Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
157.214.954 wizyty
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7302 tekstów. Zajęłyby one 28805 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 632 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
John Brockman (red.) - Nowy Renesans

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
Najsłodsza i najmniej groźna ścieżka ludzkiego życia prowadzi drogą nauki i wykształcenia, i ktokolwiek usunie z tej drogi jakąś przeszkodę lub otworzy nową perspektywę, powinien być uznany za dobroczyńcę ludzkości.
Komentarze do strony List otwarty do Jurka Owsiaka

Dodaj swój komentarz…
Jacek Krysztofik - Prowokacja
Propozycja Jurka Owsiaka nie jest naiwna. Prowokuje jedynie trzy nurty do wymiany zdań, a przez to do (przynajmniej ja tak sądzę) do zdemaskowania/skompromitowania siebie nawzajem. Moim zdaniem ciekawe przedsięwzięcie.
Autor: Jacek Krysztofik Dodano: 11-07-2007
Reklama
Marek Małecki - Miejsce dla ateisty?
Osobiście nie uważam, że ów "Dialog trzech kultur" może doprowadzić do kompromitacji reprezentowanych religii. Sugerując się opisem Jurka Owsiaka, ma to ukazać "piękno" wiary w różnych kulturach. Tak więc ci ludzie: arcybiskup, rabin i imam zostali wybrani by pojechać na Woodstock po to, aby to właśnie robić. Dopiero obecność w "Dialogu..." racjonalisty doprowadziłaby do kompromitacji religii, czego Owsiak zapewne jest świadom, i do czego postara się niedopuścić.
Zapewne będzie tego słuchać masa młodzieży, więc byłaby to szansa na szerzenie ateizmu u podstaw.
Sam jestem młodym człowiekiem i wybieram się na tegoroczny Przystanek Woodstock.
Z ogromną chęcią zobaczyłbym tam reprezentanta "Racjonalisty", bezproblemowo zbijającego bezpodstawne argumenty duchownych na temat wiary.
Autor: Marek Małecki Dodano: 12-07-2007
UJPAN - kompleksy
Na jakież to kompleksy czy lęki cierpi biedny pan Jurek że tak chętnie wstydzi sie za swój kraj. Jesli pragnie ulgi moge mu błyskawicznie przedstawic ciekawe fakty z innych krajow. Niestety te informacje nie są tak rozpowszechniane w mediach jak osoba pana Rydzka ktory ma inne poglądy od "pożądanych"
Autor: UJPAN Dodano: 12-07-2007
W,Konior - Pseudokrytyka
Uwazam ze Jurek Owsiak robi dobra robote. Chce pokazac w ten sposob temu zdewocialemu krajowi ze jest tolerancyjny i chce zachecic mlodziez z Katolandu do otwarcia sie na inne nurty religie i kultury. I wcale nie chodzi o to aby ten artysta dokonal jakiegos przelomu ekumenicznego. Napewno chce pokazac Rydzykowi i innym warcholom ze swiat jest szeroki. A Racjonalista niepotrzebnie go sie czepia.
Autor: W,Konior Dodano: 13-07-2007
waldmarc - -
>Na jakież to kompleksy czy lęki cierpi biedny pan Jurek że tak chętnie wstydzi sie za swój kraj

Do poczucia wstydu niepotrzebne są kompleksy, wystarczy poczucie przyzwoitości i dobrego smaku, jeśli wiesz co to znaczy, biedny UJPAN-ie. Polak-katolik najchętniej bije się w cudze piersi (najlepiej, gdy są to piersi żydowskie) i zapamiętale wyciąga źdzbło z oka brata.
Autor: waldmarc Dodano: 15-07-2007
KahlanAmnell - No cóż...
Przystanek Woodstock należy do imprez znienawidzonych przez Kościół (sama byłam nie raz nawracana za to, że chciałam jechać na przystanek Woodstock a nie na Przystanek Jezus z babcią... grrr)... Połączenie 3 religii... a gdzie reszta?? Co prawda Prawosławie w Polsce należy do tzw. jesteśmy prawosławni tylko z nazwy -> katolicy... Jest to pomysł zły, szczególnie teraz jak "kochany" papież Benedykt jakiś tam (przyznaję się, że trochę ze mnie ateistka) przekreślił całą robotę Jana Pawła II na zjednoczenie religii jednym zdaniem, że katolicyzm jest wiarą jedyną słuszną... Kolejny absurd. Poza tym, Woodstock schodzi na psy, co raz więcej księży i zakonnic nawracających i "chcących porozmawiać na temat naszego grzesznego życia". Pan Owsiak może i chciał stworzyć drugi "Jarocin" ale teraz jest to impreza która rok w rok jest bardziej "religijna". Większość moich znajomych w tym roku nie pojedzie bo chce się bawić w spokoju, a nie że co 5 min podchodzi do nich ksiądz z uśmieszkiem na twarzy... O nie... dziękujemy za "religijną zabawę" bawcie się sami...
Autor: KahlanAmnell Dodano: 15-07-2007

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365