Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.572.462 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 343 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Mówić dobrze może tylko ten, kto myśli rozumnie."

Dodaj swój komentarz…
realista - Ale oni biedni  -1 na 1
Artykuł jest mocno propagandowy i promuje homoseksualizm tania sensacyjka, ale można z niej wyciągnąć pewne wnioski, jeśli od starożytności władze w największych państwach i lud uważał homoseksualizm za coś złego to coś w tym musi być? Według mnie powinniśmy pomóc tym ludzią w wyjściu z tej choroby a nie promować je po przez zboczone parady takie jak np. w Holandii
Autor: realista Dodano: 10-07-2006
Reklama
waldmarc - Do realisty   1 na 1
Jak czytam brednie wypisywane przez takich jak ty, to dochodzę do wniosku, że trzeba wam pomóc wyjść z tej choroby jaką jest katolicyzm. Twój komentarz jest odrażający. Holocaust może też jest dla ciebie tanią sensacyjką?
Autor: waldmarc Dodano: 11-07-2006
Ocykan - Ocykan - Do waldmarca
Z pewną taką nieśmiałością chciałbym zwrócić uwagę, że nie tylko katolicy potępiają uprawianie homoseksualizmu. Potępiają go również prawosławni, żydzi, muzułmanie, świadkowie Jehowy i wiele innych religii i/lub wyznań. A także i niektórzy agnostycy i ateiści. Lecz swoją obsesję, która powoduje, że każda wypowiedź nie po twojej myśli kojarzy ci się jednoznacznie z katolicyzmem. Bo inaczej dojdziesz do stanu tego Jasia, któremu też wszystko się kojarzyło bardzo jednoznaczne. Kiedy pani go zapytała, z czym kojarzy mu się pęk biało-czerwonych róż, odpowiedział: "Z gołą dupą". Pani (zdziwiona): "Dlaczego?". Jasio: "Bo mnie się wszystko z nią kojarzy, proszę pani".
Autor: Ocykan Dodano: 12-07-2006
Ocykan - Homoseksualni naziści
Nie wszyscy homoseksualiści byli w nazistowskich niemczech gnębieni, niektórzy byli wręcz hołubieni. Fakt - do czasu. Jednak o ich wytępieniu nie zadecydowała ich orientacja, tylko względy polityczne.
Hołubieni byli ci homoseksualiści, którzy poparli Hitlera i to czynnie, np. wstępując do SA. Nie jest tajemnicą, że wielu członków SA (być może nawet większość, włącznie z Roehmem) była homoseksualistami. I to wcale Hitlerowi nie przeszkadzało. Roehma nawet lubił, mimo że
Autor: Ocykan Dodano: 12-07-2006
Ocykan - Homoseksualni naziści (cd)
"niektórym przywódcom nazistowskim nie podobał się - sprzeczny z obowiązującą doktryną - jawny homoseksualizm Röhma i innych przywódców SA" [Wikipedia].
Autor: Ocykan Dodano: 12-07-2006
Ilona Vijn-Boska - wyjaśnienie
A, RÖHM był homoseksualistą i jak i niektórzy jego współpracownicy. Początkowo jednak homoseksualizm odgrywał ważną rolę w nacjonalistycznym niemieckim ruchu. To była kwestia atmosfery w kraju o męskiej kulturze, która dodatkowo rozwinęła się podczas I wojny światowej w okopach. 'Ich homoseksualizm był rodzajem męskości: żyli w świecie męskim, bez kobiet, w świecie obozów i długich marszy, apelów i sportu.' (A.L. Rowse, Homosexuals in History, 1977).
'Nazistowski ruch był właściwie męskim kolektywizmem, kultem honorowego koleżeństwa, gdzie początkowo uznawano pewien rodzaj homoseksualizmu.' Richard Grunberger, The 12-Year Reich, 1971). Po zawładnięciu władzy przez Hitlera (styczeń 1933) Röhm został ministrem bez teczki. Hitler chciał aby SA stało się częścią niemieckiego wojska, ale na to nie zgadzał się Röhm. To i fakt, że Röhm był homoseksualistą skłoniło Hitlera do zorganizowanie przeciw niemu i oficerom SA zamachu stanu w czerwcu 1934 roku. W ciągu tygodnia zostało wielu SA oficerów zamordowanych pod pretekstem, że byli homoseksualistami albo że spiskowali przeciwko Hitlerowi. Röhm został aresztowany i 30 czerwca rozstrzelany w swojej celi więziennej.
Od roku 1936 oficerowie Himmlera otwarcie wystąpili przeciwko homoseksualistom.
Autor: Ilona Vijn-Boska Dodano: 13-07-2006

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365