Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
175.544.690 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 709 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Do istotowego poznania przyrody dochodzi się nie wmyśliwaniem się w naturę bytu, lecz matematycznym modelowaniem tego, co da się zmierzyć

Dodaj swój komentarz…
tomczesław - Nadchodzi nowy renesans i nie będzie..  -5 na 5
Ja wiem że to dla racjonalistów absurd, ale ponieważ wy nie uwzględniacie tego co nadprzyrodzone, dlatego jeden z was dał taki baaardzo optymistyczny nagłówek. Na podstawie historii świata mogę postawić twierdzenie, że epoka następująca jest, charakteryzuje się przeciwieństwami do tej byłej. Tak że z braku większej ilości znaków pominę szczegóły a nadmienię tylko te najistotniejsze jak: dzisiaj nauka dla wszystkich, w nowej epoce, tylko dla wybranych a pospólstwu wystarczy umiejętność czytania i znajomość znaków typu: możesz siedzieć, wstań!, pora do pracy, pora na jedzenie, czas spać, czas wstawać, możesz teraz mówić itp. Ponadto, a co już wspomniałem, jakim dla was będzie potwornym szokiem i przerażeniem gdy w jasny dzień ujrzycie powracającego w wielkiej chwale i mocy Jezusa Chrystusa w towarzystwie tysięcy aniołów celem zabrania swojego Kościoła do Nieba i Boga? ? ? A niektórzy Pozostawieni nawet porobią sobie smartfonami filmiki z tego jednorazowego i już nigdy niepowtarzalnego dowodu na istnienie Boga. W konkluzji stawiam tezę, że PO tym przyszłym zdarzeniu i uzmysłowieniu sobie w jakiej sytuacji się znaleźli, jedynym najodpowiedniejszym słowem będzie...Piekło. Przy czym nie takie ze smołą i kotłami, ale z palącą się wiecznie w głowie świadomością pomyłki człowieka.
Autor: tomczesław  Dodano: 09-12-2020
Reklama
Arminius - apokaliptycznie?   5 na 5
"Ponadto, a co już wspomniałem, jakim dla was będzie potwornym szokiem i przerażeniem gdy w jasny dzień ujrzycie powracającego w wielkiej chwale i mocy Jezusa Chrystusa w towarzystwie tysięcy aniołów celem zabrania swojego Kościoła do Nieba i Boga? ? ?"

Po przeczytaniu passusu jak wyżej naszło mnie mimowolne skojarzenie z natchnioną "prorokinią" występującą w filmie "The Mist".
Zapytam przekornie, po co te tysiące aniołów, skoro bóg jest wszechmogący?
I nadal nie wierzę, że pan to co wyżej w cudzysłowie traktuje całkiem serio? Niech pan mnie zapewni, że to rodzaj zartu/prowokacji
Autor: Arminius  Dodano: 09-12-2020
DyktaFon - Do wcześniejszych komentatorów   7 na 7
Szpitale psychiatryczna przestawione na koronawirusa.... i to skutki....
Średniowiecze faktycznie wraca.
Autor: DyktaFon  Dodano: 09-12-2020
Gigo   1 na 1
Jako iż ostatnio kilkukrotnie wyrażałem opinię o zaniku racjonalizmu na "racjonalista.pl" wpis j.w. uznaję za niosący nadzieję.

Tyle, że jakkolwiek artykuł się bardzo ciekawie i sensownie zaczął, tak szybko i bez puenty się skończył. Ponieważ pomysł końcowy pt. "zróbcie/zróbmy coś" - ale bez wskazówki - co i jak zrobić (choćby w wersji niedopracowanej, pod dyskusję) to zabawa z rodzaju "rzucam myśl, a wy ją łapcie".

Ja - byc może błędnie - wyłapałem postulat, aby myślenie i działania humanistyczne w Europie zastapić (a przynajmniej zmienić proporcje)  inżynierią i technikaliami - bo daleki wschód to zrobił, a prawa człowieka zastąpić prawami rynku - co, niestety, jest już również w starej Europie realizowane.

Czy przynosi to jakiekolwiek pozytywne skutki? Czy fakt, ze Japonia i Korea Pd. przoduja w ilosci samobójstw równie mocno jak w postępie technologicznym (o Chinach w tej materii nie ma jeszcze wiarygodnych danych) - nie daje do myslenia?

Dalej, obecnymi czasy, niewidzialna doktryna, która nas otacza jak powietrze, to własnie system kapitalistyczny, równie niekwestionowalny, jak kiedyś katolicyzm, wiec renesans nie widzi mi się jako pogłębianie tej doktryny, a własnie jako ucieczka od niej!
Autor: Gigo  Dodano: 09-12-2020
tomczesław - Do pana Arminiusa  -3 na 3
Zadał pan konkretne pytanie dlatego odpowiadam: jak pan z różnych opowieści zapewne wie, zdecydowana większość chrześcijan szczególnie tych z 1-3 wieku umierało w pogardzie i jako ludzkie śmieci. -To był taki "atrakcyjny" i mimowolny dodatek ze strony władców TEGO świata. Przy powszechnym z martwych wstaniu, część ludzkości zarówno tej aktualnie żyjącej jak i powstałej z martwych zostanie przemieniona i jako świetliste dzieci Boga zostaną do Niego pochwyceni. Nie odbędzie się to w taki sposób że znikną jak w serialu pt Pozostawieni, ale ten Kościół jako oblubienica Boga musi mieć też adekwatną oprawę wizualno-muzyczną. I właśnie PO TO są potrzebni ci aniołowie! Użyję tutaj podobieństwa z Ewangelii gdzie jest mowa o chwale z jaką wjeżdżał Jezus do Jerozolimy tylko pomnożoną "milion" krotnie! To będzie największe święto i pokaz potęgi Boga w całej historii świata! -PO TO będą ci aniołowie. Co do TEGO zapewnienia, to w żadnym przypadku nie mam zamiaru tak uczynić ani tym bardziej przekonywać pana do... czegokolwiek! Piszę TYLKO swoje osobiste odczucia i to w co wierzę i zapewniam że n.i.g.d.y nie używałem żadnych grzybków halucynogennych, kokainy lub innego badziewia. Alkoholu też nie nadużywam. Także jedyne o co może mnie pan "posądzić" to to że jestem świr i ja się z tym zgadza
Autor: tomczesław  Dodano: 09-12-2020
Arminius - pycha?   1 na 1
"Nie odbędzie się to w taki sposób że znikną jak w serialu pt Pozostawieni, ale ten Kościół jako oblubienica Boga musi mieć też adekwatną oprawę wizualno-muzyczną. I właśnie PO TO są potrzebni ci aniołowie! Użyję tutaj podobieństwa z Ewangelii gdzie jest mowa o chwale z jaką wjeżdżał Jezus do Jerozolimy tylko pomnożoną "milion" krotnie! To będzie największe święto i pokaz potęgi Boga w całej historii świata!"

Ale czy ten spektakl jak wyżej nie kojarzy się panu z pychą, która jest przecież jednym z siedmiu grzechów głównych? Czy bóg może się...pysznić?
Autor: Arminius  Dodano: 09-12-2020
tomczesław - Pan Arminius - pycha?  -1 na 1
Nie. Absolutnie. To będzie święto! A że inni ludzie mają inne skojarzenia i sugestie, no cóż. Oponenci tak z reguły zawsze jakąś łatkę starają się przyszyć.
Autor: tomczesław  Dodano: 09-12-2020
kobieta - Skupie sie na terazniejszosci, ktora widze   1 na 1
Elity na Zachodzie nie dostrzegaja, ze ich rzeczywistosc polityczna zmetaforyzowala w (post) neokomunizm, byly system (ustroj) krajow postkomunistycznych. W odwrotnym kierunku, kraje postkomunistyczne utracily drogowskazy zachodnie, czesc obywateli bladzi w swoich oczekiwaniach demokratycznych i dalej duchem sa wcieleni w ideologie komunistyczna, nie bedac tego swiadomi, ze nie ciagna rozwoju w przyszlosc. Walcza, nie bardzo wiedzac o co walcza, nie widza celu.

Sa to powazne, trudne do zidentyfikowania problemy spoleczne wspolczesnego Zachodu, a rozwiazania nie sa w zasiegu reki, bo jeszcze nie rozpoznane.

Konieczny jest jakis manifest polityczny, lub szereg porad dotyczących tego, jak może postępować pojedynczy obywatel zarowno w krajach postkomunistycznych jak i tych klasycznych zachodnich z punktem przeciecia ich lini rozwojowych. Obecnie, opozycja zach. niektorych panstw, coraz bardziej podglada funkcjonowanie narodow postkomunistycznych kontynujacych swoj proces rozwojowy po upadku komunizmu, i korzysta z ich rozwiazan. Odnosze wrazenie, ze to co sie teraz dzieje juz dawno sie przezylo, nawet ten temat studiowalo, wiec o co tak naprawde chodzi.

Opozycjonisci przemierzaja obszary, które chcieliby gruntownie przekształcić, od warunków dziennikarstwa po szkołę, cd
Autor: kobieta  Dodano: 13-12-2020
kobieta - Cofnac sie do momentu rozpadu komunizmu,   1 na 1
odwrocic tragiczny rozwoj, znalezc inna sciezke procesu rozwojowego

Opozycjonisci daza do celu odzyskania przez spoleczenstwa niezależności, a UE sila przeksztalcic, lub chetniej z niej wyjsc.
Dokonuja analizy ideologii lewicowo-liberalnej, drogi przejscia od państwa opiekuńczego do biednego kraju, do tego z imigrantami z trzeciego swiata, ktorzy sila zajmuja honorowe miejsca przy wspolnym narodowym stole.

W swoich tekstach twierdza, że powodem, dla którego życie w ich krajach jest coraz gorsze, nie jest zbieg okoliczności, ale logiczny skutek decyzji politycznych. Nie tylko politycy napędzają ten rozwój, ale przynajmniej w takim samym stopniu media, ktore nie tworza jednosci ze spoleczenstwem, zatracily krytyczna etyke dziennikarska, funkcjonuja jako nowy element wladzy prowadzacy wojne z pozostalymi czesciami wladzy.

Obywatele spoleczenstw czuja dzisiaj, że ich zaufanie do elity władzy politycznej w ich krajach zostało całkowicie zniszczone. Czuja, że nie chce im się już więcej angażować i po cichu patrzeć, jak ich politycy całkowicie niszczą ich kraje. cd
Autor: kobieta  Dodano: 13-12-2020
kobieta - Dokąd zmierza czlowiek?   1 na 1
Narody kochaja swoje kraje jako swoje ojczyzny, ale dziś chca powiedzieć jasnym tekstem, że nienawidza wpływowych, obludnych politykow krajowych w ich partiach, którzy rozdarli ich kraje w najmniejszym szczególe.

To politycy lewicowo-liberalni doprowadzili ich kraje do tak tragicznego rozwoju w ciągu ostatnich kilku dekad.

Kazdy czlowiek pragnie przynalezac do jakiegos kraju, do kultury. Jesli nie moze fizycznie to wystarczy byc zanurzonym myslami w kulturze, w ktorej sie urodzilismy, to tez daje sile.

Barbarzyncy, tez pragna przynalezec do jakiegos terytorium, ktorego szukaja, a moze ukradna. Roznica jest taka, ze oni chca zaczac od poczatku. /Back to basic of culture/.

Konieczny jest jakis process naprawy tego co sie dzieje u nas, i gruntowna obserwacja reszty swiata, zeby dalej istniec.

Artykul bardzo ciekawy. Dziekuje.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 13-12-2020
Jan Rylew - Ciekawy tekst   1 na 1
do którego można się odnieść.
Ogólna myśl zawarta w tytule budzi pewien sceptycyzm. Renesans kojarzy się zwykle jako reakcja społeczna na średniowiecze, uznawane na ogół jako czas stagnacji a nawet recesji w dziedzinie kultury, nauki i gospodarki. Przy czym temu zjawisku przypisuje się źródło w postaci religijnego, chrześcijańskiego fundamentalizmu w Europie.
Renesans kojarzy się także ze zmianami korzystnymi dla człowieka.

Dzisiaj Europa nie ma problemu z religiami chrześcijańskimi. Powoli postepująca sekularyzacja wpisuje się w dobrze w ogólną, ewolucyjną tendencję do zmarginalizowania oddziaływań religijnych na Europejczyków. Natomiast Islam z którym zaczynają się problemy i chyba będą narastać budzi pewien niepokój.

Czym zatem miałby się charakteryzować ten nowy renesans ? Jaki postęp mógłby wnieść ?
Rozwojem kultury ? Szaro to widzę, postęp widać tylko w ilości, nie w jakości.
Zanikiem etyki chrześcijańskiej na rzecz jakiejś nowej, może emancypacyjnej ?
Rozwojem nauk podstawowych dla postępu technicznego i technologicznego ?
Może postęp wystąpi w medycynie i ile to będzie kosztowało ?
Może rozwinie się idea jakiegoś nowego humanizmu, nowa kultura europejska ?
Może to będzie kultura chińska ? To by przynajmniej uzasadniało tezę, że nie będzie to nic przyjemnego.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 13-12-2020
Jan Rylew - Kobieta – wizja teraźniejszości.   1 na 1
Czy mamy obecnie do czynienia ze współczesnym średniowieczem ? Wszak widać postęp społeczny wokół, w niektórych dziedzinach większy w innych mniejszy. Czy ten postęp będzie wkrótce znacząco większy ? Trudno to wydedukować. Każda epoka, każda formacja społeczna miała w sobie elementy postępu. Jak ten postęp właściwie wartościować. Właściwe chyba byłoby podejście humanistyczne czyli miarą stanu najsłabszych ogniw społeczeństwa (Z.Bauman).
Podejście technokratyczne nie budzi już zaufania. Obecne nasycenie życia techniką stawia ludziom, jej konsumentom wysokie wymagania, często wygórowane, co umacnia i stwarza dodatkowe podziały społeczne i kolosalne różnice w poziomie życia.
Cechami teraźniejszości są podział i walka. Ścieranie się poglądów jest naturalne i nawet pożądane.
Tadeusz Kotarbiński mówił:
„Trzeba podważać wszystko co się da podważyć gdyż tylko w ten sposób można wykryć to czego poważyć się nie da.”
Deliberacja to jest to czego oczekiwalibyśmy od społecznego dyskursu, zamiast totalnej walki gdy cel uświęca środki, a najważniejsza jest skuteczność.
To co budzi poważny niepokój a nawet grozę to skala i charakter tej walki, a także jej eskalacja w ilości jak i rodzaju używanych środków.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 14-12-2020
Gigo   2 na 2
Postęp naukowo-technologiczny nie budzi wątpliwości. Medycyna czyni ogromne postępy. Zaczynamy doceniać troskę o środowisko. Prawa człowieka w zasadzie istnieją.Obawy zaczynają sie w momencie, gdy w grę wchodzi dyscyplina decydujaca o wszystkim j.w. i o całej reszcie naszej cywilizacji. EKONOMIA. Ekonomia, która od zawsze była przyczyną i napędem wojen, ekonomia, która przebija prawa człowieka. Dyscyplina, która się rozwinęła i spotworniała. Jej  mechanizmy, wydawało by się, wymyślone przez człowieka, żyją własnym życiem, choc ich twórcy nie chcą tego przyznać. Elementy nowoczesnej "inżynierii finansowej" są nie do ogarnięcia przez zwykłych ludzi a połączone z rosnącą siłą informatyki powodują, że na świecie funkcjonuja potwornie bogate struktury, które są jednoczesnie obciążone niespłacalnym długiem i są "zbyt wielkie, aby upaść".  W tym wszystkim funcjonuja jednostki, których bogactwo rośnie w czasie każdej katastrofy jaka przytrafia się społecznościom. Prywatne armie, prywatne więzienia, prywatne firmy o budżecie większym, niż budżety państwowe. Politycy na usługach tychże prywatnych imperiów.
Cdn.
Autor: Gigo  Dodano: 14-12-2020
Gigo   1 na 1
Ekonomia, która jest, w gruncie rzeczy, religią, z jej idolem, przenajświętszym "prawem własności prywatnej", którego, po upadku komunizmu, nikt nawet nie osmiela się kwestionować, nawet ofiary, które "kochają swojego kata".

Religie abrahamowe zdają sie przemijać, czy ludzkość wyzwoli się od totalnej, światowej  sekty, zwanej ekonomią kapitalistyczną?
Autor: Gigo  Dodano: 14-12-2020
kobieta - 1Kiedy gwałtowna lewica-liberalna jest narzedziem   1 na 1
wladzy, a zwykli obywatele /faszystami/
Wiekszosc Polakow, moze tez Wegrow, nie jest swiadoma tego, w jakiej rzeczywistosci znajduja sie spoleczenstwa /bylego/ Zachodu. W panstwach z duza iloscia imigrantow rzeczywistosc terazniejsza widzi sie tak ostro, ze nie ma podstwy do myslenia o pozytywnych wizjach przyszlosci, najwyzej dekonstrukcji, po prostu /zagladzie/.

Ideologia faszyzmu miała kiedyś władzę w kraju, wtedy przeciwników zaczęto nazywać antyfaszystami. Dziś koncepcje nabrały niemal odwrotnego znaczenia. Teraz ludzie w kilku krajach protestują przeciwko temu, co postrzegają jako zbyt totalitarne np. ustawodawstwo w następstwie infekcji covid-19, ideologii zwiazanej z klimatem, imigracji z panstw MENA, czy LGBTQ, wtedy są przedstawiani jako /faszyści/-legalna ofiara brutalnych grup, które nazywają siebie /antyfaszystami/. W rzeczywistości ci ostatni stali się narzędziem władzy i mogą atakować zwykłych ludzi, którzy nie robią tego, co mówią rządzący.

Etykiety i hasła po raz kolejny pokazują, że zamęt pojęciowy, a raczej zniekształcenie pojęciowe, sa totalne. Wszystko staje sie totalne. Paradoksem jest, ze praworzadnosc z wyjątkowymi prawami, utorowały drogę dyktaturze w Niemczech w latach trzydziestych XX w., a teraz wyciaga sie ten mechanizm na powierzchnie. cd
Autor: kobieta  Dodano: 14-12-2020
Jan Rylew - Wizja teraźniejszości cd.   2 na 2
Mainstreamem dzisiejszych systemów społeczno politycznych jest liberalna demokracja. System ten zdążył się już skutecznie skompromitować ponieważ nie spełnia nadziei w nim pokładanych jakie u niższych i średnich warstw społecznych (a zatem u większości) budziły słowa liberalizm i demokracja. W końcu ten budzący nadzieję wolności liberalizm zaowocował indywidualizmem i wolnością dla bogatych, a demokracja stała się fasadą za którą samozwańcze elity kombinują co jeszcze zrobić by ubezwłasnowolnić suwerena i współpracować z możnymi tego świata, bez przeszkód.
Przejawem tego było uformowanie się neoliberalizmu, pożegnanie idei państwa dobrobytu i w efekcie kompromitacja liberalnej demokracji w oczach społeczeństw europejskich. Dlatego dzisiaj niektórzy analitycy przewidują już zmierzch liberalnej demokracji chociaż w większości krajów trzyma się jeszcze mocno podtrzymywana przez licznych jeszcze epigonów i beneficjentów.
W niektórych krajach budzą się jednak ruchy społecznego protestu przybierające także kształty formacji politycznych zarówno prawo jak i lewostronnych, zdolnych nawet przejmować władzę i przejąć rządy większościowe. Ruchy te są zwalczane przez demoliberalny mainsteam medialny z zajadłością i specjalną fałszywą retoryką (por. antypis).
Autor: Jan Rylew  Dodano: 14-12-2020
kobieta - 2 Nie sadze, ze bedziemy miec renesans,   1 na 1
potrzebujemy wiecej humanizmu

Zgadzam sie z Pana komentarzami. Moze byłoby błogosławieństwem, gdyby cały unijny projekt znalazl sie w grobie. Wiele krajów już upadło na kolana dzięki euro, ponieważ nie mogą kształtować własnych gospodarek, w których Hiszpania, Grecja i Włochy są przykładami przerażenia. Przed wprowadzeniem euro mogli w razie potrzeby zdewaluować lub przeszacować swoją walutę. Teraz utknęli w /pułapce zadłużenia/, być może będą musieli w przyszłości liczyć na duże pożyczki.

Kraj Hiszpania, którego gospodarka osiadła na mieliźnie z powodu ograniczeń w imię covid-19 była w stanie zamknąć społeczeństwo dzięki obietnicom hojnego wkładu w wysokości 150 tys.mil. euro, więc czy dla Hiszpanii najlepiej byłoby, gdyby garnitur UE pękł w szwach na dobre? Dla Hiszpanii i panstw poludnia ruch Orbana i Morawieckiego znaczy pozbycie sie biedy. Następnie każdy kraj może kształtować swoją przyszłość, w której kontroluje własną gospodarkę. To jest absolutnie konieczne.

Wyleczenie nieuleczalnie chorego (tutejszego) kraju ręką skalpela, to natychmiastowe zatrzymanie azylu i imigracji krewnych, wykorzenienie przestępczości gangów i oszustw na korzyści, oraz przywrócenie dobrze funkcjonującego i bezpiecznego społeczeństwa, które panowało przed masową imigracją. cd
Autor: kobieta  Dodano: 14-12-2020
kobieta - Wraca Prawica   1 na 1
Sa panstwa Europy, ktore juz osiagnely pewien /level/ w procesie rozwojowym, sa w drodze...

Po dziesięcioleciach upokorzeń i niepowodzeń politycznych opozycja nasiliła się. Nie jest to dzień za wcześnie. Panstwa Europy stoją przed wyzwaniami, których dotychczasowe, niekompetentne elity w polityce, środowisku akademickim i środkach masowego przekazu nie umieja, albo nie chca im sprostać. Niekontrolowana imigracja, bezmyslne marnowanie zasobów i niszczenie przez społeczeństwo konsumpcyjne samego wnętrza człowieka Zachodu - problemy, które stawiają pytania, ale opisywany lewicowo-liberalny /establishment/ nie ma na te pytania odpowiedzi.

W tej sytuacji konieczna jest w krajach aktywna, prawdziwa opozycja, której potrzebuja nasze kraje i nasz kontynent. Czego mozemy sie spodziewac?

Kulturowa wojna lewicy o podbój, Upadek starej prawicy, Rodzi się nowe dopracowane prawo, Nowa prawica przejmuje prowadzenie, Zbliżająca się zagłada lewicy, Metapolityka od prawej, Ćwiczenie metapolityki, Metapolityczna awangarda prawicy, Poradzic sobie z upadkiem lewicy, Prześladowania politycznie, Zarządzać Expo, Polityczne punkty orientacyjne, Społeczeństwo i człowiek, cd
Autor: kobieta  Dodano: 14-12-2020
kobieta - C.D.   1 na 1
Imperium Europy, Gospodarka i polityka, Ludzie świata i pluralizm etniczny, Krótkie i praktyczne informacje na temat ról płciowych, Plcie narodowe-dwie, Glosariusz metapolityczny, Niech rozpocznie się przygoda. Posłowie: Walka zaczyna się w Tobie.

Ci, którzy chcą zburzyć posągi, nie są dialektykami, ich pogląd na historię jest bardzo uproszczony, lub nie maja zadnego. Czesto cechuje ich pustoslowie i klamstwa. Nie zdają sobie sprawy, że postacie, które dziś nazywają „rasistami”, były często częścią emancypacyjnego procesu historycznego – ich polityczno-ideologiczne ide w dalszej perspektywie przyniosly wolnosc cywilizacyjna.

Atak lewicy na wyobrażone /społeczeństwo burżuazyjne/-/3D/(szyderstwo, dekonstrukcja i destrukcja), (derision, deconstruction, destruction).

Zajrzyjcie do Lascha i Francisa:
Koncepcje lewicowe - Praktyka-projekcja i wyraźna niezdolnosc do wglądu w siebie i autorefleksji

P.S. Czy Nietzsche mialby dziś wyrzuty sumienia?

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 14-12-2020
Kazikazik
Skąd takie czarne wizje. To nie Chiny wynalazły pierwszą szczepionkę na COVID, ale Niemcy, Anglicy i Amerykanie. To nie Holendrzy i Duńczycy wykradają technologie Chińczykom, ale Chińczycy i Rosjanie Holendrom i Duńczykom. Nieliberalne społeczeństwa typu Chiny i Rosja mogą wyzywać się sprawnie zarządzane ale to właśnie liberalizm daje najlepsza platformę do ścierania się różnych idei i pomysłów i do dalszego rozwoju.
Autor: Kazikazik  Dodano: 15-12-2020
kobieta - Chiny zmieniają świat - odp.   2 na 2
Chiny stały się /fabryką całego świata/, która produkuje coraz więcej tego, co konsumujemy. Chiny przechodzą od socjalizmu do gospodarki rynkowej. Europa musi teraz zrozumieć, co dzieje się w Chinach, piszą znani eksperci chińscy. Swego czasu uczylam sie, ze gdyby zabrac chinskie towary z rynku, mielibysmy wojne swiatowa.

Niemal codziennie pojawiają się nowe doniesienia o wydarzeniach w Chinach, które wyglądają jak ekonomiczna erupcja wulkanu.
Przy wzroście o 9-10 procent chińska gospodarka stała się piątą co do wielkości na świecie - lub drugą co do wielkości pod względem wartości skorygowanych o konsumpcję.
Chiński handel zagraniczny rośnie jeszcze szybciej, a Chiny są obecnie trzecim co do wielkości krajem handlowym na świecie i najważniejszym rynkiem dla panstw Europyw w Azji.

