Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.025.418 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7350 tekstów. Zajęłyby one 29000 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3530 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Mam nadzieję, że po roku 2000 będziemy wychowywać nasze dzieci w wierze w ludzkie możliwości, a nie w Boga".
Komentarze do strony Globalizm i globalizacja

Dodaj swój komentarz…
kobieta - Rozne aspekty globalizacji
Wiele krajów ma silniejszą spójność etniczną na niższym poziomie niż państwo, więc duża liczba krajów może zostać podzielona na państwa o silniejszej bazie etnicznej. Katalonia i Szkocja są możliwymi alternatywami-gdzieś istnieje niebezpieczna granica dla anarchii i dalszego frakcjonowania.

Wielu chciałoby znaleźć rdzeń, który jest tak słaby, że nikt nie jest wykluczony, ale tak silny, że zawiera motywację. Związek Radziecki i Stany Zjednoczone zainwestowały w specjalnie zaprojektowany nieetniczny patriotyzm. System komunistyczny był centralny dla Związku Radzieckiego, ale kiedy Wehrmach maszerował w kierunku Moskwy, żołnierze zostali wezwani do walki o Matkę Rosję. Niemcy po wojnie przystąpiły do inspirowanego przez USA „konstytucyjnego patriotyzmu”, ale to jest tylko pomysł, w rzeczywistości tak naprawdę nie jest. To nie pomaga w wewnętrznych napięciach etnicznych, które są nasilane przez politykę tożsamości i wielokulturowość.

P.S.15-letni chłopiec zmarł w wyniku odniesionych obrażeń po strzelaninie w pizzerii w Malmö w sobotę wieczorem. Inny nastolatek, który został postrzelony, walczy o życie, pisze Aftonbladet.

Komentarze sa proba wyjecia z glowy (banku wiedzy) nieaktualne prawdy, ktore tam kiedys zlozylam.

Pozdrawiam Autora tekstu.

Dowidzenia
Autor: kobieta  Dodano: 10-11-2019
Reklama
kobieta - Napiecie-polityka tozsamosc wielokulturowosc
Mlodzieżowki lewicowe pokrzykują do nas, ze to wiȩkszościowe społeczeństwo ma siȩ zasymilowaċ do imigrantόw. Na rozwój ma wpływ to, czy kultura krajowa jest silna i atrakcyjna, czy nie. Szwecja przyciągała jako kraj bogaty, ale szwedzka kultura jawi się wielu imigrantom jako dekadencka, a Szwedzi-społeczni i tchórzliwi; muszą się doczekać samotnie kończącego sie życia w instytucji. Czy Szwedzi mają walczyċ o historyczną egzystencjȩ czy sie poddaċ? Zjawisko dotyczy kazdego panstwa Europy.

Jednym z problemów każdej dyskusji na temat integracji jest to, że stara się ona uczynić integrację kwestią podstawową. Ale głównym problemem jest nadal masowa imigracja plus niedzialajaca integracja, a władze wydają rocznie ponad 100 000 zezwoleń na pobyt. To znacznie więcej niż zdolność asymilacji, a asymilacja jak wiemy nie jest szybka. Wiele osób pisze błȩdnie ”Zakładam, że imigracja w najbliższym czasie będzie nieznaczna”. Ale tej zmiany politycy nie są w stanie dokonać - mówią o redukcji, ale jest przeciwnie, nie napotykają żadnych zmian w regulacjach (UE), które do niej prowadzą. (Jeszcze nieznane karty Erdogana).

W spokojnym świecie relatywnie wolnego handlu naród potrzebuje innych motywów, by nie złamać się.
Autor: kobieta  Dodano: 10-11-2019
kobieta - Zmieniajaca sie rzeczywistosc
Współczesny szwedzki bohater jest mediatorem, a szwedzki przywódca nie faworyzuje szwedzkich interesów, ale stara się skłonić innych do porozumienia.Ludzie z innych krajów mają również inne cele niż kariera, a Szwedzi chętnie tracą interesy narodowe, by czerpać korzyści z życia osobistego.
W przypadku fuzji międzynarodowej szwedzki menedżer biznesu często staje się numerem jeden, a siedziba główna przenosi się za granicę. Oczekuje się, że szwedzcy wyborcy będą dumni ze szwedzkich komisarzy w UE, chociaż ich misją jest lekceważenie szwedzkich interesów. Elita szwedzka porzuciła projekt nacjonalistyczny; dom Szwedów jest stopniowo wycofywany. (Imgranci biora to co chcą).

