Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
175.783.577 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 806 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Rozum bez zakasanych rękawów i gotowych do czynności rąk jest mało wart."
Komentarze do strony Piramidy na poważnie?

Dodaj swój komentarz…
WJerzyk - Budowa piramid
Nie wiem czy wiek budowy poszczególnych piramid jest ustalony na 100%, jeżeli nie ma 100&-wej pewności to mam dośc oryginalny pomysł.
Wg mnie piramida Cheopsa i dwie pozostałe - nie znam ich nazw- które w zarysie tworzą część gwiazdozbioru Oriona, były budowane przez
cywilizację bardziej zawaansowaną i są najstarszymi piramidami. Jednakże wyżej cywilizowani "gdziś" zniknęli i rdzenni egipcjanie nie mieli pojęcia o pierwotnym ułożeniu przestrzennym piramid, jak i o technice budowlanej. Dlatego nie zostało dokończone odbicie Oriona na ziemi i pozostałe piramidy zostają daleko w tyle za pierwowzorami.
Przejęcie wiedzy na pewnym rozwiniętm poziomie - baz znajomości jej podstaw - prowadzi w czasie do degeneracji i wypaczeń co maiało miejsce przy budowie piramid.
Jak uczy historia "barbarzyńcy" po pobiciu narodów o wyższj kulturze, nigdy jej nie rowinęli, a przeciwnie - zaprzepaścili.
Jeżeli piramidy miały być obserwatorjami astronimicznymi to co i skąd miało by być obserwowane?
Jeżeli grobowcami to komry grobowe powinny być na szczycie piramidy, aby dusza faraona miała bliżej do Boga!
Nie znają filozofii i mentalności starożytnych i znaczenia wąskich szybów w piramidach przypisujemy im - budowniczym - nasze przemyślenia!
Dziękuję! J. W.
Autor: WJerzyk Dodano: 14-08-2004
Reklama
Daniel Delimata - -> Forum
Dyskusja (a raczej jej dygresja) na tematy związane z przeznaczeniem piramid toczy się na forum

www.racjonalista.pl/forum.php/s,5173
Autor: Daniel Delimata Dodano: 14-08-2004
kmazan - Precyzyjne parametry W P
Spory na temat różnych wymiarów zewnętrznych Wielkiej Piramidy nie mają sensu. Wśród ogromnych zasobów matematyki istnieje t y l k o j e d e n taki ostrosłup, którego matematyczne cechy precyzyjnie opisał Herodot. Precyzja ta jest niezwykle ważnym instrumentem badawczym, ponieważ kieruje uwagę na sprawy bardziej istotne niż rzekomo zakodowaną w tej budowli obecność liczby pi, paramertów Ziemi,kalendarza dziejów.. Poruszam ten temat na stronie www.zagadkicyw.webpark.pl