Chiny są głównym odbiorcą inwestycji zagranicznych.
Chiński popyt na różne surowce powoduje wzrost cen na rynkach międzynarodowych, co przyczynia się do naszych wysokich cen benzyny i do przeżywania chinskiego boomu o bezprecedensowej sile.
Chiński program reform jest zasadniczo projektem gospodarki rynkowej. Niemal we wszystkich dziedzinach - z wyjątkiem, jak dotąd, politycznego - Chińczycy uczą się na ustabilizowanych gospodarkach rynkowych. cd
Autor: kobieta  Dodano: 15-12-2020
kobieta - Ideologie lewicowo-liberalne nie dla Chin   1 na 1
Nie ma wątpliwości, że kurs reformy jest ustalony. Żaden chiński przywódca nie może, nie chce ani nie odważy się wrócić na bardziej socjalistyczny tor.
Dlatego też istnieją wszelkie powody, by oczekiwać, że chińskie ożywienie będzie kontynuowane, a chińska gospodarka ponownie zajmie w dającej się przewidzieć przyszłości czołową lub wiodącą pozycję.

Za około 25-30 lat gospodarka Chin będzie największą gospodarką świata iz czasem prawdopodobnie przywróci porządek, tak że Chiny ponownie będą stanowić nawet jedną trzecią światowej gospodarki.
Chiny są członkiem WTO od 2001 roku, a Chińczycy czesciowo są zależni od zachodniej technologii, kapitału międzynarodowego i rynków globalnych.
Jednocześnie w coraz większym stopniu stajemy się zależni od produktów Chin oraz rynku chińskiego.

Ponadto dobrobyt gospodarczy wywiera wpływ polityczny i dyplomatyczny oraz prowadzi do postępu w innych dziedzinach, w nauce, literaturze i kulturze oraz w kulturze popularnej. Porządek tego, co robimy, nie będzie już ustalany wyłącznie w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Londynie i Paryżu. Pekin i Szanghaj będą miały swój głos w zespole.
Krótko mówiąc, oznacza to, że zmienia się równowaga sił na świecie. Nasza rola, jako Europejczyków i mieszkańców Zachodu, zmienia się. cd
Autor: kobieta  Dodano: 15-12-2020
kobieta - Cywilizacja Srodka   1 na 1
Nie będziemy już mieć wpływu i przewodzić, ale będziemy probowac byc otwarci i partycypacyjni. Nie będziemy już koroną cywilizacji. Dzięki współpracy i rozsądnemu wykorzystaniu, uwolnione zasoby mogą przynieść korzyści całej ludzkości.

Warunkiem koniecznym pozytywnego rozwoju jest jednak to, że po naszej stronie globu rozumiemy, co się teraz dzieje, i jesteśmy przygotowani w konstruktywny sposób do wykorzystania nowych możliwości, wymaga to szeregu środków. Musimy być świadomi wagi rozwoju gospodarczego w Chinach. Potrzebujemy konstruktywnej i przyszłościowej strategii dla Chin-panstwa Europy czy UE, jesli bedzie istniec.

Strategia powinna opierać się na prawdziwym szacunku dla osiągnięć kultury chińskiej oraz na prawdziwym zrozumieniu szans i problemów chińskiego rozwoju. Celem powinna być współpraca na zasadzie wzajemności i równej wartości.
/Ta strategia musi być realistyczna i rygorystyczna pod względem demokratycznym/.

Lewica-liberalna z prymitywna walka o wladze, z klamstwami, oszustwami, wszelkimi brudnymi ideologiami, nie znajdzie sie w tym nowym porzadku.

P.S. Moze ci, co wyprodukowali wirusa, wyprodukowali tez szczepionke. To jest mozliwe w swiecie lewicy-liberalnej, ktora wysluguje sie zboczonymi albo prymitywnymi osobnikami dla swoich celow-demokracja liberalna!
Autor: kobieta  Dodano: 15-12-2020
Jan Rylew - „Wielkie pęknięcie”   1 na 1
Znakiem naszych czasów nie są liczne, nawet chyba coraz liczniejsze podziały społeczne i rosnące różnice i animozje pomiędzy nimi – to było już wcześniej. Dzisiaj znakiem czasu jest zasadniczy podział duchowy ludności politycznej (takiej która jakiekolwiek poglądy społeczno polityczne posiada).
Ten zasadniczy podział duchowy cywilizacji zachodniej opisał prof. B.Wolniewicz nazywając go „Wielkie Pęknięcie” w książce pt „O Polsce i życiu”.
Przyczynami tegoż podziału są różnice w percepcji takich wartości jak dziedzictwo chrześcijańskie, tradycja, ojczyzna, które są ważne i szanowane w części A tego podziału („prawoskrętni”),
a odrzucane, pomijane, relatywizowane w części B („lewoskrętni”).
Prawoskrętni szanują swoje chrześcijańskie korzenie i wartości, ewolucyjnie tworzone przez wieki uformowanie społeczne i kulturowe. Lewoskrętnych zaś wyróżnia „niespokojna pogoń za nowością”- Benedykt 16 czyli „wiara, że wszystko co nowsze to lepsze” - Wolniewicz.

Podział ten zaznacza się w wielu dziedzinach życia, od nauk społecznych, historię po filozofię w której główną osią sporu jest antropologia. Widać także różnice w metodach prowadzenia walki o rząd dusz.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 16-12-2020
Jan Rylew - "Nowy Renesans"?   2 na 2
Obecnie trwa walka o rząd dusz i o władzę pomiędzy formacjami politycznymi które mają właśnie podstawy mentalne lewoskrętne i prawoskrętne. Formacje lewoskrętne w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci uzyskały znaczną przewagę, ale w dziesięcioleciach XXIw zaczęły się ruchy kontestacji i protestu (może to właśnie są zwiastuny Nowego Renesansu o którym myślał autor artykułu?). Warto zauważyć, że ruchy te zasilają niekiedy także formacje lewicowe (Hiszpania Podemos, Syrica w Grecji, Ruch żółtych kamizelek we Francji i innych krajach Europy.

Kontestowanie systemu liberalnej demokracji, a nawet przejmowanie władzy przeraziło do tego stopnia liderów liberodemokratycznej formacji, że przyjęli metody totalne służące zdobyciu lub utrzymaniu władzy za wszelką cenę, bez jasno wyreksponowanego celu społecznego (Nowy renesans?, nowe społeczeństwo? nowe wartości? nowa etyka?). Włodzimierz Czarzasty (szef SLD) wpisał do programu swojej partii jako leitmotiv ";Przyrócenie normalności" (neoliberalnej mizery?).

Totalizm, medialna retoryka fałszu, demonstracje uliczne i parlamentarne, i eskalacja, aż do anarchii włącznie to metody broniących skompromitowanego układu neoliberałów kryjących się za fasadą demokracji
To nie wróży możliwości osiągnięcia konsensusu, a nawet deliberacji.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 16-12-2020
kobieta - /Konserwatyzm tradycjonalistyczny/- Renesans   2 na 2
Mysle, ze jest duzo myslicieli w naszej cywilizacji, ktorzy jak Kasandra ostrzegaja naszych politykow, zeby nie szli ta droga, bo troche dalej jest przepasc i wszyscy tam wpadniemy. Tutaj tez jest duzo zaangazowanych, ktytycznych intelektualistow, ktorzy tych, co ich sluchaja prowadza strona /A/-/prawoskretni/.
Niektorzy z nich przyznaja sie, ze kiedys byli marksistami, tych warto czytac ze wzgledu na ostrosc analiz ideologii lewicowo-liberalnej, i zwiazanymi z nia politykami -/lewoskretni/, ktorzy sukcesywnie demontuja kraj i w dalszej perspektywie nasza cywilizacje.

Tutejszy establishment rzadko mówi o liberalnej demokracji, tylko o /lewicowych liberałach/, których należy czytać jako liberalnych, a nie konserwatywnych.
Mowia np /Kompromis jest istotą demokracji/ - pytanie kontrolne: czy to SD - szwedzcy demokraci, lub partia rzadowa w PL., nie chce iść na kompromis z innymi partiami, czy też politycy lewicy liberalnej nie chcą.

Podążać za wolą ludu. Zjawisko nazywa sie /responsywnością/ i jest uważane za cnotę demokratyczną, ale lewico-liberalnemu establishmentowi brakuje tego typu mentalności demokratycznej.

Liberalnej demokracji, wyraźnie brakuje cnót demokratycznych i należałoby ją raczej nazwać /autorytarnym liberalizmem/. cd
Autor: kobieta  Dodano: 16-12-2020
kobieta - Dlaczego jest to system autorytarny?   1 na 1
Lewicowi-liberalowie uwazaja, że istnieje wiele decyzji politycznych, które stoją ponad demokracją. Jeśli coś nazywa się /prawem człowieka/, to niższa wola ludu nie ma zastosowania, wg nich.

Autorytarny liberalizm ma już gotowy program, istnieją prawa ONZ i UE, które, by tak rzec, zostały podniesione na /wyższy poziom/. Instytucje te zawarły nie mniej niż 64 umowy z 1377 prawami.

Zgodnie z tym poglądem demokracja polega zatem głównie na wyborze urzędników politycznych - nomenklatura, którzy będą wykonywać pracę związaną z wdrażaniem międzynarodowych decyzji. Populiści wcale nie są tak niedemokratyczni, generalnie często są gotowi zaakceptować decyzje, z którymi się nie zgadzają merytorycznie, jeśli większość ludzi poprze taką decyzję.

Jeśli ktoś ma szukać totalitarnych podobieństw, to można powiedzieć, że zarówno Związek Radziecki, jak i III Rzesza miały pewne demokratyczne ambicje - Hitler wygrał wybory, a bolszewicy próbowali wygrać, zanim zamknęli swoje projekty demokratyczne. Byli równie gorliwi jak politycy lewicowo-liberalni, ale bardziej brutalni w dążeniu do swoich wartości.
Moze /slepi/ nie widza własnej autorytarnej postawy. Zamiast tego staraja się pokazać, jak autorytarna i antydemokratyczna jest strona /A/. cd
Autor: kobieta  Dodano: 16-12-2020
kobieta - Wolnosc opinii bez wolnosci wypowiedzi   1 na 1
L-liberalowie czesto wkraczaja jako autorytarni sędziwie opinii/. Korzystaja z kilku niepowaznych cytatow, ktore brzmią jak każda partia opozycyjna, która chce coś zmienić na swoja korzysc.

W swojej obronie /liberalnej demokracji/ otrzymuja pomoc z internetu. Sieć nie jest chwalona za to, że daje zwykłym ludziom głos, ale jest krytykowana za ujawnianie głosów, których w innym przypadku nie musiałoby byc. /Platformy cyfrowe Facebook, Google i Youtube stworzyły przestrzeń dla ekstremistycznych wiadomości, których nigdy wczesniej nie mieli/.

Rozbudzony konsument mediów wie, że platformy są mobilizowane przez reżimy jako reprezentant ds.cenzury. Ale czy nie mogą zrobić jeszcze więcej, aby zapobiec /wolnej debacie, w której różne argumenty zostały odrzucone lub przemoczone?/. Żaden liberał czy demokrata się nie dziwi, ale samozwańczy orędownik liberalnej demokracji.

Nie chca nikomu zabronić posiadania pewnych opinii, wolność opinii jest dobra. Ale ludzie, którzy mają brzydkie opinie, powinni nauczyć się ich nie wyrażać tj. obowiązuje wolność opinii, ale jest to wolność opinii bez wolności wypowiedzi. Dotyczy w duzym stopniu m.in. wypowiedzi o imigracji.
cd.
Autor: kobieta  Dodano: 16-12-2020
kobieta - Badźcie grzeczni!   2 na 2
Byc moze interweniuja, aby zakazać wyrażania opinii, których nie akceptuja, co nie prowadzi do żadnej samokrytyki. L-liberalna chce poparcia ludzi, ale bez wyobrażenia o tym, czego ludzie chcą w polityce.
Poparcie społeczne tak. Ale oznacza to tylko wsparcie dla ugruntowanych partii, a nie poparcie dla realizowanych polityk. Nie chca znieść głosowania, ale chca zmniejszyć jego wpływ na politykę.

W tej /demokracji pośredniej/, /demokracji podstawowej/ czy jakkolwiek to nazwac, występuje wysoki stopień oszustw. /Autorytarny liberalizm/ jest jasny, mowia, nas w kierownictwie nie interesują wasze poglądy, tylko to, że wy, wyborcy, nie kłócicie się, ale robicie, co wam każemy.

Wartości i Agenda 2030r. są tak stanowcze jak komunistyczny plan pięcioletni w ZSRR. Obecnie przeprowadzamy transformację za twoją zgodą lub bez niej. Jeśli nie otrzymamy twojego wsparcia, to tobie - nie nam - brakuje demokratycznego sposobu myślenia. My, którzy opowiadamy się za liberalną demokracją, z definicji zawsze jesteśmy demokratami, nawet jeśli sprzeciwiamy się zarówno woli ludu, jak i wolności słowa.

Pytanie. Ile panstw jest w Europie, ktore zbuntowaly sie przeciwko temu antydemokratycznemu rozumowaniu i coraz bardziej destrukcyjnej i niekompetentnej elicie?
Autor: kobieta  Dodano: 16-12-2020
kobieta - No nie! I znowu! Fi Fan! Nadgorliwcy szwedzcy
/Szwedzki liberał Tomas Tobé (M) po raz kolejny ryczy przeciwko węgierskiej prawicowej partii Fidesz/
Węgrzy porównali UE do gestapo - M żąda wykluczenia z UE.
Liderowi Fideszu w PE Tamásowi Deutsch grozi wyrzucenie z EPL po ustaleniu podobieństw między UE, nazizmem i komunizmem.
- Powinien zostać dziś wieczorem zawieszony, mówi parlamentarzysta UE Tomas Tobé (M).
Nowy tak zwany /mechanizm praworządności/ oparty jest na warunku wypłaty pieniędzy unijnych krajom takim jak Węgry i Polska, które nie spełniają kulturowych marksistowskich żądań Brukseli.

W listopadzie Tamás Deutsch porównał metody UE z działaniami nazistowskiego gestapo i tajnej policji komunistów. Ostro skrytykował także przywódcę grupy partyjnej EPL Manfreda Webera.

Na dzisiejszym spotkaniu EPL, w skład której wchodzą również szwedzcy moderaci i chadecy, zadecyduja, czy Tamás Deutsch powinien zostać wykluczony z grupy. Sześciu szwedzkich posłów naciska na ten popyt.
Deutsch przed spotkaniem przeprosił Manfreda Webera i grupę partyjną, ale umiarkowany Tomas Tobé nie daje za to wiele - moze jakas wymowka pod szubienice???

Członkowie EPP z innych krajów nie są tak agresywni wobec Fideszu, jak liberalni Szwedzi. Mówi się, że lider niemieckiej delegacji EPL chce odłożyć kwestię na przyszły rok.
Autor: kobieta  Dodano: 16-12-2020
xbt202 - Jaki nowy rensans ? Chyba totalitaryzm.   1 na 1
Zawsze myślałem, że podstawową wartością społeczeństwa tzw. zachodniego to wolność osobista, prawa człowieka, wolność wypowiedzi i prawo do własności.
Nagle okazało się, że te wartości to tak naprawdę puste slogany, zgniatane przez coraz bardziej policyjne i opresyjne państwa, które szerzą swą jedyną wygodną dla siebie prawdę, za pomocą poszłusznych mediów. Wolność osobista to "prawo" do noszenia kagańca i pobrania odcisków palców do ID pod ścisłym nadzorem milicji i kamer, prawa człowieka, to sprowadzanie hord migrantów z krajów trzeciego Świata, wolność wypowiedzi, to co najwyżej posłuszne przytakiwanie na "lockdowny" z powodów strasznych chorób typu Świrus, a prawo do własności to prawo, do osiedlenia na swoim podwórku jakieś bandy afroamerykaninów ;-), czy jakiegoś zagranicznego klechy wyjącego z budynku wyglądającego jak wysoka rura ...</div>
</div>To jest wszystko bzdura i zakłamanie. Moim zdaniem czeka nas wprowadzenie systemu totalitarnego nazdzoru rodem z Chinh i stopniowa zagłada czegoś, co kiedyś znaliśmy jako Europa.
</div>
Autor: xbt202  Dodano: 17-12-2020
kobieta - Węgry zmuszone do przyjmowania nielegalnych
imigrantow
KE niedawno zgłosiła Węgry do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w związku z rzekomym niewypełnieniem zobowiązań wobec nielegalnych imigrantów z krajów trzecich. Trybunał orzekł teraz i postępuje zgodnie z linią Komisji, wg Węgry dzisiaj.

Chodzi o tak zwane strefy tranzytowe, które Węgry ustanowiły wzdłuż swojej południowej granicy w związku z chaosem azylowym w 2015 roku, jak i bezpośrednie zatrzymywanie nielegalnych migrantów. Zgodnie z czwartkowym orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości procedura ta jest sprzeczna z prawem międzynarodowym i dlatego należy ją uznać za niezgodną z prawem.

UE i wiele państw członkowskich rządzonych przez partie lewicowo-liberalne, w tym Szwecja, od kilku lat naciska na Węgry na różne sposoby, aby porzuciły bardziej restrykcyjną politykę imigracyjną i otworzyły granice.

Ostatnią próbą przekonania Węgier do dostosowania się w szeregach było uzależnienie unijnych pieniędzy od krajów, które nie przestrzegają bardziej /precyzyjnych zasad demokratycznych/, które można następnie wykorzystać przeciwko temu krajowi. Węgry zgłosiły zawetowanie długoterminowego budżetu, chyba że sformułowanie zostało /usunięte/, a kompromis został zniesiony do przeglądu przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości.
Autor: kobieta  Dodano: 17-12-2020
Jan Rylew - Gigo
>Postęp naukowo-technologiczny nie budzi wątpliwości.
Gdyby nie budził to by się skończył. Dzisiaj można już wnioskować, że postęp naukowo technologiczny rozwiązuje problemy, które sam stworzył. Przykłady: zanieczyszczenie środowiska, komputeryzacja, podbój kosmosu, zbrojenia, pestycydy itd.

>Medycyna czyni ogromne postępy.
„Medycyna zrobiła tak ogromne potępy, że dzisiaj trudno znależć zdrowego człowieka.”

>Zaczynamy doceniać troskę o środowisko.
Teraz powinniśmy już zacząć się troszczyć o środowisko w sposób praktyczny, czynny.

>Prawa człowieka w zasadzie istnieją.
Samo istnienie nie czyni dobrostanu. W dalszym ciągu obowiązuje: Prawo mieć, a z prawa skorzystać dzieli przepaść.

>Obawy zaczynają sie w momencie, gdy w grę wchodzi dyscyplina decydujaca o wszystkim j.w. i o całej reszcie naszej cywilizacji. EKONOMIA.
Nie, nie, nie! To nie ekonomia powoduje rosnące, kosmiczne już nierówności społeczne tylko ułomności ludzkie z tym mechanizmem związane. Napisano już na ten temat tony literatury i chyba miliony komentarzy w necie.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 19-12-2020
kobieta - Niech komputeryzacja napędza modernizację,
cyfrowe Chiny i…swiat

Od 1/12 chiński rząd zmusza 1,44 miliarda obywateli kraju do zeskanowania twarzy, zanim będą mogli uzyskać abonament komórkowy lub internetowy. Rozpoznawanie twarzy jako wymóg korzystania z Internetu jest najnowszym z coraz bardziej dalekosiężnych wysiłków państwa jednopartyjnego, aby śledzić swoich obywateli.

Wraz z najbardziej wszechstronnym na świecie monitoringiem za pomocą kamer, a także nowymi superkamerami i zaawansowanym oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji, Komunistyczna Partia Chin szybko zbliża się do niemal całkowitego nadzoru. Technologia jest teraz w drodze do Europy, przyspieszona rzekomymi potrzebami utrzymania ograniczeń dotyczących wirusów.

Co najmniej 850 milionów użytkowników Internetu w Chinach musi korzystać z identyfikacji twarzy, aby zarejestrować się w usługach internetowych lub uzyskać nowy numer telefonu komórkowego. Firmy telekomunikacyjne muszą rozpocząć skanowanie twarzy użytkowników, aby zweryfikować ich tożsamość, zanim będą mogli podpisywać nowe umowy. Nowe przepisy zakazują również mieszkańcom tego kraju przekazywania ich numerów komórkowych innym osobom.

Rozkoszujmy sie wolnoscia poki jeszcze mozemy.
Autor: kobieta  Dodano: 20-12-2020
kobieta - Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii
Informacyjnych (MIIT) napisało,

że decyzja była częścią ich środków mających na celu /ochronę uzasadnionych praw i interesów obywateli w cyberprzestrzeni/ oraz zapobieganie oszustwom.

Krytycy zwracają uwagę, że rzekome dążenie do /ochrony/ i zapewnienia ludziom /bezpieczeństwa/, słowa, które powtarzano w tym roku w związku z ograniczeniami dotyczącymi wirusa, są tylko wymówkami, aby oszukać ludność w celu zwiększenia nadzoru i kontroli.

Chiny są pierwszym krajem, który wymaga identyfikacji twarzy, aby obywatele mogli zarejestrować się w usługach mobilnych i internetowych, ale oczekuje się, że pójdą za nimi kolejne kraje.

Wiele krajów zaostrzyło już zasady rejestracji abonamentów mobilnych lub internetowych, a sprzedaż anonimowych kart przedpłaconych została w wielu krajach zakazana. Np w Singapurze na wieloletnie wyroki pozbawienia wolności skazane są od kilku lat osoby, które na różne sposoby umożliwiają anonimowe korzystanie z kart SIM. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy popełniane są inne przestępstwa.

Swiat staje sie coraz bardziej prymitywny.
Autor: kobieta  Dodano: 20-12-2020
kobieta - Szczepionke stosowac w celu /wyrównania
roznic rasowych

Zdanie profesora etyki Haralda Schmidta, który pracuje na Uniwersytecie w Pensylwanii.
W wywiadzie dla New YT Schmidt uważa, że starsi biali powinni poczekać na szczepienie, na korzyść młodszych osób kolorowych. Powodem jest to, że tak zwane mniejszości szerzą wirusa w większym stopniu niż ludzie biali. Ponadto wielu innych niż biali jest klasyfikowanych jako niezbędna siła robocza.

-Starsze grupy są bielsze - mówi lewicowej gazecie.

-Społeczeństwo jest zbudowane w sposób, który pozwala im żyć dłużej. Zamiast dawać dodatkowe korzyści zdrowotne tym, którzy już otrzymali więcej tego produktu, możemy zacząć nieco wyrównywać warunki.
Wielu jest bardzo krytycznych wobec rozumowania Schmidta. Niektórzy porównują pomysł poświęcenia grupy ludzi ze względu na kolor ich skóry, w najgorszym przypadku pozwolenie im umrzeć, z argumentacją nazistowskiego lekarza-sadysty Mengele.

Schmidt pisze na YT m.in. /Zaszczepienie wszystkich zdrowych ludzi w wieku powyżej 65 lat przed niezbędnymi pracownikami prawdopodobnie zwiększy różnice rasowe i ekonomiczne/.

W artykule naukowym opowiada się za poświęceniem starszych białych ludzi na rzecz czarnych i innych nie-białych.

/Władze ds.zdrowia, mogą być posłańcami zmian w celu poprawy sprawiedliwości rasowej i społecznej/, napisał.
Autor: kobieta  Dodano: 21-12-2020
kobieta - Kara dla internetowych gigantów cenzurujacych post
posty
Polska grozi gigantom internetowym, którzy arbitralnie usuwają posty użytkowników, karami w milionach, twierdzi RT.
W Szwecji rząd Löfvena naciskał na gigantów internetowych, takich jak Google i Facebook, aby cenzurowali tak zwane nienawistne treści. W 2018 r. szwedzki rząd objął inicjatywę w ograniczaniu wolności słowa w Internecie.

W Polsce rząd postępuje odwrotnie.

Gigantom intern. groza ogromne grzywny w wysokości 1,8 miliona euro, jeśli usuwają posty lub blokują użytkowników przestrzegających prawa.
O tym powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w zeszłym tygodniu.

Projekt zakłada również powołanie specjalnego sądu do ochrony wolności wypowiedzi w Internecie. Osoby, które usunęły swoje posty, powinny mieć możliwość zgłoszenia tego, a firma zajmująca się mediami społecznościowymi ma 24 godziny na odpowiedź. Użytkownik ma 48 godzin na skontaktowanie się z sądem w celu przywrócenia treści, po czym sąd musi rozpatrzyć sprawę w ciągu siedmiu dni.

Cały proces odbywa się online.
/Użytkownicy przyjmują tę wiadomość jako antidotum na rosnące żądania cenzury w innych krajach/, pisze RT.

www.friatider.s(*)atjattar-som-censurerar-inlagg
.
Autor: kobieta  Dodano: 22-12-2020
Jan Rylew - Uwagi na marginesie   1 na 1
Autor pisze o renesansie jako także o ruchu przeciwko instytucjom, które opisuje w części pt.: „Niemoralni strażnicy moralności”
Te instytucje ponadnarodowe to ślady światowej walki o hegemonię, ślady imperializmu. Powstawały ogromne imperia przez przyłączanie krajów, obszarów dla uzyskania przewagi i prawa dyktatu nad innymi niezdolnymi do imperialnego rozwoju. Rzym pozostawił papiestwo, USA ONZ, ZSRR Międzynarodówkę Komunistyczną.
Obecnie trwają wysiłki nad stworzeniem imperium Europy. Prawdopodobnie wkrótce poznamy kształt imperium azjatyckiego. Chiny stopniowo opanowują ONZ.

