Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
192.189.734 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 30 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
Friedrich Nietzsche - Antychryst
Koszulka racjonalisty

Złota myśl Racjonalisty:
(..) istnienie Boga jest z pewnością problematyczne, i bez błędnego koła nie można dowodzić istnienia Boga na podstawie jego domniemanych objawień, ponieważ wiarygodność twierdzeń o objawieniach wymaga wykazania, że są to rzeczywiście objawienia Boga.
Przegląd streszczeń działu
Życzenia świąteczne (24-12-2005)

Większość symboli Bożego Narodzenia ma swoje źródło w wierzeniach dawniejszych, pogańskich. Choinka od wieków podczas różnych świąt była obwieszona przeróżnymi świecidełkami. Ostrokrzew służył celtom do obłaskawiania chochlików, a jemioła do praktyk okultystycznych. Również wyznawcy Mitry i osoby obchodzące rzymskie saturnalia obdarowywały się prezentami. w tym sensie święta 25 grudnia mają wymiar ponadchrześcijański, dziś de facto rodzinny - są okresem w którym wzmacnia się integrację rodzinną.

W związku z tym życzymy naszym Czytelnikom Wesołych Świąt, bez względu na to, jakie znaczenie i jaki wymiar ten okres ma dla Was - czy jest tylko chwilą beztroskiego oderwania się od codziennych trosk, czy jest celebracją rodzinnej bliskości czy czymś więcej...

Wolnosci od trosk wszelakich, spokojności nieprzerwanej, radości z życia niewyłącznie dla siebie, równej satysfakcji z obcowania z innymi i ze spoglądania w głąb własnego "ja", wesołosci mądrej, zdolności cieszenia się drobiazgami w zasięgu ręki i marzenia o rzeczach wielkich i niedosiężnych, umiejętności lekceważenia drobnych przykrości, odwagi wytrwałego zabiegania o własne szczęscie, spełnienia życzen dobrych, a niewypowiadanych tylko z braku wyobraźni, wiary, nadziei lub miłosci na świąteczny czas narodzin boga w człowieku i na każdy dzień Dobrego Nowego Roku.

Zob. więcej na temat tych świąt:
Dlaczego 25 grudnia?
Narodziny Słońca czyli boże narodzenie
Słońce Niezwyciężone czyli o mitraizmie


Reklama
www.pajacyk.pl - Nakarm dziecko
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365