Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.741.278 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 370 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Cała teologia tego papieża sprowadzała się do tego, że nie wolno zakładać gumy na fiuta. Jan Paweł II obrażał Boga swą małostkowością."

Dodaj swój komentarz…
Sankari - nie tylko islam
Zazdroszczę Belgom: u nich tylko zacofani islamiści są kreacjonistami, nie autochtoni, uchowaj Boże! A u nas kreacjonistami są światli profesorowie kształceni w Wielkiej Brytanii. Bardzo europejscy europarlamentarzyści.
Ilonka, bardzo dobry artykuł, ale trzeba uważać na islamofobię.Tu nie chodzi o islam czy chrześcijaństwo, tylko o fundamnetalizm religijny.
Autor: Sankari Dodano: 12-02-2008
Reklama
Felcenloben
Islamofobia to mit.
Autor: Felcenloben Dodano: 13-02-2008
sankari - islamofobia
Islamofobia to termin nadużywany i wykorzystywany przez islamistów. Zgoda. Nie każdy muzułmanin jest jednak islamistą. Choc Islam jako religia totalna stwarza lepsze warunki dla rozwoju fundamentalizmu religijnego, to inne religie tez to potrafią. Dlatego uważam, że należy mówić o fundamentalizmie religinym (w tym wypadku islamskim), a nie samej religii - Islam. Za tą niebezpieczną zbitką często chowają się w Belgii i Holandii prawdziwi rasiści, którzy dostarczają w ten sposób islamistom powody do podnoszenia krzyku o rasizmie i islamofobii za każdym razem, kiedy krytykuje się islamskich integrystów.
Autor: sankari Dodano: 15-02-2008
Haleth - Moralność ze strachu to żadna moralność
Po raz kolejny wychodzi szydło z worka, kiedy religianci sami przyznają, że są moralni i ludzcy tylko ze strachu przed karą boską i piekłem. To żadna moralność - w ten sposób sami pokazują, że najbliżej im do negatywnych aspektów zwierzęcości.
Autor: Haleth Dodano: 16-02-2008
kreacjonista - projekt
Witam
Koranu nie znam zbyt dobrze.
Wiem za to że chrześcijaństwo nie istnieje bez Boskiego projektu: "Gdyż to że On istnieje, jest dla nich oczywiste. Bóg sam im wskazał ślady swojej obecności. Jego niewidzialna istota, to jest wieczna moc i boskość od stworzenia świata przemawia w Jego dziełach, wyraźnych przecież i widocznych-tak, że nie mają wymówki. Poznali zatem Boga. Nie oddali Mu jednak należnej czci." List do Rzymian 1.19-21
Podobnie ateizm nie istnieje bez przypadku, teoria ewolucji jest dzisiaj jego główną podporą. Nie jest ważne czy jest prawdziwa, ateiści nie mają innego argumentu muszą jej bronić za wszelka cenę przede wszystkim za cenę prawdy i uczciwości.
To nie jest dyskusja nt. dowodów to jest konflikt dwóch filozofii ateizmu i teizmu. Interpretacja dowodów zależy od tego co założymy sobie na początku.
Ateiści zakładają, że Boga nie ma i zostaje im tylko ewolucja.
Teiści zakładają istnienie Boga i widzą projekt.
Doświadczenie ludzkiej inżynierii wskazuje jednak, że projekt jest o wiele lepszym wytłumaczenie otaczającej nas rzeczywistości niż chaos i przypadek.
pozdrawiam
Autor: kreacjonista Dodano: 05-05-2009
Mariusz Agnosiewicz - Harun Yahya cytuje Racjonaliste
Islamscy kreacjoniści odwołują się do "Rażjonalisty", aby ukazać "kolaps" darwinizmu w Europie :) www.youtube.com/watch?v=hYtaH4oVao4 Fragment poświęcony Polsce od 4. minuty.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 28-08-2010
DMT - Panie kreacjonisto
I znów się Pan myli. Ateiści niczego nie zakładają, ateiści DOSZLI DO WNIOSKU, że Boga nie ma. Na podstawie obserwacji świata, zachowań i poziomu intelektualnego bigotów.
A co do artykułu, to jesteśmy jednym z wielu zwierząt - a relioidy myślą, że to zwalnia nas od moralności... Jak ich zrozumieć? :/
Autor: DMT  Dodano: 28-08-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365