Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
193.496.116 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 232 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Nie wierzę w Boga, ale nie czynię religii z niewiary w Niego. Logicznie jest możliwe, że jakieś odkrycie kiedyś każe mi zmienić zdanie. Ale nie liczę na to.

Dodaj swój komentarz…
Arminius - akt defamacji wodza ludzkości
Zdarzenie autentycze; Było zebranie aktywu - nie tylko partyjnego. Jeden z uczestników wchodząc do pomieszczenia gdzie się ono odbywało ściągnął z głowy czapkę i miotnął nią w kierunku stojącego kilka metrów od niego popiersia Stalina. Czapka z precyzją gagu filmowego wylądowała na głowie słońca ludzkości. Konie zdarzenia. Ktoś doniósł. Sprawca defamacji wyleciał z pracy i na dodatek trafił na rok do więzienia.
Autor: Arminius  Dodano: 06-09-2021
Reklama
kobieta - Migawki z 1951 sa jak szlachetne perly,
a w 2021 miga nam globalnie i sprzedawana jest demokracja

Nasze wnuki będą nas nienawidzić za to, co robimy teraz, kiedy pozwolimy, by zadłużenie gwałtownie wzrosło, sprzedamy demokrację i wydrukujemy rachunek dla przyszłych pokoleń.

Ekonomia jest rodzajem Legendy Pierścienia z równaniami, mówi filozof Tim Lewens. Zaawansowane matematycznie studium fikcyjnego świata zupełnie innego od naszego. Lewens zrównuje ekonomię z astrologią w sensie naukowym. Tak. Tak.
Najnowszy dodatek do pseudonaukowego gwiaździstego nieba nosi nazwę Modern Money Theory, MMT. To właśnie ta teoria leży u podstaw szalejącego zadłużenia. Teoria mówi, że pieniądze nie są powiązane z realnymi wartościami w społeczeństwie, że pieniądze nie są powiązane ani z produkcją, ani z wymianą towarów.
Zamiast tego pieniądze są tylko wynalazkiem państw, a jeśli gospodarka jest ospała, to tylko kwestia dodania większej ilości pieniędzy. Robią to banki w formie pożyczek, nie tylko w formie hipoteki. Ale robią to również państwa i banki centralne, jak np. unijny tak zwany fundusz wsparcia korony czy monstrualny pakiet infrastrukturalny Joe Bidena o wartości 2000 miliardów dolarów. cd

P.S. Miło, że wprowadzono komunię pfizera dla cichych mszy.
Autor: kobieta  Dodano: 07-09-2021
kobieta - Chłopcy w złotych spodniach   1 na 1
Banki centralne zamieniły się w chłopca w złotych spodniach, to tylko kwestia włożenia ręki do kieszeni i wyłowienia nowych pieniędzy.
Obrońcy MMT wskazują na przykłady, takie jak Plan Marshalla czy programy miliona, aby udowodnić, że przynajmniej można dokonać udanych inwestycji za pomocą pożyczek. Tak, inwestycje poprzez pożyczki są całkiem możliwe. Ale to zakłada, że ostatecznie inwestycje pozostaną we własnym kraju, ale przy swobodnym przepływie globalizacji nie ma takich gwarancji, ani w zakresie płac, podatków, ani inwestycji.

Wręcz przeciwnie, w rezultacie pieniądze płyną razem z przepływami finansowymi i trafiają do kilku oligarchów, którzy kontrolują globalnie aktywną społeczność biznesową. Jednocześnie długi obywateli, zwłaszcza przyszłych obywateli wzrosna. I co nie mniej ważne, rezultatem będzie dalsza /demokratyzacja/, kiedy rząd będzie jeszcze bardziej oderwany od wpływów społeczeństwa i znajdzie się w rękach rynków finansowych.

Zdobycie zaufania rynku staje się ważniejsze niż zaufanie ludzi.
Mamy sojusz między politycznym establishmentem, który chce uratować własną karierę polityczną i wyłonić się jako potężny polityk reformatorski poprzez inwestowanie poprzez zadłużenie- a kapitałem finansowym prawdziwym zwycięzca gospodarki opartej na długu. cd
Autor: kobieta  Dodano: 07-09-2021
kobieta - Politycy dostają najwyższe stanowiska
w dużych bankach, a menedżerowie banków stają się politykami

Komisja Europejska i główne banki europejskie połączyły się całkowicie.
Lista jest długa czołowych polityków, którzy zostali nagrodzeni dobrze płatnymi posadami w systemie bankowym w wielu panstwach UE.
Niemal niemożliwe jest ustalenie, czy mamy znacjonalizowany system bankowy, czy zamiast tego to państwa zostały przejęte przez władzę bankową.