Unia Europejska pierwotnie to projekt związku wolnych państw narodowych na wspólnym przyjaznym wolnym europejskim rynku. Celem były wspólne korzyści ekonomiczne i kulturowe. Obecnie coraz bardziej zmierza w kierunku federacji, a nawet ku pełnej integracji. Uzurpuje sobie prawo do wprowadzania uprawnień pozatraktatowych wobec państw członków, ogranicza prawo zastrzeżone dla ich organów władzy. Taki związek i taki rozwój musi budzić niepokój, a nawet sprzeciw krajów szanujących swoją suwerenność, właśnie Anglii, także Polski i Węgier, krajów, które o wolność musiały walczyć i ponieść wielką ofiarę krwi, gdy inne dostały ją za darmo.
Kto i w jakim celu zmienia status UE ? cdn.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 23-12-2020
Jan Rylew - Uwagi na marginesie cd.   1 na 1
Kolejnym pytaniem jest jaki to ma sens i szanse na powodzenie skoro jeszcze narody czują swoją tożsamość i odrębność związaną z doświadczeniami historycznymi. Czy nie lepiej byłoby pozostać przy związku wolnych państw narodowych na wspólnym, przyjaznym, wolnym rynku europejskim i pozwolić ewolucji działać ?
Okazuje się, że polityka konwergencji eksponowana przez UE jako dobrodziejstwo państw gorzej rozwinietych narusza interesy ekonomiczne państw silniejszych. Jednym z przykładów jest konkurencyjny rozwój transportu drogowego Polski i Rumunii czy rurociąg gazowy z Rosji
Nord stream 2. Jest to jedna ze sprzeczności w założeniach UE.
Systemy organizacyjne społeczeństw są takie jakimi są ludzie, którzy za nimi stoją (odgrywają wiodącą rolę). Zwyczajowo stosowane z powodów wizerunkowych etykietki nie mają na ogół znaczenia. Społeczeństwa mają w doborze tych ludzi tylko ograniczoną rolę, a na bieg wydarzeń wpływają silne grupy i osobowości oraz los.

Widać podział na A-prawoskrętnych i B-lewoskrętnych, także i wśród urzędników UE, ale z dużą przewagą liczbową lewoskrętnych. Jeśli uda im się usunąć z traktatu UE prawo weta to los mnieszości prawoskrętnej będzie żałosny. Zamiast czołgów i strzelania w tył głowy, można „głodzić” i zabijać ludzi i grupy medialnie.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 23-12-2020
Jan Rylew - Nowy renesans konkluzja   1 na 1
W trakcie lektury tego tekstu zastanawiałem się co autor miał na myśli pisząc , że nadchodzi nowy renesans i nie będzie to nic przyjemnego. Jednak w tym tekście trudno doszukać się jakiejś wizji spodziewanej zmiany. Trudno się zresztą temu dziwić, trudno jest przewidzieć konkretne zmiany. Również w komentarzach nie dostrzegłem próby przewidywania spodziewanych czy potrzebnych zmian. Reasumując mogę się zgodzić z autorem w 50%, to znaczy nowy renesans niekoniecznie, ale będzie bolało :).

Mówiąc poważnie, obserwując reakcję większości tzw inteligencji (w tym młodzież i studenci), ich podatność na emocjonalne dopalacze serwowane im przez media lewoskrętne, nie bardzo wierzę w renesans idei prawoskrętnych. Jak jeszcze ruch lewoskrętny musi się skompromitować żeby zaczęło coś świtać w głowach ich akolitów?
Paradoksalnie sam uważam siebie za lewoskrętnego, ale raczej w rozumieniu prof. Marii Szyszkowskiej (Lewicowość w XXIw). Lewacko bolszewicki rys mentalny jaki cechuje część dzisiejszej lewicy napawa mnie odrazą. Czas już najwyższy żeby zaczął się tworzyć ruch społeczno-polityczny łączący ludzi myślących niezależnie od skrętności o potrzebie i roli racjonalnej władzy w nowoczesnym państwie.
Postęp społeczny jest tylko odpowiedzią na społeczne potrzeby.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 23-12-2020
Jan Rylew - Kobieta   1 na 1
Z lektury Pani komentarzy wynika, że mamy dużą zbieżność poglądów, co mnie cieszy gdyż bardzo sobie cenię Pani wiedzę i jasność widzenia. Przy okazji wielkie dzięki za liczne informacje ze świata, do których z braku czasu nie mógłbym dotrzeć.
Życzę Pani wszystkiego dobrego w dni świąteczne oraz w Nowym Roku.
Pozdrawiam
Autor: Jan Rylew  Dodano: 23-12-2020
kobieta - Jan Rylew. Dziȩkujȩ   1 na 1
Z całego serca dziȩkujȩ za te piȩkne słowa.
Bardzo ceniȩ Pana wypowiedzi i zgadzam siȩ z nimi.

Czytam wspόłczesnych myślicieli opisujących i analizujących obecną rzeczywistośċ po angielsku i szwedzku, także portale opozycyjnych intelektualistow tutejszych. Paṅskie wypowiedzi, sa uzupelnieniem wiedzy w temacie w jezyku polskim. Czytanie tekstόw na Racjonaliście to dodatkowa przyjemnośċ: lekkośċ czytania i zrozumienia.

Wesołych świąt i do usłyszenia wkrόtce. Życze duzo zdrowia w Nowym Roku 2021.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 23-12-2020
kobieta - Nowe brytyjskie prawo zapobiegające
arbitralnej cenzurze online

Rząd brytyjski ujawnił plany dotyczące nowego prawa, które zapewni, że giganci internetowi prowadzący media społecznościowe muszą być bezstronni i nie angażować się w usuwanie komentarzy.

Jest to podobna ustawia do tej w Polsce, gdzie również zostanie powołany specjalny sąd, który będzie miał dopilnować, aby arbitralna cenzura cyberprzestępców była karana wysokimi grzywnami. To właśnie robi polski rząd, aby zapewnić wolność wypowiedzi w internecie.

Nowe prawo brytyjskie zapobiegnie również arbitralnej cenzurze komentarzy użytkowników określanych jako /kontrowersyjne/.
Firmy, które nie przestrzegają prawa, będą, podobnie jak w Polsce, karane grzywnami w wysokości miliona lub blokowane w prowadzeniu działalności w kraju.

Według źródeł, rząd brytyjski powinien obawiać się, że internetowi giganci usuwają legalne materiały, powołując się na to, że są kontrowersyjne, a nie szkodliwe lub niepoprawne.

Kiedy kraj trzeciego-swiata Szwecja, podąży za śladami Polski i Anglii ?
Autor: kobieta  Dodano: 24-12-2020
kobieta - /Odzyskaliśmy kontrolę nad naszym losem/
Umowa Brexit między UE a Wielką Brytanią jest już gotowa. W ten sposób Wielka Brytania opuści Unię z ostatecznym porozumieniem.
W Wigilię negocjowano ostatnie fragmenty umowy Brexit między UE a Wielką Brytanią.

W ten sposób istnieje umowa handlowa między stronami.

Przyszłe prawa połowowe, kluczowa kwestia w negocjacjach, były negocjowane /do końca/. Negocjacje trwały całą noc i dopiero w Wigilię umowa była gotowa.

Innymi słowy, po przełomie roku nie będzie Brexitu bez umowy.
To pierwszy raz, kiedy UE zawarła umowę handlową z państwem opuszczającym związek, co czyni ten dzień /historycznym/ - pisze szw. Radio.

- Odzyskaliśmy kontrolę nad naszym prawem i naszym losem - mówi premier Wielkiej Brytanii Johnson.
- Będziemy niepodległym państwem z pełną kontrolą nad naszymi wodami.

P.S. W WB bez zmian. Niepodleglosc jest najwazniejsza, bo umowe handlowa mozna miec z kim sie chce.
Autor: kobieta  Dodano: 24-12-2020
kobieta - Potezna i niebezpieczna bron mediow
W wyborach w USA kwestia cenzury gigantów IT, kontroli informacji ze szkodą dla konserwatystów, wysunęła się na pierwszy plan dzięki prezydentowi Trumpowi, który raz po raz podnosił tę kwestię. Nawet senatorowie tacy jak Ted Cruz wezwali szefów Facebooka, Google i Twittera, aby odpowiedzieli na pytania dotyczące cenzury platform.

Trump i Republikanie w USA zdali sobie sprawę, jak ważne jest podjęcie walki z gigantami IT, jeśli w ogóle mamy pozostać w demokracji. Jeśli potrzebna jest jakakolwiek zmiana, prawdopodobnie właśnie tam się dzieje.

W rzeczywistości bardzo niedawno widzieliśmy, jak zaczęło się /cos/ poruszać również w Europie. Niedawno poinformowano nas, że specjalny sąd zaprzestanie arbitralnej cenzury internetowej w Polsce. Polska przejmuje kontrolę nad krajowymi mediami. Od dawna toczyly się dyskusje wśród polskich prawników i dziennikarzy o /repolonizacji/ krajowych mediów, dotychczas z zagraniczną strukturą własnościową.

Media alternatywne napisaly nastepnie, że nowe brytyjskie prawo zapobiegnie arbitralnej cenzurze w Internecie.

Ale bez względu na to, gdzie wyląduje oszustwo wyborcze, gdy Trump wydaje się być gotowy na utratę prezydenta, w Szwecji nie ma w ogóle takiej dyskusji, z wyjątkiem oczywiście alternatywnych mediów. cd
Autor: kobieta  Dodano: 25-12-2020
kobieta - Wszystko jest możliwe, jeśli tylko chcesz
Wyjaśnienie jest proste. W lewicowo-liberalnym establishmencie ludzie są niezwykle zadowoleni ze stanu rzeczy, ponieważ giganci IT są po ich stronie, chociaz nie zawsze.

A ponieważ lewicowi liberałowie regularnie przedkładają własny program polityczny nad moralność i zasady demokratyczne, nie biją na alarm, ponieważ obecnie panuje /dobro/, czyt. nienawiść, skłόcanie spoleczenstwa.
Gdyby mieli zasady, zareagowaliby na ucisk opinii, nawet jeśli dotyka to ich przeciwników, ale wiemy, że lewica tak nie działa.

-8 grudnia prezes giełdowego koncernu naftowo-benzynowego ORLEN Daniel Obajtek poinformował o przejęciu polskiej prasy z 17,4 mln czytelników. Ponadto w całej Polsce przejęto 20 gazet lokalnych i 120 tygodników. Zakup obejmuje również centrum dystrybucyjne RUCH z punktami sprzedaży na terenie całego kraju.

Grupa ORLEN jest bardzo aktywna w działaniach patriotycznych w czasie pandemii covid-19, przekazujac prezenty i kupując sprzęt medyczny dla szpitali i przychodni. Firma jako taka prowadzi działalność w Czechach, Słowacji, Niemczech i krajach bałtyckich.

Dzień radości, jeśli polscy obywatele mogą wyrażać swoje poglądy bez cenzury politycznej. Info z mediow szw.
Autor: kobieta  Dodano: 25-12-2020
kobieta - Pat Buchanan zarysowuje zagrożenia   1 na 1
cywilizacji
W książce Suicide of a Superpower: Will America Survive to 2025? Buchanan prezentuje jasny przegląd wydarzeń w USA, odchylenia Europy od tradycyjnych wartości i pozostałych zmian na świecie, zwłaszcza pod względem demograficznym. Fakt, że książka została opublikowana kilka lat temu, pozwolił tylko wzmocnić teorie Buchanana dotyczące degradacji europejskiej cywilizacji.

Wydarzenia na świecie od marca do listopada 2020 r. przypominają sytuację w imperialnej Rosji od abdykacji cara w marcu 1917 roku do przejęcia władzy przez bolszewików 7 listopada tego roku. Czy to nieprzyjemny zbieg okoliczności, że zwycięstwo Joe Bidena ogłoszono 7 listopada.

Ale co Patrick Buchanan pisze o nadchodzącym rozwoju? Zacznijmy od jednego z pierwszych rozdziałów- /Śmierć chrześcijańskiej Ameryki/. Autor wymienia już we wstępie trzy cytaty z wypowiedzi różnych prezydentów w historii Stanów Zjednoczonych:
/Ameryka narodziła się jako naród chrześcijański/
- Woodrow Wilson
/To jest naród chrześcijański/
- Harry Truman, 1947
/Nie uważamy się za naród chrześcijański/
- Barack Obama, 2009
Te trzy cytaty odzwierciedlają rozwój, na którym Buchanan opiera swoją analizę. cd
Autor: kobieta  Dodano: 26-12-2020
kobieta - Gdy siły lewicowo-liberalne przejmuja kontrole   1 na 1
nad kulturą i językiem, zmieniają się wszystkie wartości, które reprezentuje cywilizacja chrześcijańska. Dotyczy to nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale autor odnosi się również do Wielkiej Brytanii.

Odejście od chrześcijańskich standardów etycznych doprowadziło do poważnych zmian społecznych w USA. Od 1960 r. liczba dzieci urodzonych poza związkiem małżeńskim wzrosła z 5 do 41 procent. Odchylenia od zasad moralnych często prowadzą do przestępstw, przemocy i nadużywania narkotyków.

Buchanan cytuje badania pokazujące, że młodzi Brytyjczycy debiutują w Europie zażywając kokainę w dużych ilościach. Brytyjskie dzieci wąchają rozpuszczalniki dziesięć razy częściej niż dzieci greckie i od sześciu do siedmiu razy częściej palą haszysz niż dzieci szwedzkie.

Jestem w trakcie czytania. Pamietam doskonale ksiazke Sir John Glubb: The Fate of Empires and Search for Survival. Ksiazki stanowia calosc, sa jak dwie strony monety. Wylania sie pesymizm, materialism, frywolność, napływ cudzoziemców, nieustanne gadanie i chora argumentacja, państwo opiekuńcze, uśpienie religii itp. Na marginesie, nasza religia jest chrzescijanstwo. Nie musimy byc tolerancyjni, czego wymagaja od nas lewicowi liberalowie.
Autor: kobieta  Dodano: 26-12-2020
kobieta - Czy lewica nagle zaczęła przejmowac sie faktami?   1 na 1
Nienawidzą statystyk i odkryć biologicznych, które pokazują, że świat i człowiek nie są tym, czym chcą, żeby byli. Dlaczego więc profesorowie filozofii piszą książki o faktach i wiedzy?

Debata kulturowa: kiedy lewica została obrońcą nauki

Lewica, przez długi czas występująca w roli przeciwnika nauki, w ostatnich latach stała się obrońcą /nauki/ i obiektywnych /faktów/. Jednak ludzie kultury powinni byc sceptyczni do tych faktow i wiedziec, że jest to bardziej sposób na wskazanie prezydenta Trumpa niż prawdziwa obrona nauki i bezpłatnych badań.

W kilku punktach można powiedzieć, że w ostatnich latach na pierwszy plan wysunęły się kwestie związane z kierunkiem zwanym postmodernizmem.
Oczywiście nie tak to zostało przedstawione w ogólnej debacie, ale dla tych, którzy znają cechy postmodernizmu, jest to jasne.

Dotyczy to głównie pytań związanych z mówieniem prawdy, jak cenić fakty, co należy rozumieć jako autentyczne i tak dalej. Powodem, dla którego toczą się te dyskusje, jest wojowniczy amerykański dżentelmen o nazwisku Donald Trump. Nosicieli lewicowego, postmodernistycznego szumu w glowie jest ogromna liczba na swiecie. Zostali ukaszeni jadem lewicowego postmodernizmu. cd
Autor: kobieta  Dodano: 27-12-2020
kobieta - Postmodernistyczne fakty lewicowych liberalow   1 na 1
Każdy, kto niedawno zapisał się na europejski lub amerykanski uniwersytet w celu uzyskania wykształcenia z zakresu nauk społecznych lub humanistycznych, z pewnością wie, że /obiektywne fakty/ nie są wysoko na liście priorytetów. Postmodernisci lewicowi wyjasniaja nam rzeczywistosc, ktorej sami sa narratorami, wpisana w ich ideologie, wiec to zludzenie faktow.

Gdyby ktoś podjął się zadania sporządzenia listy rzeczy, które gniewają międzynarodową lewicę, nazwisko Trumpa zajęłoby pierwsze miejsce, nie przejmując się dużą konkurencją. Ciekawostką w nienawiści do Trumpa jest to, że nie chodzi tylko o jego prawicową populistyczną orientację, ale niechęć także wisi na Trumpie jako symbol nieuczciwości i braku szacunku dla faktów.

Terminy takie jak /alternatywne fakty/ i /fałszywe wiadomości/ zaczęły kwitnąć w mediach podczas kampanii wyborczej Trumpa juz w 2016 roku, a dla wielu lewicowych Trump stał się nie tylko wrogiem własnej ideologii politycznej, ale także prawdy jako takiej. Lewicowi liberalowie znajduje we wszystkich wroga jako kozla ofiarnego dla swoich postmodernistycznych fantazji, niezgodnych z rzeczywistostoscia swiata.
Autor: kobieta  Dodano: 27-12-2020
kobieta - Dzien żałoby / SwebbTV zamkniety   1 na 1
Dobrze wiedziec jak dziala UE.
W przeddzień Wigilii Google zamknął opozycyjny szwedzki kanał YouTube SwebbTV. Kanał posiada certyfikat wydawniczy, odpowiedzialnego wydawcę i jest objęty ustawą o swobodzie wypowiedzi.

Zamknięcie zostało poprzedzone szeregiem środków ze strony rządu szwedzkiego. Rzad lewicowo-liberalny obniżył podatek od energii elektrycznej dla Google i Facebooka do 0,5 öre/kWh z 41,38 öre płaconych przez obywateli. Firma Google otrzymała wsparcie finansowe za pośrednictwem rządowego systemu certyfikatów energii elektrycznej, a łącznie dotacje rządu Stefana dla obu firm wynoszą miliardy.

Podczas kampanii wyborczej w 2018 r. minister sprawiedliwości M.Johansson (SocDem) wezwał Google i Facebooka do przeprowadzenia /dobrowolnej/ cenzury w internecie w imieniu państwa. Na spotkaniu obecny był ówczesny redaktor naczelny Expressen, który obiecał przekazać gigantom IT informacje o /istniejących tu ciemnych siłach, które zagrażają demokracji/. Alternatywnym mediom należy się sprzeciwiać!

Po usunięciu SwebbTV Johansson przysięgał, że jest wolny od własnej odpowiedzialności, ale jednocześnie w pełni popiera działania Google.
/YouTube decyduje, co zostawią na swojej platformie/- powiedział wczoraj do DN, red. Peter Wolodarski /kresowiak/. cd
Autor: kobieta  Dodano: 29-12-2020
kobieta - Lewica-liberalna rzadzi za pomoca platform   1 na 1
medialnych
Google sabotuje media opozycyjne w kraju, w którym rząd przyznaje mu miliardowe dotacje. Czy taka postawa jest do przyjęcia w demokratycznym kraju?

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przygotowuje obecnie przepisy, które mają uniemożliwić Google i innym gigantom IT /cenzurowanie opinii prawnych w złej wierze, stwierdzając, że naruszają oni własne warunki użytkowania/. Nawet w bastionie wolnej przedsiębiorczości rządzący uznają fakt, że Johansson odmawia uznania: że dzisiejsze formułowanie opinii odbywa się cyfrowo i że giganci IT kontrolują infrastrukturę, której każda osoba potrzebuje, aby móc skorzystać ze swojej wolności wypowiedzi.

Przed kampanią wyborczą po raz pierwszy pojawiają się sygnały, że rząd będzie całkowicie próbował zamknąć kilka alternatywnych mediów-to co bylo w USA podczas wyborow. Ryzyko nie leży w nowych przepisach, które zakazują, ale w rządach wykorzystujących dotowane przez państwo firmy, takie jak giganci IT i banki, do odcięcia nas od usług niezbędnych do prowadzenia naszej działalności.

Reprezentanci największych alternatywnych mediow, zamkneli dziś swoje strony internetowe w proteście przeciwko traktowaniu SwebbTV przez rząd. Jednocześnie zlozyli następujące wspólne oświadczenie. cd
Autor: kobieta  Dodano: 29-12-2020
kobieta - Läs mer (Czytaj wiecej)   1 na 1
-Domagamy się natychmiastowego podjęcia przez rząd działań w celu zapewnienia konstytucyjnie chronionej wolności wypowiedzi w internecie, w szczególności na platformach finansowanych ze środków publicznych Google, Youtube i Facebook.
-W pełni popieramy decyzję Szwedzkich Demokratów, by zająć się tą sprawą w szwedzkim parlamencie i wzywamy wszystkich członków, niezależnie od koloru partii, do niezależnej pracy na rzecz wolności słowa również w erze cyfrowej.
Apelujemy do opinii publicznej, aby wzięła udział w walce o wolność słowa poprzez osobisty wybor /wyborczy/ członków, którzy zajmują się kwestiami wolności słowa oraz zwracają uwagę na demonstracje, petycje i inne środki na rzecz wolności słowa, które mogą nadejść w przyszłości.

www.friatider.se/

O wszystko trzeba walczyc zanim bedzie za pozno.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 29-12-2020
kobieta - won Urszula
Domniemany ekolog - podróżujący prywatnym samolotem.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej, 62-letnia niemiecka polityk Ursula von der Leyen, chce postawić państwom członkowskim UE surowe wymagania w zakresie emisji dwutlenku węgla i oficjalnie pracuje nad tym, aby kraje stały się neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla - jednocześnie żąda, aby politycy /żyli tak, jak uczą/. A prawda jest, ze Ursula podróżuje drogimi prywatnymi samolotami, co wytwarza 20 razy więcej dwutlenku węgla niż loty komercyjne na milę pasażerską - zamiast jechać pociągiem.

Podsumowujac okres swiat tutaj to: panuje największe zagrożenie dla demokracji naszych czasów - cenzura gigantów IT, Swedbank zamknal wydawnictwom opozycyjnym konta, rzadzeni siedzą w izolatce, rzadzacy biegaja po galeriach, lub lataja samolotem na rozne wyspy swiata, albo wyjezdzaja na narty do znanych kurortόw, i rozne inne przyjemnosci z zycia burzuazyjnych elit.

Swiat. Ankieta Gallupa: najbardziej podziwiany człowiek w Ameryce to Donald Trump.
Autor: kobieta  Dodano: 31-12-2020
kobieta - Jaskiniowcy są oskarżani o słabe dystansowanie
społeczne i brak świadomości płci
Kampania internetowa ujawnia styl życia naszych przodków - moze nie byli bialymi, czyli koniec rewolucji, a co z KK?

Jaskiniowcy są obwiniani za role płciowe i zaraźliwe pandemie. Odkrycie ognia przez jaskiniowców dało początek chorobie gruźlicy (TB), pisze fiński koncern naftowy Neste w online kampanii na rzecz zrównoważonej energii.

Ale nie wystarczająco. Odkrycie ogniska przez jaskiniowców zahamowało również społeczeństwo świadome płci i dało początek tzw. patriarchatowi, napisano w NewYT. Odkrycie ognia umożliwiło mężczyznom wyjście na zewnątrz i polowanie, podczas gdy kobiety pozostawały i gotowały przy ognisku, ognisko stworzyło role płciowe, które istnieją do dziś, wg lewicowej gazety NewYT.

Kontrolowany ogien u wczesnych ludzi stworzył idealne warunki do pojawienia się gruźlicy jako choroby zakaźnej.
- Połączenie wdychania dymu i gromadzenia się wokół ogniska wraz z innymi ludźmi zapewniło idealne warunki do rozwoju i rozprzestrzeniania się bakterii gruźlicy.

Szacuje się, że gruźlica jest jedną z chorób pandemicznych, która spowodowała najwięcej zgonów w historii ludzkości, wiecej niż wszystkie wojny i głód razem wzięte. Według raportu WHO, w ubiegłym roku około 1,4 miliona ludzi zmarło na gruźlicę.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 31-12-2020
kobieta - UE, historia kredytowa, surfowanie w celu ustaleni
zdolności kredytowej
Banki powinny wysłuchać zwyczajów klientów w zakresie surfowania po Internecie, aby lepiej ocenić ich zdolność kredytową - wynika z dyskusji między Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) a Europejskim Bankiem Centralnym (EBC), które odbyły się jesienią, pisze MFW na swojej stronie internetowej.
W aktualizacji wiadomości MFW pisze, że firmy zajmujące się /fintech/ rozwiązują problem polegający na tym, że klienci, którzy nie mieli karty kredytowej, nie mogą dostać żadnych kredytów bankowych, ponieważ nie mają historii kredytowej.

Fintech rozwiązuje ten problem, podsłuchując informacje niefinansowe, typ przeglądarki i sprzęt używany do łączenia się z Internetem, a także historię wyszukiwań i zakupów online, pisze MFW.

Zdolność kredytową danej osoby można następnie przekazać bankom, które mogą na jej podstawie obliczyć zdolność kredytową klienta indywidualnego. U Chinczykow dziala to od dawna.

Oszustwa wyborcze, represje /demokratycznej/ lewicy-liberalnej wobec mediów, zamykanie kont bankowych, otwarte granice... Przyszli władcy totalnie zapewnią sie, że nigdy nie będzie trzeba im rzucać wyzwania. Biden, teraz zabiera starą gwardię wokol siebie. Nasi, mali lewicowi liberalowie widzą to, i ucza się.

01/01 2021
Autor: kobieta  Dodano: 01-01-2021
kobieta - /zhakowanie materiałów/prawicowych witryn
podczas wyborow w USA
Twitter z fb ocenzurowali poważne ujawnienie dotyczące syna Bidena, Huntera B. i zawartości jego laptopa. Platforma jest obecnie pozwana przez właściciela sklepu, do ktorego przekazano komputer.

Twitter zrobił wszystko, co w jego mocy, aby ocenzurować i zaciemnić historię. Ci, którzy próbowali udostępnić artykuł, napotkali komunikat o błędzie, a konto gazety zostało zamrożone.