Pozdrawiam
Kazimierz Mazan
Autor: kmazan Dodano: 26-09-2004
J.Wieczorek - Piramidy - kolejność ich powstawania
Witam!
Temat piramid znam z artykułów prasowych i kilku książek, nie w całości traktujących o piramidach. Piramidolodzy do dziś nie mogą ustalić bezwzględnego czasu powstania piramid. Moim zdaniem można by przyjąć, że piramidy powstawały w kolejności od najbardziej zawaansowanej (Cheopsa i paru innych) aż do zwykłych kopczyków. Moje przekonanie o takiej kolejności wynika z faktu iz piramida Cheopsa i jej podobne były planowane w ten sposób, aby odzwierciedlały pewien fragment Drogi Mlecznej i były nadzorowne przez fachowców w tym zakresie. Z przyczyn nam nie wiadomych gdy zabrakło kierownictwa, został zapomniany plan miejsc stawiania nowych obiektów, zasad budowy i możliwości technicznych. Przystępując do budowy piramid musiał istnieć plan przestrzenny obiektu. (Gdzie podział się materiał powstały w trakcie wykuwania korytarzy i komór???) Oglądając korytarze i komory na filmach lub na zdjęciach trudno przypuszczać, że robonicy wykuwający je nie popełniali żadnych błędów i ściany pozostawili tak gładkie jak to widac! Sufity i część ścian bocznych powinny zawierać pozostałości po oświetleniach, krtóre było niezbędne dla wykonania tak precyzyjnych prac! (sadze?). Z tego też względu korytarz prowadzący w dół w piramidzie Cheopsa, nie był błędem budowniczych, ale musi mieć swoje zakończenie. Ponadto Cheops jako jej budowniczy nie pozostawiłby tak ogromnego dzieła nie wieńcząc go własnych "podpisem". Udowodniona ostatnio teza iż piramida Cheopsa była budowana w czasie jego panowania przez wolnych egipcjanów, a niewolnicy w tym czasie podlewali kwiatki w przydomowych ogródkach nie mieści mnie się w głowie. Nie wyobrażam sobie również w jaki sposób - podczas budowy - mogła ulec zmianie pierwotna struktura podstawowego kształtu piramidy. Wobrażam sobie stawianie kamienia na kamieniu i nie widzę powodu i przyczyny do załamania się jej kształtu jeżeli nie byłoby od razu pozostawienia wolnego miejsca na korytarze i komory. Odkopana wioska prawdopodobnych budowniczych piramid, mogłaby ewentualnie służyć pracownikom pokrywającym ścianę zewnętrzną okładzinami i wtedy mogło powstać grafiti sugerujące, że budowniczym tego obiektu był Cheops. Jeżeli według naszych teorii piramida miała być drogą faraona do Boga, to miejśce ewentualnego sarkofagu winno byc jak najbliżej Nieba i znajdować się pod czubkiem piramidy, aby byc jak najbliżej Bóstwa, a nie gdziś pośrodku lub wręcz pod piramidą!
Pozdrawiam i żegnam czytelników czekajac na wytknięcie mi rażących błędów w powyższych przemyśłeniach zaznaczając jednocześnie, że nie jestem zbyt oczytany w "piramidach".
Autor: J.Wieczorek Dodano: 02-11-2004
rysiek - zagadka sfinksa
pioramidy i związane z nimi obiekty to silnik grawitacyjny
Autor: rysiek Dodano: 23-02-2006
Budowniczy_piramid - Piramida jest czymś innym, niż myślicie.
Wielka Piramida: Czas powstania: sześćset dziesięć milionów lat temu. Sposób budowy: konstrukcja atom po atomie sztucznych bloków projektowanych jako część całości. Wykonanie: zaawansowane maszyny zawierające między innymi modulator molekularny. Czas tworzenia: trzy piramidy powstały w ciągu jednej nocy. Cel budowy: przechowywanie w pamięci niemożliwej do skasowania bez właściwego klucza prawdziwej historii Ziemi, która jest potrzebna do naprawienia tych, którzy muszą zostać naprawieni, kiedy przyjdzie na to czas. Historia piramid: Stały w wielu różnych miejscach na Ziemi, zanim zostały ustawione w Egipcie. To nie wszystko o piramidach, ale na razie musi wam to wystarczyć.
Autor: Budowniczy_piramid Dodano: 18-05-2006
MICIAS egiptiolog - odkrycie
niebęde tu dużo pisal powiem tylko krutko jak niekturzy juz wspomnieli piramid niezbudowali ludzie tylko istoty pozażiemskie kture w tych niesamowitych i tajemniczych budowlach zapisali cala wiedze o naszym wszechświecie ale my oczywiscie szukamy nietam gdzie trzeba i nie w tym kierunku trwają badania .. Z tego co wiem pod największom piramida (CHEOPSA)na głębokości 360m jest ukryta największa tajemnica ludzkości i nietylko ale w skrucie powiem że chodzi tu o nasze pochodzenie i wiele innych nurtujacych pytań naukowców
Autor: MICIAS egiptiolog Dodano: 14-10-2006
k.sykta - re:   1 na 1
Rozumiem, że ukryto tam Słownik Poprawnej Polszczyzny?
Autor: k.sykta Dodano: 14-10-2006

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365