Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.031.557 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 288 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Obcując z potworami, uważaj abyś nie stał się jednym z nich. Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w ciebie.
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów
Jestem w śmieszej kropce (22-01-2007)
 Autor: Maciej
Od około trzech lat nasiliła się w mojej głowie skłonność do logicznego wytłumaczania zjawisk zachodzących na ziemi, np. cudów. Skłania mnie do refleksji problem sensu ludzkiego życia. Jednym słowem - interesuję się filozofią, lubię mieć logiczną odpowiedź na nurtujące pytania. Zostałem wychowany w domu o korzeniach katolickich, jednak wraz z wiekiem skłaniam się ku agnostycyzmowi. Cieszę się, że nie wywodzę się z domu laickiego, bo nie sztuką jest wyrosnąć na ateistę czy agnostyka z takiego o to powodu, że o religii się w domu nie mówiło. Sztuką jest dojść do określonych wniosków mimo dorastania w środowisku o odmiennych poglądach. Tak działo się w moim przypadku.
Jednocześnie zostałem wychowany w rodzinie o poglądach silnie antykomunistycznych. Te poglądy popieram, ba, coraz bardziej utwierdziam się w przekonaniu o ich słuszności. Zdaję sobie sprawę z tego, że osób o poglądach podobnych do moich, należy szukać raczej w środowisku lewicy niż prawicy. I to właśnie mnie boli. Nie popieram żadnej współpracy wolnomyślicieli racjonalisty.pl z ludźmi lewicy postkomunistycznej, tj. SLD, SdPL, UP, Unia Lewicy itp. Nie popieram również współpracy internetowych racjonalistów z lewicowymi (postkomunistycznymi) mediami: Nie, Przegląd, Trybuna, Fakty i Mity.
Dlatego nigdy nie poprę was publicznie i nie śmiem przyznać się do podzielania waszych opinii w sprawach światopoglądowych, mimo że bardzo chciałym. Nie poprę, dopóki nie odetniecie się od wyżej wymienionych środowisk. A ten list napisałem po to, abyście mieli świadomość, że istnieje ktoś taki, kto zgadza się z wami w kwestii wiary i Boga jak najbardziej, lecz odrzuca waszą współpracę z lewicą postkomunistyczną.
Dlatego będę nadal czytał wasz portal, popierając zdecydowaną część artykułów opublikowanych przez was, jednak w głębi duszy będę cierpiał, że nie mogę się publicznie przyznać do popierania racjonalisty.pl.

MA: Portal Racjonalista.pl jest apolityczny.
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365