Zawartość komputera, przekazanego do naprawy, zawierała informacje o tym, że ojciec J.Biden kłamał na temat działalności jego i jego syna w ukraińskim biznesie, takze pornografie dziecięca na komputerze Huntera.
Twitter jest obecnie pozwany przez właściciela sklepu, w którym zostawiono komputer, o 500 mil.dolarów za zniesławienie jego i jego firmy.

H. Biden, pomimo przypomnień nigdy nie odebral komputera - po pewnym czasie zostal uznany za porzucony i staje się własnością sklepu.

Pieczęć Izaaka na Twitterze doprowadziła do negatywnych recenzji jego firmy i gróźb.

Wyborcy twierdza, że gdyby mieli wiedzę o skandalu, głosowaliby inaczej.

Czy tylko światowi przywódcy maja glos, a prezydent nie ma obecnie nic do powiedzenia?

Demokracja ma swoje słabości, ale jesli jestes demokrata liberalnym to dr Goebbels i pan Stalin witają z niebios, a na Ziemi czeka horror /Wielkiego resetu/.
Autor: kobieta  Dodano: 01-01-2021
kobieta - 1 D.Trump musi zastopowac cenzure online ,
zanim będzie za późno
Podczas gdy szw. media opozycyjne są zamykane na yt, trwa debata na temat cenzury online po drugiej stronie Atlantyku. Prezydent Trump powinien działać natychmiast, jeśli Partia Republikańska ma mieć realną szansę rzucić wyzwanie Demokratom za cztery lata, wg opozycji.

W amerykańskim prawie dotyczącym odpowiedzialności dziennikarskiej jest zły kompromis, istnieją dwie różne alternatywy. Magazyn internetowy może być wydawcą z zespołem redakcyjnym, który wybiera to, co piszesz i publikujesz, przy czym odpowiedzialny wydawca jest odpowiedzialny za to, co jest publikowane. Drugi wariant ma być kanałem, platformą czegoś, za co odpowiada ktoś inny. Drugi model wydaje się być najbardziej odpowiedni do działań opartych na wkładach użytkowników, /materiałach tworzonych przez użytkowników/, takich jak fb i yt.

Amerykańscy ustawodawcy myśleli nieuczciwie. Widzieli potrzebę cenzury, ale sami nie chcą być cenzorami. Rozwiązaniem było przekazanie platformom zarówno /miecza, jak i tarczy/ przez /Sekcję 230/.

Mieczem jest dać platformom prawo do cenzurowania tego, co napisali użytkownicy, a tarczą jest to, że są one jednocześnie nieszkodliwe, jeśli zostanie przepuszczone coś nielegalnego. cd
Autor: kobieta  Dodano: 01-01-2021
kobieta - 2 Przez wiele lat na platformach panowala duza
swoboda wypowiedzi, ale teraz wzrasta cenzura

Wybory w USA pokazują nieprzyjemne zachowanie, jak w państwie policyjnym. Korupcja Bidena była utrzymywana w tajemnicy, mimo że cieszyła się dużym zainteresowaniem publicznym. Wpis prezydenta na Twitt został opatrzony ostrzeżeniem, a jego przemówienie w noc wyborczą zostało ocenzurowane przez główne kanały telewizyjne - wstrzymały one transmisję, gdy Trump zgłosił temat manipulacji wynikiem wyborów. Stało się wyjątkowo niedorzeczne, gdy krytykowano Trumpa za jego przemówienie, które było już ocenzurowane.

Trump ma zarówno osobiste motywy, jak i silne zasadnicze powody, by interweniować przeciwko temu systemowi sprywatyzowanej cenzury. Jeśli nie zgadzasz się z cenzurą w NRD, zlikwidujesz Stasi, nie sprywatyzujesz firmy i pozwolisz jej kontynuować z nowymi właścicielami. Ustawodawcy powinni sami decydować, co jest legalne, a co nielegalne, a nie chować się za prywatną firmą. Logika jest taka, aby usunąć prawo YT i Fb do cenzurowania tego, co wyprodukowali inni. Zastrzegają sobie prawo do usuwania nielegalnych materiałów, ale jeśli usunięcie okaże się legalne, należy je ponownie opublikować.

Węgry dają demokratyczny przykład, wprowadzając takie rozwiązanie, w którym cenzura oprócz tego, co jest zabronione przez prawo... cd
Autor: kobieta  Dodano: 01-01-2021
kobieta - 3 Cenzura reżimow zachodnich
cd.należy opublikować cenzurę, a firma bedzie ukarana grzywną, jeśli nie naprawi natychmiast swojego błędu. To parlament węgierski, a nie firma amerykańska, decyduje o tym, co jest legalne na Węgrzech. Ta demokratyczna logika powinna obowiązywać również w USA i panstwach UE, w tym w Szwecji. Cenzura poprzez Big Tech to nie demokracja.

W takim razie uciec od sprywatyzowanej cenzury, która probowano wprowadzic w Anglii. W kwietniu 2019 r.ukazała się /Biała księga/ pokazująca, w jaki sposób zamierza sie znieść wolność słowa. Na platformy nakłada się /obowiązek zachowania ostrożności/, a /szkodliwe treści/ należy cenzurować. Jest to niejasne i arbitralne w wysoce frywolny sposób. Kary są również bardzo wysokie, a osobom odpowiedzialnym grozi kara osobista. Pewność prawa zwykle wyklucza takie połączenie niejasnych zakazów i wysokich kar z uzasadnionych powodów.

Efekt jest taki, że firmy wprowadzają dodatkową cenzurę. Władze mogą wtedy wypowiedzieć się i powiedzieć, że cenzura stała się bardziej rozległa niż zamierzały. Jednak dodatkową cenzurę można postrzegać jako margines bezpieczeństwa firmy, który jest polityką firmy i oficjalnie oddzielony od cenzury rządowej. Dostajemy rozległą cenzurę, za którą nikt nie jest odpowiedzialny. cd
Autor: kobieta  Dodano: 04-01-2021
kobieta - 4 Nowa forma dyktatury z Big Tech
Będzie jak w każdej dyktaturze, biurokraci z grubsza wiedzą, czego nie lubią przywódcy, więc wykonują swoją pracę z niezwykłą gorliwością, aby uniknąć kłopotów i promować osobiste awanse.

Rząd WB postrzegal swoje postępowanie jako sposób na bycie liderem w przyszłości. Mark Stevens, prawnik zajmujący się mediami, stwierdza- /Jesteśmy pierwszym zachodnim reżimem, który to wziął pod uwagę, jedynymi innymi krajami, które to robią, są Arabia Saudyjska, Chiny, Turcja, Azerbejdżan i Rosja/. Gratulacje, WB!

Szwecja jest w kierunku surowej dyktatury. Lewica-liberalna przeprowadziła pierwsze dyskusje na temat cenzury z Facebookiem i Google już w 2018 r. W 2019 r. wiele kanałów telewizyjnych transmitowanych przez YouTube wielokrotnie było dotkniętych tym problemem. Głównym problemem jest aktywna postawa Big Tech, wprowadzono tez brytyjskie kary za /szkodliwe treści/. Ruch opozycji może zostać uciszony przez drakońskie obrażenia, nawet jeśli ma własne platformy. Tutaj jest słaba ochrona wolności słowa. Wiele krajów UE jest bardziej pociąganych do angielskich form dyktatorskich niż do węgierskiej opieki nad najważniejszą wartością demokracji, ochroną wolności słowa.

Prywatna cenzura zrobiła duży krok od demokracji, całkowicie usuwając wszystkie programy Swebb-TV z Youtube. cd
Autor: kobieta  Dodano: 04-01-2021
kobieta - 5 Cała alternatywna sfera jest zagrożona
przez tę cenzurę wszystkiego, co algorytmy uważają za /szkodliwe treści/

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie przez USA zakazu cenzurowania /treści tworzonych przez użytkowników/.
Przy silnej amerykańskiej ochronie wolności słowa i amerykańskim zwyczaju stanowienia praw, które mają zastosowanie również do amerykańskich firm w innych krajach, presja wywierana na Google i Facebooka, aby zamknąć działalność Stasi, byłaby silna. To znacznie zmniejszyłoby obecne zagrożenie wolności słowa w innych krajach.

Ważne jest, aby mieć prawdziwą wolność wypowiedzi w mediach społecznościowych, przy pełnej otwartości na sympatyków obu stron.
Prezydent powinien działać natychmiast, aby Republikanie mogli naprawdę rzucić wyzwanie Demokratom za cztery lata.

Niezwykle ważne jest, aby Trump zainicjował proces prawny mający na celu pozbycie się tych antydemokratycznych rządów. Reforma uczyniłaby amerykańskie ustawodawstwo modelem zamiast międzynarodowego skrótu do większej cenzury, którą mogą wybrać różne pozbawione charakteru rządy.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 04-01-2021
kobieta - Hallo celebryci polscy!
Szczepionka może chronić tylko przez trzy miesiące.
Można przypuszczać, że szczepionka Moderna przeciwko COVID-19 chroni tylko przez dziewięć miesięcy. Tak mówi Matti Sällberg, profesor i badacz szczepionek w Karolinska Institutet, wg SVT. Ale na pewno wiesz, że tylko chroni przez trzy do czterech miesięcy?
Nadal nie jest jasne, jak długo szczepionka firmy Moderna na koronę, która ma zostać zatwierdzona przez UE i wysłana do Szwecji w ciągu dwóch tygodni, chroni przed wirusem.

Może trwać dziewięć miesięcy lub tylko trzy miesiące.
- Nowoczesna szczepionka zapewnia wyraźną ochronę przez cztery miesiące lub trzy do czterech miesięcy. A w tym przypadku /przemawia/, ze przez co najmniej sześć do dwunastu miesięcy, mówi Sällberg.
Ma przez to na myśli, że według badań wiadomo, że działa od trzech do czterech miesięcy, ale /wydaje sie/, jakby chroniła dłużej.

Dlatego może być konieczne przeprowadzanie nowego masowego szczepienia co dwa lata, w zależności od zachowania korony. Wg Sällberga jest to podstępny wirus.
Według niektórych ekspertów zakończona infekcja zapewnia lepszą ochronę przed wirusem niż szczepionka, ponieważ ta ostatnia chroni tylko przed białkiem zewnętrznym - spikeproteinet, podczas gdy infekcja chroni przed całym wirusem. cd
Autor: kobieta  Dodano: 04-01-2021
kobieta - A w Pl, ujawnila sie masa bylych cwaniaczkow
Wiemy, wiemy, lewica-liberalna to sa neomarksisci, absolutnie nic wiecej.

cd. Białko zewnętrzne może zostać zmienione przez mutacje, więc bardziej kompleksowa odporność jest lepsza.

Twierdzenie, że po szczepieniu szczepionkami na korone, które obecnie istnieją, uzyskuje się lepszą ochronę w porównaniu z pokonaną infekcją, jest jak twierdzenie, że Ziemia jest płaska, pisze biolog komórkowy Ann-Cathrin Engwall na Facebooku i kontynuuje.

Z drugiej strony naturalna odporność po zakończonej infekcji daje osobnikowi szeroką odporność limfocytów T na całego wirusa, gdzie wiadomo, że istnieją części, które prawie wcale się nie zmieniają na poziomie białka, co oznacza, że przez długi czas masz lepszą ochronę przed mutantami i blisko spokrewnionym koronawirusem.

/Nie oznacza to, że nie można zostać zarażonym, ale każda infekcja będzie bardzo łagodna lub z większym prawdopodobieństwem bezobjawowa w przypadku nowych mutantów wirusa/.

Czy ktos to wie jak jest ze szczepionkami do konca?
Autor: kobieta  Dodano: 04-01-2021
kobieta - Biden przejmuje-Iran znów zacznie wzbogacać uran
W związku z przejęciem kontroli nad USA przez Bidena, Iran decyduje się sprowokować świat zewnętrzny uznaniem, że wznowi produkcję wysoko wzbogaconego uranu. Z tym przesłaniem reżim muzułmańskiej dyktatury otwarcie narusza międzynarodowe porozumienie w sprawie energii jądrowej.
Proces wzbogacania uranu to krok w kierunku rozwoju broni jądrowej. Analitycy uważają, że Iran sygnalizuje, że uważa nowy rząd USA za słaby. Z Trumpem musieli sie liczyc.

Umowa została zawarta między Iranem a krajami będącymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz Niemcami. Od dawna pojawiły się podejrzenia, że Iran potajemnie kontynuuje opracowywanie broni jądrowej i technologii produkcji wysoko wzbogaconego uranu do takiej broni, dlatego prezydent Trump zdecydował, że Stany Zjednoczone powinny opuścić porozumienie.

Powrot Bidena do porozumienia bylby dla Stanów Zjednoczonych problematyczny. Odchodzący prezydent Trump ma teraz rację w swoich obawach. Jednocześnie Biden obiecał, że Stany Zjednoczone ponownie przystąpią do porozumienia nuklearnego, obietnica, która, jeśli nie zostanie teraz wycofana, może być niezwykle kontrowersyjna w obliczu przyznania się Iranu do zerwania kontraktu. cd

Kiedy kota nie ma, szczury tańczą na stole.
Autor: kobieta  Dodano: 05-01-2021
kobieta - Kontrowersje planow nuklearnych po
wyborach w USA
Premier Izraela Benjamin Netanjahu jest jednym z przywódców narodu, który uważa, że wznowienie przez Iran wzbogacania uranu sygnalizuje, że kraj ten zamierza posunąć się naprzód w opracowywaniu wojskowego programu nuklearnego. W oświadczeniu stwierdził, że /Izrael na to nie pozwoli/.

Iran z kolei zarzuca Izraelowi, że stał za zabójstwem Mohsena Fakhrizadeha, którego opisano jako ojca irańskiego programu nuklearnego. Został zastrzelony nieco ponad miesiąc temu w zaplanowanej zasadzce w Teheranie.

Izraelski program broni jądrowej jest również kontrowersyjny, ponieważ został potajemnie opracowany i utrzymywany bez oficjalnego uznania przez kraj jego istnienia. To objawienie zostało dokonane w połowie lat 80, przez Mordechaja Vanunu, który pracował jako główny technik programu.

Vanunu został porwany po wycieku informacji do brytyjskiej gazety The Times przez izraelski wywiad Mossad podczas podróży do Rzymu i został wciągnięty do skrzyni, i z powrotem do Izraela, gdzie został skazany w tajnym procesie na 18 lat więzienia, dożywotni zakaz wyjazdu z kraju i wypowiedzi w temacie. cd
Autor: kobieta  Dodano: 05-01-2021
kobieta - Zajęty południowo-koreański tankowiec
Uznanie przez Iran naruszenia porozumienia nuklearnego jest również skoordynowane z kolejną prowokacją przeciwko Zachodowi. Reżim zmusił muzułmańską /Gwardię Rewolucyjną/ tego kraju do przejęcia południowo koreańskiego tankowca MT Hankuk Chemi.

Oficjalnym pretekstem jest to, że statek /zanieczyszczał wody Iranu/. Jednak środek ten jest powszechnie uważany za akt zemsty dla południowo-koreańskich banków zamrażających irańskie pieniądze z ropy.

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że Stany Zjednoczone bez Trumpa to katastrofa, nawet irańska dyktatura to ogarnęła.

Lewicowi-liberalowie maja trudnosci ze zrozumieniem zjawiska, jak wiemy oni maja trudnosci ze wszystkim, dlatego, najchetniej wszystkiego by sie pozbyli, oddali nawet za darmo. Oni by nawet caly kraj oddali w rece obcych.

Sumujac stosunki władzy na Bliskim Wschodzie. Dla nas najazniejsze jest zakonczenie migracji do UE i zakonczenie walk w regionie BW. Dla nich wazne jest, czy rzad jest szyicki czy sunnicki.

Na marginesie: Saddam chronił chrześcijan w Iraku, a minister spraw zagranicznych Iraku był chrześcijaninem.
Autor: kobieta  Dodano: 05-01-2021
kobieta - Szturmowanie Senatu, wypedzenie polityków z budynk
Senat na Kapitolu w Waszyngtonie został zaatakowany przez zwolenników Trumpa.
Matt Fuller, korespondent Huffington Post opublikował zdjęcia na Twitt pokazujące, jak zwolennicy Trumpa weszli do budynku kongresu i są w drodze do sali, gdzie politycy i ochroniarze zabarykadowali się przysuwajac kredens do drzwi.

Wg USA Today, istnieją informacje, że w związku z tym zdarzeniem padły strzały. Jednak jest to nadal niepotwierdzone.

W budynku jest kilku czołowych amerykańskich polityków, w tym wiceprezydent Mike Pence, któremu właśnie polecono się ukrywać.

Do burzy doszło, gdy politycy w Senacie dyskutowali o zatwierdzeniu wyniku wyborów. Podczas transmisji na żywo zorganizowanej przez zwolenników Trumpa można było zobaczyć protestujących w gabinecie przywódczyni Demokratów Nancy Pelosi.

Wieczorem prezydent Trump opublikował na Twitt kilka łagodnych postów, w których nakłaniał wichrzycieli, by nie /krzywdzili policji/ i tym podobnych, ale nie groził wysłaniem wojska przeciwko zamieszkom. Powiedzial groznie, ze stany państwa głaskały lewicowych ekstremistów, którzy kłócili się w ciągu roku.

Pelosi ogłosiła, że rozmieści Gwardię Narodową w celu oczyszczenia budynku.

Niedługo później kobieta została postrzelona w głowę. Okoliczności związane z tym incydentem są nadal niejasne.
Autor: kobieta  Dodano: 06-01-2021
kobieta - Za rozklad świata lewica-liberalna obwinia D.T.
Jednocześnie prezydent byl dalej cenzurowany przez Twittera.
Po kilku rozmowach telefonicznych i rozmowie wideo o spokój, Trump pisze w później usuniętym Twitt, że wydarzenia są konsekwencją kradzieży wyborów amerykańskich patriotów, którzy przez długi czas byli źle i niesprawiedliwie traktowani.

Wideo, które Trump zamieścił na Twitt, w którym wezwał do spokoju i jednocześnie stwierdził, że wybory zostały skradzione i że rozumie ludzi - również zostało usunięte przez Twitt.

/These are the things and events that happen when a sacred landslide election victory is so unceremoniously and viciously stripped away from great patriots who have been badly and unfairly for so long. Go home with love and in peace. Remember this day forever!/ Donald J. Trump

Lewicowi liberalowie to jeden wielki, poważny atak na demokracje.
Lewica-liberalna niech zacznie od przyjęcia wszystkich morderstw, napadów i gwałtów, dewastacji panstw europejskich wg wlasnej ideologii, zanim zacznie krzyczeć na szefa rządu w innym kraju.

Nastepny punkt-rozliczenie z katastrof. Prokurator tutaj, chce teraz oskarżyć szefow rzadu, Ingvara Carlssona, Carla Bildta i Monę Sahlin za katastrofę Estonii.

Tutaj na miejscu dzieje sie wiecej szkaradnych spraw niz za oceanem.

Liberalny porządek, który powstał po II WŚ, cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - Europa jest bardziej chora, niz mogloby sie
wydawać
Liberalny porządek, który powstał po drugiej wojnie światowej, wszedł w końcową fazę. Może to oznaczać śmierć Europy i jej narodów lub nasze odrodzenie. Wielcy mysliciele naszych czasow omawiaja kryzys i wyzwania z możliwymi rozwiązaniami, od nowego prawa po prawo do życia. Moze napisze cos w temacie.

/AFA zinfiltrowało protestujących szturmujących Kongres/
Firma, która pracuje z rozpoznawaniem twarzy, twierdzi, że lewicowo-ekstremistyczni AFA przeniknęli do protestujących, którzy wtargnęli do budynku Kongresu USA w środę, donosi The Washington Times.

Zwolennicy D.Trumpa takze twierdzą teraz, że AFA zinfiltrowała protestujących, którzy zaatakowali Kapitol USA w Waszyngtonie.
Według /emerytowanego/ wojskowego źródła, firma XRVision, która pracuje ze sztuczną inteligencją, wykorzystała swoje oprogramowanie do rozpoznawania twarzy protestujących.

Firma połączyła/dopasowala dwóch członków AFA z Filadelfii z dwoma mężczyznami, którzy byli w Senacie.

Jeden z mężczyzn ma tatuaż, który wskazuje, że jest /sympatykiem stalinizmu/, pisze The Washington Times, który widział zdjęcie.
Mówi się również, że firma zidentyfikowała człowieka, który zwykle uczestniczy w demonstracjach na rzecz klimatu, oraz lewicowej grupy ekstremistycznej BLM.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - To jest o wiele większe niż Trump, mówi Kelly
-Ja tam byłam, kiedy tysiące zwolenników Trumpa wtargnęło do budynku kongresowego podczas chaotycznych scen po przemówieniu prezydenta w Waszyngtonie.
-Chciałam, żeby mnie zobaczyli, zobaczyli moją twarz. Black Lives Matter i Antifa mogą palić całe miasta i rzucać cegłami w ludzi, mowi Kelly Hayes, 45.
-Chciałam zobaczyć, jak daleko możemy się tam dostać. Nie chodzi o Trumpa, to wszystko jest o wiele większe niż Trump, mówi Kelly.

Pod koniec 2010 roku można było zrozumieć konflikt między narodami i elitami, między populizmem a globalizmem. Wyrazem tego było zwycięstwo wyborcze Brexitu i Trumpa, a także narastający i zasłużony kryzys legitymizacji establishmentu i systemów.

W 2020 r., byliśmy świadkami przegrupowania elity, przejścia w /tryb oszukiwania/ pisaly otwarcie o tych zasadach gry media opozycyjne. Wyraźnym przykładem były wybory prezydenckie w USA, w których zarówno media, jak i /big tech/ zrzuciły maskę i otwarcie stawały się przeciwnikami Trumpa.

Zataili informacje o rodzinie Bidenów itp., co spowodowało, że wyborcy głosowali inaczej. Doniesienia o powszechnych i decydujących oszustwach wyborczych, zostały wyciszone. Najbardziej rażącym przykładem upolitycznienia wielkich technologii jest prawdopodobnie moderowanie i komentowanie tweetów prezydenta na Twitt.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - 2020-Pandemia, niestabilnosc gospodarcza,
bezrobocie
Przed 2021 mowilo sie o dalszym ograniczania wolności ludzi Zachodu, o /Wielkim Resetowaniu/ i podobnych, bardziej rozległych zmianach w naszych społeczeństwach w kierunku totalitarnym.

Ta sytuacja jest niepokojąca, Trump jako prezydent, pomimo innych niedociągnięć, stanowił przeciwwagę dla ambicji zarówno skorumpowanego, jak i potężnego establishmentu. Jeśli juz czują się bezpiecznie w siodle, możemy spodziewać się dalszego cofnięcia naszych swobód i wpływów w 2021. Masowe protesty w kazdym panstwie mogą być wtedy jednym z niewielu sposobów na ich powstrzymanie, co jednak utrudnia, jeśli represje w mediach społecznościowych i internecie uniemożliwiają koordynację, protesty. Oczywiście doskonale zdają sobie z tego sprawę, ale to musi byc rozwiazane z pomoca spoleczenstwa.

Dlatego represje nasiliły się. Trzeba być bardziej niż naiwnym, aby wierzyć, że przypadek spowodował, że zarówno Youtube, jak i Swedbank sabotują Swebb-tv, Radio Svegot i Fria Tider mniej więcej w tym samym czasie (więzi między Google a rządem, o których pisalam wcześniej).
Wynika to z jasnego schematu, w którym nie mniej selektywnym zastosowaniem jest metoda, za pomocą której rząd może zamknąć niektórych aktorów, ale nie innych. cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - 2020-2021 Selektywnosc
Selektywne stosowanie niejasnych i przerośniętych przepisów charakteryzowało również obchodzenie się z BLM i amerykańskimi antifami w ciągu roku.
Zrobiono tu wyjątki od zakazów tłumów i zgłaszania gwałtownych zamieszek. To wszystko jawi się jako część klasycznej /kolorowej rewolucji/, ale tym razem w /brzuchu bestii/ zamiast w Trzecim Świecie,sukces w ramach polityki represji. Wielu z nich straciło pracę i dochody w 2020 roku, ośmielając się twierdzić, że liczy się każde życie. Z zamieszkami powiązana była również kampania ataków na symbole zachodnie, w tym zburzone posągi, oraz popularny trend kulturowy, w którym białych mężczyzn zastępowano nie-białymi w kilku kontekstach. Te zjawiska są ważne do przeanalizowania, wiadomo, że polityka jest /pod prądem kultury/, taka analiza ideologiczna napewno zostanie przeprowadzona w r. 2021.

Rok 2020 pokazał także, jak rozdrobniony jest Zachód, związany z kryzysem tożsamości. Liderzy, którzy zaprzeczają temu, co ich łączy, a nawet walczą, nie będą w stanie działać razem. W czasie konfliktu z Azerbejdżanem i jego sojusznikiem Turcją nie było poparcia, a nawet zainteresowania, europejską placówką Armenii.

Macron, znany z dążenia do wymiany ludzi bez islamistów, podczas konfliktu z tym ostatnim pozostał sam. cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - Co z Zachodem /po/ Trumpie?
Zachód coraz częściej pojawiał się jako gigant na glinianych nogach, arena dla innych aktorów.

Wydaje się, że dziś m.in.Turcja i Chiny wzmocniły swoją pozycję na Zachodzie, kosztem m.in. Greków i Ormian. Nawiasem mówiąc, znajdujemy tu źródło optymizmu w dalszym ciagu co do Trumpa idei. Przeciwnicy są skorumpowani i pozbawieni zasad do tego stopnia, że ulegną sobie nawzajem. Ale to mała pociecha, ponieważ Europa i jej mieszkańcy mogli wcześniej wyrządzić wiele szkód.

