Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.997.815 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3986 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Żaden człowiek nie ma możliwości wyboru kraju, w którym przychodzi na świat, ani osobowości swoich rodziców. Dlatego nie istnieją racjonalne powody do prawnej dyskryminacji ludzi ze względu na ich płeć, rasę czy pochodzenie społeczne.
Komentarze do strony Ile kosztuje nas kościół?

Dodaj swój komentarz…
informator - średnio
Czyli średnio kapelan kosztuje nas około 4200zł/mc, w BOR 4400, w SG 4700, w PSP 2800. Głódź jak na krajowe warunki to krezus.
Autor: informator Dodano: 22-08-2005
Reklama
Arnold - Przeciez...
...kiosciol to firma, czyli biznes i zarabia na siebie pieniadze wszedzie na calym swiecie. Z jakiej wiec racji budzet placi "mezczyznom w sukienkach retro" wynagrodzenia. Przeciez jest wolny rynek. Ostatecznie, jak chce sie byc ubezpieczonym w tym zyciu trzeba placic skladki do ZUS-u, tak wiec wszyscy wierzacy, ktorzy chca byc ubezpieczeni w przyszlym (zyciu) na tamtym swiecie, sami powinni placic skladki na pensje swoim oszustom i seksualnym wykolejencom, czyli tzw "dusz pasterzom", a nie budzet panstwa.
Autor: Arnold Dodano: 22-08-2005
Robin - Przerazilo mnie...
... nie to, ile kosztuje religia, bo to z grubsza wiadomo, ale ile nie wiedza "kompetentne" ministerstwa i jak trudno im zdobyc takie informacje.
Autor: Robin Dodano: 22-08-2005
adeczek - Dotacje na kościoly
Nic dziwnego,że MSWiA tak źle funkcjonuje skoro nie wie ile pieniedzy płaci kościołom i ich funkcjonariuszom. W glowie się nie mieści,że nie jest w stanie ustalić ilości katechetów i kosztów ich funkcjonowania.Przecież wystarczy sprawozdanie wydziałow oświaty poszczególnych kuratoriów.Szczytem ignorancji jest brak chociaż przyblizonych wartości dóbr przekazanych kościołowi.I jak to państwo ma funkcjonować. Skoro jest demokracja i wolność rynkowa to dlaczego z budżetu państwa są finansowane instytucje kościelne ?! Otóż ze zwykłego "strachu" rzadzacych polityków. Jest niewielu polityków,ktorzy tak jak Orsza odważył się wprost zapytać o dotacje państwa dla kościola. Pozostali tylko o tym mówią w kuluarach tak jak kiedyś co innego mówiono na zebraniu POP a co innegi w wsród znajomych. W tym miejscu chcę podziękować poslowi za tą interpelację choć odpowiedzią MSWiA nie jetem do końca usatysfakcjonowany.
Autor: adeczek Dodano: 22-08-2005
jarekland - Dlaczego?
No, ładnie.
Autor: jarekland Dodano: 11-09-2005
zbuntowana - przerażające
jak beztrosko wydatkowane są pieniądze w biednym kraju gdzie głodne dziecko pod drzwiami to codzienność.No cóż wielokrotnie pisałam na forach że to my doprowadzilismy do zmian ustrojowych ale też my jako jedyni z jednej niewoli zostaliśmy wpędzeni w drugą niewolę.
Autor: zbuntowana Dodano: 13-09-2005
Morfeo - zgroza
zgroza... a nam niech gadają o dziurze w budżecie...
Autor: Morfeo Dodano: 19-09-2005
Dzieju - no i co z tego  -3 na 3
Tylko tyle? Myśłałem że więcej. A swoją drogą to co z tego? Wiecie na przykład jakimi pieniędzmi obrac kościelna Caritas? Owsiak się może schować! A ile osób korzysta codziennie z kościelnej pomocy? (jadłodajnie, ośrodki opieki, szpitale,m, domy starców, ochronki, etc.? A moiże przestańmy finansować renowacje zabytków? Fajnie, tylko co zostanie jak 80% zabytków kultury w Polsce to architektura sakralna. Przestańcie pieprzyć o dziurach w budżecie bo to jest małe piwo w porównaniu z aferami np. Orlenu czy PZU. Mnie to osobiście nie przeszkadza że w MOIM państwie "łoży" się na MÓJ Kościół.
Autor: Dzieju Dodano: 25-09-2005
B I B E R - ... Czemu mnie to nie dziwi ??....))
