Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.036.417 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 155 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Bóg jest aksjomatem zmieniającym swoją formę w zależności od szerokości geograficznej. Jest dziedzictwem sprawującym władzę nad naszymi umysłami i jest techniką władzy."
Komentarze do strony Grzech rozwoju

Dodaj swój komentarz…
JaxonEli - seo
I really appreciate Caldwells' understanding when I ordered the wrong products. They were fast and very patient about it. Go to this caldwells.com/interior-doors/traditional-doors and order from them now.
Autor: JaxonEli  Dodano: 12-02-2024
Reklama
JolieKeva - JolieKeva
Zgadza się, jeśli nie zadba się o to, bardzo szybko ulegnie degradacji, szczególnie w dzisiejszym szybko rozwijającym się społeczeństwie. watermelon-game.io
Autor: JolieKeva  Dodano: 20-12-2023
dansonpas
Przekonujący argument, panie Hoxha. Ale czy mógłbyś mi powiedzieć, dlaczego my jesteśmy coraz mniejsi, a Czesi rosną? freegamesonline.io/
Autor: dansonpas  Dodano: 01-11-2023
Jems - Jems
Howdy, I’m Jems. I’m a student living in new york. I am a fan of technology, design, and music. I’m also interested in entrepreneurship and photography. You can back my campaign with a click on the button above.
sites.google.co(*)osstakes.com/looksrareorg/home |
sites.google.co(*)ptwalleto.com/spookyswaps/home
Autor: Jems  Dodano: 02-09-2022
skorpion13
Ciekawy punkt widzenia panie Hodża. Jednak wyjaśni mi pan dlaczego my zwijamy, a tacy Czesi - rozbudowują??? Czyżby po drugiej stronie gór ekonomia chadzała innymi ścieżkami?
Autor: skorpion13  Dodano: 21-12-2021
Hodża - Kłopotliwa spuścizna historii   1 na 1
Porównanie analogicznych map sieci kolejowej dla Wielkiej Brytanii dałoby zapewne bardzo podobny efekt do tych irlandzkich. Zapewne jednak warto pamiętać, że rozwój i potanienie konkurencyjnego środka transportu - samochodu - miało decydujący wpływ na ewolucję infrastruktury transportowej w krajach najwyżej uprzemysłowionych. (Pomińmy kwestię celowego działania niektórych koncernów amerykańskich mających na celu wymuszenie kupowania samochodów przez wykup i zamykanie linii kolejowych).

Ubolewam jednak nad stopniową degradacją krajowej sieci kolejowej, chociaż doskonale rozumiem, że w specyficznym kontekście naszej historii jest ona artefaktem bardzo podobnym do sieci kolejowej Indii - spuścizną kolonialną, swoistym cierniem wbitym w narodową dumę.

I tu dochodzimy do sedna problemu, który wyłonił się zza węgła tego interesującego już choćby dla ekonomisty czy fana kolejnictwa tematu. Na ile nasza narodowa tożsamość musi być antytechnologiczna, aby pozostawać tożsamością per se. Nie możemy dać się odciąć od naszych przodków żelazem stali szyn. Nie możemy utopić narodowego ducha w falach eteru mediów elektronicznych. Internet jest fajny, ale są rzeczy ważne i ważniejsze ;)
Autor: Hodża  Dodano: 12-12-2021

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365