Kryzys legitymizacji på wyborach w /USA/ nie ustępuje, ponieważ najbardziej konkretne problemy, które go powodują, nie mogą być rozwiązane w ramach systemu lewicy-liberalnej panujących elit ani w ramach ich dominującej ideologii. Ludzie doświadczają mniej lub bardziej powolnego upadku systemu, wymiany ludności, niepewności i pustki w swoim codziennym życiu, niezależnie od tego, czy jest to pandemia, czy nie. /Upokorzenie/ przeraża nawet klasy średnie na tyle, że mają wartość informacyjną, szczerze przekonanych staje się mniej, jakość lojalistów systemu, /strażników ideologii/, spada.

Podejścia do nowych linii konfliktu i frontów

Gdy interesy oligarchiczne zrzucą maskę, przynajmniej część lewicy porzuci poprawność polityczną i przyjmie opis konfliktu z prawdziwego populizmu. cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - Rok 2021
będzie charakteryzował się represjami i domaganiem się oporu ludowego na kilku frontach. Chodzi o wsparcie dla alternatywnych instytucji, o wysiłki polityczne mające na celu stłumienie wielkich technologii i nie tylko, prawdopodobnie beda sie nasilaly masowe protesty przeciwko planowanej polityce.

W tym ostatnim przypadku przemawia pogarszanie się życia nawet w szerokim zakresie. Jest mało prawdopodobne, aby represje w Internecie mogły temu zapobiec. Spoleczenstwa uswiadomione w temacie potegi wplywu mediow po wyborach w Stanach Zjednoczonych, beda dmuchac na zimne.

Bardziej prawdopodobne jest, że wplyw mediow moze miec odwrotny skutek, że interesy oligarchów zrzuca teraz maskę i przestana udawać, że zasady są takie same dla wszystkich graczy. Im tez nie bedzie lekko z tego typu graczami.

Pozdrawiam Wszystkich Czytelnikow Racjonalisty w Nowym Roku 2021
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - 1 Oburzenie elity jest śmieszne, super smieszne...
Media lewicowo-liberalne konkurują teraz w odegranym oburzeniu i szoku wywołanym szturmem Kongresu w Waszyngtonie. Cała sprawa jest wtedy niezrozumiała i wynika z tego, że Trump i /racja/ to tacy źli ludzie. Jest to absurdalnie pozbawiona historii interpretacja tego, co się wydarzyło, tak absurdalna, że wielu z tych, którzy ją wykonują, traktuje ją poważnie.

Niewielu by przeoczyło, że po masowych demonstracjach poparcia dla Donalda Trumpa, male grupy szturmowaly Kapitol USA, i ze wsrod nich znalazli sie rozni do konca niezidentyfikowani osobnicy.

Od tego czasu wielu szwedzkich polityków udzieliło amerykańskiemu establishmentowi symbolicznego poparcia. Twierdza, że Trump podburzył swoich zwolenników do szturmu, a Stefan obwinił Trumpa za to, co się stało. Dzieje się tak pomimo apelu Trumpa o spokój. Dla Stefana jest to za trudne do zrozumienia.

Nawet głosy, które czasami są podkreślane jako mniej poprawne politycznie, mniej lub bardziej wyraźnie sygnalizowały ich lojalność wobec amerykańskiego establishment i Bidena. Niektorzy nazwali zaangażowanych /konspiracyjnym tyranem/, albo w liberalno-konserwatywnym Bulletinie opisano Trumpa jako /żałosnego przestępcę/.

To starch wywoluje w nich kreowanie usprawiedliwienia przed zblizajacym sie wlasnym upadkiem.

cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - 2 Nie beda elity, platformy, Biden nas oklamywali
Dla kogoś z zewnątrz, kto nie jest zależny od establishmentu w kwestii jedzenia, oczywiste jest, że wybory prezydenckie w USA były naznaczone manipulacjami wyborczymi. Media, Facebook, Twitter i inni aktywnie interweniowali, aby uciszyć wiadomości, które mogłyby przynieść korzyści Trumpowi, do tego stopnia, że wpłynęło to na wynik wyborów. Są oznaki, że wybory również zawierały spore elementy oszukiwania, ale trudniej jest to z całą pewnością ocenić i dlatego nic tu nie będziemy zagłębiać.

W każdym razie warto wspomnieć, że trzech na czterech Amerykanów biorących udział w badaniu uważa, że doszło do oszustwa wyborczego, a 40 procent uważa, że było ono tak rozległe, że wpłynęło na wynik wyborów. W szczególności republikanie i wyborcy Trumpa są przekonani, że oszustwo wyborcze zdecydowało o wyborach, jest to około 80 procent. Fakt, że establishment odmówił dokładniejszego zbadania obaw tych wyborców, gwarantuje głęboki kryzys legitymizacji. Ale odmowa potraktowania poważnie ich podejrzeń o oszustwa wyborcze nie jest w zasadzie dla nas niczym nowym.

Amerykański establishment jest równie niezainteresowany poważnym traktowaniem swoich poglądów na temat imigracji, kryzysu opioidowego, zamieszek BLM i polityki zagranicznej jak wspolnota europejska.
cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - 3 Odgrywanie oburzenia i szoku, czesc gry o wladze
Lewicowo-liberalni sympatycy muszą być w stanie triumfalnego oburzenia, podczas gdy bardziej zniuansowanych asesorów trzeba zastraszać, aby milczeli o wszelkich podejrzeniach oszustw wyborczych i tym podobnych.
Możemy tu bez przesady mówić o establishmencie i jego słabych sympatykach.

Drugą możliwą reakcją jest próba zrozumienia tego, co się wydarzyło z politycznej i historycznej perspektywy. Następnie zauważamy, że potężne elity często histerycznie reagują na pretendentów i krytyków, decydując się interpretować zachowanie krytyków jako oznakę moralnych lub mentalnych niedociągnięć. A to, co dzieje się w USA i na całym Zachodzie, jest w zasadzie konfliktem między narodami i elitami. Część ludzi, wspomniani wyżej wyborcy niskoinformacyjni, nie zawsze zdają sobie z tego sprawę, ale powoli, pewnie też odkrywają, co się dzieje.

Przez dziesięciolecia elity dyskretnie wypowiadały umowę społeczną z ludźmi, których rzekomo reprezentują, niezależnie od tego, czy te elity działają wtedy w partiach, dużych firmach, mediach, władzach czy na uniwersytetach.

Najbardziej uderzającym wyrazem tego jest to, że zastępują nas demograficznie poprzez politykę imigracyjną, ale ogólnie zauważamy, jak działają, aby stać się niedostępnymi dla woli ludzi. cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - 4 Zrozumiec zalozenia ideologii, zeby sie wyzwolic
Równolegle przyjęli ideologie, które pasują ręka w rękę dla tych, którzy chcą zneutralizować i wzbudzic podejrzenia wobec uzasadnionych interesow ludów zachodnich. /Antyrasizm/, /krytyka bieli/ i tym podobne to tylko kilka przykładów.

Potrzeba czasu, aby psychicznie przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, ale stopniowo zarówno wyborcy, jak i teoretycy odkryli, co się dzieje. Myśliciele tacy jak James Burnham, Paul Gottfried, Christopher Lasch, Samuel Francis, Christophe Guilluy i Michael Lind napisali cenne analizy tego, co Lind nazwał /nową wojną klasową/ między elitą globalistów a zwykłymi ludźmi. W swoim pośmiertnie opublikowanym arcydziele Lewiatan i jego wrogowie, Francis śledził, jak rosnąca część ludzi uświadamiała sobie konflikt- wybrani przedstawiciele, którzy często ich zdradzali, ale krok po kroku przesuwali swoje stanowiska do przodu. Wybór Donalda Trumpa odbył się po śmierci Franciszka w 2005 roku, ale dobrze wpisuje się w jego model myślenia. Stało się tak, że członek elity przeszedł na ludzi. Można dyskutować, jak to wszystko było naprawdę realne, polityka Trumpa zawierała kilka rozczarowań, ale symbolicznie miała kluczowe znaczenie. Potwierdza to często histeryczna opozycja Trumpa. Ci ludzie nie mogli znieść tego, że zwykli ludzie wybrali prezydenta, cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - 5 Prezydenta, który nie był lojalny wobec elity
Jeśli spojrzymy na to z perspektywy historycznej, krótko mówiąc, przybiera ona wymiar egzystencjalny, chodzi o /wygrywanie lub przegrywanie/. Wielu zwykłych Amerykanów czuje, że elita uczyni ich mniejszością w ich historycznej ojczyźnie, a wolność słowa i wiele innych wolności jest demontowanych. Poparcie elity dla gwałtownych zamieszek w 2020 r., kiedy to BLM i amerykański AFA wpadły w amok w kilku dużych miastach, nie przyczyniło się do poczucia życia zwykłych Amerykanów w kraju charakteryzującym się wolnością, bezpieczeństwem i sprawiedliwością.

Nie jest więc zaskakujące, że niewielka większość wyborców, którzy uważają, że wybory rozstrzygnięto w drodze oszukiwania, również popiera szturm na Kapitol. Z ich doświadczenia wynika, że tracą swój kraj, wolność i demokrację na ich oczach. I nie jest to szczególnie naciągane doświadczenie, zwłaszcza że elita nieustannie podżeguje do oskarżeń o /białe przywileje/.

Ci, którzy uważają, że Trump i szturm na Kapitol były krótkim, dewiacyjnym epizodem, będą rozczarowani. Nie wróci do normy! Wybór Trumpa, członka elity, który częściowo stanął po stronie ludu, był historycznym wydarzeniem, którego nie można cofnąć. cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - 6 Manipulacja wyborcza była kolejnym takim
historycznym wydarzeniem, podobnie jak symbolicznie najbardziej znaczący szturm na Kapitol.

Możemy teraz oczekiwać od elity nasilenia represji i represji wobec przedstawicieli ludu oraz wyrażania niezadowolenia, ale powinniśmy też mieć świadomość, że zarówno społeczeństwo, jak i elita w USA wyciągnęli wnioski ze zdolności Trumpa do mobilizowania masowych demonstracji.

W czasach, gdy establishment kontroluje wszystko, od Fb po media, ulice i wybory są jednymi z niewielu aren, wraz z wolnymi mediami, zdominowanymi przez ludzi. Wynika to nie tylko z obaw, że bardziej podejrzane części establishmentu obecnie udoskonalają metody wygrywania wszystkich przyszłych wyborów w drodze głosowania elektronicznego.

Tak czy inaczej, jest to długi proces historyczny i nikt nie powinien się poddawać zbyt szybko. Trumpa można bardzo dobrze zneutralizować, ludzie, których reprezentował i konflikt między ludźmi a elitą nie znikną za to.

Opracowane zostaną nowe metody, otworzą się nowe fronty, powstaną nowe sojusze i grupy. Niezależnie od tego, co osiągnął Trump, symbol Trump przestraszył establishment, przypominając im o dwóch bardzo niepokojących dla nich rzeczywistościach. cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - 7 Przyszłośċ
Po pierwsze, co może się stać, gdy część elit zmieni strony. Po drugie, ze ludzie sie nauczyli i wciąż mogą mobilizować ogromne protesty. Możliwe, że tym razem nie dotarli do końca, sprobuja to zbadac z inna sytuacja.

Może Trump nie był optymalnym reprezentantem, może wyszedł zbyt wcześnie lub zbyt odizolowany. Ale konflikt jest daleki od zakończenia.

Konflikt dopiero sie zacznie.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2021
kobieta - Sfałszowany spektakl
Terrorysta /białej siły/, który /szturmował Kongres/, jest synem nowojorskiego sędziego.

Tłum pstrokaty zahipnotyzował wtargnięcie. Gang, który media upierają się przy przedstawianiu jako zorganizowane prawicowo-ekstremistyczne zagrożenie dla USA. Grupa demonstrantów, która policja mniej lub bardziej dobrowolnie wpuściła w środę do budynku Capitolium w amerykańskim parlamencie, jest identyfikowana jako prawicowi ekstremistyczni terroryści i zagrożenie dla demokracji. Jednak niektórzy z tych, którzy skorzystali z okazji, aby wejść do budynku, wydają się być całkowicie zdezorganizowani, w niektórych przypadkach cierpią na oczywiste niepełnosprawności intelektualne. Jednym z nich jest Aaron Mostofsky, syn prezesa Sądu Najwyższego Shlomo Mostofsky'ego w Sądzie Najwyższym Nowego Jorku.
Innym jest lewicowy ekstremista John Earle Sullivan z BLM przebrany za zwolennika Trumpa podczas zamieszek.

W mediach intruzów opisywano jako grupę /prawicowych ekstremistycznych aktywistów, zwolenników białej siły południowych flag, grup neonazistowskich i zwolenników antysemickiej teorii spiskowej QAnon/.

www.friatider.s(*)en-ar-son-till-new-york-domare
.
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - I tym lewica-liberalna sie podnieca!!!
Demokratyczny kongresman Chuck Schumer powiedział w środę, że grupa zaangażowana w skrajnie prawicowy /terroryzm krajowy/ jest odpowiedzialna za prezydenta Trumpa i że /terroryści/ powinni zostać ukarani. W odpowiedzi Trump przyznał się do porażki w wyborach prezydenckich i dobrowolnie przekazał władzę demokracie Joe Bidenowi (nie powinnien tego zrobic, uwazam).

Kilka amerykańskich mediów, w tym artykuł w Washington Post, zauważyło, że cała burza wydawała się sfałszowanym spektaklem, w którym policja w kilku przypadkach wydawała się pomagać demonstrantom dostać się na Kapitol i była całkowicie bierna. Działania policji porównuje się do działań z Charlottesville w Wirginii, gdzie demokratycznie kontrolowana policja stanowa mniej lub bardziej sfałszowała sytuację maksymalnego sporu między prawicowymi i lewicowymi ekstremistami, za co można następnie obwinić Donalda Trumpa.

Obrazy wideo w mediach społecznościowych wydają się teraz potwierdzać, że coś podobnego wydarzyło się w środę w Waszyngtonie. Wielu z tych, którzy weszli do budynku, było pozornie zwykłymi ludźmi, którym brakowało organizacji i którzy wydawali się być prawie zaskoczeni, że policja pozwolila im wejsc.

Szybko poznalismy prawde o lewicowych liberalach. Juz wiemy do czego sa zdolni w dazeniu do wladzy.
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - Trump przemówił do narodu - potepil szturm
na Kapitol
Prezydent Trump opublikował wideo, w którym zaczął od potępienia zamieszek w Waszyngtonie na początku tego tygodnia.
Trump powiedział, że protestujący, którzy zaangażowali się w przemoc i wandalizm, nie reprezentują Stanów Zjednoczonych i mogą spodziewać się kary za to.
Po ostatnich wyborach emocje wzrosły, ale teraz trzeba przywrócić spokój - kontynuował Trump.

Ponadto Prezydent zauważył, że jego zespół starał się wszystkimi środkami prawnymi zakwestionować wynik wyborów w celu ochrony integralności głosowania i amerykańskiej demokracji.

Trump skupi się teraz na zapewnieniu uporządkowanego przejścia do nowej administracji, która zostanie oficjalnie zainstalowana 20 stycznia.

Podsumowując, Trump powiedział, że prezydentura była najbardziej chwalebną misją jego życia i zapewnia, że do czasu swoich rozczarowanych zwolenników, podróż dopiero się zaczęła.

Chcę opisać to wydarzenie każdemu, kto jest szczerze zainteresowany szturmem na Senat USA w 2021 roku.

W związku z oficjalnym /klubowaniem/ przez Senat USA Joe Bidena w Senacie, kilka różnych osób - jako osoby z różnych ruchów ludowych - zdecydowało się szturmować Senat. To jest PRAWDA.

Więc to nie politycznie aktywni członkowie Partii Republikańskiej są tego przyczyną! cd
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - Pokaz lewicowo-liberalnych klaunow
Członkowie Partii Republikańskiej nie są przyczyną szturmu, ani Trump, który wezwał tam członków Republikanów. Bardzo wielu z tych najbardziej brutalnych, ktorzy tam byli nie interesuje się Republikanami.

Możesz to wygooglować - wszystko to jest opisane w nieco bardziej szczegółowych mediach.

Teraz widzimy, ze lewica-liberalna to najwieksza na swiecie pralka do mozgow, która aktywnie kłamie, korzystajac z wszystkich firm mediow, a ta gatka o demokracji dziala jak znany mechanizm praworzadnosci.

Możesz myśleć, co chcesz o Trumpie - ale dla niego sprawiedliwość jest ważna. Powinna byc takze wazna dla nas wszystkich. Jak sie jest przebudzonym, rozumie sie trwające pranie mózgu przez neomarksistow.

Establishment rozumie, że to Trump walczy o demokrację, i że to oni sami ją niszczą, bo to niszczenie wpisane jest w ich ideologie, to jest ich wiara.

Jeśli, jako prezydentowi nie wolno mu badać oszustw wyborczych, można liczyć na to, że jako zwykły obywatel nie podejdzie ani milimetra do przodu. Establishment dazy do kolektywnego uspienia spoleczenstw.

Trumpisci amerykanscy, a w slad za nimi ich sympatycy w Europie to zmienia, miejmy nadzieje.
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - Trzech prezydentow USA:
Bill Clinton, George W. Busch, Barack Obama

Ci trzej mężczyźni wspólnie zamordowali miliony ludzi w nielegalnych wojnach na całym świecie, ale dziś chcą potępić przemoc na Kapitolu.

Wiemy, ze Prezydent Trump likwidowal te nielegalnie rozpoczete wojny.

Teraz zwolennicy establishmentu-lewica liberalna, i słabo informowani zwolennicy protestów w Stanach Zjednoczonych i Europie, zaprzeczą wszelkim strukturalnym i instytucjonalnym powodom (kryzys legitymizacji, ideologie lewicowe, nierówność, rozwód elit od ludzi, manipulacje wyborcze itp.). Zamiast tego obwiniają jednostki (Trump) i ideologie („prawicowe”).

Jak dlugo beda nas oklamywac? Oni maja ludzi za idiotow!

@Frontex
The number of detections of illegal border crossings along the EU’s external borders fell 13% last year to 124,000, in large part due to the impact of COVID-19 restrictions. This was the lowest number of illegal border crossings since 2013 bit.ly/FX-2020

124 000 nielegalnych imigrantów dotarło do Europy w 2020 r., podał dzisiaj Frontex. To spadek tylko o 13 procent w zwiazku z pandemia. Ponad 90 procent stanowili mężczyźni, a najczęstszymi krajami pochodzenia są Bliski Wschód i Afryka.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - 1 Oburzone reakcje...
Papież. Prawo do posiadania własności prywatnej nie jest wspierane przez tradycję chrześcijańską, WEF,/Nic nie będziesz posiadał i będziesz szczęśliwy/

Na przełomie miesiąca listopad-grudzień papież wykonał krok, który wielu opisywało jako szokujący. Twierdził, że chrześcijaństwo nie popiera prawa do posiadania domu. Doprowadziło to do zaskoczonych i oburzonych reakcji, w których kilka osób wskazało, że osoby zmuszane do wynajmu lub błagania o schronienie nigdy nie będą wolne.

/New Times/ może tu ujawnić, że wypowiedź Papieża jest zgodna z planami, które elita globalistyczna od dawna dyskutowała, a także mniej lub bardziej wyraźnie przekazała opinię publiczną, co większość ludzi przeoczyła-w tym ja.

Między innymi przedstawiamy ośmiopunktową wizję Światowego Forum Ekonomicznego na rok 2030. Te zmieniające świat plany zaczynają się teraz materializować na różne sposoby, w tym w Chinach.

Papież Franciszek zwrócił na siebie uwagę w kręgach katolickich 30 listopada, kiedy powiedział kilka kontrowersyjnych rzeczy w przesłaniu wideo do sędziów Komisji Praw Socjalnych w Afryce i Ameryce. Jednak opinia publiczna nie zdaje sobie sprawy z jego sensacyjnej wypowiedzi, ponieważ media systemowe o niej nie informowały. cd
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - 2 Zmowa za plecami ludu? Dokad wracamy?
Papież powiedział między innymi, że potrzebna jest nowa /sprawiedliwość społeczna/ i że własność prywatna nie jest czymś oczywistym w chrześcijaństwie, a zatem nie jest tak dla Kościoła katolickiego.

/Budujmy nową sprawiedliwość społeczną i przyznajmy, że tradycja chrześcijańska nigdy nie uznawała prawa do własności prywatnej za absolutne i nieruchome/ - powiedział Franciszek.

Oburzone reakcje.
Wielu było i jest zszokowanych oświadczeniem i wskazywało, że prawo do posiadania prywatnej własności jest jednym z najważniejszych praw człowieka.

Czy juz jestesmy w swiecie lewicowo-liberalnym, czy islamu?
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - Znaki zapytania wokol ekstremistów szturmujacych
Kapitol
Już w środę, gdy w Waszyngtonie trwały niepokoje, pojawiło się kilka doniesień, że wielu z tzw. zwolenników Trumpa było w rzeczywistości zamaskowanymi lewicowymi ekstremistami. Pozostaje wiele znaków zapytania, ale niektóre informacje zostały potwierdzone.

W jaki sposób tak stosunkowo niewielka grupa, w porównaniu z całkowitą liczbą osób, które wzięły udział w przemówieniach Trumpa, mogła szturmować tak dobrze strzeżony budynek. Sekwencje filmowe pokazują, że policja nie stawia dużego oporu, a nawet nie otwiera barykad, aby ułatwić burzę.

Kilku /wybitnych/ demonstrantów, którzy weszli do budynku, było widzianych na poprzednich demonstracjach m.in. BLM, lub protestujący Aaron Mostofsky, syn wybitnego nowojorskiego sędziego.

Jest to co najmniej żenujące, że siły policyjne Senatu składające się z 2000 ludzi gwizdały i udawały, że pada deszcz, kiedy szturmowali Kapitol. Klatka schodowa na górę jest najwyraźniej miejscem zakazanym dla zwykłych śmiertelników, ale oni stali ze skrzyżowanymi rękami. Żadna interwencja nie została podjęta do czasu przybycia policji miejskiej z Waszyngtonu.

Rozwój społeczny stoi między tymi dwoma falangami i niczym więcej.

Lewica to pożyteczni idioci oligarchów.

Józef Stalin został osadzony i chroniony przez tego typu oligarchów.
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - Prezydent Trump jest naszym przyjacielem
Odchodzący prezydent USA Donald Trump potwierdza teraz, że nie będzie obecny, gdy demokrata Joe Biden zostanie zaprzysiężony na nastepnego, 46. prezydenta kraju. Tym samym Trump będzie pierwszym siedzącym prezydentem od XIX wieku, który opuści ceremonię.

- Nowa administracja zostanie zainstalowana 20 stycznia. Teraz skupiam się na zapewnieniu płynnego i uporządkowanego przekazania władzy. - Ta chwila wymaga pojednania, powiedział.

Jednak nie będzie on obecny, gdy demokrata Biden zostanie zaprzysiężony na prezydenta za kilka tygodni.

/Do wszystkich, którzy się zastanawiali: nie wezmę udziału w ceremonii 20 stycznia/, napisał w nowym poście na Twitterze.
W ten sposób zostaje pierwszym urzędującym prezydentem od czasu Andrew Johnsona, 17. prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 1865–1869, który nie uczestniczyl w ceremonii.

Jednocześnie Trump ma przesłanie dla wszystkich swoich wyborców:
-Dla 75 milionów niesamowitych amerykańskich patriotów, którzy głosowali na mnie: /America first/ i /Make America Great Again/, będziecie gigantycznym głosem w przyszłości. Ci wyborcy, nie beda traktowani lekceważąco ani niesprawiedliwie w żaden sposób, powiedział ustępujący prezydent.

Prezydent Trump to czlowiek wielkiego format pod kazdym wzgledem.
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - Pułapka? Policja wpuściła protestujących
do Kapitolu
Rzekomy szturm na Kapitol w USA przyciągnął wiele uwagi na całym świecie, a w Stanach czołowi Demokraci i CNN domagają się postawienia przed sądem D.Trumpa za podżeganie do włamania. Ale teraz film pokazuje, jak policja bez zrozumiałego powodu wpuściła do budynku dużą grupę protestujących.

Czy budynek Kapitolu USA został szturmowany w środę, czy też władze wpuściły protestujących, a następnie zastrzeliły nieuzbrojonego protestującego?

Kwestia ta jest gorąco dyskutowana w mediach społecznościowych po filmie pokazującym, jak policja Kapitolu przepuszcza duża grupe demonstrantów przez drzwi do budynku.

Protestujący najpierw wahają się przed wejściem do budynku, a jeden z nich zakłada, że wejście to pułapka. /Zamkną nas w środku/- mówi na filmie. Ale policja zapewnia, żeby tylko iść dalej.
- Nie zgadzam się z tym, ale szanuję to, mówi policjant do protestujących, gdy wchodzą do budynku.

Władze nie przedstawiły wyjaśnienia tego, co dzieje się na filmie. Żadne amerykańskie media nie zauważyły nawet tego nagrania o godzinie 22 w piątek, naszego czasu. W CNN toczyły się dyskusje o tym, jak najlepiej pociągnąć D.Trumpa do odpowiedzialności za wtargnięcie do Kapitolu i jaką karę powinien otrzymać.

www.friatider.s(*)n-demonstranterna-i-kapitolium
.
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2021
kobieta - Dlaczego policja Kapitolu wpuscila
protestujacych?
Lewicowo-liberalne media oskarżyły Trumpa o tzw. szturm na parlament po demonstracji. Ale film opublikowany w mediach społecznościowych pokazuje, że to policja spokojnie wita wielu protestujących w budynku parlamentu. Jeszcze nie ma wyjaśnienia, dlaczego tak sie stalo?

