Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
157.261.033 wizyty
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7302 tekstów. Zajęłyby one 28805 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 640 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Rozum bez zakasanych rękawów i gotowych do czynności rąk jest mało wart."

Dodaj swój komentarz…
dessecration - nie ma rozmowy
Giertych nie jest typem człowieka, z którym warto rozmawiać. Jest oporny na wiedzę i argumenty. Jeszcze max 2 lata. Wytrzymamy.
Pozdrawiam
Autor: dessecration Dodano: 05-04-2007
Reklama
Joanna - Nie warto
Może i nie warto rozmawiać,ale jak ten pacaj to wprowadzi,to trudno będzie to odkręcić. Dlatego uważam,że warto próbować temu zapobiec. Ludzie,gdzie my żyjemy???
Autor: Joanna Dodano: 06-04-2007
L. Barej - Amen
Najgorszym w tym wszystkim jest fakt, że gdyby nawet uczniowie wyznania innego niż dominujące w Polsce chcieli uczęszczac na zajęcia etyki, to na ogół nie mają takiej możliwości. Prawdopodobnie w większości polskich szkół jedyną alternatywą dla religii jest odbycie wycieczki do świetlicy szkolnej na zajęcia rozmaite, podczas których nie stawia się ocen. Gdyby tak decydenci choc raz przemyśleli coś od A do Z...
Autor: L. Barej Dodano: 06-04-2007
maciek - listy otwarte
Wybaczcie moje pytanie, ale czy ten list został wydrukowany i wysłany do Giertycha? Czy został opublikowany w Racjonaliście z nadzieją że Pan Roman go znajdzie i przeczyta?
Autor: maciek Dodano: 06-04-2007
eli - popieram
Cieszę się,że ktoś usiłuje w sposób konstruktywny i rzeczowy przeciwstawić się działaniom Giertycha.Czasem jestem przerażona tym co się dzieje...a ponieważ dzieje się stopniowo jakoś to trawimy bluzgając tylko na polityków. Więc konkretne działanie jest w cenie, chętnie się przyłączę ze swoim poparciem.
Autor: eli Dodano: 06-04-2007
Haleth - Korekta!
Rozumiem, że wysłanie tego listu do Giertycha jest tylko czystą formalnością przed skierowaniem pozwu do TK - chyba nikt nie wierzy, że Giertych przejmie się tym listem, tak jak codziennie nie przejmuje się łamaniem prawa czy zachęcaniem do tego, którego dopuszcza się on i jemu podobni.
Mam tylko nadzieję, że nie wysłaliście, albo nie wyślecie wersji listu identycznej z tą. Jest tam mnóstwo drobnych błędów i kwalifikuje się on do korekty.
Autor: Haleth Dodano: 06-04-2007
L. Barej - błogo...?
http://www.men.home.pl/CMS/artykul.php?article=168
Autor: L. Barej Dodano: 06-04-2007
realny - Małpi protest
Zgodnie z teorią Darwina człowiek pochodzi od małpy.
podobno małpy ostro protestują -Giertych nie pochodzi od nas-
Autor: realny Dodano: 06-04-2007
pilaster - dyskryminacja
Rozporządzenie Giertycha jest wbrew pozorom antykatolickie i antykościelne. Jeżeli uczeń ma w semestrze np 9 przedmiotów i do tego religię, z której ocena równiez liczy się do sredniej, to musi swoje starania edukacyjne rozporszyć na 10 przedmiotów, aby z kazdego otrzymac odpowiednio wysoką ocenę. W przeciwieństwie zatem do katolika, uczeń niewierzący ma tylko 9 przedmiotow do nauczenia się, zatem na kazdy z nich może poświęcić odpowiednio więcej czasu i wysiłku, albo nawet skierowac na wybrany przez siebie przedmiot dwa razy więcej zasobów, przy pozostawieniu pozostałych przedmiotów na podobnym poziomie co uczeń katolik. Tak czy owak katolik znajduje się w znacznie gorszym położeniu niż ateista, bo musi nauczyć się wszystkiego tego samego co tamten, a OPRÓCZ tego, równiez religii. W tej sytuacji uczniowie katoliccy sa wrecz zachęcani do porzucania lekcji religii.

Jest to kolejny przykład jak Giertych werbalnie deklarując swoje przywiazanie do kościoła, faktycznie walczy przeciwko niemu.
Autor: pilaster Dodano: 06-04-2007
koluska - nowy pomysl
Nawet zakladajac dobre intencje p. Giertycha, nalezy pamietac, ze szkola nie moze wywierac presji na uczniow, jezeli chodzi o szczegoly ich moralnosci. Szczegoly takie sa omawiane na lekcjach religii i etyki. Nie powinno sie obnizac dziecku sredniej, bo np. nie szanuje ojca i matki (zalozmy, ze sa alkoholikami) i mowi o tym glosno. Powstal kolejny bzdurny pomysl ministra edukacji... Walka z kolejnymi pomyslami bedzie jak walka z wiatrakami. Dobrze, ze nie mam dziecka...
Autor: koluska Dodano: 07-04-2007
Urszula P. - Co z obietnicami ?
Czy PSR zaskarżyło decyzję Giertycha do Trybunału, czy SLD wyręczyło go w tej kwestii? Czy tylko postulujemy, czy coś robimy proszę państwa?
Autor: Urszula P. Dodano: 19-12-2007
Mariusz Agnosiewicz - odp.
SLD zaskarżyło przepisy do TK
Autor: Mariusz Agnosiewicz Dodano: 19-12-2007
ciekawy - a co na trybunał
a moze sprobujcie skomentowac wyrok TK dot średniej z religii?
Autor: ciekawy Dodano: 04-01-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365