Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
197.753.816 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 787 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
Friedrich Nietzsche - Antychryst
Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji

Złota myśl Racjonalisty:
"Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów."
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów
Poziom skoszonej trawy....? (03-08-2004)
 Autor: Jakub Matejczyk
Droga Redakcjo!
Jestem tylko skromnym użytkownikiem serwisu racjonalista.pl, lecz jest mi całkiem bliski jego los i to jak jest on odbierany.
Po zapoznaniu sie z częscią tekstów w dziale "Felietony i Eseje" doszedłem do wniosku, iż część prac reprezentuje bardzo marny styl. Autorzy prac nadużywają kolokwializmów i sformułowań prymitywnych- wręcz kloacznych. Oczywiście te nadużycia językowe najczęściej pojawiają się w tekstach o wydźwieku antykatolickim bądź też antyklerykalnym. Uważam, że jeśli serwis chce być traktowany poważnie i wyrobić sobie dobrą opinię to nie powinien publikować tekstów ze sformułowaniami niepotrzebnie pogardliwymi.
Prosze zauważyć, ze nie chcialbym ograniczac praw do posiadania wlasnego zdania u autorów tych tekstów jednakże uważam, że powinni oni powstrzymywac sie od sformułowań wzietych żywcem z "Faktów i Mitów".
Uważam, iż prawdziwym wyzwaniem byloby wypowiadanie własnego zdania na tematy antyklerykalne uzywajac jezyka, który charakteryzuje lepiej wykształcone grupy społeczne. Jeżeli Autorzy będą zniżać się do poziomu ks. Rydzyka to skarzą się na bycie "agresywnymi ateistami" bądź "zajadłymi antyklerykałami".
Sam uważam się za antyklerykała- i poczułem się zniesmaczony. Cóż może odczuć czytelnik nie mający wyrobionego zdania w tej sprawie? Czy sformułowania "papieskie termity", "skatoliczeni politycy", "umyte świnie zaprzężone do karocy kleru" i im podobne powinny znajdować się w szanującym się serwisie na poziomie? To język bardziej prymitywny niż ten który występuje na łamach Naszego Dziennika!
Polskiej myśli antyklerykalnej potrzebny jest poziom znacznie wyższy. Nie powinno się mieszac skadinad rozsadnych argumentow z prymitywnymi, kolokwialnymi atakami, poniewaz czytelnik zapamieta jedynie te drugie.
Mysle, że racjonalista.pl nie powinien powielac blędu- który w moim przekonaniu- popelnilo czasopismo Fakty i Mity.
Z całym szacunkiem
 E-Mail: bigkubowski@wp.pl
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365