Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.118.738 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3581 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Religia nie jest fundamentem moralności, to nasza intuicja moralna tworzy grunt dla religii. Religia nie tłumaczy obecności cierpienia, lecz sposób, w jaki ludzie postrzegają nieszczęście sprawia, że łatwiej przyjmujemy religię.

Dodaj swój komentarz…
CHOLEWA - Już jako chłopiec   1 na 1
tę zależność zauważyłem. Najpierw w kościele nie mogłem się doczekać końca mszy a póżniej "poganiałem" zegarek w związku umówioną randką z ukochaną. Poza tym nigdy się nie nudzę.Moje życie biegnie coraz szybciej.Wszechświat również rozszerza się coraz szybciej. Na zagładę? Brak autora tłumaczenia.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 02-01-2010
Reklama
Alicja - Czas płynie szybciej gdy na nic nie czekasz
Czas odmierzany latami w dzieciństwie dłużył się niesamowicie. Rok to była wieczność. W miarę upływu lat rok staje się coraz krótszy. Lata mijają błyskawicznie.
W dzieciństwie czekamy aż urośniemy, dorośniemy, będziemy mogli robić to czego nam nie wolno.W miarę dorastania, starzenia się coraz mniej jest zdarzeń na które czekamy z niecierpliwościom i czas przyspieszył. Czas jest zależny od tego czego oczekujemy.
Autor: Alicja  Dodano: 02-01-2010
Carlos
Kiedyś kościół, szkoła a teraz praca to miejsca gdzie czas mija mi najwolniej, ciągle spoglądam na zegarek i wyczekuje końca. Ale mimo tego lata szybko mi lecą. 
"Spowolnić czas" można maksymalnie wpatrując się na sekundnik w zegarku.
Autor: Carlos Dodano: 03-01-2010
zumulko - proporcje
Kiedyś spotkałem się z wyjaśnieniem, zgodnie z którym czas w dzieciństwie upływa nam wolniej, ponieważ jednakowe okresy na tym etapie naszego życia stanowią większą jego część niż w wieku dorosłym. To, co dla dorosłego jest kolejną cząstką jego życia, dla dziecka jest prawie całym nowym życiem. Dla przykładu: dwa lata w życiu czterolatka (4->6) to znaczący procent w stosunku do długości jego życia niż ten sam okres (dwóch lat) w życiu czterdziestolatka (odpowiednio: (2/4)*100% i (2/40)*100%). Dla czterdziestolatka dwa lata życia to małe cząstki tego, co już przeżył.

Pozdrawiam,
zumulko.
Autor: zumulko Dodano: 06-01-2010
A.Dudziak - nie mierzymy czasu lecz ruch obrotowy..
My nie mierzymy czasu lecz ruch obrotowy ziemi.  Zegarek jest jak prędkościomierz w samochodzie który jedzie ze stalą prędkością. Jeżeli zajmiemy mózg w nazwijmy to miły przyjemny sposób, w miejsce w którym mamy zapisane informacje związane z pojmowaniem czasu przekaz informacji jest wolniejszy, w porównaniu do szybkości pracy neuronów w ośrodku odpowiedzialnym za poczucie szczęścia. W tym momencie postrzeganie szybkości upływającego czasu wynika z różnicy prędkości przepływu informacji w dwóch ośrodkach . Tak mi się wydaje.
Autor: A.Dudziak  Dodano: 03-03-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365