Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.721.931 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 368 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"

Dodaj swój komentarz…
PIOTR - PRZESZUKANIE
Mam pytanie dotyczące przeszukania mieszkania. Chodzi o głośne ostatnio naloty w poszukiwaniu nielegalnego oprogramowania. Z pewnych źródeł wiem, iż decyzję o przeszukania prokurator podejmuje na podstawie faktur ze sklepów komputerowych, w których to "osoby podejrzane" zakupiły zestaw komputerowy bez systemu operacyjnego. Tu pojawia się mój problem, jeżeli na fakturze widnieje moje nazwisko i adres, a ja już pod tym adresem (u rodziców) nie mieszkam, to czy w momencie wydania nakazu przeszukania na moje nazwisko i stary adres, rodzice mogą odmówić zgody na przeszukanie ich mieszkania, no bo ja (widniejący na nakazie) tam już nie mieszkam. Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tej sprawie.
Autor: PIOTR Dodano: 20-12-2006
Reklama
Remek - A jak wyglada sprawa z należnościami bankowymi?
U mnie występuje taka sytuacja. Mieszkam, w domuku, z żoną i teściową. Teściowa przepisała domek na swoją żonę przed naszym ślubem. Prze jakiś czas mieszkał z nami również brat mojej żony. W chwili obecnej już z nami nie mieszka, z pewnych powodów żona go wymeldowała z domku (jest na to oficjalne pismo z UM). Szwagier u nas nie bywa, nie mieszka, niemniej wszędzie podaje ten adres jako adres zameldowania (w starym dowodzie wciąż pewnie ma wpis meldunkowy). Przychodzi do nas korespondencja adresowana do niego z różnych urzędów w tym również z banków. Dwa razy przyszedł już komornik. I tu mam pytania:
1. Czy komornik może wejść do lokalu i zająć co mu się podoba (meble, AGD etc), wiedząc od nas, że dłużnik tu nie mieszka?
2. Czy komornik może zająć dowolne sprzęty znajdujące się w gospodarstwie domowym pomimo, że część tych sprzętów (lub wszystkie) nie należą do dłużnika. Kto udowadnia, że dany przedmiot nalezy do dłużnika? Komornik czy prawdziwy właściciel?
Autor: Remek Dodano: 01-01-2006
Maciek007 - ale
W artykule przeczytałem że nakaz może wydać inny organ,przez co rozumiem,iż może to być na przykład komendant policji.Ale czy "przypadki nie cierpiące zwłoki" są w jakikolwiek sposób regulowane czy zależą od czyjegoś widzimisie.
Autor: Maciek007 Dodano: 23-07-2005
mastif - Inne organy?
Szkoda, że nie wymieniłaś jakie "inne organy" (oprócz prokuratora, policji, komornika) mogą dokonać przeszukania (np. straż leśna?)
Autor: mastif Dodano: 20-06-2005
Wojciech Skorupski - Może troche uwag krytycznych
Pani Marto!
Podobaja mi sie Pani komentarze. Jednak mysle, ze przydaloby sie kilka artykulow o zle napisanych ustawach, szczegolnie najnowszych. Najlepsza pod tym wzgledem jest ustawa o wolnosci dzialalnosci gospodarczej i ustawa o VAT. Wprost roja sie od bledow i niekonsekwencji, a takie nalezy wskazywac by laicy mogli uchronic sie przed zla interpretacja prawa.
Autor: Wojciech Skorupski Dodano: 26-08-2004
darek - Podizękowanie
Baaaardzo dziękuję za informację!
Niech spróbują mi sprawdzać monitor magnetowidowy!
Autor: darek Dodano: 26-08-2004

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365