Problem polega na tym, że ekonomiści zakładają, że żyjemy w królestwie hobbitów z harmonijną, swobodną konkurencją między ciężko pracującymi właścicielami małych firm, podczas gdy raczej żyjemy w Mordorze Saurona z niespotykaną w historii koncentracją kapitału i władzy. (Biblia lewicowych liberalow).

W książce The Myth of Capitalism – Monopolies and the Death of Competition, która ukazała się w tym roku, Jonathan Trepper pokazuje, w jaki sposób debata polityczna, w której prawica twierdzi, że problemem jest państwo, a lewica uważa, że dotyczy to sektora prywatnego. Wojna okopowa oparta na starych i wyolbrzymionych planach wojennych. cd

P.S. Ogromny łup wojenny talibów zostanie wykorzystany do czego??
Autor: kobieta  Dodano: 07-09-2021
kobieta - /Kochajaca/ nas oligarchia panstwowa
i finansowa globalna

Strzelanina z tych okopów pomija fakt, że oligarchia państwowa i finansowa połączyły się, a atakowanym jest nic innego jak demokracja.

Władzę ludową zastępuje technokracja i rządy biurokratyczne oparte na regulacjach, które są ponad wpływami społecznymi i są sfałszowane w interesie oligarchii. Zle sie dzieje w panstwach, kiedy kapital przejmuje władzę.

Nasze wnuki i ich wnuki będą nas nienawidzić za sprzedanie demokracji, o którą walczyły poprzednie pokolenia, w karuzeli długów, która przekazuje rachunek przyszłym pokoleniom.

Artykul zainspirowal mnie do napisania komentarzy opiujacych kontynuacje /wrogiej dzialalnosci/ dla spoleczenstw Europy.

Pozdrawiam Autora
Autor: kobieta  Dodano: 07-09-2021
Hamerlik Konopka - Innowiercy
To pokazuje, że innowiercy to w zasadzie wrogowie. Przy czym nie dotyczy to jedynie religii i wyobrażeń bożków w niebie i pod ziemią lecz wszelkich ideologii.
Autor: Hamerlik Konopka  Dodano: 15-09-2021
skorpion13 - I o czym tu gadać???
Donosicielstwo - to chyba odwieczny polski sport narodowy, to coś więcej niż tradycja. Wystarczy spojrzeć na twórczość kierowaną do międzywojennej ,,defy'', gestapo (parę milionów sztuk ocalało), NKWD (na spółkę z żydami na terenach wschodnich) a później do wszystkich organów o charakterze represyjnym. Dziś mamy to samo... Wniosek nasuwa się jeden - pismo lub telefon treści ,,uprzejmie, aczkolwiek ze wstrętem donoszę, że ten fiut Kowalski kradnie w bloku żarówki....'' nie jest przeżytkiem!
Autor: skorpion13  Dodano: 15-09-2021
Hamerlik Konopka - Egzekucja norm   1 na 1
Normy społeczne podlegają zbiorowej egzekucji. Informowanie o naruszeniu norm to tylko jeden z etapów zastosowania przymusu określonych zachowań. W wątku jest odwołanie do informowania o złamaniu norm społecznych, które już nie istnieją ale swego czasu istniały. Moglibyśmy to porównać z informowaniem współcześnie o kradzieży, przemocy domowej, omijaniu podatków itp.
Tu wcale nie chodzi o to, że ktoś donosił, tu chodzi o to, że nie zgadzacie się z normami poprzednich społeczeństw. Istniało wiele norm społecznych, które upadły.
W tym wątku chodzi wiarę w to co dobre i złe.
Autor: Hamerlik Konopka  Dodano: 15-09-2021
skorpion13
Oj Hammerhead! Otrzeźwiej, albo lekarza zmień... Tylko głupot nie pisz. Terror pozostaje terrorem niezależnie do jakich tam ,,norm przenajchwalebniejszych'' by się nie odwoływał. A załatwianie swoich spraw donosem, pomówieniem, plotką, kiedy zdajemy sobie sprawę z możliwych konsekwencji jakie pomówiony poniesie i mimo to postępujemy w sposób opisany - to nie wiem co gorsze osobnik który głupio zażartował, czy też ten kto do jego pobytu na ,,urlopie zdrowotnym'' w kratikowie się przysłużył. Moim zdaniem - to ten drugi na potępienie społeczne zasłużył.
Autor: skorpion13  Dodano: 16-09-2021

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365