Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.344.889 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 430 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Polski inteligent jest wyjątkowym konformistą. Owszem, uwielbia mieć własne zdanie, ale pod warunkiem, że jest to zdanie podzielane przez wszystkich innych. Z przejęciem powtarza więc obiegowe banały i nawet nie przyjdzie mu do głowy, aby zadać jakieś pytanie. Uwielbia chodzić w nogę, być w masie, po słusznej stronie i śpiewać w chórze.
Komentarze do strony Ile nas kosztuje Kościół?

Dodaj swój komentarz…
Biting Conscience - A ile nas kosztuje system?  0 na 2
Właśnie, dobre pytanie.
ILE NAS KOSZTUJE SYSTEM??

Wszyscy urzędnicy, lekarze, nauczyciele, straz, policja. to wszystko idzie z nasze kieszeni. a Wszystko co prywatne to lepiej prosperuje. Tak więc czy w porównaniu z kościołem to tak dużo na ten właśnie kościół idzie??
Autor: Biting Conscience  Dodano: 20-11-2012
Reklama
sofista - Nie regulować !  -1 na 1
Wolność, gospodarka rynkowa i jeszcze raz wolność! Demokracja jest ustrojem ułomnym a socjalizm sprzyja nadużyciom i korupcji władzy. Tylko ludzie wolni mogą być kreatywni i twórczy bez oglądania się na rząd, sponsorów i koniunkturę polityczną. Jeżeli wolni ludzie uznają, że potrzebny jest im kościół, to będą na niego płacić i sami będą go utrzymywać, bez pośredników. A jeżeli nie - kościół będzie musiał sobie sam poradzić albo... upadnie jak każde przedsiębiorstwo nie przynoszące dochodu. Śmieszą mnie ludzie, którzy chcieliby wszystko "wyregulować". W demokracji większość decyduje co jest dla nich dobre - ale czy na pewno? To tylko pozory demokracji i rząd zawsze znajdzie sposób na to, aby oszukać resztę obywateli. I druga sprawa - większość zawsze jest głupsza i gdyby rząd próbował kierować się tym kryterium - powstałaby totalna anarchia!
Autor: sofista  Dodano: 01-03-2012
sylwek7 - Do T.J
to na rodzenie powinny być limity a sterylizacja przejawem postępu (chyba faszyści nad tym pracowali a i w chinach podobnie kombinują ale w polsce to mamy inny problem z dzietnością) i jak jest z tymi katolami, jest ich dużo czy już prawie wygineli? bo w pierwszym przypadku to jak to w demokracji większość ma racje a w drugim trzeba trochę poczekać i wymrą.i o co chodzi z tym chrztem, czy pani chce reformować kościół, przecież dla racjonalisty to nie ma znaczenia czy ktoś jest chrzczony czy nie a tym bardziej kiedy.jest to sprawa rodziców jak wychowują swoje dzieci i ile ich mają. ludzie dorośli powinni sami osobie decydować(a nie urzędnik) i odpowiadać za siebie
Autor: sylwek7  Dodano: 25-02-2012
Teresa Jakubowska - blad ortograficzny
Przepraszam za błąd ortograficzny w moim przedostatnim wpisie
 
prawidłowa pisownia :  ZDARZA się
 
Autor: Teresa Jakubowska  Dodano: 12-02-2012
Teresa Jakubowska - Jeszczae od autorki   5 na 5
P.Jarek B. pisze, ze kobieta z trzynasciorgiem dzieci to problem nie majacy nic wspolnego z Kosciolem. 

Przeciwnie - gdyby nie kosciol ta kobieta w normalnym panstwie nie rodzilaby bez miary jak w Polsce obecnej.  Juz dawno odpowiedzialny lekarz odbierajacy 6 -ty czy 7-my porod wysterylizowalby ją. Lekarza nie obchodzi, ze ona może umrzeć przy kolejnym porodzie ani nikogo nie obchodzi jakie mózgi będą mialy dzieci pozbawione zupelnie bialka i tluszczu w pozywieniu, nie mowiac o ogolnym stanie zdrowia. To skandal, ze jest ona pozostawiona sama sobie "jak w dzikim kraju" jak mowi klasyk.   Miejscowy ksiadz tez ma to w nosie, w kazdym razie w tym filmie nie widac w ogole pomocy ani ze strony kosciola, ani ze strony opieki spolecznej. 

