Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.020.038 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3996 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Nic dziwnego, że badając świat stwierdzamy, iż jest on racjonalny, bo przecież nasza racjonalność wykształciła się na drodze naturalnej selekcji, w procesie ewolucyjnym, który doprowadził do powstania gatunku homo sapiens.
Komentarze do strony Hajże na Bieszczady

Dodaj swój komentarz…
jarekland - Ekologia
To że człowiek jest myślącym zwierzęciem ( chociaż słowo " myślący " nie do każdego ma zastosowanie ) zostało już udowodnione i min. dlatego jest tak ważna ekologia a dbałość o nieskażoną przyrodę szczególnie.
Autor: jarekland Dodano: 23-05-2005
Reklama
dawid - Brednie!!!!
Zanim coś napiszesz na temat "Igloopolu" to najpierw pomyśl! prawda jest taka że "Igloopol" objął w nowoczesne gospodarowanie tysiące hektarów ziemi, wprowadził postęp na tereny gdzie działał, między innymi w bieszczadach. I hyba już niepamiętasz o tym że bieszczady od dawna niebyły bezludną puszczą, przed wojną przecież rownież wypasano woły na połoninach, istaniało wiele wsi. Tak więc powstanie oddziału "Igloopolu" w Smolniku było przywróceniem gospodarki rolnej na teren bieszczadow opustoszałych po wojnie. A pozatym "Igloopol" przynosił potężny zysk pomimo tego że na inwestycje wyłożył miliardy złotych.
Autor: dawid Dodano: 15-04-2006
BaNaN - Bzdura
To co gosc napisal o jeziorkach to wierutna bzdura. doczytalem do tego mometu i nie zamierzalem czytac dalej. Jezeli ten pan uwaza fakt powstania jeziorek duszatynskich spowodowany upadkiem meteorytu to dajcie spokoj. Widac ze Pan korzysta w watpliwej jakosci zrodel...a jesli to ukazuje sie na stronie racjonalisty to tez niedobhrze.
POlecam poczytac co nie co w fachowej litearturze na temat powstania jeziorek.
Po krotce napsize ze powstalu wskutek osuniecia sie zbocza chryszczatej pod wplywem intensywnych i dlugotrwalych opadow deszczu w 1907 roku.
Autor: BaNaN Dodano: 17-06-2006
Dobek - Przedmówcom-komuchom
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Komuchy czepiają się autora Bóg wie o co.
Co mnie obchodzi jakieś "nowoczesne posiadanie" i "postęp". Nie wszędzie jest miejsce na taką działalność - może i w Puszczy Białowieskiej zdaniem Dawida powinno się urządzać wzorcowe PGR-y? Przypominanie okresu międzywojennego jest bez sensu, ponieważ mówimy o okresie po wysiedleniach. Między 1947 a 1955 r. w Bieszczadach nie prowadzono w zasadzie żadnej gospodarki. Poza tym, przez 20 lat sami postkomuniści mówili, że przedsiębiorstwa państwowe były deficytowe i dlatego trzeba je prywatyzować - a tutaj Dawid pisze coś zupełnie odwrotnego!
Banan, z tymi jeziorkami to znów czepianie się. Jest to fragment książki sprzed kilkudziesięciu lat! Pogląd o upadku meteorytu pochodzi z ludowej legendy.
Wy jesteście gotowi popierać działania "ekologiczne" tylko pod tym warunkiem, że polegają one na "obronie praw zwierząt" i stanowią pretekst, żeby zwalczać Kościół katolicki, a promować hinduistyczne zabobony. Prawdziwa ochrona przyrody, ta ze względów społecznych i naukowych, która nie przynosi SLD i "Wyborczej" politycznych zysków, Was nie interesuje. Wręcz przeciwnie - postkomuna pierwsza jest do dewastacji przyrody - np. przez zabudowę wszystkich ładniejszych miejsc domkami letniskowymi.
Autor: Dobek Dodano: 16-09-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365