat powinny być legalne wyłącznie dla osób o zbliżonym wieku /zdaje się w niektórych stanach USA jest praktykowany taki system/.Frank: 1) Dziewczynka miała 13 lat. Proszę nie wdawaj się w dyskusję, że 13 może dorośle wyglądać. Nie ma możliwości pomylenia 13 latki, nawet super rozwiniętej, z osobą pełnoletnią. Rozmowa idąca w tą stronę ma na celu polepszenie samopoczucia. 2) Wg mnie różni nas ludzi, a przynajmniej ludzi moralnych od teistów, że jak nikt nie patrzy to nie zabijam, bo to złe. Nie dlatego, że tak jest napisane w jakiejś książce typu przepisy tylko jest to złe. Tak samo nie gwałcę dzieci z 6-7 klasy podstawówki, choćby nie wiem jak dojrzale wyglądały i myślały, że tego chcą. Proszę nie idź w kierunku jej chcenia to jest droga Michalika. 3) 44 latek przeleciał 13 latkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie ma obrony przed tym. Ja mam 35 lat i kobiety poniżej pewnego wieku mnie nie interesują i wcale nie jest to 18 lat tylko wyżej. Wynika to z bycia dojrzałym i poszukiwania dojrzałości w drugiej osobie. Polański miał swój typ i razem z Żuławskim szukali młodych dziewcząt o określonym typie urody sugerującym dziewczęcość.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
| Marek okmarek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >Największe religie nie mają u siebie zakazów pedofilii,> Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:> Cytat:2285 Zgorszenie nabiera szczególnego ciężaru ze względu na autorytet tych, którzy je powodują, lub słabość tych, którzy go doznają. Nasz Pan wypowiedział takie przekleństwo: "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych... temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18, 6). Zgorszenie jest szczególnie ciężkie, gdy szerzą je ci, którzy, z natury bądź z racji pełnionych funkcji, obowiązani są uczyć i wychowywać innych. Takie zgorszenie Jezus zarzuca uczonym w Piśmie i faryzeuszom, porównując ich do wilków przebranych za owce > I tu:> Cytat:2389 Do kazirodztwa zbliżone są nadużycia seksualne popełniane przez dorosłych na dzieciach lub młodzieży powierzonych ich opiece. Grzech ten jest 2285 jednocześnie gorszącym zamachem na integralność fizyczną i moralną młodych, którzy będą nosić jego piętno przez całe życie, oraz pogwałceniem odpowiedzialności wychowawczej. Kilka przygłupich cytatów: Nie zabijaj. Nie pozwolisz żyć czarownicy. Kto będzie złorzeczył ojcu i matce winien zostać zabity. Jest też pełno opisów, jak to kompletnie nie przeszkadza zażynać. W zgodzie z teistycznym sumieniem. Widocznie prawo, które napisałeś jest nieznane różnej formie hierarchom i uznają je za nieistniejące. Ważniejsze są prawa zabraniające duchownym dzielić się swoją wiedzą o przestępcach seksualnych z policją.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
| sabek (1444 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > 1) Dziewczynka miała 13 lat. Proszę nie wdawaj się w dyskusję, że 13 może dorośle wyglądać. Nie ma możliwości pomylenia 13 latki, nawet super rozwiniętej, z osobą pełnoletnią. Rozmowa idąca w tą stronę ma na celu polepszenie samopoczucia.Można, można. Ze swego podwórka: znam 30-kę, której nie sprzedałbym piwa (z wyglądu, bo w rozmowie widać, że jest dojrzała) i 15-latkę, która ewidentnie wygląda na... na pewno powyżej 18. I tak się zachowuje. Ale do reszty mniej więcej się zgadzam. Jestem też gorąco za tym, żeby młode osoby mogły tylko z osobami w podobnym wieku się kochać. 60-latek z 17-tką - to jest chore, tzn. z nim coś nie tak jest. |
#120 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >1) Dziewczynka miała 13 lat. Proszę nie wdawaj się w dyskusję, że 13 może dorośle wyglądać. Nie ma możliwości pomylenia 13 latki, nawet super rozwiniętej, z osobą pełnoletnią. Rozmowa idąca w tą stronę ma na celu polepszenie samopoczucia.> Można, można. Ze swego podwórka: znam 30-kę, której nie sprzedałbym piwa (z wyglądu, bo w rozmowie widać, że jest dojrzała) i 15-latkę, która ewidentnie wygląda na... na pewno powyżej 18. I tak się zachowuje.15 to nie jest 13 Jak widzę Michalik nie jest jedynym zwolennikiem usprawiedliwiania seksu z dziećmi, kilka innych osób także jakieśtam usprawiedliwienia wynajduje. Proszę mnie przekonać, że ksiądz podmacujący 13-letnią dziewczynę różni się z zachowaniu od reżysera podmacującego 13-letnią dziewczynę. Któryś jest leworęczny? Ja różnicy nie widzę! Tak jak nie widzę różnicy między usprawiedliwiającym seks z 13-latką biskupem a innym reżyserem mówiącym publicznie o "artystycznej wrażliwości". > Jestem też gorąco za tym, żeby młode osoby mogły tylko z osobami w podobnym wieku się kochać. 60-latek z 17-tką - to jest chore, tzn. z nim coś nie tak jest.Boisz się konkurencji starszych panów? Wg prawa 17-tka może zażywać seksu do woli. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|