Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.115.259 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4048 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Rozum bez zakasanych rękawów i gotowych do czynności rąk jest mało wart."
Komentarze do strony Laicki Obama

Dodaj swój komentarz…
kognitywista - Płonne nadzieje
Nie sądzę, aby poglądy wyznawane przez prezydenta miały istotny wpływ na popularność idei ateistycznych, zwłaszcza w takim kraju, jak USA. Nie wiem, skąd ten optymizm. Podobnie pochopny jest wniosek przedstawiany przez media, jakoby ten prezydent gwarantował większą równość rasową niż dotychczas. Na amerykańskiej prowincji nadal będziemy obserwować irracjonalną niechęć do czarnych, a na wybrzeżu wzrosną rasistowskie nastroje wśród czarnych ... Obym się mylił ...
Autor: kognitywista Dodano: 14-11-2008
Reklama
DKnoto - Standardy   3 na 3
Nie chcę przywoływać wszystkich argumentów na rzecz stosowania standardów w przekazie publicznym ale chciałbym zaapelować o zdrowy rozsądek, i przy wstawianianiu śmieci w postaci obiektów typu Adobe Flash Player, podawać standardowy link do dokumentu. Np. dla filmu niech będzie to link do pliku typu MPEG2, MPEG4 lub bardzo popularny XviD/DivX. Nie każdy internauta to KONSUMENT PAPKI zakochany w firmie ADOBE. Świat komputerów nie kończy się na architekturze IA32 a tylko na takich poprawnie działa ta wtyczka :-(
Autor: DKnoto  Dodano: 14-11-2008
Hoshin - Laicki Obama   1 na 1
Może i to wystąpienie niewiele zmieni ale zawsze świadczy o rozsądku obecnego prezydenta USA.Jak dla mnie to właśnie takiej treści powinny być wystąpienia polityczne bo u nas potrafią zapominać o tym.
Autor: Hoshin  Dodano: 14-11-2008
youzwiak - Pytanie   1 na 1
Czy gdyby Barack Obama oficjalnie przyznał, że jest ateistą w którymś z wywiadów/wystąpień zostałby prezydentem USA ?

Odpowiedź: Nie. Republikanie ciągnęliby ten wątek i urojonymi twierdzeniami zdemobilizowali średnio-wierzących obywateli do pójścia na wybory lub wręcz do głosowanie na sympatycznego McCaina.

Wniosek: Nie wiemy czy Obama tak naprawdę wyznaje jakąkolwiek religię czy też nie. Wiemy natomiast, że jest prawdziwym racjonalistą w kwestiach światopoglądowych i to bardzo dobrze wróży przyszłości 'Ameryki' ;)
Autor: youzwiak  Dodano: 14-11-2008
Rafał - brawo Obama; adobizm   1 na 1
Nie spodziewałem się, że prezydent tak zacofanego religijnie kraju, w którym w każdej dziurze jest 20 kościołów odważy się tak jasno i otwarcie wypowiadać. Mówi delikatnie, ale poza tym jak normalny człowiek. U nas nie do pomyślenia i chyba wśród republikanów też.

Popieram DKnoto. Wprawdzie akurat w domu mam 32-bitowy komputer i flashe mi działają, ale nie widzę powodu żeby używać tak zamkniętego protokołu. Ale rzeczywiście reklama na końcu skrótu przemówienia Obamy odsyła do WWW wyznawców adobizmu, którzy swojego boga czczą na każdej stronie. Myślę, że wolne oprogramowanie i racjonalizm powinny być sojusznikami. A przy okazji takiego sojuszu można przestać myśleć o wirusach i o płaceniu za oprogramowanie, które służy do ich powielania.
Autor: Rafał Dodano: 14-11-2008
Mariusz Agnosiewicz - Ad standardy
Drugi film jest wstawiony za stroną Dawkinsa. Nie ja go ładowałem do internetu.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 15-11-2008
Andrzej Koraszewski - Fenomen Obamy   1 na 1
Fenomen Obamy jest niesłychanie ciekawy. Jeden z najlepiej wykształconych i najświatlejszych prezydentów Stanów Zjednoczonych oszukał niektórych kolorem swojej skóry. Wielu jego wyborców w życiu nie oddałoby głosu na jajogłowego. Jego pierwsza zapowiedziana decyzja o odblokowaniu federalnych funduszy na badania nad komórkami macierzystymi, jego stosunek do finansowania badań podstawowych, stosunek do religii w polityce, to wszystko wskazuje na prawdziwą zmianę. Zapewne jego prezydentura wywoła silną reakcję konserwy (co już widać po reakcjach Watykanu i Kościoła katolickiego w USA). Nie będzie miał łatwo i nie sposób przewidzieć co mu się uda. Jest to jednak niesłychanie ciekawe. Jego wybór przypomina stary dowcip o gratulacjach po wiecu: pana przemówienie gwarantuje panu głosy wszystkich myślących wyborców.
- To fatalne, bo ja potrzebuję 50 procent głosów.
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 15-11-2008
Patryk Patucha   1 na 1
Jestem ciekaw, czy prezydent-elekt ma w zamiarze naprawić błędy swojego poprzednika, który był pod silnym wpływem lobby fundamentalistów chrześcijańskich? Testem jego racjonalizmu byłoby przyznanie państwowych funduszy na badania np. nad komórkami macierzystymi. Mam nadzieję, że nie przestraszy się terrorystów chrześcijańskich i da zielone światło w kwestii aborcji.
Autor: Patryk Patucha  Dodano: 15-11-2008
Witold Chmielewski - Chyba będzie ciekawie w USA ...   2 na 2
... z punktu widzenia tych wszystkich, którzy są umęczeni wszechobecnością religijnych urojeń w każdej dziedzinie życia. Ja, w każdym razie, szczerze kibicuję Obamie. Kpiarska sekwencja, w której zastanawiał się, jaki biblijny absurd forsować na ewentualny fundament jego polityki jest rewelacyjna. Chętnie przybiłbym mu piątkę. Nic dziwnego, że tacy troglodyci jak Górski z PIS-u trzęsą się z oburzenia na fakt rządów Obamy. Sama ich złość niesie w sobie duży ładunek pozytywnej rekomendacji dla Baracka.
God bless, America!
Autor: Witold Chmielewski Dodano: 15-11-2008
Jakub Piątkowski - nie jest źle, mogło być lepiej
Ogólnie duży plus dla Obamy. Trzeba jednak podkreślić, że wymowa całego przemówienia była dużo bardziej wobec religii spolegliwa (może mi się tylko wydaje, ale sądząc po entuzjazmie komentujących, większość odsłuchała tylko wersję z napisami). Choć jeżeli potraktować ją jako wstęp do szerszej debaty, będzie dobrze. Prezydent Obama nie zmieni na pewno mentalności "religijnej prawicy", ale może stworzy klimat, w którym "ateista" przestanie być epitetem.
Autor: Jakub Piątkowski  Dodano: 15-11-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365