Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
157.262.087 wizyt
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7302 tekstów. Zajęłyby one 28805 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 641 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Korporacje religijne przedstawiają swe teksty jako jedyne źródła gwarantowanej prawdy. Dążą do minimalizacji znaczenia intuicji, wróżb, tradycji ustnego przekazu oraz jednostek obdarzonych niezwykłymi właściwościami, bo wszystko to wymyka się spod kontroli.
Komentarze do strony Ewangelia Piotra

Dodaj swój komentarz…
Blacke - no i jasne...
No to juz wiadomo jak zmartwychwstał Chrystus :
-strażnicy popili sobie troche winka (bo cóż czynić innego całą noc?), posnęli i ktoś im ciało wyniósł z grobu. Głupio było przed Piłatem że dali d...y( po prostu bali się konsekwencji) i wymyślili hitoryjkę o zstąpieniu aniołków z nieba...]
-bądź druga wersja bardziej odważna choć wydaje mi się mniej prawdopodobna : chłopaki na straży nie kłamali a Erich von Daniken ma rację ze swoją teorią (pierwszy raz czytam ten tekst z EP i wydaje się on za najbardziej pasujący do teorii Danikena )
Autor: Blacke Dodano: 12-05-2006
Reklama
medziak - Ewangelia Piotra
http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-pww/js-pww_38.htm
Autor: medziak Dodano: 03-04-2007
Amade0 - Antysemityzm? Haha :)
Wybaczcie, ale rozbawiła mnie Wasza gadka o antysemityzmie :) . Idąc Waszym tokiem myślenia antysemitą jest każdy, kto źle się wypowiada o Żydach - a więc także... inny Żyd, który krytykuje swoich pobratymców. Bo tym pierwotnie miało być chrześcijaństwo - krytyką i reformą Judaizmu. Widzę, że koledzy "racjonaliści" bardziej od badania tego i owego są zainteresowani szukaniem różnych Hitlerków w dziejach świata, by sobie trochę pomoralizować nad tym, co Wam zwyczajnie nie pasi.
Autor: Amade0 Dodano: 04-04-2007
homercarpainter - Do Medziak
Przecież opisany przez autora Ireneusz, mógł być bardzo sprytnym, zachłannym człowiekiem, który już wtedy widział zyski i możliwość kierowania prostym, nieświadomym ludem, dlatego mógł wszelkie ewangelie i zapisy traktować całkowicie wybiórczo, dla wygody własnej i innych założycieli kościołów. Sam autor, mimo iż zapewnia o jedynie słusznych czterech ewangeliach, przytacza fragment o Jezusie w szkole zapisany w tzw. ewangelii Tomasza. Wybiera zatem to, co bardziej mu pasuje (w tym momencie nagle ew. Tomasza staje się na chwilę prawdopodobna). Należy także zwrócić uwagę, że niektóre zapisy (ewangelie) mogły powstać później, albo w ukryciu, gdyż autorzy ich mieli świadomość niebezpieczeństwa ukazania takich informacji opinii publicznej, a zwłaszcza kościelnej. Kościół od początku aż do teraz kłóci się z każdym, kto próbuje interpretować biblię inaczej niż Watykan, więc niemożliwym jest aby przyjął jakieś inaczej brzmiące ewangelie... Tak jak wspomniany Ireneusz mógł manipulować informacjami apostołów, tak i teraz każdy biskup, czy nawet proboszcz parafii, podejmuje inne decyzje, niż zaleca mu Watykan z Papieżem na czele.
Autor: homercarpainter  Dodano: 29-06-2014

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365