Wideo przedstawia tłum stojący przed jednym z wejść do Kapitolu. Drzwi się otwierają, a tłum spokojnie i uporządkowany wchodzi do budynku, jak podczas wizyty studyjnej.
Migawki pokazują, jak ludzie, którym pozwolono przebywać wewnątrz barierek, sami ograniczają sposób poruszania się gości po budynku.

Prokurator federalny Waszyngtonu oświadczył w oświadczeniu, że będzie ścigał policję, która pomogła protestującym w wejściu do budynku. Pojawiają się również informacje, że szef policji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wokół Kapitolu został poproszony o ustąpienie. Zgłoszono również, że wszczęto dochodzenie w sprawie incydentu.
Pojawiają się znaki zapytania, kto wydał policji polecenie otwarcia drzwi dla protestujących i z jakiego powodu.

Nienawiść do demokratycznie wybranego prezydenta trwa!
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2021
kobieta - Czekanie na renesans. Demokracja nie jest
trendig?
-Niektórzy oskarżali policję o sympatyzowanie z protestującymi Trumpa i dlatego pomogli im wejść do budynku. Inni twierdzą, że to przeciwnicy prezydenta stoją za tym, a celem było stworzenie sytuacji, którą można następnie wykorzystać przeciwko Trumpowi w taki sam sposób, jak to się stało.

Nancy Pelosi spanikowała. Dysk twardy w jej komputerze został skradziony. Teraz żąda, by Trump został zwolniony ze złych nawyków, aby... oooch... zlikwidować różnice między Demokratami i Republikanami, aby naród mógł się zjednoczyć... czego, jak twierdzi Biden chce.

Większość ludzi myślała, że opinie były otwarcie cenzurowane w dyktaturach, ale teraz są one cenzurowane na Twitterze, YouTube, Facebooku i Google w spójny sposób. W ten sposób USA z definicji popadły w dyktaturę.

A tutaj z lewicowo-liberalna dyktatura, codzienne morderstwa na otwartej ulicy, tysiącami gwałty, dziesiątki tysięcy pożarów samochodów, wysadzanie obiektow, zamieszki na przedmieściach i otwarty handel narkotykami.

Och, i żadne media z lewicowo-ekstremistycznym programem nie reagują.
Prawdopodobnie lewicowi ekstremiści zachowują się tak, jak zaleca ich ideologia, obudźic nienawiść do demokratycznie wybranego prezydenta i do demokratycznego ludu.

Donald Trump zawieszony na Twitterze w wyniku czystki.
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2021
kobieta - Po decyzji akcje Twittera spadły o
blisko 4 proc.
Akcjonariusze Twittera bardzo negatywnie reagują na wiadomość, że dyrektor generalny firmy, lewicowy aktywista Jack Dorsey, zablokował dostęp do platformy prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Lewicowy gigant Google próbował w pewnym stopniu uratować sytuację Twittera blokując konkurenta Twittera Parlera z jego platformy Google Play, co w praktyce oznacza, że użytkownicy Androida nie będą mogli w przyszłości zainstalować Parlera na swoich telefonach.
Tło było takie, że Parler ogłosił, że nie zamierza blokować Donalda Trumpa.

W Stanach Zjednoczonych toczy się obecnie kilka procesów przeciwko Google, które jednak koncentrują się głównie na działaniach lewicowej firmy na rynku reklamowym.

Globalny zamach stanu?
Samozwańcza elita najbogatszych na świecie od ponad wieku pracuje nad stworzeniem globalnej gospodarki planowej, która ich zdaniem jest potrzebna, aby nas ocalić od nas samych. Technokratyczna dyktatura przejmuje władzę pod filantropijnym przebraniem. Obiecują nam zdrowie, sprawiedliwość, koniec rasizmu i niszczenia przyrody, jesli tylko poddamy się totalitarnej inwigilacji.

Mozilla żąda teraz przebudowy internetu, tak aby ludzie, którzy opowiadają się za /nienawiścią/ i /białą siłą/, nie dali się usłyszeć.
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2021
kobieta - Zespół kampanii Trumpa opublikowal ten obrazek
wtedy też zostali zablokowani
Udostępnienia na Twitt gwałtownie spadają po zablokowaniu.
Akcjonariusze Twitt bardzo negatywnie reagują na wiadomość, że dyrektor generalny firmy, lewicowy aktywista Jack Dorsey, zablokował dostęp do platformy prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

www.friatider.s(*)s-aktie-rasar-efter-blockering

Redaktor naczelny DN Peter Wolodarski zastanawia się, czy golfistka Annika Sörenstam /nie wstydzi się/, że otrzymała medal honorowy od Donalda Trumpa dzień po środowych wydarzeniach w Waszyngtonie. Wolodarski mówi, że Sörenstam powinna /wyrzucić medal/.

W czwartek szwedzka golfistka Annika Sörenstam odebrała z rąk Donalda Trumpa Prezydencki Medal Wolności. Dzień wcześniej doszło do tzw.szturmu Kongresu w Stanach Zjednoczonych.

Fakt, że otrzymała medal wprawia szefa DN Piotra Wolodarskiego w furię.
W poście na Twitterze zastanawia się, czy ona się nie /wstydzi/ i mówi, że powinna wyrzucić medal.

Donald Trump /podżegał/ do /ataku/ na Kapitol, twierdzi Wolodarski, mimo że prezydent wielokrotnie apelował o spokój.

www.friatider.s(*)ck-mot-sorenstam-skams-du-inte
.
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2021
kobieta - Usunięto kanał YouTube Steve'a Bannona
Rzecznik serwisu YouTube należącego do Google uważa, że przyczyną cenzury jest rozpowszechnianie fałszywych informacji o wyborach prezydenckich w USA, a tym samym naruszenie zasad platformy wideo. Po trzech naruszeniach kanał został trwale usunięty.

-Zgodnie z naszym systemem alertów zamknęliśmy kanał /War Room/ Steve'a Bannona i powiązany z nim kanał z powodu wielokrotnego naruszania naszych wytycznych dla społeczności. Wszystkie kanały, które publikują filmy z wprowadzającymi w błąd informacjami, twierdząc, że powszechne oszustwa wyborcze lub nieścisłości zmieniły wyniki wyborów prezydenckich w USA z naruszeniem naszych wytycznych, otrzymają ostrzeżenie - karę, która tymczasowo ogranicza przesyłanie lub transmitowanie na żywo/. Kanały, które otrzymają trzy alerty w tym samym 90-dniowym okresie, są trwale usuwane z YouTube

Bannon stał się głosem opinii publicznej, kiedy w 2012 roku przejął amerykańską konserwatywną prawicową stronę Breitbart News. Prowadził kampanię wyborczą Trumpa w ostatnich miesiącach przed wyborami w 2016 r.

Ministerstwo Prawdy uderza, co nie jest zaskoczeniem. Nowy globalistyczny reżim w USA, będzie twardą dyktaturą. Big Tech jest własnością oligarchów. To jest blisko przed nami.

www.friatider.s(*)permanent-raderad-fran-youtube
.
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2021
kobieta - Twitter zakazuje odniesien do Orwella!!!
po tym, jak ludzie użyli go do porównania działań lewicowego giganta z zachowaniem rządu z dystopijnej powieści George'a Orwella.

W sobotę w mediach społecznościowych pojawiły się tak zwane memy, zabawne obrazki z rozpoznawalnością na temat. Na Twitterze wiele konserwatywnych profili na całym świecie informuje, że mają wielu obserwujących, ponieważ wiele kont jest teraz zamkniętych. Porównuje się to, co się teraz dzieje, z różnymi popularnymi zjawiskami kulturowymi, takimi jak dystopijna książka /1984/ i horror /The Purge/.

Trzymajmy kciuki, ze to, ze Trump i spółka walczą o regulację głównych platform mediów społecznościowych ... To byłby dobry uczynek dla demokracji.

Ciekawe, kto pozniej przejmie rolę obiektu nienawiści nr 1. Po sześciu miesięcach nienawisci, muszą mieć kogoś bardziej aktualnego. Stary klasyk nienawiści, Putin, lub Orban prowadzacy dialog z Sorosem to za mało. Może Ted Cruz, którego można postrzegać jako zagrożenie w przyszłości.

Twitter zakazuje odniesień do Orwella. Sprobuj wytlumaczyc to komuniscie.

Capitol police open doors for the protestors. They stand aside and invite them inside.
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2021
kobieta - Biden przejmuje władzę - Korea Północna
ponownie rzuca wyzwanie USA

Przywódca Korei Pół. Kim Dzong Un powiedział podczas kongresu partii w weekend, że kraj powinien nabyć bardziej zaawansowaną broń nuklearną i że USA są /naszym największym wrogiem/. Według obserwatorów było to najbardziej ofensywne oświadczenie tego kraju w sprawie broni jądrowej od dłuższego czasu i nastąpilo to dopiero kilka dni po potwierdzeniu, że Biden zostanie kolejnym prezydentem Stanow Zjednoczonych.

Stosunki między USA a Koreą Pół. były lepsze niż kiedykolwiek podczas prezydentury Trumpa. Nie zaowocowało to jednak konkretnym porozumieniem w sprawie rozbrojenia, ale Trump trzykrotnie spotkał się z Jong Unem, co było postrzegane jako kamień milowy w stosunkach między dwoma krajami.

Ale zaledwie kilka dni po tym, jak Kongres USA zatwierdził Bidena na kolejnego prezydenta Stanow, Korea Pół. wychodzi i ponownie rzuca wyzwanie.

-Nasza polityka zagraniczna skoncentruje się i zostanie przekierowana na pokonanie USA, naszego największego wroga i największej przeszkody w naszym rozwoju, powiedział King Jong Un podczas dziewięciogodzinnego przemówienia na rzadkiej imprezie w Pjongjangu. cd
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2021
kobieta - Nowa broń
Jong Un mówił o rozwoju broni hipersonicznej, międzykontynentalnych pocisków na paliwo stałe (ICBM), satelitach szpiegowskich i dronach.

Ponadto badania nad atomowym okrętem podwodnym powinny być prawie zakończone, powiedział.

Stany Zjednoczone nie skomentowały oświadczeń ani kampanii Bidena.
Biden, który był wcześniej wiceprezydentem za Baracka Obamy, nazwał Kim Dzong Una /złoczyńcą/ podczas kampanii prezydenckiej, podczas gdy Korea Północna powiedziała, że Biden był /wściekłym psem/, którego należy /zabić kijem.

Świata epopei ciąg dalszy.
Autor: kobieta  Dodano: 09-01-2021
kobieta - Nowe,surowe prawo w PL przeciwko
cenzurze online
Jeśli firmy takie jak TT, Fb czy Google usuwają polskie opinie, na które zezwala polskie prawo, zostaną w przyszłości ukarane grzywną w wysokości 1,8 mln euro za możliwość cenzury, zgodnie z nowym projektem polskiego rządu.
Zgodnie z prawem gigantom IT nie wolno usuwać treści ani blokować kont w Polsce, jeśli treści te nie są sprzeczne z polskim prawem, pisze kanał TV Poland In.

Każdy, kto ma zawieszone konto lub usunięte treści, musi mieć możliwość wysłania wiadomości do platformy, która następnie podejmie decyzję w ciągu 24 godzin. Zainteresowany użytkownik może odwołać się od decyzji do sądu po 48 godzinach, a sądy mają siedem dni na podjęcie decyzji.
-Cały proces będzie w pełni elektroniczny - zapowiada minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Oczekuje się, że nowe prawo doprowadzi do krytyki i żądań zmiany polskiego reżimu ze strony aktorów bardziej kochających cenzurę, takich jak Szwecja, Komisja Europejska, Stany Zjednoczone, NATO i inni.
Węgry w pełni popieraja wysiłki polskiego rządu, a także chca, aby regulacje były na poziomie UE.

www.friatider.s(*)ns-nya-harda-lag-mot-natcensur
.
Autor: kobieta  Dodano: 10-01-2021
kobieta - Naziści. Biden stempluje Republikanów i rozwaza
powołanie socjalisty B.Sandersa na stanowisko ministra pracy, donosi CBS

W piątek Biden błędnie zacytował ministra propagandy Hitlera J.Goebbelsa, kiedy opublikował tekst o tym, dlaczego republikańscy senatorowie, tacy jak Josh Hawley i Ted Cruz, powinni ustąpić po zaprotestowaniu przeciwko oficjalnemu wynikowi wyborów, w których on został prezydentem.

- Myślę, że Amerykanie mają pełną kontrolę nad tym, kim są. Są częścią wielkiego kłamstwa, powiedział Biden i kontynuował:
- Jest drukowane, że w bombardowaniu Drezna zginęło 2500 osób. Goebbels powiedział, że 250 000 zmarło, a nasze gazety donosiły o tym. To wielkie kłamstwo. To jest coś, co człowiek musi ciągle powtarzać, powiedział Biden wg Haaretza.

Przemówienie Bidena zawierało kilka kłamstw. Co najmniej 25 000 osób zginęło podczas bombardowania Drezna, wg najbardziej konserwatywnych szacunków, a nie 2500, jak błędnie twierdził Biden. Nie jest prawdą, że Trzecia Rzesza czy Goebbels mieli metodę propagandową polegającą na powtarzaniu /wielkiego kłamstwa/. Zamiast tego, wyrażenie /wielkie kłamstwo/ pochodzi z Mein Kampf, w którym Hitler oskarżył Żydów o używanie tej taktyki do oszukiwania narodu niemieckiego roznymi nieprawdami.

www.friatider.s(*)en-nazistamplar-republikanerna

Nieuk i cwaniaczek to mowi.
Autor: kobieta  Dodano: 10-01-2021
kobieta - Marksisci czuja sie smiertelnie zagrożeni
Presja, aby D.Trump został cyfrowo usunięty z klasycznego filmu rodzinnego /Alone at Home 2/ z 1992 r.

Trump w kilka sekund zagrał tzw. epizodyczną rolę w Alone at Home -pokazuje głównemu bohaterowi Kevinowi (Macaulay Culkin) drogę do holu hotelu w NJ.

W ostatnie święta Bożego Narodzenia kanadyjski kanał telewizyjny CBC zdecydował się wyciąć scenę Trumpa z filmu przed emisją. Kanada to jeden z wiekszych bastionow kulturowych marksistow.

Po zawieszeniu D.Trumpa na TT i innych mediach społecznościowych, obecnie żąda się całkowitego usunięcia prezydenta z filmu, wg The Mirror.

Sugeruje sie użycie technologii cyfrowej do retuszowania prezydenta i zastąpienia go inna osoba, np. Danny Devito lub Christopher Plummer.

www.friatider.s(*)alt-raderas-fran-ensam-hemma-2
Autor: kobieta  Dodano: 10-01-2021
kobieta - Tu Ziemia, planeta faszystow i rasistow
Glownym celem marksistow bylo zmiażdżyć wartości /burżuazyjne/, chrześcijańskie rodziny, role płciowe i to, co było postrzegane jako opresyjna kultura polityczna, od lat 60-tych mowili o wielokulturowosci. To wszystko zaplanowała dla nas Szkoła Frankfurcka.

Społeczne cele kulturowego marksizmu są przedstawiane jako jedyna alternatywa dla /faszystowskiej/ ciemności, przed którą beda nas chronic, lub za nia karac.

Jednak duch nigdy nie został przepędzony. Zagrożenie ze strony /skrajnej prawicy/ pozostaje zbyt stałe. W tym samym czasie, gdy coraz więcej ludzi jest marginalizowanych jako /nienawistnych/, rzeczywista tyrania, która kształtuje się w Stanach Zjednoczonych, może być czymś jeszcze gorszym niż /faszystowskie/ koszmary lewicy.

God Bless America

www.friatider.s(*)la-harris-anklagas-rasism-anda

Magazyn modowy Vogue opublikował hołd dla Kamali Harris. Teraz magazyn jest oskarżony o umieszczenie na okładce /rasistowskiego/ wizerunku przyszłej wiceprezydent USA, informuje RT.
Autor: kobieta  Dodano: 10-01-2021
kobieta - I nadal lubią prezydentaTrumpa
Pomimo niedawnych niepokojów w Waszyngtonie i zarzutów, że Trump wzywał swoich zwolenników do zamachu stanu, popularność prezydenta utrzymuje się na niezmienionym poziomie, a nawet wzrasta.

Podczas gdy uznane media zwane BLM i brutalne spustoszenia Antify w zeszłym roku /w większości pokojowe jak wszystko u lewicowych-liberalow/, przejmowały całe dzielnice na tygodnie i panowało pełne bezprawie, zamieszki w Waszyngtonie w zeszłym tygodniu zostały napiętnowane jako próba zamachu stanu.

Oprócz kampanii medialnej Trump został uciszony przez główne platformy internetowe, mimo że jego ostatnim posunięciem było uspokojenie. Wielu teraz obawia się, że wielcy giganci internetowi całkowicie uwolnili się od zahamowań i że arbitralna cenzura wzrośnie. Jednocześnie przeciwstawiają się konkurenci tacy jak Parler. Wśród osób wzywających do większej cenzury są twórcy przeglądarki Firefox. cd
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2021
kobieta - Silne wsparcie spoleczenstwa dla prezydenta Trumpa
Cenzura

Pojawiają się jednak oznaki oporu - zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii planowane są przepisy przeciwko arbitralnej cenzurze gigantów internetowych, którzy mogą zostać ukarani wysokimi grzywnami.

Według Rasmussen Institute na popularność Trumpa wśród Amerykanów nie wpłynęły wydarzenia i wojenne nagłówki ostatnich dni. Jeśli już, to nawet popularnosc wzrosła.

Wysoki procent Amerykanów uważa, że Trump wykonuje dobrą robotę. W czwartek wieczorem, w bezpośrednim związku z niepokojami w Waszyngtonie, liczba ta wzrosła do 51 procent i nadal wzrasta.

Amerykanie są zniesmaczeni, że miasta płoną od miesięcy, a Waszyngton i media nic nie zrobiły- powiedział Newsmax.

Wiec nadal lubia prezydenta Trumpa.
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2021
kobieta - /Demokraci/ chca, aby Trump zostal
skazany przez sąd federalny, uniemożliwiając mu start w 2024 roku

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Pelosi powiedziała w oświadczeniu, że ma nadzieję, że Trump złoży rezygnację, ale jeśli nie zrobi tego natychmiast, rozpocznie sie proces Sądu Najwyższego. Porównuje się z sytuacją, gdy Richard Nixon w latach siedemdziesiątych został doradzony przez Republikanów, by zrezygnował ze stanowiska po skandalu Watergate, aby uniknąć prawa federalnego. Pelosi opisuje działania prezydenta jako /straszny atak na naszą demokrację/ - lewicowych liberalow.

New YT donosi również, że Pelosi rozmawiała z sekretarzem generalnym obrony Milleyem, aby uniemożliwić Trumpowi dostęp do kodów nuklearnych z nieokreślonych powodów. Przedstawiciele Departamentu Obrony są oburzeni, że politycy próbują wykorzystać Pentagon jako narzędzie do obalenia Trumpa.

Prezydent jest ich najwyższym szefem i dopóki Trump nie zostanie prezydentem, wojsko jest zobowiązane wykonywać jego rozkazy. Wojsko ma prawo odmówić wykonania rozkazów, które uznają za naruszające prawo, ale nie ma prawa aktywnie opowiadać się za usunięciem prezydenta. Wskazują, że oznaczałoby to dokonanie zamachu stanu. Ocenia się jednak, że do obalenia prezydenta gadanie Pelosi nie wystarczy.
cd
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2021
kobieta - Konstytucja Stanów Zjednoczonych pokazuje swoją
siłę
Izba Reprezentantów zagłosuje za zainicjowaniem procesu, będzie to drugi raz, kiedy Pelosi pozwie Trumpa do sądu. Po raz pierwszy 18/12 2019 r. został oskarżony o nadużycie władzy i utrudnianie prac Kongresowi.

Proces ten został opisany jako /polowanie na czarownice i zemsta Demokratów za przegraną Hillary Clinton w wyborach/, a Trump został uniewinniony z obu zarzutów.

Wcześniej Bill Clinton (1998) i Andrew Johnson (1868) również zostali postawieni przed Sądem Najwyższym, ale jak dotąd nikt nie został uderzony dwukrotnie, wiec testowanie, a noz sie uda.

Sąd Najwyższy w Stanach Zjednoczonych działa podobnie jak dochodzenie karne, w którym Izba Reprezentantów jest prokuratorem, a Senat-sądem. Izba Reprezentantów decyduje, czy prezydent powinien być ścigany, a Senat uniewinnia lub wpada w pułapkę - wymagana jest większość dwóch trzecich głosów w Senacie.

Czy Można powstrzymać Trumpa przed biegiem w 2024 r.? Moze juz nie bedzie zainteresowany biegiem?

Najstarszą spisaną konstytucją jest Karta Magna podpisana w 1215 roku, druga ponad 500 lat mlodsza jest Konstytucja Ameryki. cd.
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2021
kobieta - W historii punkt wyjścia dla odnowy?
Dziedzictwo Donalda Trumpa

Trump wcześniej zasygnalizował, że może startować w wyborach w 2024 r., czemu Demokraci chcą zapobiec. Analitycy uważają, że Demokraci mogą być w stanie zmusić Republikanów do wejscia do ich pociągu, aby rozczarowali Trumpa w głosowaniu w Sądzie Najwyższym, i odebrac mu szanse na kandydowanie w następnych wyborach prezydenckich. Ocenia się jednak, że do obalenia prezydenta to nie wystarczy. Kto wie, co bedzie za 4- lata?

Nie tylko Stany Zjednoczone są podzielone na dwie części po zamieszaniu ostatnich tygodni i krytykowanych wypowiedziach ustępującego prezydenta. Partia Republikańska też jest niewatpliwie w ruinie, a przyszłość pokaże, czy Donald Trump był w historii nawiasem, czy też cztery lata w Białym Domu stały się punktem wyjścia do czegoś innego.

W ten sposób konstytucja Stanów Zjednoczonych pokazuje swoją siłę.

P.S. Na fR grasuja jacys staruszkowie cenzorzy. Zyje w kraju z kwitnaca cenzura, ale z tego typu ordynarnym cenzurowaniem wypowiedzi nie spotkalam sie. Tutaj jest jasne, ze nie mozna wypowiadac sie po chamsku, byc najmadrzejszym i prowadzic wojne. Wiedza o /zlej polityce/ czyni normalnych ludzi kulturalnymi. Precz z cenzura na fR. Czytanie fR niewiele daje, malo ciekawych wypowiedzi.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2021
kobieta - Bidena priorytetety. Plan szoku. Schodzimy na ziem
Biden skupi się przede wszystkim na pakietach wsparcia dla czarnych, Latynosów, Azjatów i rdzennych Amerykanów. Mówi to w przemówieniu, zanim zostanie zaprzysiężony jako następny prezydent USA w przyszłym tygodniu.

Nowy prezydent już przed objęciem urzędu ogłosił /pakiet wsparcia/ na ogromne sumy pieniędzy- zakladamy, ze wiemy do kogo naleza /pozyczone/ rzadom pieniadze. To oszałamiające tysiące miliardów dolarów, które zostaną zainwestowane w celu przywrócenia gospodarki na nogi po pandemii, pisze Washington Post.

Ale nie wszyscy będą mieli udział w miliardach podatków. Przynajmniej nie na równych prawach, ogłasza Biden. Dzieje się tak, ponieważ ważne jest, aby mieć odpowiedni kolor skóry i pochodzenie etniczne.

- Naszym priorytetem będą małe firmy należące do Czarnych, Latynosów, Azjatów i rdzennych Amerykanów - mówi i dodaje- Firmy należące do kobiet.

Przesłanie Bidena spotkało się z mieszanymi uczuciami, nawet wśród Demokratów. Niektórzy uważają, że właściwe jest ustalanie priorytetów na podstawie koloru skóry i pochodzenia etnicznego, podczas gdy inni uważają, że każdy, kto został mocno dotknięty pandemią, powinien otrzymać pomoc, niezależnie od koloru skóry. cd

...postawili na jedna karte, Biden
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2021
kobieta - Szokujący plan Bidena dla amerykańskich..
rolników - zabierz ich ziemię i daj ją Czarnym

Spektakl jest odrzucany w mediach społecznościowych jako przykład /przestarzałej/ polityki. Europa Wsch- i Centralna wie, ze to mowa o swiecie orwellowskim.

-Jako Latynoska mówię NIE! Potrzeba jest potrzebna bez względu na tożsamość. Jest bardzo możliwe, że biały człowiek w biedzie potrzebuje pomocy bardziej niż ja, która jest latynoską kobietą z klasy średniej. Podzielisz nas tym. Proszę, przestań - komentuje kobieta, która otrzymała tysiące polubień na Twitterze.

-Zamiast tego oszczędzaj czas i po prostu szczerze powiedz…, wszyscy oprócz białych …, inny argumentował. Nie mogę uwierzyć, że już żałuję, że na Ciebie głosowałem… - pisze trzecia osoba.

Biden twierdzi również, że pandemia wirusa dotknęła zwłaszcza przemysł restauracyjny i hotelarski.
- Pomożemy firmom i innym, którzy zostali tak mocno dotknięci przez wirusa, tym, którzy zostali najbardziej dotknięci. Jesteśmy im to winni, mówi Biden. (Artykul plus).

Korea Północna ponownie rzuca wyzwanie USA Bidena.

P.S. Kampania medialna i internetowych gigantów w ogole nie wpływa na popularność Trumpa wśród Amerykanów.
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2021
kobieta - Od tego sie zaczelo...
Hunter Biden, syn kandydata na prezydenta Demokratów, został opisany w New York Post, ale wielcy giganci IT uniemożliwili swoim użytkownikom linkowanie do artykułu.