Teresa Jakubowska
Autor: Teresa Jakubowska  Dodano: 02-02-2012
Kamil1838   4 na 4
Kraj, w którym organizacja zajmująca się okłamywaniem obywateli jest opłacana z pieniędzy państwa nie może być normalny.
Autor: Kamil1838  Dodano: 02-02-2012
Teresa Jakubowska - Od autorki   3 na 3
P. Jarkowi B. odpowiadam - artykul nie dotyczy podatkow. Podatki mnie interesuja. Artykuly na mojej stronie www.teresajakubowska.pl - ostatni "Bogatym brakuje wiecej"
 
Chcialabym uscislic okres istnienia Kosciola katolickiego instytucjonalnego. Nie trwa on 2000 lat jak sie zwyklo mowic potocznie. Powstal on na poczatku IV wieku, ma więc ok. 1700 lat.
 
Co do chrztu niemowlat -  to jeden z oburzajacych aspektow naszego zycia, zwlaszcza, ze przeklada sie na daniny dla kosciola liczone wg liczby obywateli "katolikow" . GUS mowi o osobach deklarujacych sie jako katolicy, ale o to sie nie pyta nawet podczas spisu ludnosci.  Oczywiscie Kosciol sprzeciwil sie temu pytaniu podczas spisu, bo okazaloby sie, ze król jest nagi. Do tego POLSKIE trudnosci apostazji sztucznie wyolbrzymiają liczbe "katolikow".
 
We Francji aktualnie dzieci sa chrzczone, nielicznie, ale jak juz to w wieku, w ktorym w Polsce przystepuja do Komunii św. Jak mi napisal Francuz ksiadz katolicki, z ktorym wymienialam maile, uwaza sie, ze dzieci powinny juz wiedziec o co mniej wiecej chodzi. Chrzest niemowlat zdaża sie rzadko. 
 
Autor: Teresa Jakubowska  Dodano: 02-02-2012
Wściekły Azot - Każdy ochrzczony niemowlak   1 na 1
to pozycja w grubej księdze kościelnej statystyki. Kiedy kler rzuca na szalę takie grube, maczkiem zapisane księgi gną się kolanka władców państwowego budżetu. I przelewają, przyznają, dotują, wspierają. Wykradajcie z tych rubryk swoje dzieci - niech kler spróbuje pozyskać je w pełni ich świadomości.
Autor: Wściekły Azot  Dodano: 02-02-2012
pintapalec   4 na 4
Ta bezgraniczna władza klerykalnej sekty watykańskiej jest spowodowana chrzczeniem nieświadomych dzieci w niemowlęctwie i indoktrynacja religijna od najmłodszych lat.Kapłani prawie że wszystkich większych religii już dawno to odkryli że im wcześniej będzie się dzieciom wmawiać i wbijać do głów mitologie i brednie religijne wymyślone przez tych szamanów to z biegiem lat ludzie będą uważali to za prawdę.I będą łatwiej mogli ludem rządzić.I tak się to dzieje od 1500 lat.Sekta kapłanów katolickich jest najbardziej zbrodniczą,obłudną,pazerną i zboczoną organizacją religijną wyrosłą z chrześcijaństwa.Tak otumania ludzkie umysły że duża część w nich wierzących potrafi bronić swoich guru nawet jak wyjdzie na jaw że są zboczonymi sadystami gwałcącymi nieletnie i niewinne dzieci.Kler widzi że jest bezkarny więc korzysta z tego kradnąc,gwałcąc i szabrując państwa których rządy na to pozwalają a ludzie się nie sprzeciwiają.Bo od dziecka mają wpajane że ksiądz to jest następcą boga i trzeba go czcić.Choć by był nawet i zboczonym sadystą gwałcącym niewinne dzieci.Takie są właśnie wartości katolickie...
Autor: pintapalec  Dodano: 02-02-2012
Dariusz Gie - @ Gabriel X
Panie Gabrielu X

Punkt widzenia zależy bezpośrednio od punktu siedzenia.
Firma / mafia / sekta - jakie to ma znaczenie? Znaczenie ma siła wywieranego wpływu, przy pomocy wszelkich środków. Wszakże cel je uświęca, nie tylko w religii rzymsko-katolickiej. Jeśli coś zmieni obecny stan rzeczy to nie będą to prawnicy z całego świata. To co może go zmienić to ewentualna zawierucha wojenna, która siedzibę Firmy zetrze z mapy. Tak dla przykładu ;)

