Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
217.763.479 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7362 tekstów. Zajęłyby one 29015 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy bańka AI zakończy się kryzysem ekonomicznym?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 44 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
W taki oto sposób lud nieuchronnie przygotowuje swoją własną klęskę. (...) Nadmiar wolności musi skończyć się niewolą. Rządy ludu prowadzą nieuchronnie ku tyranii. Władza "próżniaków i rozrzutników" przygotowuje grunt dla władzy dyktatora pojawiającego się nieuchronnie wtedy, gdy lud nie panuje już nad wywołanym przez siebie bałaganem.

Dodaj swój komentarz…
damian - pytanie
Witam i podziwiam Pana inteligencje hehehe, pieknie piszesz i tak madrze widzac kazda mozliwosc cos pieknego. Ale czas na krytykje ;] jezeli myslisz ze przejrzales plan Boga to sam sobie zaprzeczyles piszac "Uczynię ich umysły podobne umysłom dzieci; będą patrzeć na prawdę, ale jej nie zobaczą" Naprawde uwazasz ze kaplani usuneli przykazanie o nie robieniu wizerunkow boga?
Autor: damian Dodano: 11-05-2007
Reklama
Lucjan Ferus - Damianowi
Damianowi
Witam również i dziękuję za tę "pochlebną" ocenę mojego tekstu. Nie, nie myślę, że przejrzałem plany Boga. Mam natomiast solidnie uzasadnione podstawy, aby myśleć, iż przejrzałem plany kapłanów, którzy stworzyli taki a nie inny wizerunek Boga (właściwie bogów). Choć nie ująłbym w ten sposób tego skomplikowanego i rozciągniętego w czasie problemu. Naprawdę uważam (a wiedza na ten temat daje mi PEWNOŚĆ), iż kapłani pospołu z cesarską władzą usunęli z Dekalogu II Przykazanie. Aby to stwierdzić wystarczy SAMEMU porównać Biblijny Dekalog (Ks. Wyj. 20, 1 - 18) z przykazaniami kościelnymi, które są miast niego nauczane i dodatkowo poznać histo. rię przyczyn i okoliczności tego wydarzenia. To nic trudnego przecież, a jakże dużo daje do myślenia o religii. Lucjan Ferus
Autor: Lucjan Ferus Dodano: 15-05-2007

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365