Czy mianownikiem jest ”uniwersalny nacjonalizm”: pragnienie wspólnoty narodowej wydaje się ukryte na całym świecie - kolonie, które stały się samowystarczalne, podejmowaly projekty mające na celu budowanie narodu. Po zjednoczeniu Włoch, w połowie XIX wieku, jedna z sił napędowych, d'Azeglio, powiedziała: „Stworzyliśmy Włochy, teraz musimy także stworzyć Włochów”.

Paul Collier rozróżnia migrantów i osadników w książce Exodus (2014). Ta ostatnia grupa, osadnicy, ma nadzieję, że importowana kultura będzie dominująca w przyszłości; trzeba zasymilować rdzenną ludność, a nie imigrantów.
Autor: kobieta  Dodano: 10-11-2019
kobieta - Kultura nas kształtuje…
Panstwa moga wyróżnić wielu imigrantów tysiące lat temu, kiedy populacja zmieniła się genetycznie. To musiało być krwawe i męczące, ale stopniowo grupy rosły razem; słusznie twierdzą, że integracja i asymilacja miały ogromne znaczenie. Reformacja tutaj zmieniła religię, język zmieniał się nieustannie, ale nie wpłynęło to na jego zdolność do wiązania ludzi. Jeśli wydarzenie historyczne jest w rzeczywistości mitem, jeśli tradycja okaże się importem, nie ma to znaczenia, to działa.

Mamy osoby konkurujące o zasoby, które stają się silniejsze, działając w grupach. Wiele grup zostało zahartowanych w takiej walce w państwach wielokulturowych, ale inne, jak np. Szwedzi, nie są przyzwyczajeni; Wyjazd na wakacje do odległych krajów z dobrze zaopatrzonym portfelem byl czymś niezbędnym. Szwed jest ponadto wprowadzany w błąd przez fałszywą świadomość, taką jak „nie stawianie grupy przeciwko grupie”. Pozostawanie chrześcijańskiego dziedzictwa staje się „nadstawić drugi policzek” i „kochać swoich wrogów!” Czy zwykli Szwedzi mogą stać się przegranymi w wielokulturowej Szwecji? Czy Europejczycy zachowają tożsamośċ w wielokulturowości?.
Autor: kobieta  Dodano: 10-11-2019
kobieta - Zjawisko w praktyce
Dlaczego tylko ta sama klasa, dlaczego nie wszyscy w szkole, tak, dlaczego nie wszyscy, którzy lubią króliki? A dlaczego wykluczać tych, którzy bardziej lubią szczenięta? Stowarzyszenie szybko staje się globalne, a jednocześnie całkowicie pozbawione treści. Nie ma nic oprócz dwóch członków pochodzenia, ich wizja obejmująca zamieniła się w powietrze.

To państwa demokratyczne potrzebują spójnej siły, która przeciwdziała potencjalnej anarchii. Siły kolektywistyczne sa ważne: fenotypowa równość, wspólny język, wspólna religia, silne powiązania z terytorium, wspólna przeszłość i przyszłość razem. Można to postrzegać jako rozszerzoną krewną, szerszy krąg rodziny. Na to uniwersaliści odpowiadają, że rozwiązaniem ludzkich konfliktów jest poczucie pokrewieństwa między wszystkimi ludźmi. Ten naiwny pomysł ignoruje fakt, że bardzo często dochodzi do konfliktów między ludźmi, a pytanie brzmi, którzy ludzie są moimi przyjaciółmi, a którzy moimi wrogami. Konflikt nie musi mieć charakteru osobistego ani przemocy.

Chodzi o to, że istnieje ryzyko frakcjonowania, ponieważ mniejsze społeczności są często silniejsze emocjonalnie niż większe. Asymilacja jest możliwa, ale zajmuje kilka pokoleń.
Autor: kobieta  Dodano: 10-11-2019
kobieta - Imigracja-globalizacja
Punkt wyjsciowy: panstwa Europy były jednorodne, ale establishment uparcie i nieświadomie podkopał te społeczności. Demokracja historycznie oznacza spójność etniczną i pluralizm polityczny. Po wyeliminowaniu spójności etnicznej państwo stara się to zrekompensować obowiązkową społecznością polityczną. Wszyscy musimy umocnić się decyzjami imigracyjnymi podjętymi przez elitę z pogwałceniem woli ludu. Czy nowe mity powinny stworzyć nowy integracyjny nacjonalizm?

Zanim globalizacja stanie się lepsza, będzie gorzej, Europa stoi jak strusie z glowa głęboko w piasku Bliskiego Wschodu.

Nie spotkałam żadnego imigranta, który uważa się za Szweda. Narodowość nie jest dobrowolną tożsamością, którą się wybiera, ale rodzi się w niej coś, na co nie ma wpływu. Kosmopolita może zdecydować się na ruch, ale zawsze pozostaje nieznajomy.