Życzenia jak najbardziej szczere.
Pozdrawiam
Autor: Dariusz Gie  Dodano: 01-02-2012
Button - Jarek B. Kościół Katolicki sektą!   9 na 11
Dobrze jest wiedzieć o czym się pisze. Otóż system demokratyczny polega na władzy wybranej przez większość jej członków a decyzje dotyczące danej społeczności muszą być przez większość akceptowane. Nie można jej narzucać odgórnych decyzji, których nie akceptuje. Kościół Katolicki jako organizacja o strukturze hierarchicznej opiera się na ustroju monarchii skąd bliżej mu do totalitaryzmu niż do demokracji!
Jeśli chodzi o sektę to raczej Ty zapoznaj się z encyklopedią która określa, że jeżeli:
1) władza przywódcy grupy jest nieograniczona; 2) kładzie się duży nacisk na gromadzenie pieniędzy; 3) jednostka nie ma prawa zrezygnować z członkostwa; 4) elementy doktryny zostają zmieniane; 5) grupa ta dąży do narzucania wszystkim swoich poglądów zabraniając myślenia i mówienia niezgodnego z jej doktrynami;
to mamy do czynienia z sektą.
Przyrównajmy to do KK:
1) przywódca- Papież ma władzę nieograniczoną niepodważalną-dogmat o nieomylności;
2) nie wymaga komentarza;3) ściema z apostazją-dekret BXVI z 2009r. "Omnium in mentem" i "Actus formalis ..." znoszący możliwość wystąpienia formalnego z sekty Watykańskiej; 4) zmiana dekalogu - usunięcie przykazania zabraniającego oddawania czci posągom i innym wizerunkom Boga;5) bez komentarza
</span></span>
Autor: Button  Dodano: 01-02-2012
Kowalski
Dobrze, że zwróciła Pani uwagę na dopłaty rolne. Nie dostrzegam w prasie informacji, jaki procent z 17 mld dotacji dla rolników otrzymuje Kościół. A przecież w jego rękach znajdują się ogromne połacie pól i lasów.
Autor: Kowalski  Dodano: 01-02-2012
myprecious   7 na 7
@Jarek B.
1. Stany naukę finansują, a to, że jest tam dużo religijnych ignorantów, nie przeczy temu, że dobrobyt jest skorelowany z brakiem religijności w innych krajach.
2. Chiny to bardzo zły przykład - jest to system oparty na wyzysku biednych ludzi, a fakt, iż przypomina on ci system religijny to tylko podważa twój argument.
3. Kościół ma poparcie w Polsce bo przez 1000 lat sekta ta ciężko pracowała nad zatruwaniem ludziom umysłów.
4. Kościół katolicki w Polsce wg. własnej definicji jest sektą; wg testu Dominikańskiego Centrum informacji o sektach spełnia on praktycznie wszystkie cechy sekty.
5. Amerykańskie superkościoły mają się nijak do polskiego kleru, który wysysa głównie pieniądze państwowe. W jaki sposób - opisane jest w artykule - ale sądząc po tym co napisałeś, chyba go nie przeczytałeś, lub całkowicie ignorujesz.
Autor: myprecious  Dodano: 31-01-2012
Wądołowski Paweł - @ Cantona   1 na 1
Szanowny komentatorze. Po pierwsze system finansowy i system religijny to dwa zupełnie różne twory. Pieniądze nie są ani liberalne, ani konserwatywne. Współczesny system monetarny ( pozbawiony wszelkiej kontroli ) wykładniczo generuje dług społeczeństw, zawłaszczając coraz szybciej dobra materialne - w pierwszej kolejności - najuboższych warstw ku pożytkowi wciąż malejącej grupy ludzi bogatych. Po drugie, religie wspierają ten wehikuł rosnących dysproporcji bytowych, korzystając z przywilejów finansowych i stają się naturalnymi sojusznikami coraz bardziej autorytarnej władzy. Po trzecie, jeśli wybierasz Iran lub inną teokrację, zacytuję Hitchensa ( mam nadzieję w miarę wiernie ) : " Spójrzmy na Koran lub hadisy, które pod względem kanonicznym są równie ważne. Mówią one, że jeśli ktoś zostanie apostatą lub zmieni religię musi umrzeć. Wyrokiem jest śmierć. Niech nikt mi nie mówi, że to jakaś metafora, albo rodzaj ogólnego upomnienia." Chrześcijaństwo przez ponad 15 stuleci kierowało się podobnymi regułami. Do złagodzenia stanowiska w tej sprawie zostało ZMUSZONE przez społeczny sprzeciw. Iran, Korea Płn... Opuszczenie tych krajów z powodów światopoglądowych nie jest już tak łatwe. Powodzenia.    
Autor: Wądołowski Paweł  Dodano: 31-01-2012
Ondraszek - @ Cantona   4 na 4
