Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
166.034.913 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7331 tekstów. Zajęłyby one 28936 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 463 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Sądząc po zróżnicowaniu jakie obserwujemy dzisiaj, jest rzeczą prawie pewną, że tylko niewielka mniejszość naszych przodków, miała kiedykolwiek czas lub skłonność do pytania o sens działań, w których sami uczestniczyli u boku swoich krewnych i sąsiadów.

Dodaj swój komentarz…
CHOLEWA - W imię wolności,   2 na 2
równości, braterstwa, solidarności, sprawiedliwości, zapłacę tyle samo za bochenek chleba co najbogatszy czlowiek świata, za podróż turystyczną na orbicie wokółziemskiej zażąda się ode mnie tyle co od P. Kulczyka; mnie na to nie stać, stać zaś p. Kulczyka. Braterstwo służy tu osłabieniu gniewu społecznemu na bogacza , często mającego fortunę zdobytą nielegalnie.Wolnośc się gryzie z równością jak dwie wściekłe suki, ciągnące ten sam wózek. Wolność została przeszacowana, szczególnie przez kapłanów religii i polityków, żyjących w przepychu niezasłużonym kosztem biednych. Jeśli masz majątek, to musisz go pilnować. Idea wolności powinna być rozumiana jako swoboda od czegoś w dążeniu do celu. Deklaracja praw człowieka z 1793 roku, zastrzega , że nikt nie ma prawa sprzedac swojej swobody; ten sam artykuł XVIII pozwala człowiekowi sprzedawać swój czas, energię. Po stu latach, w Chicago robotnicy protestują przeciw tak pojętej swobodzie. Dywagacje Bakunina dotyczące religii są aktualne. Brawa też dla Autorki.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 11-11-2010
Reklama
vancouver2 - Gorsi od komunistow?  -1 na 1
Anarchisci podobali mi sie jak bylem mlody, a gniewny.......Dobra, walczyli z religia, ale przeciez rownie dobrze walczyli z nia komunisci.
I tez wierzyli w dobra wole ludzi, ktorzy beda sie sami organizowac i pracowac dla dobra ogolu......ha, ha, ha. Totalna wolnosc.......i jakos to bedzie.Toz to dopiero utopia!!!
Komunisci przynajmniej mieli jakis plan na kierowanie ludem. A przynajmniej doszli do tego w praktyce: biurokracja i za morde!
Autor: vancouver2  Dodano: 11-11-2010
esterka - Religia jako organ kontrolujący   1 na 1
Artykuł podobał mi się, faktycznie podejście Bakunina do wpływu religii na naszą wolność jest ciekawe. Na co dzień obserwuję jak bardzo ludzkie działania są zdeterminowane wpływem utopijnego chrześcijaństwa, ludzie się motają, cierpią i nic im to nie daje. W grę absolutnie nie wchodzi samodzielne myślenie, mnie to przeraża, uważam, że religie, bynajmniej monoteistyczne maja jeden cel: utrzymać władzę nad ludźmi. Od religii po prostu trzeba trzymać się z daleka.
Autor: esterka  Dodano: 17-11-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365