Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.693.807 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 364 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Polski katolicyzm. Katolicyzm taki, jak urobił się historycznie w Polsce, rozumiem jako przerzucenie na kogoś innego - Boga - ciężarów nad siły. Jest to zupełnie stosunek dzieci do ojca. Dziecko jest pod opieką ojca. Ma go słuchać, szanować i kochać. Wypełniać jego przykazania. Więc dziecko może pozostać dzieckiem, ponieważ wszystka 'ostateczność' przekazana jest Bogu-Ojcu i jego ziemskiej ambasadzie,..
Komentarze do strony Ateizm ma problem z seksizmem

Dodaj swój komentarz…
Anna Salman - Nie zgadzam się
Ateizm nie ma problemu z seksizmem. Po pierwsze: ateizm nie jest zjawiskiem o jednolitej, łatwej do zdefiniowania strukturze, a raczej elementem światopoglądu, łączącym ludzi, którzy zanegowali istnienie bytów irracjonalnych (nie zawsze konsekwentnie) oraz ludzi wychowanych areligijnie, dla których istnienie tychże nie jest nawet tematem do poważnych rozważań. Problemu z seksizmem lub szerzej - z dyskryminacją kobiet nie mają również mężczyźni. Dlaczego? Ponieważ problem, aby zaistniał musi zostać zauważony i zdefiniowany - z reguły przez stronę, której dotyczy i ewentualnie bardziej wrażliwe jednostki po drugiej stronie. Stąd problem seksizmu dotyczy głównie kobiet, tak jak problem innego rodzaju dyskryminacji dotyczy odpowiednio - mniejszości etnicznych / religijnych / seksualnych itd.
Mężczyźni, zarówno teiści jak i ateiści mają jedynie problem z kobietami, które otwarcie dopominają się o swoje prawa. W dobie politycznej poprawności wykładnikiem postępu jest m.in. walka z wszelkimi formami dyskryminacji, więc grupy uznające się za postępowe deklarują poparcie dla tej walki. Jednak zmiana mentalności ukształtowanej przez tysiąclecia kultury patriarchalnej wymaga co najmniej kilku pokoleń wychowanych w inny sposób.
Autor: Anna Salman  Dodano: 29-09-2011
Reklama

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365