Firmy medialne zabranialy rozpowszechniania negatywnych artykułów dla Joe Bidena.

-14 pazdziernika serwisy FB i TT zablokowały możliwość rozpowszechnienia artykułu z NewYP o tym, jak syn kandydata na prezydenta J.Bidena wykorzystał pozycję swojego ojca w biznesie na Ukrainie i w Chinach. Pozniej pojawily sie artykuly o pornografii dzieciecej znalezionej w komputerze Huntera i inne.

Jednak zakaz miał odwrotny skutek, ponieważ liczba czytelników artykułu podwoiła się, wtedy obie firmy wprowadziły blokade.

Kilka kont na Twitterze zostało zablokowanych, ponieważ uzytkownicy próbowali udostępnić artykuły z New YP, w tym organizacje kampanii Trumpa i sekretarza prasowego Białego Domu Kayleigh McEnany.

Przeszlosc, ale jakze wazna.
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2021
kobieta - Merkel krytycznie odnosi się do decyzji
o usunięciu Trumpa
Kanclerz Angela Merkel uważa, że /problematyczne/ jest to, że w praktyce giganci internetowi przejęli rolę ustawodawcy w ocenie, gdzie należy wytyczyć granice wolności słowa. Jej rzeczniczka twierdzi, że jest to spowodowane trwałą blokadą TT prezydenta Trumpa, twierdzi AP.

W Szwecji poseł SD Tobias Andersson zdecydowanie potępił zawieszenie przez TT prezydenta USA Donalda Trumpa.

/Nie jest możliwe wspieranie zarówno wolności słowa, jak i blokowania Trumpa przez Twittera/ - pisze.

Hej! Nauczcie sie tego niektorzy /racjonalisci/. Od glupoty boli glowa!

Jednak niemiecka kanclerz Angela Merkel mówi, że /problematyczne/ jest zamknięcie przez Twittera prezydenta USA. Tutaj zgadzam sie z kanclerz Merkel.
Według rzecznika Merkel Steffen Seiberta wolność opinii jest tak ważnym prawem, że ma /elementarne znaczenie/.

- To podstawowe prawo może zostać ograniczone, ale zgodnie z prawem i w ramach określonych przez ustawodawców - nie na podstawie decyzji zarządu platform mediów społecznościowych. Z tego punktu widzenia kanclerz uważa za problematyczne, że konta prezydenta USA zostały trwale zablokowane - powiedziała dziennikarzom w Berlinie wg AP.

Rozliczyc lewice-liberalna i platformy z ich wspolpracy. Ciekawe, jak to sie rozwinie? Kto za ten KANT /zaplaci/?
Autor: kobieta  Dodano: 11-01-2021
kobieta - Czarni powinni przejąć południową część
USA
Poprzez /drugą dużą migrację/, kilka południowych stanów otrzyma większość czarnych i tym samym będzie kontrolowanych przez czarnych wyborców. Na to ma nadzieję felietonista i liberalny guru NewYT Charles M. Blow.

Podczas tak zwanej /wielkiej migracji/, która trwała od I wś do 1970 r., około 6 mil. Afroamerykanów przeniosło się z południowych stanów do pół.i zach. USA. Przed Wielką Migracją ponad 90% czarnych Amerykanów mieszkało na poludniu kraju.

Jest to historyczne wydarzenie, które Bow ma teraz nadzieję wycofać, zachęcając innych do opuszczenia stanów USA na pół. i zach. i udania się na południe.

W szczególności w sześciu stanach Karoliny Południowej, Mississippi, Luizjanie, Florydzie, Alabamie i Georgii Bow, poprzez drugą migrację w przeciwnym kierunku, ma nadzieję na zmianę demograficzną. On sam zdecydował się przeprowadzić z NJ do Atlanty w stanie Georgia.

Celem drugiej migracji jest stworzenie /czarnej siły poprzez czarne większości/, tak aby Czarni mogli stać się /dominującą siłą/ w wyborze gubernatorów, senatorów i elektorów prezydenckich. /Czarna moc musi stać się rzeczywistością/, wg Blow.

-Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się z historii, jest to, że system reaguje silnie, często gwałtownie, gdy biel staje w obliczu groźby osłabienia swojej mocy.
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2021
kobieta - Libertarianin Ron Paul zablokowany na
Facebooku
Mówi, że nie ma pojęcia, dlaczego. /Zostałem zablokowany bez wyjaśnienia/.

W mediach społecznościowych trwa czystka z krytycznych społecznie prawicowych głosów. Na TT wielu ostrzega, że stracili setki swoich obserwujących, najwyraźniej dlatego, że TT ich wyłączył.

Teraz amerykanski libertarianin i były kandydat na prezydenta Ron Paul mówi, że został zablokowany na Facebooku.

-Bez wyjaśnienia innego niż to, że /wielokrotnie naruszyłem nasze standardy społeczności/. Facebook zablokował mi możliwość administrowania moją witryną. Nigdy wcześniej nie zostaliśmy powiadomieni, że łamiemy zasady i nigdzie nie wskazano obraźliwego posta, pisze i kontynuuje.

-Jedyną rzeczą, którą opublikowaliśmy dzisiaj na Facebooku, jest moja cotygodniowa kolumna /Texas Straight Talk/, którą publikuję co tydzień od 1976 roku.

W związku z blokadą opublikował na swojej stronie internetowej artykuł, w którym krytykuje trwającą czystkę gigantów internetowych w mediach społecznościowych. cd
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2021
kobieta - Ron Paul pisze m.in.
-Jest to po części próba wymazania ruchu Trumpa ze stron historii, ale jest to również próba uciszenia wszelkiej krytyki wyłaniającego się konsensusu politycznego w nadchodzącej erze Bidena ... Ci, którzy nadal twierdzą, że firmy mediów społecznościowych są to /czysto prywatne/ firmy, które działają niezależnie od interesów rządu USA, ignorują rzeczywistość.

Korporacyjne połączenie prywatnych firm mediów społecznościowych z celami polityki zagranicznej rządu USA ma długą historię i jest głęboko przesiąknięte hiperinterwencjonizmem z czasów Obamy, pisze pod nagłówkiem "Wojna z terroryzmem wróciła do domu".

Wg NewYP, syn Rona Paula, Rand Paul, próbował współpracować z obecnym prezydentem Trumpem i wpływać na niego. Sam Ron Paul pozostał krytykiem polityki zagranicznej i imigracyjnej Trumpa, pisze gazeta.
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2021
kobieta - Obawy o przewrót wojskowy na instalacji Bidena
Wojsko zostaje zmobilizowane, by zabezpieczyć zamach stanu, który siłą wyniósł Bidena do władzy.

Przed inauguracją Bidena na prezydenta 20 stycznia, sytuacja w Waszyngtonie jest napięta po zamieszkach z zeszłego tygodnia. Ponieważ Ministerstwo Obrony wydaje się obawiać, że może dojść do wojskowego zamachu stanu, żołnierze obecni na uroczystości zostaną przesłuchani.

Jest zielone światło dla 10 000 żołnierzy, czyli 4 000 więcej niż obecnie w mieście. Jednocześnie można zwiększyć tę liczbę o kolejne 5000.

Stan wyjątkowy w miescie pozwala na uwolnienie środków do aparatu bezpieczeństwa miasta. Bedzie przeprowadzony przegląd i weryfikacja żołnierzy stacjonujących w Waszyngtonie podczas ceremonii, aby upewnić się, że nie sympatyzują z /krajowymi terrorystami/- chęć zapobieżenia ewentualnemu puczowi wojskowemu.

Podobno kilka osób powiązanych z wojskiem zostało zidentyfikowanych jako uczestnicy zamieszek w zeszłym tygodniu.

Dziesięciu byłych ministrów obrony opublikowało artykuł do debaty w The Washington Post, żądając, aby Pentagon zagwarantował pokojową zmianę władzy.

Moze nastąpi zamach stanu i wszyscy oszuści zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje zbrodnie, prawda.
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2021
kobieta - 1 Rozpoczyna się wielka czystka konserwatystów
Oligarchowie muszą teraz liczyć na wojsko, które stanie w ich obronie. Większość z nich jest teraz zmęczona obroną oligarchów i ich globalistycznych planów, a życie ludzi na ulicach staje się coraz gorsze.

Kto jeszcze wierzy w dzisiejszych lewicowo-liberalnych liderów? Większość po prostu tańczy za złoczyńcami i nie robi nic dla ludzi, zamiast tego trąbią tylko stara komunistyczna propagande. Ludzi męczy nazywanie ich rasistami, nazistami, prawicowymi ekstremistami itd. Prawdopodobnie dzieje się to teraz i wszystko może się zdarzyć, gdy ludzie zdadzą sobie sprawę, jak zostali oszukani.

Celem gigantów IT jest cenzura - ograniczenie możliwości komunikowania się Trumpa z jego zwolennikami, a następnie unieważnienie prawa do komunikowania się między sobą. Czystka jest jednocześnie oklaskiwana przez ludzi, którzy uważają się za bojowników o wolność, pisze Pat Buchanan.

Donald Trump potknął się i upadł, a establishment nie przegapi ostatniej okazji, by zdeptać go i jego ruch na śmierć.

wpolityce.pl/po(*)ienie-wszelkiego-konserwatyzmu
cd
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2021
kobieta - 2 Rozpoczyna się wielka czystka konserwatystow
Wybór Trumpa, członka elity, który stanął po stronie ludu, był historycznym wydarzeniem, którego nie można cofnąć. Manipulacja wyborcza była kolejnym takim. Elity musza to wymazac ze swiadomosci ludu, najlepiej przy uzyciu czarnej dziury, ktora w otchlan porwie czas ze zdrajca prezydentem, sympatyzujacym z ludem.

To wszystko wydaje się absurdalne, jak pośpiech, by powiesić człowieka, który następnego dnia umrze.

Ślepa nienawiść w stosunku do Trumpa Nancy Pelosi w Izbie Reprezentantów. Reprezentant Karoliny Poł. James Clyburn proponuje opóźnienie przesłania sprawy do Senatu o 100 dni, dając Bidenowi szansę na zatwierdzenie jego nominacji na różne stanowiska, a następnie oskarżenie i skazanie Trumpa jako prywatnego obywatela za podburzanie.

Demokraci w Izbie Reprezentantów chcą prawa weta, w stosunku do którego Republikanie mogą nominować. I to jest ten sam gang, który nigdy nie przestaje podburzać swojego przywiązania do /demokracji/.

Jakie są zatem konkretne powody oskarżenia Donalda Trumpa? Zgodnie z pierwszym projektem uchwały Sądu Najwyższego klasyfikacja karna to najwyraźniej /podżeganie do buntu/. cd
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2021
kobieta - 3 Rozpoczyna się wielka czystka konserwatystow
A to, co Trump powiedział w swoim przemówieniu w National Mall w środę, brzmiało- /Będziemy kibicować dzielnym senatorom i członkom Kongresu, a niektórym z nich prawdopodobnie nie będziemy kibicować/. Trump dodał-/Wszyscy tu wchodzą i wkrótce maszerują na Kapitol, aby ich głosy były słyszane pokojowo i patriotycznie/.

Nigdzie w propozycji prezydenta nie było wezwania do przemocy, inwazji na budynek Kongresu ani udziału w prześladowaniu, które miało miejsce pod kopułą Kapitolu w środowe popołudnie. Ale próba zhańbienia i odciągnięcia Trumpa od stanowiska, które nadal opuści za nieco ponad tydzień, jest tylko częścią ogólnej czystki, która ma miejsce przeciwko konserwatystom, republikanom i zwolennikom Trumpa.

TT i FB - media społecznościowe, za pomocą których Trump komunikował się z około 80 milionami obserwujących - zamknęły prywatne konta prezydenta. Apple, Amazon i Google zerwały powiązania z popularnym wśród konserwatystów portalem społecznościowym Parler.

Celem gigantów IT jest cenzura - ograniczenie możliwości komunikowania się Trumpa z jego zwolennikami, a następnie unieważnienie prawa do komunikowania się ze sobą.

I to jest oklaskiwane przez ludzi, którzy uważają się za bojowników o wolność.
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2021
kobieta - 4 Rozpoczyna się wielka czystka konserwatystow
-Teraz media i koledzy Josha Hawleya i Teda Cruza żądają rezygnacji obu senatorów. Z jakiego powodu? Podczas liczenia głosów Mike'a Pence'a na spotkaniu 6 stycznia Cruz i Hawley wezwali do debaty na temat liczenia głosów w Arizonie i Pensylwanii. Statut nie tylko zezwalał na to, co zrobili obaj senatorzy, ale poparło je również ponad 100 republikańskich członków Izby.

Cumulus Media, który obsługuje ponad 400 stacji radiowych i ma w swoich usługach jedne z najpopularniejszych konserwatywnych profili radiowych w USA, ostrzegł teraz swoich pracowników, że ryzykują zwolnieniem, jeśli twierdzą, że Trump został pozbawiony zwycięstwa wyborczego.

/Nie będziemy tolerować żadnej wskazówki, że wybory się nie skończyły. Wybory zostały rozstrzygnięte i nie ma akceptowalnych alternatywnych ścieżek/ - napisał w notatce dyrektor Brian Philips. /Jeśli naruszysz te zasady/, kontynuuje Philips, /możesz spodziewać się natychmiastowego oddzielenia od firmy/.

Duże korporacje zaczęły instruować swoje organizacje prowadzące kampanie polityczne, aby zaprzestały wszelkich datków dla polityków republikańskich, którzy wspierają Trumpa. A niektórzy ministrowie Trumpa i pracownicy Białego Domu go opuścili. - Policz przyjaciół, kiedy się połozysz - powiedział Richard Nixon.
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2021
kobieta - Ofensywa biznesowa elit swiata tez sie skonczy...
21 stycznia Demokraci będą kontrolować Senat, Izbę Reprezentantów i Biały Dom. Giganci IT, duże firmy i wielkie media będą na pokładzie statku – jedna wielka ofensywa biznesowa elit swiata.

Jednak na ich czele stanie prezydent i wiceprezydent, którzy nie osiągnęli swoich stanowisk z powodu fantastycznej kampanii lub genialnej kłótni - ale dlatego, że Amerykanie głosowali w większej liczbie niż w jakichkolwiek innych wyborach w historii, 74 miliony na Trumpa i 81 milionów przeciwko Trumpowi.

/Jeśli chodzi o Republikanów, powinni postępować zgodnie z radą Lyndona B. Johnsona na złe czasy: /Po prostu przykucnij jak muł podczas burzy gradowej. I pozwól, aby wiał dziki wiatr. A potem jutro rano znowu wzejdzie słońce/. Za dwa lata wahadło znowu obróci się w prawo, bo nie ma już dokąd pójść.

Nadejdzie czas kreowania rzeczywistosci konserwatywnej.

Ci, którzy uważają, że Trump i szturm na Kapitol były krótkim, dewiacyjnym odcinkiem, będą rozczarowani. /Nie ma powrotu/. Nowego czlowieka tez nie bedzie!

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2021
kobieta - 1 Pożar demokratów w budynku Kongresu
Pożar w berlińskim budynku Parlamentu 27/02 1933 r., został wykorzystany przez Hitlera do rozpoczęcia demontażu niemieckiej demokracji. Wtedy samotny antynazista wywołał pożar w budynku niemieckiego parlamentu.

A teraz demonstranci włamali się do budynku Kongresu USA w styczniu 2021 r. W Niemczech naziści zareagowali nieproporcjonalną /reakcją ogniową Reichstagu/, która ograniczyła podstawowe wolności i zmiażdżyła opozycję. Teraz przygladamy sie, jak Demokraci zamierzają wykorzystać zamieszki na Kapitolu?

Narracja /szturmu/ malowana w mediach miedzynarodowych, nie pasuje do obrazow, w ktorych bierzemy udzial. Zdjecia pokazuja cos, co jest bardziej urokiem policji niz zamach stanu.

Policja nie zatrzymala protestujacych przed budynkiem. Gdyby policja uzyla gazu łzawiacego lub oddala strzaly, protstujacy nie zdolaliby sie przebic. Teraz udalo im sie to zrobic.

Podobna historia zdarzyla sie juz wczesniej, gdy lewicowi demonstranci weszli do Senatu w 2018 r., kiedy to mialo sie powolac sedziego SN, ktory im sie podobal. W tamtym czasie nie napisano w mediach o jakims zamachu stanu. cd

P.S. FB i TT tracą miliardy. Rynek lewicowy martwi się, jak poradzą sobie platformy. 89 milionów obserwujących Trumpa odpowiadało za 40 procent ruchu na Twitterze. Do piekla z platformami!
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - 2 Republikanie mieli pokojowe plany od poczatku
Nawet wtedy, gdy Biały Dom został zaatakowany tego lata przez aktywistów BLM, co zmusiło rząd do wycofania się do schronu. Wtedy, demonstranci lewicowi okazywali niewielki szacunek instytucjom, ale prowadzili /działalność opiniotwórczą/, a nie próbę /zamachu stanu/, tak mowili.

6 stycznia protestujący zachowywali się jak grupa turystów, robiąc selfie i prawdopodobnie wyrywając pamiątki. Niektorzy mieli na sobie regionalne ludowe szwedzkie pelerynki i szale, co zauwazylam.

Wystąpiło bardzo mało przemocy. Kobieta została zastrzelona, ale nie jest jasne, czy policja może to nazwać przemocą. Prezydent zachęcał tylko do demonstracji, ale nic więcej.

Wielu republikańskich prawodawców planowało argumentować za niedociągnięciami w procesie wyborczym. Ted Cruz zaproponował szybką komisję badającą zarzuty oszustw wyborczych w okresie poprzedzającym inaugurację nowego prezydenta 20 stycznia. Kiedy jednak negocjacje wznowiono po przerwie spowodowanej wtargnięciem, obiekcje zostały wycofane. Protestujący przyczynili się mniejszą pomocą niż przewrotem.
Dyskusję na temat zamachów stanu można nie tylko odrzucić, ponieważ istnieją inni potencjalni spiskujący pucz.

Demokraci szybko zareagowali na tę burzę.
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - 3 Paralele z Parlamentem (Reichstag) w Berlinie
Każdy, kto jako pierwszy porównuje swojego przeciwnika do nazizmu- a taraz z nas wszystkich uczyniono nazistow lub faszystow, przegrał każdą polityczną dyskusję. Jeśli chcemy narysować historyczną paralelę, skojarzenia nadal idą na pożar w budynku niemieckiego Parlamentu. Został podlozony przez samotnego antynazistę, a nowo powołany rząd nazistowski zareagował szybko i ostro, wykorzystując tę okazję, /reakcją na ogień Reichstagu/ do stłumienia opozycji.

To nie był zamach stanu przeciwko rządowi, ale zamach stanu dokonany przez rząd. Nie oznacza to, że szturm lub pożar zostały przeprowadzone przez władze, ale że wladze dostrzegły możliwość wprowadzenia zmian, które były na liście rzeczy do zrobienia, ale które wymagałyby czasu i wysiłku, aby przeprowadzić je w porządku prawnym.

Jest to czas kiedy przeciwnicy mogą być ostro krytykowani, a ich własne pozycje mogą posunąć się naprzód.

Uderzające jest podobieństwo między tymi dwoma wydarzeniami. To nie jest zamach stanu, który pochodzi z /czystego nieba/.

Wręcz przeciwnie, Demokraci mocno naciskali na wszystkie zasady, aby pozbyć się Trumpa podczas jego czterech lat u władzy. USA miały prezydenta, którego lewicowi-liberalowie wielokrotnie próbowali obalić. cd
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - 4 Nieustanna dzialalnosc /demokratow liberalnych/
neomarksistow
Pierwsza, /Russiagate/, jest dziś postrzegana jako operacja fałszywych wiadomości. Po tym nastąpiło śledztwo Muellera, w którym rzekomo znaleziono poważne dowody, ale kiedy zostały przedstawione, okazało się, że to powietrze. Trzecią próbą było odsunięcie prezydenta od nacisków na ukraińskie władze.

Zrobił to, ale nie prezydent Trump, ale były wiceprezydent Joe Biden ze swoim synkiem, z skorumpowanymi intencjami. Początkowo oskarżenie przeciwko Trumpowi postrzegało sie tylko jako prewencyjny atak mający na celu ochronę Bidena. Ale proces toczył się dalej dzięki sile zawartej w poruszającym się mechanizmie. Czwartym elementem są wysiłki cenzury, które istniały również w Niemczech: jako rodzaj nonszalanckiego pokazu siły, TT cenzurowalo również prezydenta Trumpa.

Nie jest to jeszcze równoznaczne z ingerencją nazistów w wolność słowa, ale z drugiej strony widzieliśmy dopiero początek antydemokratycznych ambicji Demokratów liberalnych. Nie jest obce napiętnowanie protestujących, a także lojalnych wobec Trumpa Republikanów.

Washington Post pisze z groźbą, że /zbuntowani Republikanie muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności/. Ma sie wrazenie, że ci, którzy są częścią rządu, beda probowac usunąc prezydenta. cd
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - 5 Juz chyba tylko zostalo im pozarcie Prezydenta
Zgodnie z 25:dodatkiem, istnieje możliwość ogłoszenia go szalonym. Chodzi o to, by po części upokorzyć Trumpa, po części dlatego, że zwolnienie oznacza, że nie będzie on mógł kandydować w 2024 r.

Kilku Demokratów zaproponowało obejście SN poprzez powołanie większej liczby nowych sędziów bez czekania na wakaty, aby uzyskać większość. Fakt, że sędziów powinno być dokładnie dziewięciu, jest praktyką, która pozwala sądowi być niezależnym od przeważającej większości. Wyeliminowanie tej reguły jest bezpośrednim nadużyciem władzy, sprzecznym z logiką i praktyką konstytucji. Mówi się również o nowym SN, w którym Trump zostanie oskarżony o inspirowanie lub podżeganie do tej /próby zamachu stanu/.

Tutaj jednak wyobraźnia Demokratów jest osłonięta w porównaniu z nazistami. W Niemczech twierdzono, że rano zaplanowano powstanie generalne, ale dzięki potężnemu rządowi można było uniknąć wojny domowej, której chciała i przygotowała opozycja.

Nie wiemy, co ta reakcja na ogień Reichstagu przyniesie dzisiaj, ale represjonowani po obu stronach Atlantyku są gotowi do działania, przede wszystkim przeciwko wolności słowa.

A moze prezydent jest jeszcze /kims/ innym niz myslimy i ma za soba poteznych ludzi, ktorzy zajma sie naomarksistami - poczujemy sie wolni.

FREEDOM OF SPEECH
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - Czarni, Biali i rozne orientacje polityczne
Jako prezydent Joe Biden chce mianować Kristen Clarke szefem potężnego wydziału ds. Praw obywatelskich w Ministerstwie Sprawiedliwości, który walczy z tak zwanym rasizmem. A sama Clarke wyraziła, że czarni są genetycznie lepsi od białych /fizycznie, psychicznie i duchowo/. Mowi to tez o sobie?

www.friatider.s(*)a-ar-genetiskt-overlagsna-vita

Tutaj. Minister sprawiedliwości Morgan Johansson (SocDem) rozpowszechnia fałszywe wiadomości, że policjant został zabity przez tłum na schodach kongresu w Waszyngtonie podczas zamieszek w zeszłym tygodniu.

Rozpowszechnia fikcyjną historię, że podczas zamieszek na Kapitolu zginął policjant. /Sfabrykowane/ morderstwo musi teraz /mieć konsekwencje również w Szwecji/, pisze minister i sygnalizuje środki przeciwko SD.
/SD jest odpowiedzią Szwecji na Republikanów Trumpa/ - pisze minister. Minister posługuje się sfabrykowanym przykładem, aby zażądać /konsekwencji również w Szwecji/, by wypalić tak zwany prawicowy populizm i zająć twarde stanowisko wobec SD. /Rozpoczęliśmy styczniową współpracę, aby utrzymać prawicowy ekstremizm poza władzą/ - wyjaśnił minister sprawiedliwości.

Szmata czewona

www.friatider.s(*)er-om-polismord-vid-kongressen
.
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - Dzisiaj w środȩ
Wiceprezydent Mike Pence odrzucił w środę żądanie Demokratów, aby prezydent Donald Trump został przedwcześnie usunięty z urzędu, argumentując, że nie w pełni wykorzystuje swoje zmysły.

Kolejnym krokiem Partii Demokratycznej jest próba ponownego postawienia Trumpa przed Sądem Najwyższym.

Wcześniej Demokraci podjęli nieudaną próbę usuniecia Trumpa przez Sąd Najwyższy, poniewaz w rzekomo niedopuszczalny sposób naciskał na ukraiński rząd, by ujawnił informacje o nieprawidłowościach popełnionych przez przeciwnika politycznego Joe Bidena i jego syna Huntera Bidena, kiedy grasowali biznesowo na Ukrainie.
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - Nawiązując do niepokojów w Waszyngtonie
z zeszłego tygodnia

FB, który podobnie jak TT zamknął konta prezydenta Trumpa, postanowił usunąć wszelkie odniesienia do /Stop the Steal/, popularnego hasła, pod którym ostatnio gromadzą się ludzie obawiający się nieprawidłowości wyborczych. Zdaniem FB, fraza kojarzy się z kampanią, która ma błędnie twierdzić, że wybory w listopadzie zostały sfałszowane i teraz próbuje sie za wszelką cenę utrzymać Trumpa przy władzy.

Czystka w grupach Stop the Steal rozpoczęła się już w listopadzie, a teraz została ograniczona do zwykłych wzmianek. Rozszerzona cenzura będzie kontynuowana do czasu zaprzysiężenia Bidena na prezydenta 20 stycznia.