..... Ile pokoleń musi upłynąć żeby Polacy jako Naród, w końcu otwarli oczy i zrozumieli że albo Bóg, albo czarne pijawy które Boga w sercu nie mają. Zgrozą wieje .....))
Autor: B I B E R Dodano: 06-01-2006
emeryt - jest bardzo dobrze
tak trzymać i nie po puszczać!
bardzo mi się podoba działanie Biskupa Polowego, ma kase i byt na trzysta pokoleń , nie tak jak ja.Każdy ma prawo do muślenia, ja nie pomyślałem mogłem iść na Księdza ,no ale wtedy były inne czasy i nikt nie refundował modlitwy za pieniądze.
Kiedyś chodziłem do kościoła bo nie wołali tak pieniędzy, teraz nie chodzę modle się w domu.
Ale jedno mnie boli czemu nikt nie refunduje temu dziecku mieszkania i rodziców na tej reklamie poniżej ,na tej samej stronie ( może by tak Kościół coś dał)
Autor: emeryt Dodano: 27-08-2006
chrisso - Odwróćmy pytanie  -1 na 1
Można odwrócić pytanie: Ile kosztują nas ateiści? W szkołach publ. jak wiadomo religia nie jest obowiązkowa i gdy wszyscy rodzice zdecydują się posyłać dziecko np na etykę, to katecheta będzie kosztował "0" zł. Skoro posyłają, to widać jest potrzeba, a tę należy uszanować. Koszty utrzymania nauczyciela etyki - proszę sprawdzić, w przeliczeniu na 1 ucznia są wielokrotnie wyższe. Ergo - jeśli nie byłoby ateistów, wystarczyłoby utrzymywać jedynie katechetów. Dofinansowanie uczelni czy szkół publicznych o profilu katolickim, jak pokazuje praktyka, ma sens, jako że uczą się tam i studiują ludzie o różnym światopoglądzie. Np. red. pisma "Fakty i Mity" ukończył seminarium duchowne... Salezjańskie gimn. i LO w Łodzi kończy co roku wielu uczniów, którzy nie deklarują się jako osoby wierzące. Powód? Rodzice chcą by ich dzieci chodziły do dobrej i bezpiecznej szkoły. Walka o miejsca zaczyna się kilka lat wcześniej, nim dziecko ukończy stosowny wiek. Powód ten sam - wyższy od średniej poziom i bezpieczeństwo. To wystarczy, by wspierać takie szkoły co najmniej jak te, w których są odrapane ławki, kible bez desek z poprzyklejanymi zapałkami do sufitu i nauczycielowi zakłada się kosz na głowę. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to widać światopogląd zabrał mu resztki rozumu...
Autor: chrisso Dodano: 27-08-2009
nie dla idiotów - podatek wyznaniowy
Chrisso, twoja pseudoteoria jest tak samo naciągana, jak teoria Niepokalanego Poczęcia :D
Pokaż szkołę, w  której uczniowie zamiast na religię uczęszczają na etykę, bo ja, osobiście, takiejs szkoły nie znam. Moje dziecko jest teraz w klasie licealnej, po 10 latach edukacji nadal podczas lekcji religii siedzi w bibliotece czy na korytarzu. Prawie nigdy nie zdaża się, żeby religia była pierwszą lub ostatnią lekcją w danym dniu. Kolejny paradoks - jedna godzina lekcyjna fizyki w tygodniu, ale za to dwie godziny religii.
Przypomnę ci jeszcze, że kosztem, który obciąża budżet naszego państwa sa składki ZUS i ubezpieczenie zdrowotne  za zakonników i zakonnice, którzy nie wykonują żadnej pracy!!! 
Dlatego jestem za wprowadzeniem podatku wyznaniowego. Niech katolicy przejmą ciężar utrzymania zakonnic, zakonników i klechów. Zapłacą za lekcje religii w szkołach. Czerpać z wspólnej kiesy, jaką jest budżet państwa, każdy potrafi, ale nie kazdy chce utrzymywać katolickich nierobów i ich pseudouczelnie.
Autor: nie dla idiotów Dodano: 11-09-2009
altruista - odprawy czrnych   1 na 1
Te wysokie odprawy nierzadko wysrubowane etety czarnych w wojsku to ,,dodatek z odszkodowaniem" za oficjalne zycie w celibacie ...:)
Autor: altruista Dodano: 22-09-2009
lysy35
Może w końcu dalibyście spokój Ordynariatowi Polowemu i przestali siać takie opinie a wzięli się za prawdziwą robotę
Autor: lysy35  Dodano: 23-02-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365