Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
159.371.405 wizyt
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7306 tekstów. Zajęłyby one 28828 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 1214 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Polacy potrafią się wykończyć sami, bez pomocy ościennych mocarstw.

Dodaj swój komentarz…
kobieta - mysle, ze dostosowany do zmian
Nie jest. Gdyby byl, to KK jest sekta prawoslawia - Karol wielki VIII w. - a protestantyzm to sekta KK - Luter XV w ....
Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 27-08-2008
Reklama
Paweł Bakalarz - Mam poważne wątpliwości...
... czy "negatywny wpływ" należy do języka naukowego. Konkret - co się na ten "negatywny wpływ" składa. Wtedy możemy rozmawiać. Natomiast w tym kraju opalani się topless przez kobietę wywiera już, oczywiście, a jakże, "negatywny wpływ"...
Autor: Paweł Bakalarz Dodano: 27-08-2008
Anna - Przemyślenia cd.2
Oprócz tematów Żydów, Niemców, aktualnej polityki poruszamy zagadnienia wiary. Widzę, że współczesne nauki KK w Polsce potrafią krzywdzić ludzi innych. Widzę, że współczesny KK dyskryminując innych ludzi,m.in. poprzez krytyczny stosunek do par starajacych się o dziecko (metoda in vitro) lub właczając się do życia politycznego pozbawia ludzi umiejętności myślenia i możliwości spokojnego życia. Czemu jako jedyni naukowcy z CMA* mają zupełnie przeciwne wyniki badań m.in dotyczące homoseksualizmu niż pozostałe organizacje typowo naukowe, apolityczne i niereligijne?

Czemu tak dobra i ludzka wiara wyznawana przez Katolików została zamieniona na wiarę pozbawioną tolerancji, spokoju i miłości?

* CMA-Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich)
Autor: Anna Dodano: 18-07-2010
Anna - Przemyślenia
Głeboko wierzę w dobrego Boga i naturalnie czuję, że Bóg w swej dobroci i mądrości szanuje i kocha każdego człowieka, czy jest on Żydem, lesbijką, czy Katolikiem. Od 6 lat zastanawiam się nad zmianą KK na inny kościół. Pochodzę z małej miejscowości, ale wiele poróżuję i rozmawiam z obcokrajowcami ludźmi różnej orientacji seksualnej i wiary. Widzę, że nawet KK jest nietorancyjny i polityczny. Ciężko mi o tym mówić, ale rzeczywiscie Polska wygląda jak kolonia Watykanu. Moi rodzice są bardzo wierzącymi ludźmi. Podczas wspólnych rozmów (czasami kłótni) staram się nadmieniać tematy trudne, nie dlatego żeby ich męczyć, ale dlatego, żeby starali się samodzielnie zastanowić nad życiem, a nie powtarzać wyuczone definicje.
Autor: Anna Dodano: 18-07-2010
La Papesse - Do Ani
Witaj Aniu, mam taki sam problem, ale już się przyzwyczaiłem do myśli, ze w przyszłości zmienię kościół. I najprawdopodobniej będzie to Reformowany kościół Katolicki. Obecnie jestem w trakcie długich i ciężkich rozmów przez gg z ich prezbiterem, na tematy różne, które mi nie odpowiadają itd. Dla mnie teraz(rok 2010) to jest jeszcze troszkę zbyt wcześnie na zmianę kościoła, bo chciałbym, aby RKK rozbudował jeszcze swoje struktury i zarejestrował się w MSWiA(z chęcią użyczę im swoich danych osobowych i podpisu, Ciebie też namawiam, musi być podpis 100 osób). Moim zdaniem, oddalenie się od tej instytucji i historycznej farsy, jaką jest KK, jest świetnym i trzeźwym rozwiązaniem.
Autor: La Papesse Dodano: 19-07-2010
Anna - Do LP
Dzięki! Zastanowię się nad tym.
Autor: Anna Dodano: 19-07-2010
prezbiter_tomek - Podziękowania
Witajcie,

dziekuję wam wszystkim za zainteresowanie i miłe słowa.
Jestem obecnie jedynym prezbiterem RKK w Polsce dlatego trudno jest mi odpisywać na wszystkie zapytania i proszę wybaczcie zwłoki (czasem bardzo długie).

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce się rozwija. Nasza wspólnota przyłaczyla się do międzynarodowej Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej zrzeszającej lokalne Kościoły tradycji katolickiej otwarte na wszystkich poszukujących.
Jesteśmy zaangażowani we współprace z innymi Kościołami w Poznaniu. Wydaje się również, że w najbliższym czasie uda się zarejestrowac w MSW (zebranie 100 podpisów nie powinno być dla nas problemem ale kazdy podpis sie liczy).

Serdecznie zapraszamy na naszą nową strone internetową www.starokatolicy.eu gdzie znajdziecie więcej informacji na nasz temat oraz aktualne informacje.

Pozdrawiam
ks. Tomasz Puchalski
Autor: prezbiter_tomek  Dodano: 25-01-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365