Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.658.611 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 360 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Niektórzy z moich przyjaciół chodzą czasem do kościoła lub wybierają inne spokojne miejsce, gdzie mogą rozmawiać z niewidzialną, wszechobecną istotą, która zawsze wie, co powiedzą, ponieważ wie wszystko.
Komentarze do strony Ile kosztuje nas kościół?

Dodaj swój komentarz…
informator - średnio
Czyli średnio kapelan kosztuje nas około 4200zł/mc, w BOR 4400, w SG 4700, w PSP 2800. Głódź jak na krajowe warunki to krezus.
Autor: informator Dodano: 22-08-2005
Reklama
Arnold - Przeciez...
...kiosciol to firma, czyli biznes i zarabia na siebie pieniadze wszedzie na calym swiecie. Z jakiej wiec racji budzet placi "mezczyznom w sukienkach retro" wynagrodzenia. Przeciez jest wolny rynek. Ostatecznie, jak chce sie byc ubezpieczonym w tym zyciu trzeba placic skladki do ZUS-u, tak wiec wszyscy wierzacy, ktorzy chca byc ubezpieczeni w przyszlym (zyciu) na tamtym swiecie, sami powinni placic skladki na pensje swoim oszustom i seksualnym wykolejencom, czyli tzw "dusz pasterzom", a nie budzet panstwa.
Autor: Arnold Dodano: 22-08-2005
Robin - Przerazilo mnie...
... nie to, ile kosztuje religia, bo to z grubsza wiadomo, ale ile nie wiedza "kompetentne" ministerstwa i jak trudno im zdobyc takie informacje.
Autor: Robin Dodano: 22-08-2005
adeczek - Dotacje na kościoly
Nic dziwnego,że MSWiA tak źle funkcjonuje skoro nie wie ile pieniedzy płaci kościołom i ich funkcjonariuszom. W glowie się nie mieści,że nie jest w stanie ustalić ilości katechetów i kosztów ich funkcjonowania.Przecież wystarczy sprawozdanie wydziałow oświaty poszczególnych kuratoriów.Szczytem ignorancji jest brak chociaż przyblizonych wartości dóbr przekazanych kościołowi.I jak to państwo ma funkcjonować. Skoro jest demokracja i wolność rynkowa to dlaczego z budżetu państwa są finansowane instytucje kościelne ?! Otóż ze zwykłego "strachu" rzadzacych polityków. Jest niewielu polityków,ktorzy tak jak Orsza odważył się wprost zapytać o dotacje państwa dla kościola. Pozostali tylko o tym mówią w kuluarach tak jak kiedyś co innego mówiono na zebraniu POP a co innegi w wsród znajomych. W tym miejscu chcę podziękować poslowi za tą interpelację choć odpowiedzią MSWiA nie jetem do końca usatysfakcjonowany.
Autor: adeczek Dodano: 22-08-2005
jarekland - Dlaczego?
No, ładnie.
Autor: jarekland Dodano: 11-09-2005
zbuntowana - przerażające
jak beztrosko wydatkowane są pieniądze w biednym kraju gdzie głodne dziecko pod drzwiami to codzienność.No cóż wielokrotnie pisałam na forach że to my doprowadzilismy do zmian ustrojowych ale też my jako jedyni z jednej niewoli zostaliśmy wpędzeni w drugą niewolę.
Autor: zbuntowana Dodano: 13-09-2005
Morfeo - zgroza
zgroza... a nam niech gadają o dziurze w budżecie...
Autor: Morfeo Dodano: 19-09-2005
Dzieju - no i co z tego  -3 na 3
Tylko tyle? Myśłałem że więcej. A swoją drogą to co z tego? Wiecie na przykład jakimi pieniędzmi obrac kościelna Caritas? Owsiak się może schować! A ile osób korzysta codziennie z kościelnej pomocy? (jadłodajnie, ośrodki opieki, szpitale,m, domy starców, ochronki, etc.? A moiże przestańmy finansować renowacje zabytków? Fajnie, tylko co zostanie jak 80% zabytków kultury w Polsce to architektura sakralna. Przestańcie pieprzyć o dziurach w budżecie bo to jest małe piwo w porównaniu z aferami np. Orlenu czy PZU. Mnie to osobiście nie przeszkadza że w MOIM państwie "łoży" się na MÓJ Kościół.
Autor: Dzieju Dodano: 25-09-2005
B I B E R - ... Czemu mnie to nie dziwi ??....))
