Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.055.156 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4012 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Modlić się: Prosić, aby prawa rządzące wszechświatem zostały anulowane w interesie jednego wnioskodawcy, który na to jawnie nie zasługuje.
Komentarze do strony Kazanie na Górze

Dodaj swój komentarz…
Inarmis
Przy kazaniu na górze nie wiem czemu, ale zawsze chce mi się śmiać... Nie wiem czemu, ale nasunął mi się na myśl Żywot Briana (film taki ;))
Autor: Inarmis Dodano: 19-07-2006
Reklama
zbyszko chrześcijański - Gniot jakich mało  -1 na 1
Poza niechęcią autor nie wyraził nic konkretnego. Proponuję przyłożyć się do tematu albo iść na piwo. Oczywiście biorąc pod uwagę poziom artykułu nie ma z czym i kim polemizować. Pozostaje mi wyrazić więc zgodnie z podanym wzorem niechęć ... do niechęci.

Kazanie na Górze przerasta Pana o lata świetlne drogi autorze. Nie rozumie Pan z tego nic a nic.
Autor: zbyszko chrześcijański Dodano: 18-06-2008
Gąsiorowski - Do Zbyszko   2 na 2
Poraża mnie twoja bezsensowna skłonność do negowania i zaprzeczania podanym tobie faktom i trafnym porównaniom. Nie powinna się w komentarzach znajdować polemika innych komentarzy, ale irytujący jest fakt całkowitego nieposzanowania pracy nad dowodami, jesli można to tak nazwać. Nikt nie zaprojektował budynku, który spodobałby się wszystkim, ale kiedy ktoś projektuje z pasją i znajomością tematu, zostanie to docenione przez tych, którzy temat choć trochę znają. Zbyszko nie zamykaj się w tradycji(nie musisz jej zatracać) i przyzwyczajeniu, bo to zgubiło już wiele ludzi(irracjonalnie myślących). Gratuluje pracy nad tym i innymi artykułami i pietyzmu w odpowiednim przygotowaniu merytorycznym oraz technicznym. Tytuł "Gniot jakich mało" wypowiedzi zbyszko świadczy o niskiej kulturze osobistej, co można zauważyć w serwisie, najczęsciej reprezentowanej przez chrześcijan właśnie.
Autor: Gąsiorowski  Dodano: 04-09-2008
Aga - h
Mysle,ze autor powinien byl w swoich komentarzach podkreslic ,ze to sa YWLACZNIE jego mniemania , np. poprzez "wg nie"
Autor: Aga Dodano: 06-11-2008
chris - Zamknięci w świecie własnych idei  -1 na 1
Czytając te komentarze odnoszę wrażenie, że ich autor przejawia niemało złej woli, by w tak pokrętny sposób interpretować słowa Jezusa. Weźmy choćby komentarz słów:
„Niedobrze jest
zabrać chleb dzieciom a rzucić psom"
.Autor komentarza stwierdza, że  "ten
faktycznie oznacza więc zakaz głoszenia nauk Jezusa dla ludności
nieżydowskiej
". Tego typu interpretacja jest poważnym nadużyciem. Wyrwano zdanie z kontekstu całej Ewangelii! 
Autor: chris Dodano: 16-02-2010
perun - chris - to inne zdanie Jezusa
,, nie przyszedlem do pogan , ale owiec pogubionych z domu Izraela,, lub  ,, nie rzucaj perel przed wieprze,  gdzie wieprz to poganin ..   moze najpierw sam przeczytaj  Ewangelie a potem pisz smuty typu ,, wyrwane z kontekstu,,.. aa i zeby nie bylo  to co zacytowalem , to nie wszystko co Jezus w podobny sposob mowi o  niezydach , no ale jak przeczyasz ewangelie  to  bedziesz wiedzail 
Autor: perun  Dodano: 04-04-2010
Racjo
„Podobnie,tyle że rozsądniej”.Przecież to wyłącznie Pana opinia,pozbawiona obiektywnych przesłanek!A przynajmniej Pan takich nie przedstawił.Tego typu sformułowania często się w tym tekście powtarzają.Np."Okrucieństwo Jezusa".Autor zazwyczaj arbitralnie stwierdza:ten mówi mądrze i rozsądnie a ten nie.Bo tak i koniec;„faktycznie oznacza więc zakaz głoszenia nauk Jezusa dla ludności nieżydowskiej.”Jednak w Biblii również czytamy:Dz13;46-47 BT: 46.Paweł i Barnaba powiedzieli odważnie:Należało głosić słowo Boże najpierw wam.Skoro jednak odrzucacie(…)zwracamy się do pogan.47.Tak bowiem nakazał nam Pan: Ustanowiłem Cię światłością dla pogan,abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi;
Autor: Racjo Dodano: 26-04-2010
Racjo
„wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie" "(to nie jest myśl Jezusa, lecz (...) rabbiego)" "NIE CZYŃ TWEMU BLIŹNIEMU NICZEGO, CO I TOBIE NIEMIŁE." To nie to samo. Przykład myśli Rabbi: nie chcę aby mnie pobito - sam nie będę nikogo bił. Jezusa: Chcę aby mnie ktoś uratował gdyby mnie bito – sam postaram się ratować tego, kogo będą bić. Różnica pomiędzy biernością a inicjatywą i aktywnością;


„ostrzeżenie przed katolikami i innymi zbrodniarzami”. Zgodzę się, że Jezus daje ostrzeżenia również dla katoli zbrodniarzy, jednak nie każdy katolik to zbrodniarz!
Autor: Racjo Dodano: 27-04-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365