Lewica-liberalna na siłe, jak to możliwe chce nas otworzyċ. Problem polega na tym, że nie można wykluczyć tego, co nie ma mocy, żeby to właczyċ. Łatwo sobie wyobrazić dwóch uczniow, którzy tworzą stowarzyszenie Miłośnicy królików. Zamiarem jest, aby inni w klasie również mogli dołączyć.
Autor: kobieta  Dodano: 10-11-2019
kobieta - Proces nie jest bezinteresowny…
Nastepny przyklad: lewicowy ekstremista dostaje 3,9 miliona na „badania nad rasizmem”

-Wielokrotnie skazany lewicowy ekstremista i założyciel Expo, Tobias Hübinette, otrzymał od szwedzkiej Rady ds. Badań Naukowych 3,9 miliona dolarów podatku. Za te pieniądze będzie badał „rasizm” Szwedów. Stwierdził także, że chce, by “zachodnia biała rasa spłynęła krwią i cierpieniem”.

Globalizacja nie jest bezinteresownym procesem, jest narzȩdziem w rȩkach nienasyconej pożądaniem wladzy i bogactwa lewicy, lewicy-liberalnej, ktόra chȩtnie przesuwa sie do centrum, poniewaz marsistowska definicja proletariatu stracila znaczenie w dobie spoleczenstw informacji. Z braku “aktualnej” definicji lewica-liberalna wypełnia pustą definicjȩ pojȩciem bialego rasizmu. Wszystkie wartosci naszej cywilizacji musza ulec rozpadowi. Nie wziȩli pod uwagȩ, ze “barbarzyncy” swoje wzmacniaja.

P.S. Artykuly na ktore sie powoluje sa z gazet z siedziba w innych panstwach.
Autor: kobieta  Dodano: 05-11-2019
kobieta - Lewica wywiera nienormalny wpływ
na wartości przyszłych pokoleń.
Za pomocą tak zwanego ”banowania cieni” YouTube i inni giganci mediów społecznościowych systematycznie cenzurują niepoprawnych politycznie użytkowników-często bez wiedzy samych użytkowników lub ich zwolenników. Pisze znany profil Youtube Angry Foreigner, znany również jako An Angry Blatte Speaks.
„Pomocy”-napisał Arga Blatten na Twitterze, myślę, że mój kanał jest usuwany. Na kanale wypowiadaja sie cudzoziemcy, ktorzy krytykuja lewice-liberalna za niszczenie spoleczenstwa szwedzkiego, ktόre nie ma zadnych praw w odniesieniu do imigrantow, poniewaz sa “bialymi rasistami”.
Według politycznie niepoprawnego youtubara otrzymał dwa „ostrzeżenia” w ciągu 24 godzin i nie mógł już niczego przesyłać na swój kanał. Na zrzucie ekranu wygląda na to, że jest oskarżony o łamanie zasad YouTube przeciw „mowie nienawiści”.

Lewicowe firmy za pomoca technologii niszcza demokracjȩ. To juz nie jest wirtualny rynek w Internecie, który wszyscy dzielimy. Przejrzystość i neutralność polityczna nie stają się słowami kluczowymi. Patforma lewicowa nie wierzy w wolność słowa–banuje niepoprawnych uzytkownikow.

www.friatider.s(*)-jag-och-andra-obekv-ma-i-smyg
cd
Autor: kobieta  Dodano: 05-11-2019
kobieta - Naruszenie prawa UE po odmowie azylu
Polska, Węgry i Republika Czeska naruszyły prawo UE, gdy kraje te odmówiły przyjęcia imigrantów z trzeciego świata w 2015 r. Prokurator generalny UE stwierdził obecnie.

-Pogwałceniem prawodawstwa UE było nie przyjmowanie imigrantów azylowych podczas tzw. Kryzysu uchodźczego w 2015 r.

Komisja Europejska pozwała te kraje przed wymiar sprawiedliwości za odmowę przyjęcia imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

www.friatider.s(*)lagar-att-v-gra-asylinvandring

Tutaj jest recesja: prawnicy, architekci, pracownicy przemysłowi najpierw zostają zwolnieni.

GOSPODARKA. Według National Institute of Economic Research, Statistics Sweden i różnych badań przeprowadzonych wśród gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, szwedzka gospodarka zwalnia znacznie w kilku obszarach. Wiele firm musiało już zwalniać pracowników, gdy faktem jest spadek zamówień.

