Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.069.947 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4018 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Życie można zrozumieć patrząc nań wstecz. Żyć jednak trzeba naprzód."

Dodaj swój komentarz…
Czesław Szymoniak   1 na 1
Gdzie mozna dostać ten PKM-zet? Jestem pilnie zainteresowany ;)
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 16-03-2011
Reklama
piotao   1 na 1
Nie Ty jeden... Ale zanim zobaczymy to białko w aptece miną jeszcze długie lata, a na sprawie na pewno położy łapy jakiś koncern farmaceutyczny. I zrobi na tym góry szmalu!
Autor: piotao  Dodano: 16-03-2011
Malgorzata Koraszewska - @piotao   3 na 3
Od dawna zdumiewa mnie fenomen głębokiej niechęci do koncernów farmaceutycznych, dzięki którym lekarzom tak często udaje się wyciągnąć nas z poważnych chorób. Na ogół widzę, że punktem obrazy są ich zyski. Żyliśmy przez dziesięciolecia w systemie, w którym nasza zgrzebna Polfarma żadnych zysków nie wypracowywała, ale też nie wynalazła żadnych leków ratujących życie. Tak samo bez zysków (i bez wspaniałych dla naszego zdrowia efektów) pracował przemysł farmaceutyczny Związku Radzieckiego i całego obozu "socjalistycznego". O co tu chodzi? Bo chyba nie o powrót do czasów, kiedy albo miało się "chody" i zdobywało zachodni, nowoczesny lek, albo spokojnie umierało, nie przysparzając nikomu zysków.
Autor: Malgorzata Koraszewska  Dodano: 16-03-2011
piotao  0 na 2
Nie Ty jeden... Ale zanim zobaczymy to białko w aptece miną jeszcze długie lata, a na sprawie na pewno położy łapy jakiś koncern farmaceutyczny. I zrobi na tym góry szmalu!
Autor: piotao  Dodano: 17-03-2011
Czesław Szymoniak   1 na 1
A jednak mnie sie wydaje że piotao ma sporo racji, producenci, dystubutorzy leków (nibyleków) to czysta komercja, brutalnie i bez znieczulenia drenują kieszeń klienta gdzie i jak tylko się da. Osoba która jest ciężko (śmiertelnie) chora płaci zwykle kazdą cenę za obietnicę poprawy swojego stanu i oni o tym niewątliwie wiedzą...
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 17-03-2011
Koraszewski - @Czesław Szymoniak   1 na 1
Gdyby to była brudna komercja to kol. Szmoniak byłby już dawno sztywny. Na szczęście jest to czysta komercja, z dbaniem o życie i interesy klientów. Dzięki temu leki są coraz lepsze, coraz nowszych generacji, no i dzięki temu posiadamy różnych takich, żeby mogli sobie przynajmniej ponarzekać. Płacąc sporo za leki możemy liczyć na to, że będą pieniądze na badania, chociaż musimy się liczyć z tym, że będzie również coraz więcej narzekających, że te wredne ludzie co coś potrafią wytwarzają rzeczy potrzebne ludziom umiejącym wyłącznie marudzić.   Uszy do góry, panie Czesławie. Życzę wielu dobrych patentów.    
Autor: Koraszewski  Dodano: 17-03-2011
Czesław Szymoniak   1 na 1
  Tam zaraz dawno sztywny. Co do czystosci tej komercji mam watpliwosci właśnie. A co z homeopatią, a te rózne specyfiki dowcipnie  reklamowane w mediach? A korumpowanie lekarzy przez producentow lub dystrybutorow lekow. Czy to jest takie uczciwe? 

Albo jak czasem leci tekst: Medykament do leczienia pacjenta chorego na tą chorobę kosztuje miesiecznie 1,5mln zł... to ja sie zaczynam powoli ukladac raczej w trumnie...
Dziekuje za  życzenie. 
Autor: Czesław Szymoniak  Dodano: 17-03-2011
perun
Krytyka koncernow faramaceutycznych przypomina mi biadolenie ludzi, jaki to obecny swiat jest zly i jak kiedys bylo dobrze  .I nic takich ludzi nie przekona , że ,,kiedys,, mało kto dożwał 40stki oni wiedza swoje , że ,,wtedy,, to ludzie żyli zdrowiej .Jasne , że firmy zarabiaja na lekach , ale my tez na tym  zarabiamy , dzieki tym lekom i koncernom , ktore je produkują mamy szanse na dłuższe życie w zdrowiu.Bezinteresowany świat to utopia...
Autor: perun  Dodano: 18-03-2011
Miss Ghede   1 na 1
Mam wrażenie, że fakt zapominania nie jest bezcelowy, a jest pewnego rodzaju selektorem doświadczeń istotnych od nieistotnych do odpowiedniego rozwoju ewolucyjnego człowieka, więc wprowadzanie jakichkolwiek zmian na tym polu wydaje mi się sztuczną ingerencją w negatywnym tego słowa znaczeniu.
Autor: Miss Ghede  Dodano: 18-03-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365