Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.018.822 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 154 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co.
Notka techniczna

Problemy
.Net
RSS

  Witryna Racjonalista.pl oparta jest na autorskim systemie dynamicznego generowania stron DHTML, wykorzystującym technologię PHP w połączeniu z bazą MySQL. Strony witryny używają wstawek JavaScript w wersji 1.2. Składnia stron HTML odpowiada specyfikacji 4.01 Transitional zgodnie z opisem na www.w3.org/TR/1999/REC-html.
Strony wykorzystują style CSS1 zgodnie z opisem www.w3.org/TR/REC-CSS1. Składnia tagów oraz zawartość stron może zmieniać się zależnie od używanej przeglądarki.
Treść stron kodowana jest w standardzie znaków ISO-8859-2 zgodnie z RFC1345. Witryna obsługuje sesje użytkownika poprzez machanizm cookies (ciasteczek) protokołu HTTP/1.1.

Wasze problemy i ich rozwiązania:
- Problemy z wejściem na strony.

Zwykle problem jest niezależny od nas, tzn. serwer lub łącze może być przeciążone i wówczas wystarczy spróbować ponownie po paru sekundach lub minucie.
Jeżeli natomiast witryna jest niedostepna, lub pojawia się komunikat o nieznalezieniu strony i nie jest to komunikat w naszej 'szacie graficznej', to prawdopodobnie twoja przeglądarka lub proxy (także czasem źle skonfigurowany firewall), jakiego używasz, wysyła nagłówek blokowany przez serwer. Wówczas należy albo poprawić to, co zostało zmienione (bo standardowo tak się nie dzieje-ktoś to musiał 'zepsuć') albo należy powiadomości administratora swojej sieci lokalnej lub swojego ISP. Jeżeli używasz modemu i żadnej z wymienionych rzeczy (proxy, firewall), powiadom mnie o błędzie.
Istnieje także możliwość, że serwis jest chwilowo przeciążony (z powodu zbyt dużej ilości wejść do serwisu..). W takim przypadku, spróbuj za kilka minut.

- Oferta dla innych serwisów (dla programistów)

Oferujemy rozwiązanie oparte na technologii .Net firmy Microsoft w postaci usługi sieciowej (web service). Usługa ta pozwala na wywoływanie konkretnych zapytań do naszego serwisu w sposób standardowy i kompatybilny z technologią .Net, dzięki czemu możliwe jest używanie jej z dowolnego systemu i platformy programowej obsługującej mechanizm SOAP zgodnie ze specyfikacjami schemas.xmlsoap.org/soap/encoding/, schemas.xmlsoap.org/wsdl/ oraz schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/ i do nich się stosującymi, w wersjach SOAP 1.2 i WSDL 1.0.
Usługa jest płatna i będzie negocjowana indywidualnie z każdym serwisem po zakończeniu darmowego okresu testowego. Umożliwiać będzie ona między innymi bezpośrednie wyszukiwanie w bazie naszych stron. Więcej informacji dla programistów znajduje się w pliku ws_sdk.zip.

- Dla innych serwisów - zawsze aktualne nagłówki RSS

Polskim dynamicznym i ambitnym serwisom oferujemy zawsze aktualne nagłówki naszych nowych stron poprzez mechanizm RSS (RDF Site Summary lub Really Simple Syndication) w wersjach 0.91,2.0 oraz RDF. Dostęp do nich realizowany jest przez adres www.racjonalista.pl/rss.php (wersja 2.0 z parametrem ?v=2, wersja RDF - ?v=r). Nagłówki są darmowe i zawsze dostępne.
Dostępne są także nagłówki nowin naukowych pod adresem www.racjonalista.pl/rss.php?n=1 (wersje jak wyżej). Przykład użycia RSS na własnej stronie: www.feedforall.com/.
Dla wiadomości i nowinek naukowych dostępne są nagłówki w formacie ATOM 0.3 pod linkami www.racjonalista.pl/atom.php i www.racjonalista.pl/atom.php?n=1.
Możliwa jest także wymiana nagłówków na tej stronie.
Plugin do komunikatora Tlen.pl w wersjach 4.0.1 i nowszych, umożliwiający podgląd najnowszych stron serwisu, do pobrania tutaj (170 KB).


Witryna wykorzystuje standardy MS-Agent oraz JS-DSO dla IE 5.5 i nowszych oraz RSS 2.0 i 0.91.

webmaster

  

:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..
Wyszukaj

Wprowadzenie
Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365