P.S. Nie moge juz czytac "pustego" gadania o Bogu!
Autor: kobieta  Dodano: 31-10-2019
kobieta - Ewangelie liberalnych demokratόw
Transfer technologii przyczynił siȩ do komunikacji narodόw świata i rozprzestrzeniania wiedzy, co ułatwia wspόlprace narodόw w rόznych dziedzinach–wspόlpracȩ, nie przenoszenie i wymieszanie ludzi w jednym rondelku z jednym światowym okupantem. Takiej globalizacji ludzkośċ sobie nie życzy.
Światem nie mają rzadziċ koncerny i korporacje na czele z nienasyconymi pieniȩdzmi i władza staruszkami. To oni maja wplyw na wybory liberalnych rządόw, ktόre trzymają na swoim pasku, lasując im mόzgi ideą liberalnej demokracji, otwierajac dla nich sejfy skarbcόw podatkowych.

Systemy edukacyjne państw UE kipią od fantazji, czym to nie jest liberalna demokracja, ludzkości mysl przewodnia aż do końca swiata , cos à la koncepcja historiozoficzna Moskwa-trzeci Rzym, czwartego juz nie bedzie, lub Fukuyama The end of history. Polecam zapoznanie sie z pismami krytykujacymi ideologiȩ globalizacji pod sztandarem liberalnej demokracjacji- uwaga na błysk w umysle.

P.S. Uzywam rozumu i oglaszam Koniec Liberalnej Demokracji.
Autor: kobieta  Dodano: 30-10-2019
kobieta - Globalizmu cywilizacja zach. juz nie chce   1 na 1
Klimat Greta w Kanadzie:'This is oil country': Newly painted Greta Thunberg mural gets defaced, covered in slurs"

www.cbc.ca/news(*)iti-edmonton-1.5328348?cmp=rss

Globalna elita lata tysiąc razy więcej niż średnia.
Tylko Bill Gates, który zajmuje się globalna kwestią klimatu, uwolnił 1600 ton dwutlenku węgla do atmosfery poprzez swoje loty - w ciągu zaledwie jednego roku, plus setki tysiecy miljonerow i miljarderow: razem to bedzie ho, ho...

Polska opozycja tez dziala jak aktywisci globalistyczni, do tego w kazdej dziedzinie. Horror. Po prostu. Oni juz w zadnym innym systemie sobie nie poradza. Tyle naiwnosci...
Autor: kobieta  Dodano: 23-10-2019
kobieta - Wady globalizacji   1 na 1
”Globalizm jako ideologia realizuje właściwie postulaty międzynarodowej rewolucji Marksa i Lenina, karmiąc ludzi utopijnym obrazem wspólnego życia pod jednym światowym rządem”. (Rockefeller sie usmiecha).

- Wielu uważa, że globalizacja jest przede wszystkim sposobem dla bogatych krajów na skorzystanie z taniej siły roboczej w biednych krajach
-Pracownicy w krajach rozwiniętych są nagle narażeni na konkurencję płacową z biednych krajów, które trudno jest spotkać. Nie można mieszkać w kraju uprzemysłowionym za wynagrodzenie, z którym konkurujesz z krajów o niskich zarobkach.
- Przeniesienie produkcji do krajów, które na przykład Chiny okazały się ryzykowne pod względem problemów z piractwem. W przypadku przeniesienia produkcji i wiedzy do innych krajów istnieje ryzyko, że wiedza ta zostanie wykorzystana do tworzenia i sprzedaży kopii lub podobnych produktów.
- Wiele międzynarodowych firm jest oskarżanych o wykorzystywanie globalizacji jako narzędzia do osiągania maksymalnych zysków poprzez korzystanie z taniej siły roboczej, zrzucanie podatków i opłat i robienie tego kosztem środowiska.

P.S. Bez ideologii - wystarczy wspolpraca rynkow panstw.
Autor: kobieta  Dodano: 23-10-2019
Zbigniew Malinowski   2 na 2
Autor sugeruje, że globalizacja jest sprawą bardzo starą, przynajmniej tak starą jak imperium rzymskie, albo starszą. Nie jest. To, że imperia sięgały coraz dalej to jeszcze nie świadczy o globalizacji. Globalizacja, jako zjawisko, istnieje o tyle, o ile zdarzenia czy decyzje podejmowane w jednaj części świata wpływają realnie na życie "zwykłego człowieka" w zupełnie innej części świata, co nie miało miejsca nigdy przez XIX wiekiem a i XIX wieku wpływ był bardzo ograniczony.

Idea, która przyświeca autorowi jest bardzo czytelna, "globalizm" czyli podejście do Ziemi jako do całości jest "be". Powołuje się nawet na Pawła VI. Oczywiście, można się powołać na Franciszka, który akurat w tym zakresie (ekologicznym) ma zupełnie odmienne zdanie ale nie o to chodzi.

Chodzi o to, że autor kompletnie pomija skutki jakie przyniesie brak "globalizmu". Porównywanie się do Rzymu nie ma sensu w kontekście XXI wieku.
Autor: Zbigniew Malinowski  Dodano: 23-10-2019

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365