Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.935.208 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 479 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Pokarmem umysłu jest poznawanie. Żądza nie trwania czy przetrwania, jak mówisz, lecz pędu, postępu, odkrywania nowych prawd, wydobywanie ich z głębin ziemi, z tkanki roślin, z atomów i z bezmiarów gwiazd, z własnych myśli wreszcie. Poznawanie wszechświata, poznawanie siebie i poznawanie swojej roli we wszechświecie. Tu jest źródło wszelkiej wiedzy, tu kryje się motor nauki. I jakże możesz zmusić..

Dodaj swój komentarz…
romaro - skorpion13
Nie tylko nie będę sie upierał. Mało miałem danych żeby jednoznacznie zgodzić się na jedną z tych dwóch wersji.
Uczciwie powiedziawszy, to w ogóle zapomniałem by dokładnie sie temu przyjrzeć.
Zamieściłem wersję przeciwną i na tym poprzestałem. Twoja odpowiedź zmobilizowała mnie by pobuszować po sieci i raczej potwierdzić rewelacje Mariusza. Jestem zaskoczony.
Badanie najbardziej niebezpiecznych krajów świata dla kobiet podróżujących samotnie potwierdzają - Polska jest bezpiecznym krajem dla kobiet
www.asherfergusson.com/solo-female-travel-safety/
Autor: romaro  Dodano: 23-12-2021
Reklama
skorpion13 - @Romaro
A kim jest wzmiankowana Gruszczyńska? Pan Dr przed nazwiskiem - to jeszcze nie wszystko. Ważniejsza jest zastosowana metoda badawcza, a nade wszystko zasada brzytwy Ockhama. A tu działaczka ruchu feministycznego produkuje gniota pokazującego ,,ogrom''  zbrodni - sprzeczny ze statystykami tworzonymi od lat... 
</div>Policzmy 800 tysięcy kobiet rocznie doznaje przemocy w tym 100 tysięcy zostaje zgwałconych. Czyli co pokolenie cała populacja kobiet dostaje od faceta po ryju lub jest zmuszana do seksu na siłę... Zastanowił się pan nad tymi liczbami? A skłonność do konfabulacji? Pragnienie uzyskania współczucia? Przedstawienie się w lepszym świetle po porzuceniu samca w naszym pruderyjnym społeczeństwie? To pierwsze z brzegu powody udawania świętej-skrzywdzonej.
</div>
Autor: skorpion13  Dodano: 22-12-2021
romaro - Grecja? Węgry?
Tymczasem z badań Beaty Gruszczyńskiej przedstawionych jeszcze w ubiegłej dekadzie w książce „Przemoc wobec kobiet w Polsce” wynika: 11,5 proc. kobiet doświadczyło w życiu gwałtu lub usiłowania gwałtu. Co roku w Polsce przemoc fizyczna lub seksualna dotyka 800 tysięcy kobiet, 100 tysięcy kobiet doświadcza przemocy seksualnej. Dane nie zmieniają się od lat: oficjalnie co roku 30 tysięcy Polek zostaje zgwałconych. Rzeczywista liczba gwałtów może być drastycznie większa, bo zazwyczaj aktów przemocy seksualnej Polki nie zgłaszają nigdzie. Ze strachu przed ostracyzmem, zemstą sprawcy, problemami w pracy i w domu zachowują je w tajemnicy. Potwierdzają to analizy Fundacji na rzecz Równości i Emancypacji „STER” zebrane w raporcie „Przełamać tabu”, z których wynika, że 53 proc. badanych nie powiedziało o tym bliskim, a aż 91,8 proc. nie zawiadomiło organów ścigania. Ponad połowa kobiet nie zdecydowała się na zgłoszenie, ponieważ była przekonana, że policja nic w tej sprawie nie zrobi. Prawie co piąta zgwałcona Polka uznała, że nie ma sensu zgłaszać gwałtu, bo... nikt jej nie uwierzy.

Aborcji też mamy najmniej

zwierciadlo.pl/(*)alt-w-malzenstwie-raport.read#
Autor: romaro  Dodano: 21-12-2021
Mariusz Agnosiewicz - odp.   3 na 3
Dlatego są nie tylko wskaźniki kryminalne, ale i wiktymizacyjne, z ujednoliconą metodą. Nieuważnie czytasz.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 10-12-2021
DyktaFon - Chyba słabe badania   1 na 1
Te wyniki raczej nie zależą od liczby gwałtów, a od tego, co się za takowy uznaje. W czołówce są kraje, gdzie krzywe spojrzenie, to gwałt... Tak przynajmniej podejrzewam.
Autor: DyktaFon  Dodano: 10-12-2021

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365