Jeśli ktoś nie jest pewien, jak zamknąć swoje konto na FB, zawsze możesz po prostu napisać /stop the steal/, wtedy jest jasne.

Swiat nie zdziwiłby się, gdyby starzec Biden zatrudnił Zuckerberga jako odpowiedzialnego za bezpieczeństwo narodowe.

Bardzo ważne jest, aby konserwatyści i libertarianie uniezależnili się od Big Tech (Apple, Google, Twitter, Facebook, Amazon) i teraz zbudowali infrastrukturę internetową wolną od cenzury.

Zarówno FB, jak i TT oszalały z całą swoją mocą. Platformy te są coraz bardziej oddane aktywizmowi, wpływom i oczywiście cenzurze, dlatego konieczne sa ambitne, alternatywne platformy, ktore wykreuja nowe spolecznosci.
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - Aresztowany oszust wyborczy w Stanach Z
Kobieta z Teksasu została aresztowana za powszechne oszustwa wyborcze w związku z listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA, donosi CBS Austin.

Prokurator stanowy Teksasu Ken Paxton ogłosił w środę, że kobieta, imieniem Rachel Rodriguez, została aresztowana. Jest podejrzana o szereg przestępstw, w tym oszustwa wyborcze, nielegalne głosowanie i nielegalną pomoc innym osobom w głosowaniu korespondencyjnym.

Rodriguez został zdemaskowana przez konserwatywną sieć dziennikarską Project Veritas, która wcześnie zaalarmowała o powszechnym oszukiwaniu podczas wyborów. Na filmie widziano ją, jak przyznaje, że to, co robi, było nielegalne.

- Wielu nadal twierdzi, że oszustwa wyborcze to coś, co się nie wydarzyło. Zawsze wiedzieliśmy, że takie twierdzenia są fałszywe i wprowadzające w błąd, a dziś otrzymaliśmy na to dalsze mocne dowody, mówi Ken Paxton.

Jeśli zostanie skazana, Rachel Rodriguez grozi do 20 lat więzienia, pisze CBS Austin.

Szukajcie dalej. Co najmniej 15 mil. oszustow wyborczych zostanie skazana.
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - Hirsi Ali. Jeszcze jedna perspektywa wiecej
W Prey:Immigration, Islam, and the Erosion of Women's Rights

Hirsi Ali porusza temat tabu dotyczący imigracji na dużą skalę, głównie młodych mężczyzn z kultur mizoginistycznych, oraz jej wpływu na kobiety w Europie. W serii tweetów Hirsi Ali przedstawia swoją nadchodzącą książkę pełną faktów i statystyk, która zostanie wydana 9 lutego. W tym zadaje pytanie, dlaczego tak niewielu chce rozmawiać o fali przemocy seksualnej i molestowania w miastach Europy i nikt nie odważy się powiązać tego z imigracją kilku milionów z krajów muzułmańskich.

Zauważa, że ponieważ Europa wkrótce powróci do bardziej normalnego stanu po pandemii, stan ten dla wielu kobiet będzie oznaczał konieczność ponownego chronienia się przed przemocą seksualną.

Wg Hirsi Ali ambicją książki jest nakłonienie Europejczyków do zreformowania ich zepsutych systemów i nauczenie Amerykanów na błędach Europy. cd

pl.wikipedia.org/wiki/Ayaan_Hirsi_Ali
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - Alternatywna banka marksistowskiej
rzeczywistosci

Hirsi Ali, mówi, że w przeciwnym razie skutkiem mogłoby być głośniejsze żądanie odesłania muzułmańskich imigrantów z Zachodu do domów.

Marksiści kulturowi są ogromnie zaskoczeni, gdy odsetek muzułmanów w ich krajach staje się wystarczająco duży, a oni sami są poddawani atakom muzułmanów, którzy nie akceptują większości rzeczy, które wydają się być kamieniem węgielnym dzisiejszej liberalnej demokracji, takich jak równość płci, LMBTQ itp.

Wtedy rzeczywistość dogania fakt, że kulturowi marksiści stworzyli bańkę alternatywnej rzeczywistości i całkowicie błędnie ocenili ryzyko wciągnięcia muzułmanów w migrację na dużą skalę do krajów, w których islam nie istnieje, lub ledwo istniał wcześniej.

P.S. Podpieranie sie sucha argumentacja oraz chwytami lingwistyki w dziedzinach humanistycznych na szanujacych sie uniwersytetach jest zabronione. Moi wykladowcy zabraniali studentom tego typu praktyk, nawt ich nie zaliczali. Teraz rozumiem dlaczego? Wiekszosc wypowiedzi na fR brzmi jak heblowanie mokrego drewna, co jest potwornie nudne. Wiekszosci wypowiedzi nie da sie czytac.

Bycie w bance alternatywnej rzeczywistosci wydaje sie byc problematyczne.
Autor: kobieta  Dodano: 13-01-2021
kobieta - Auschwitz mezczyzna aresztowany w USA
TT AKTUALNOŚCI

Mężczyzna ubrany w koszulę z napisem /Obóz Auschwitz/ uczestniczył 6 stycznia w szturmie na Kongres w Waszyngtonie. Według amerykańskich mediów został aresztowany przez FBI. Jest oskarżony o bezprawne wtargnięcie, brutalne zachowanie i zakłócanie porządku publicznego.

Niemiecki reżim nazistowski wymordował około 1,1 miliona ludzi w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, największym obozie zagłady podczas Holokaustu. Na koszulce podejrzanego nadrukowano również napis /Praca przynosi wolność/, który nawiązuje do napisu /Arbeit macht frei/ nad wejściem do Auschwitz.

Ministerstwo Sprawiedliwości wszczęło co najmniej 70 spraw po gwałtownych zamieszkach. FBI przeszukało ponad 100 000 zdjęć i filmów w poszukiwaniu sprawców do aresztowania.

Zastanawiam sie jaki zwiazek z wydarzeniami mialo przeslanie tego czlowieka, dlaczego tak sie ubral? Dlaczego tam byl? Dlaczego niektorzy ludzie zachowuja sie tak dziwnie? Brakuje im kompasu moralnego czy co?

www.aftonbladet(*)/auschwitz-mannen-gripen-i-usa
.
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Czy Kushner powstrzymał Trumpa przed przejęciem Pa
Parlera
Kilku doradców prezydenta USA Trumpa chciało, aby zdobył Gaba i Parlera po tym, jak został zablokowany przez TT i FB w zeszłym tygodniu. Ale to zostało zatrzymane przez zięcia Jareda Kushnera, donosi CNN. To zięć prezydenta Trumpa i doradca Jared Kushner powstrzymał prezydenta przed zakupem alternatywnych mikroblogów Gab and Parler. Wg CNN Kushner sprzeciwił się innym doradcom, którzy chcieli, aby Trump znalazł nową platformę.

Tym samym Trump jest nadal w dużej mierze wykluczony z mediów społecznościowych i jest teraz zmuszony do korzystania z bardziej tradycyjnych środków komunikacji. Na samym Twitterze miał 89 milionów obserwujących. To już minęło, ponieważ konto zostało trwale zamknięte.

Kushner został wyróżniony przez niektórych jako troll Białego Domu, który faktycznie pracuje dla Izraela, a nie dla narodu amerykańskiego./Kogo obchodzi, co Jared Kushner osiągnął na Bliskim Wschodzie? To,co zrobił w kraju w ciągu ostatnich czterech lat, aby przeciwstawić się agendzie- Najpierw Ameryka/, spowodowało cofnięcie tego ruchu o pięć lat. Wszyscy o tym wiedzą. Nikt tego nie powie. /Głosowałem na Donalda J. Trumpa, a nie Jareda Kushnera- napisał Gab w odpowiedzi na wiadomość, że Kushner powstrzymał Trumpa przed dołączeniem do platformy. cd
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Jak w Chinach
Ogromne czystki w mediach społecznościowych z zeszłego tygodnia - które rozpoczęły się wraz z zawieszeniem prezydenta Trumpa na Twitterze i innych usługach - były szokujące i przerażające. Szczególnie dla tych ceniących swobodną wymianę pomysłów. Wielu Amerykanów postrzega ten atak na konta w mediach społecznościowych jako atak liberałów lub demokratów na konserwatystów i republikanów. Ograniczanie dopuszczalnych poglądów na wirtualnym placu publicznym jest wyrazem spisku przeciwko konserwatystom.
Ale, jak zauważyli lewacy, tacy jak Glenn Greenwald, jest to szerszy atak na jakąkolwiek opinię, która odbiega od surowych znamion akceptowalnych wyznaczonych przez elitę głównego nurtu, która składa się zarówno z Demokratów, jak i Republikanów.

Bez Trumpa deep state nigdy nie wyszedłby z ukrycia. Tak bardzo ich sprowokował, że znikają przed otwartą zasłoną. Lewicowi liberalowie chca, zeby internet dzialal jak w Chinach.

W dniu, w którym Demokraci zdadzą sobie sprawę, że to, co giganci IT zrobili Republikanom, mogą im to samo zrobić, w dniu, w którym giganci IT zostaną publicystami.

Lewicowi liberalowie w kazdym kraju ubrali sie w krawat Obamy.
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Plan nr 1.Zamknac prezydenta Trumpa i Parlera
,uzytkownikow mediow, skrajna lewica ADL sciga Gaba, glosowac przeciwko Bidenowi,zeby uniewaznic wybory...

Czarny mazczyzna stojący za /zamieszkami białych sił/ w Waszyngtonie Głównym organizatorem ruchu /Stop the Steal/ w USA i zamieszek w Waszyngtonie w zeszłym tygodniu jest Murzyn o imieniu Ali Alexander. Teraz twierdzi, że miał pomoc trzech członków Kongresu, wg The Independent.

Celem było, aby /wojna/ poza budynkiem spowodowała, że Kongres zagłosował przeciwko zwycięstwu wyborczemu Joe Bidena. Tak zwany szturm na Kapitol w Waszyngtonie w zeszłym tygodniu został wykorzystany jako pretekst do zamknięcia mikroblogu Parlera i prezydenta Trumpa oraz wielu innych użytkowników mediów społecznościowych. Skrajnie lewicowa ADL również wykorzystuje ten incydent do ścigania Gaba, innego konkurenta Twittera. K

W rzeczywistości demonstrację zorganizował Ali Alexander, z domu Ali Akbar, który identyfikuje się jako Murzyn i Arab, i twierdzi, że pomogło mu trzech członków Kongresu. Celem było skłonienie wystarczającej liczby członków Kongresu do głosowania przeciwko zwycięstwu wyborczemu Joe Bidena w wyborach prezydenckich, a tym samym uniewaznieniu wyborów. (Niejasne,potrzeba troche czasu).

www.friatider.s(*)-makt-kravallerna-i-washington
cd
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Ali Akbar, trzech czlonkow Kongresu
-Nasza czwórka planowała wywrzeć maksymalną presję na Kongresie podczas głosowania. Mieliśmy nadzieję, że nasza wojna na zewnątrz może zmienić zdanie republikanów, którzy byli w budynku, mówi Alexander w klipie na temat Periscope, który powinien zostać później usunięty.

Pod niebieskim tekstem sa amerykanskie gazety The Independent, Politico Magazine. Jestem w trakcie czytania.

Celem było odrzucenie przez Kongres wyniku wyborów. /Na pomysł wpadłem razem z trzema członkami Kongresu/.

Z amerykanskich gazet narazie wynika, ze mialo to pomoc Trumpowi. Zobaczymy co dalej. Najwazniejsze, zeby czytac wlasciwe media.
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Decyzje Prezydenta Trumpa
Czy te decyzje Prezydenta sa najwazniejsze:

1 Wprowadził zakaz wjazdu obywateli z panstw MENA
2 Pozostawia Porozumienie Paryskie
3 Separacje rodzinne przy granicy
4 Opuszcza porozumienie z Iranem
5 Odbywa pierwsze spotkanie z Kim Dzong ONZ
6 Obiecuje mur z Meksykiem
7 Trzech sędziow Sądu Najwyższego
8 Pośredniczy porozumieniu na Bliskim Wschodzie

Moze jeszcze cos odkryje.
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - „Największa zdrada w historii”
„Największa zdrada w historii”

10 Republikanów zagłosowało przeciwko Trumpowi: „Największa zdrada w historii”

„Głos, który będzie im towarzyszył do końca życia”, pisza analitycy polityczni.
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Polska potępia blokadę prezydenta Trumpa
Nowe ustawodawstwo w Polsce powstrzymuje arbitralną cenzurę dysydentów. Jest to cenzura i czyn, który powinien być niezgodny z prawem, twierdzi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Fria Tider informowało wczesniej, ze Polska pracuje obecnie nad stworzeniem prawa antylicencyjnego, które zakazuje upolitycznionym gigantom, takim jak FB i TT, arbitralnego uciszania prawicowych głosów.

S.Kaleta potępia blokadę prezydenta Trumpa przez media społecznościowe. Decyzja była motywowana politycznie hipokryzją, która /odpowiada cenzurze/, mówi w Rzeczpospolitej.

Premier M. Morawiecki potępia również cenzurę internetowych gigantów. /Algorytmy lub właściciele gigantów sieciowych nie powinni mieć możliwości decydowania, które opinie są słuszne, a które nie. Cenzura wolności słowa, która jest tym, co robią reżimy totalitarne i autorytarne, powraca teraz w formie komercyjnego mechanizmu walki z tymi, którzy myślą inaczej/, pisze na FB.

Firmy sieciowe, które nie zastosują się do nowych przepisów w Polsce, zostaną ukarane grzywną w wysokości 1,8 mln euro za niepoprawnie ocenzurowany i nieodnowiony post.

W Szwecji rząd Löfvena z zadowoleniem przyjął zamknięcie Trumpa.

www.friatider.s(*)-olagligt-att-gora-som-twitter
.
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Liga Antydefamacyjna ADL
Antifa, komunisci i dzialacze ruchu BLM w panstwach Zachodnich sa winni zajscia na Kapitolu.

Ale sa media, ktore pisza, ze Liga Antydefamacyjna, ktorej szefem jest Jonathan Greenblatt brala udzial, poniewaz byla to odpowiednia chwila dokonania ruchu wsrod koncernow globalnych.
Liga Antydefamacyjna przeciew znieslawieniu. Globalne koncerny FB, Google..., miedzynarodowe srodowiska zydowskie, grupy lewackie i dewiacyjne.

Az tak gleboko nie jestem w temacie. Wiem, ze podzial na lewice i prawice zaczal sie po wojnie hiszpanskiej. Podzial, o ktorym teoretycy mowia, ze nie powinien istniec. Dzialanie konkurencyjnych stron jest zawieszone ponad glowami narodow z dramatycznymi skutkami.

Z obserwacji sceny politycznej wylania sie wniosek, ze lewica nie chce juz byc w zwiazku z /liberalami/. Teraz bedziemy swiadkami burzliwego rozwodu, i roznych spiskow wyciagnietych na powierzchnie.

ADL próbuje teraz również usunąć z sieci konkurenta Twittera, Gaba, kierując podejrzenia karne przeciwko usłudze, o czym bylo wczoraj w gazecie.

www.friatider.s(*)att-twitter-skulle-porta-trump

Prezydent Trump odegral role kukielki na sznureczku.
Autor: kobieta  Dodano: wczoraj
kobieta - ADL (Anti-Defamation League) amerykański..
odpowiednik Expo, wystosował petycję do TT o zablokowanie prezydenta Trumpa

Następnie zażądano jego obalenia. Trump /musi uciec/, powiedział szef ADL Jonathan Greenblatt. W ostatni piątek TT wyprowadził prezydenta Trumpa ze swojej platformy.

Dzień wcześniej potężna żydowska organizacja ADL (Anti-Defamation League) opublikowała na TT wpis dotyczący petycji o zawieszenie prezydenta w mikroblogu. /Prezydent Trump wykorzystywał swoje konta w mediach społecznościowych do promowania rebelii i podżegania do przemocy. Podpisz nasze stanowisko, a Twitter natychmiast zablokuje Trumpa na jego platformie/, napisała m.in.ADL.

Organizacja zażądała również, aby FB i Instagram na stałe zablokowały Trumpa. W chwili pisania tego tekstu zbiór nazw ma 1238 podpisów (wczoraj).
8 stycznia ADL posunęła się jeszcze dalej i zażądała usunięcia Trumpa ze stanowiska prezydenta. - W naszej ponad stuletniej historii ADL nigdy nie żądała usunięcia prezydenta USA ze stanowiska, ale to, co wydarzyło się w środę [/burza/ Kapitolu, notatka gazety] jest niewybaczalne. Na zawsze zostanie to zapamiętane jako jeden z najciemniejszych dni w amerykańskiej demokracji i to jednoznacznie wyjaśnia. Trump nie nadaje się na stanowisko i musi zostać usunięty, powiedział CEO ADL Jonathan Greenblatt.
Autor: kobieta  Dodano: wczoraj
kobieta - Po cenzurze. Amerykański dostawca internetu
blokuje FF, TT
Giganci internetowi korzystają z technologii, która z kolei wykorzystuje technologię.

Fakt, że platformy stosują cenzurę po zamknięciu prezydenta Trumpa, dostawca Internetu Your T1 WIFI zdecydował się zablokować klientom dostęp do obu z nich. To po tym, jak klienci dzwonili do Your T1 WIFI, który działa w północnym Idaho, Spokane i Waszyngtonie, i ostrzegali ich o cenzurze FB i TT. /Zauważyliśmy, że TT i FB cenzurują naszych klientów i informacje/- czytamy w e-mailu do klientów T1 WIFI.

Jest również napisane, że klienci, którzy zadzwonili, aby zgłosić swoje obawy dotyczące cenzury, nie chcą, aby strony pojawiały się w ich kanałach internetowych, a ich dzieci je przeglądaly.

Dodatkowe strony, które zajmują się cenzurą, mogą również zostać zablokowane. Firma wspomina również, że nie pochwala FB i TT, a także innych głównych gigantów internetowych, cenzurujących użytkowników lub próbujących wyeliminować konkurentów, takich jak Parler.

P.S. Globalny komunizm /liberalizm/ to dosłownie zagłada! Trzeba to zatrzymać, zanim będzie za późno!

Teraz możemy wydobyć kilka pozytywnych rzeczy. Będzie to cudowne lato- pomyśleć o pozbyciu się korony, i o prezydencie Trumpie. Trump może zniknąć, ale to, co zaczął, będzie trwałe. O to chodzilo.

Nic nie pokonuje Trumpa.
Autor: kobieta  Dodano: wczoraj
kobieta - Peter Wolodarski - /kresowiec/ Demokrata?
-Zadaniem dziennikarskim jest /prowadzenie/ widzów i czytelników odnośnie tego, co jest prawdą, a co fałszem. SVT nie zrobiła tego w sprawie prezydenta USA Trumpa, twierdzi redaktor naczelny DN- PW.
-Zarzuty Trumpa dotyczące oszustw wyborczych to /wielkie kłamstwo/, którego dziennikarze nie powinni akceptować.

Zdaniem Wolodarskiego SVT była zbyt ostrożna w traktowaniu prezydenta. Wg szefa DN bycie bezstronnym nie jest dziennikarstwem. Trump szerzył /niebezpieczne kłamstwa/ na temat oszustw wyborczych, które należy uciszyć.

Kłamstwa nie powinny być traktowane jako opinie, wyjaśnił.
-W SVT istnieje tendencja do traktowania tego jako opinii kilku, powiedział PW i kontynuował.- Zadaniem dziennikarskim nie jest bycie bezstronnym, ale poszukiwanie prawdy. To jest /SUPER wypowiedz/ redaktora.

-J.Helin zaznaczył wtedy, że SVT jest krytykowana zarówno z prawej, jak i lewej strony, ale wtedy przerwał mu Wolodarski.
-Ale teraz wchodzisz w tę pułapkę, żeby opisać dwa różne stanowiska, a potem próbujesz sprawiać wrażenie, że prawda jest gdzieś pomiędzy. To nie jest dziennikarski wniosek. Wniosek dziennikarski polega na przejrzeniu wypowiadanych wypowiedzi i pokierowaniu ich w oglądaniu i czytaniu, powiedział PW.
www.friatider.s(*)r-att-svt-guidar-tittarna-ratt
.
Autor: kobieta  Dodano: wczoraj
kobieta - Niemcy będą pierwszym krajem,
który wprowadzi przepisy prawne przeciwko gigantom IT

W czwartek niemiecki parlament zatwierdził nowelizację krajowego prawa konkurencji, która uczyni Niemcy pierwszym krajem na świecie, w którym obowiązują prewencyjne przepisy mające przeciwdziałać sile głównych platform cyfrowych. Zmiany oznaczają, że można wytoczyć działania prawne przeciwko firmom IT i teraz kraj chce, aby cała UE wprowadziła wspólny system.

-Zwykle władze mogą działać dopiero po tym, jak firma nadużywa swojej dominującej pozycji na rynku, co okazało się powolnym i nieefektywnym sposobem radzenia sobie z monopolistycznymi działaniami gigantów cyfrowych- przyklad USA. Jednak dzięki nowej propozycji ramowej niemiecki organ ds. Konkurencji - Bundeskartellamt (/Federalny Urząd ds. Konkurencji/) - stanie na czele nowego rodzaju działań antymonopolowych - zapobiegania nadużyciom, zanim pojawią się tam, gdzie przedsiębiorstwa zdominują rynek. Firmy będą zmuszone do przestrzegania nowych zasad regulowanych prawem.

Czy Stany Zjednoczone stoją na krawędzi wojny domowej? Coraz więcej osób zaczęło odpowiadać twierdząco na fatalne pytanie. Tak to może wyglądać.
Autor: kobieta  Dodano: wczoraj
kobieta - Odkąd Twitter i inne duże platformy zamknely
konta prezydenta Trumpa
Wiele konserwatywnych i alternatywnych głosów również zostało uciszonych. W filmie, na który natrafił Project Veritas, dyrektor TT Jack Dorsey przyznaje, że Trump był dopiero początkiem znacznie większej kampanii. Początek tego, co ma nadejść. Masowa blokada konserwatystów na FB osiąga nowy poziom, określenie konserwatystow jako /niebezpiecznych/.

-Po prostu otwarcie przyznał się do tego, czemu reszta nadal zaprzecza. Że tak naprawdę nie chodzi o prezydenta Trumpa ani o to, co wydarzyło się w Waszyngtonie. Tak się nigdy nie stało. Chodzi o wieczne kontrolowanie ciebie i kraju, o którym myślałeś, że jest Twój- powiedzial. (Tutaj slysze to czesto).

Zawieszenie Trumpa wywołało zjadliwą krytykę ze strony wielu kręgów, w tym światowych przywódców, takich jak kanclerz Niemiec Angela Merkel i minister finansów Francji. Na szczeblu UE pojawia się teraz również apel o uregulowanie mediów społecznościowych. Po zawieszeniu sam Jack Dorsey wyraził wątpliwości, czy decyzja była rzeczywiście słuszna.

TT wraz z innymi anarchistycznymi platformami cenzurującymi powinny zostać zamknięte. Chodzi o zachowanie wolności słowa. Obecnie służą jako agencje propagandowe radykalnej lewicy, ponieważ działają jako publicysci ideologiczni z politycznymi korzeniami.
Autor: kobieta  Dodano: wczoraj
kobieta - Meksyk porównuje cenzurę TT z hiszpanska
inkwizycją

Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador obiecuje teraz, że poprowadzi międzynarodową kampanię mającą na celu powstrzymanie cenzury prawicowych głosów przez gigantów, donosi AP. Rząd kraju już zaczął kontaktować się z innymi krajami, aby wspólnie zrobić coś przeciwko lewicowym radykalnym gigantom internetowym.

Szwedzki rząd Löfvena nie tylko z zadowoleniem przyjął cenzurę prezydenta Trumpa i innych krytycznych społecznie głosów gigantów internetu, ale był nawet jednym z tych, którzy rozpoczęli polowanie juz w r. 2018. Następnie rząd zagroził zaostrzeniem przepisów, jeśli firmy nie zaczną cenzurować krytyków imigracyjnych. Jednocześnie inne kraje były głęboko krytyczne wobec blokowania przez TT i FB prezydenta Trumpa.

Prezydent Meksyku mówi, że poprowadzi międzynarodową kampanię mającą na celu zwalczanie cenzury lewicowych gigantów politycznych. To pierwsza kwestia, którą poruszy na następnym szczycie G20. Zdaniem prezydenta, to nie duże prywatne firmy powinny decydować, komu wolno wyrażać swoje opinie. - Jak firma może zachowywać się tak, jakby była bezgranicznie rządząca, wszechmocna, jako rodzaj hiszpańskiej inkwizycji o tym, co można wyrazić?, powiedzial.
Autor: kobieta  Dodano: wczoraj
kobieta - Czy to jest sprawiedliwosc wymierzona /po chinsku/
czy cos innego jeszcze...

Norwegia: 23 zmarlo po szczepieniu koronawirusowym.

W Norwegii 23 osoby zmarły po otrzymaniu szczepionki Pfizera przeciwko COVID-19, pisze New York Post. Według informacji prasowej Norweskiej Agencji Leków, 13 osob zmarło w wyniku skutków ubocznych szczepionki.

Według Sigurda Hortemo, głównego lekarza zakładu, do kilku zgonów musiały przyczynić się częste skutki uboczne, takie jak nudności i gorączka.

Z 13 potwierdzonych zgonów wszyscy byli mieszkańcami domów spokojnej starości i mieli co najmniej 80 lat. Ponad 30 000 osób w Norwegii otrzymało pierwszy z dwóch zastrzyków szczepionki Pfizer lub Moderna przeciwko coved-19.

www.friatider.s(*)3-doda-efter-coronavaccinering
.
Autor: kobieta  Dodano: wczoraj

Pokazuj komentarze od najnowszego

« Wróć do strony
Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365