..... Ile pokoleń musi upłynąć żeby Polacy jako Naród, w końcu otwarli oczy i zrozumieli że albo Bóg, albo czarne pijawy które Boga w sercu nie mają. Zgrozą wieje .....))
Autor: B I B E R Dodano: 06-01-2006
emeryt - jest bardzo dobrze
tak trzymać i nie po puszczać!
bardzo mi się podoba działanie Biskupa Polowego, ma kase i byt na trzysta pokoleń , nie tak jak ja.Każdy ma prawo do muślenia, ja nie pomyślałem mogłem iść na Księdza ,no ale wtedy były inne czasy i nikt nie refundował modlitwy za pieniądze.
Kiedyś chodziłem do kościoła bo nie wołali tak pieniędzy, teraz nie chodzę modle się w domu.
Ale jedno mnie boli czemu nikt nie refunduje temu dziecku mieszkania i rodziców na tej reklamie poniżej ,na tej samej stronie ( może by tak Kościół coś dał)
Autor: emeryt Dodano: 27-08-2006
chrisso - Odwróćmy pytanie  -1 na 1
Można odwrócić pytanie: Ile kosztują nas ateiści? W szkołach publ. jak wiadomo religia nie jest obowiązkowa i gdy wszyscy rodzice zdecydują się posyłać dziecko np na etykę, to katecheta będzie kosztował "0" zł. Skoro posyłają, to widać jest potrzeba, a tę należy uszanować. Koszty utrzymania nauczyciela etyki - proszę sprawdzić, w przeliczeniu na 1 ucznia są wielokrotnie wyższe. Ergo - jeśli nie byłoby ateistów, wystarczyłoby utrzymywać jedynie katechetów. Dofinansowanie uczelni czy szkół publicznych o profilu katolickim, jak pokazuje praktyka, ma sens, jako że uczą się tam i studiują ludzie o różnym światopoglądzie. Np. red. pisma "Fakty i Mity" ukończył seminarium duchowne... Salezjańskie gimn. i LO w Łodzi kończy co roku wielu uczniów, którzy nie deklarują się jako osoby wierzące. Powód? Rodzice chcą by ich dzieci chodziły do dobrej i bezpiecznej szkoły. Walka o miejsca zaczyna się kilka lat wcześniej, nim dziecko ukończy stosowny wiek. Powód ten sam - wyższy od średniej poziom i bezpieczeństwo. To wystarczy, by wspierać takie szkoły co najmniej jak te, w których są odrapane ławki, kible bez desek z poprzyklejanymi zapałkami do sufitu i nauczycielowi zakłada się kosz na głowę. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to widać światopogląd zabrał mu resztki rozumu...
Autor: chrisso Dodano: 27-08-2009
nie dla idiotów - podatek wyznaniowy
Chrisso, twoja pseudoteoria jest tak samo naciągana, jak teoria Niepokalanego Poczęcia :D
Pokaż szkołę, w  której uczniowie zamiast na religię uczęszczają na etykę, bo ja, osobiście, takiejs szkoły nie znam. Moje dziecko jest teraz w klasie licealnej, po 10 latach edukacji nadal podczas lekcji religii siedzi w bibliotece czy na korytarzu. Prawie nigdy nie zdaża się, żeby religia była pierwszą lub ostatnią lekcją w danym dniu. Kolejny paradoks - jedna godzina lekcyjna fizyki w tygodniu, ale za to dwie godziny religii.
Przypomnę ci jeszcze, że kosztem, który obciąża budżet naszego państwa sa składki ZUS i ubezpieczenie zdrowotne  za zakonników i zakonnice, którzy nie wykonują żadnej pracy!!! 
Dlatego jestem za wprowadzeniem podatku wyznaniowego. Niech katolicy przejmą ciężar utrzymania zakonnic, zakonników i klechów. Zapłacą za lekcje religii w szkołach. Czerpać z wspólnej kiesy, jaką jest budżet państwa, każdy potrafi, ale nie kazdy chce utrzymywać katolickich nierobów i ich pseudouczelnie.
Autor: nie dla idiotów Dodano: 11-09-2009
altruista - odprawy czrnych   1 na 1
Te wysokie odprawy nierzadko wysrubowane etety czarnych w wojsku to ,,dodatek z odszkodowaniem" za oficjalne zycie w celibacie ...:)
Autor: altruista Dodano: 22-09-2009
lysy35
Może w końcu dalibyście spokój Ordynariatowi Polowemu i przestali siać takie opinie a wzięli się za prawdziwą robotę
Autor: lysy35  Dodano: 23-02-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365