Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.030.281 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7350 tekstów. Zajęłyby one 29000 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3532 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Napatrzył się i wciąż nie mógł zrozumieć - co za fatum wisi nad tym nieszczęsnym krajem, co za przekleństwo, że jeśli nawet pojawiał się tu ktoś porządny, to albo zaraz znikał nie wiedzieć gdzie, albo po fakcie okazywał się zupełnie inny i tak czy owak do wyboru zostawali tylko kretyni i złodzieje, świnie i dupy wołowe, cynicy i nieudacznicy - i proszę, wybieraj, chciałeś wolności, chciałeś demokracji..

Dodaj swój komentarz…
kobieta - napewno istnieja   1 na 1
To prawda, ze przeszlosci nie mozemy zmienic. Karmienie spoleczenstwa martyrologia, jest celowym zamierzeniem odebrania jego obywatelom sensu zycia, zlamania kregoslupa i podporzadkowania glosowi wladzy. Duza czesc spoleczenstwa amerykanskiego zostala okradziona z owocow pracy calego zycia, do tego, musza ogladac w mediach twarze swoich oprawcow. Jestem pelna uznania dla znanych postaci programow TV jak Dr. Phile, Doktorzy, Lenon i inni, ktorzy udzielaja psychicznego wsparcia poszkodowanym, udostepniaja profesionalna pomoc prawnikow majacych rejestr falszywych przedsiebiorcow i bankow, zbieraja od osob wystepujacych w ich programach - takze innych organizacji - konserwy, ktore sa rozdawane potrzebujacym. "Zostaliscie ograbieni z dorobku zycia, straciliscie wszystko, ale nie mozecie pozwolic na to, by odebrano wam sens waszego zycia, radosc zycia z rodzina" - uswiadamiaja. Wydaje mi sie, ze slowa "Byc moze istnieja czasy piekniejsze..." w trudnych sytuacjach daja nam sile i nadzieje, ze moze nagle znajdziemy sie na innej drodze, gdzie bedziemy czuli sie szczesliwi i bezpieczni, jesli sie nie poddamy. Taka niska, albo wysoka konjunktura zycia, jak w ekonomii. 
Pzdr
Autor: kobieta  Dodano: 17-09-2009
Reklama
n0e
sartre kontrowersyjny... no właśnie... może autor przypomni czytelnikom jakie miał bohater artykułu poglądy na ZSRR w latach 1930-1950?
Autor: n0e Dodano: 18-09-2009
O Sartrze - Autorze
W filozofii będzie zapamiętany Camus a nie Sartre, który pisał niejasno, żaglując znaczeniami słów. Nie wiem jak chcesz, aby epikurejczyk wcielał się w stoika (epikureizm był jedyną szkołą dogmatyczną (w dzisiejszym tego słowa znaczeniu) w okresie helenistycznym. Zaś co do hasła, nigdy nie będzie tak, że egzystencja nie poprzedza esencji więc nigdy nie będzie piekniejszych czasów wedle tej filozofi8i. Inna sprawa, że Sartre próbował eklektycznie i niespójnie pogodzić markiszm z egzystencjalizmem, czy Ty chcesz to jeszcze godzić z epikureizmem?

www.pregierzrozumu.blogspot.com
Autor: O Sartrze Dodano: 29-09-2009
Oskar Wiśniewski
Witam,
zapamiętani (póki co) są obaj, zauważyłem, że może Sartre wzbudza więcej kontrowersji, choć przeglądając pobieżnie ich życie osobiste (które prawie z pewnością musiało mieć wpływ na ich filozofie) może to być zastanawiające. Egzystencja nigdy nie będzie po esencji, rzecz jasna w przypadku człowieka. Sartre popełnił tu pewną nieścisłość, mówiąc wprost, że człowiek jest "skazany na wolność", przy czym "skazanie" możemy rozumieć jako radykalne "przeznaczenie", "predestynację". Wolność w określonych sytuacjach, przy czym ilość możliwych sytuacji jest nieograniczona, co prowadzi do swoistego "rozbicia" wolności absolutnej. Bieg czasów w teorii można zmieniać w sposób nieskrępowany. Nie chciałem łączyć na siłę epikureizmu z egzystencjalizmem, zastosowałem tu jego najbardziej potoczne znaczenie, chcąc podkreślić jego częściową opozycję wobec stoicyzmu, traktując go jako prąd, który wręcz nakazywał czerpać radość.
Autor: Oskar Wiśniewski Dodano: 29-09-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365