Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
189.428.158 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 250 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Nic dziwnego, że badając świat stwierdzamy, iż jest on racjonalny, bo przecież nasza racjonalność wykształciła się na drodze naturalnej selekcji, w procesie ewolucyjnym, który doprowadził do powstania gatunku homo sapiens.
Komentarze do strony Przeciwko homofobii

Dodaj swój komentarz…
Małgorzata - Mam kolegę geja - antyfeminista jakich mało  -1 na 1
Może to jakiś wyjątek, ale takiej pogardy do kobiet i nienawiści do kobiet to nigdzie nie uświadczysz. Własnie dlatego go nie lubię i jego partnera też.
Autor: Małgorzata Dodano: 10-12-2004
Reklama
irrlicht - Homofobia...
Małgorzata- na podstawie jednego kolegi, który jest antyfeministą piszasz takie bzdety???Ja znam wielu panów hetero, którzy traktują kobiety jak szmaty, a nie wyciągam wniosku, że hetero to wyłącznie męskie szowinistyczne świnie. Ludzie, jak można aż tak ulegać stereotypom spod znaku moherowego beretu?????
A tak swoją drogą, to nasze społeczeństwo jest straszne. Całe szczęście, że ja jestem biała, hetero, nie jestem Żydówką, nie jeżdże na wózku inwalidzkim, nie wyszłam za mąż za kogoś o innym kolorze skóry. Jeśli by coś takiego się zadziało, to nie ma wyjścia innego niż emigracja. W końcu jesteśmy katolickim krajem, prawda?:))))))))
Autor: irrlicht Dodano: 31-01-2006
Karol
Jako obywatel Rzeczypospolitej Kremówkowej (południe i wschód - były zabór rosyjski i austriacki)powinienem wiedzieć sporo o nietolerancji i ciemnocie, o prześladowaniu inności i represjach. Chyba jestem ślepy, bo wciąż nie zauważam batalionów moherowych beretów maszerujących ulicą i owego "agresywnego klerykalizmu". W moim małym, zakisłym miasteczku ludzie chodzą do kościoła, a ja jeszcze nie widziałem kamienowania! Dziwne ... Nie byłem też świadkiem działalności eugenicznej, nikt też u nas nie posyła do gazu ludzi jeżdżących na wózku. A myślałem, że mieszkam w typowej, polskiej społeczności.
A teraz poważnie. Kobieto! Gdzie ty to wszystko widzisz? Gdzie są ci krwiożerczy Polacy, ci nacjonaliści, oszołomy?! Czy przypadkiem nie powtażasz sloganów gdzieś zasłyszanych? Czy nie stworzyłaś sobie własnej rzeczywistości, aby znaleźć miejsce dla twej cierpiętniczej osobowości? Proszę, nie obrażaj mnie, jako Polaka, wypisując bzdury. Przyczyniasz się sama do utrwalania stereotypów. Polskość i Kościół zawsze stawały w obronie człowieka i jego godności, a tradycja nie jest gniazdem zacofania. Moja matka jest wierząca, moja babka też i w czasie wojny ukrywała Żydów przed hitlerowcami, mieszkała na wsi pod Nowym Sączem i opowiadała mi o dwóch czy trzech przypadkach związku między dwoma chłopcami. Każdy o tym wiedział, nikt im nic nie zrobił, ksiądz z ambony też pomijał kwestię, a przecież to była zabita dechami wieś i powinni ich ukamienować(zgodnie z twoją logiką). Nieraz widziałem, jak ktoś na ulicach Krakowa pomaga inwalidzie wsiąść do tramwaju, jak ludzie ochrzaniali motorniczego, że przez nieuwagę zamknął przed nieszczęśnikiem drzwi - i oni wszyscy też byli Polakami! Dlatego pytam się, czy ty przypadkiem nie mieszkasz w Chinach?
Autor: Karol Dodano: 12-04-2006
Xang-Lee - Hej
Jako obywatel Republiki Chińskiej chciałem zaprotestować przeciwko komentarzowi Pana Karola, gdyż ostatnie zdanie, podsumujące jego zdanie na ten temat, implikuje, jakoby sytuacja społeczna w Chinach była poniżej poziomu Polski w oczach osób broniących homoseksualistów i walczących o ich prawa. Proszę nie obrażać mojego Narodu! W końcu statystycznie na to patrząc, w moim Kraju jest najwięcej gejów!
Autor: Xang-Lee Dodano: 05-01-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365