 W artykule nie jest o finansowaniu religii, ani o jej szkodliwości. Tylko o finansowaniu instytucji jaką jest Kk. Warto by oddzielić w końcu religię od pieniędzy. Jak SZANOWNA ma ochotę płacić to proszę dawać na tacę, ale ja niby z jakiej racji mam się dokładać do finansowania oświetlenia fasady kościoła ? Chętnie te pieniądze przeznaczył bym na hospicjum. Pozdrawiam.
Autor: Ondraszek  Dodano: 31-01-2012
Ann K.   6 na 6
Bez znaczenia co państwo zrobiłoby z pieniędzmi zaoszczędzonymi - nie danymi Kościołowi, czy da to na nowe oddziały szpitalne, nowe drogi, podwyżki na strażaków, książki w bibliotekach, budowę elektrowni czy cokolwiek. Jest tyle sensownych powodów na które można je przeznaczyć, wszyscy w kółko narzekają że w ich resortach brakuje kasy. Za to na nową świątynie opatrzności bożej nie brakuje nigdy. Państwo powinno dysponować kasą publiczną w interesie wszystkich obywateli, a nie tylko jakiejś wybranej grupy, jeśli tak robi to to jest zwyczajnie nie fair wobec wszystkich pozostałych.
Kalkulacja jest prosta: jeśli państwo komuś pieniądze daje, to one z nieba nie spadają, komuś musi ich nie dać.
Autor: Ann K.  Dodano: 31-01-2012
Jarek B.  -9 na 11
Jeżeli Kościół Katolicki nie jest zrzeszeniem wybitnie demokratycznym to jakim cudem większość w Polsce tę instytucję generalnie popiera ? Dwa, religia katolicka nie jest sektą, otwórz sobie słownik terminów. Trzy, obecny kryzys ekonomiczny, jest kryzysem państwa opiekuńczego na którego finansowe łożenie zwyczajnie nie starcza środków i niczym więcej. Cztery, Ojcowie Założyciele rozdzielili Kościół od państwa bo było wśród obywateli USA zbyt wielu wiernych różnych wyznań i ustanowienie jednego wyznania byłoby gigantycznym nieporozumieniem. Pięć, Ojciec Tadeusz Rydzyk również się utrzymuje z własnych pieniędzy, ale to nie przeszkadza lewakom w głoszeniu postulatów by te pieniądze mu zabrać; takich Rydzyków w USA jest od groma bo tam religia to wielki biznes, a obraz bogatego księdza nikogo nie mierzi - tak wiec argument o prywatnych pieniądzach w Kościele padający z ust lewicy jest co najmniej podszyty fałszem.
Autor: Jarek B.  Dodano: 31-01-2012
chilimoniuk   2 na 2
pare lat temu przeczytałem napis na murze:
Jezus nie powiedział -co boskie bogu co cesarskie kościołowi.
zbyt długo żyję,żeby nie widzieć nadmiaru pieniędzy w KK
Autor: chilimoniuk  Dodano: 31-01-2012
Tomek Fiedorek   5 na 5
Arabię Saudyjską albo Iran??? Droga wolna, jeno na islam będziesz sie Pan musiał konwertować. Choć z drugiej strony, cóż to za różnica dla kogoś kto boga łaknie jak kania dżdżu? Allah, Jahwe, Jezus? Wsio ryba...
Autor: Tomek Fiedorek  Dodano: 31-01-2012
Cantona  -11 na 13
Ahahah...no ale, Wy, szanowni Racjonaliści, sprzeciwiacie się finansowaniu religi nie dlatego, że to społecznie szkodliwe, tylko dlatego że nie chcecie oddawać na to swoich pieniedzy. Więc wasz sprzeciw opiera się na argumentacji liberalnej, jeśli zaś idzie wam o coś innego, mianowicie o to, żeby nie fiansować tego, co w Waszym mniemaniu jest szkodliwe albo zbyteczne, to mamy zupełnie inną dyskusję. Skandywania to rzeczywiście bardzo cywilizowane państwo, Kanada w której pozwala się umierać z głodu nowordkom chorym na zespól Downa też...to ja już wolę jakąś arabię saudyjską albo Iran. 
Autor: Cantona  Dodano: 31-01-2012
Dariusz Gie - @ Gabriel X
Panie Gabrielu X

Punkt widzenia zależy bezpośrednio od punktu siedzenia.
Firma / mafia / sekta - jakie to ma znaczenie? Znaczenie ma siła wywieranego wpływu, przy pomocy wszelkich środków. Wszakże cel je uświęca, nie tylko w religii rzymsko-katolickiej. Jeśli coś zmieni obecny stan rzeczy to nie będą to prawnicy z całego świata. To co może go zmienić to ewentualna zawierucha wojenna, która siedzibę Firmy zetrze z mapy. Tak dla przykładu ;)

Życzenia jak najbardziej szczere.
Pozdrawiam
Autor: Dariusz Gie  Dodano: 31-01-2012
Button - - Jarek B.   9 na 9
Nędza Amerykanów nie dotykała bo mają rzeczywisty rozdział państwa od Kościołów a nie jak u nas tylko w słowach i zapisach w Konstytucji, które są totalnie łamane bez, żadnych konsekwencji. Kościoły w USA są utrzymywane z datków wiernych! Państwo nie dotuje żadnego Kościoła ani żadnej religii! Ani jeden cent z państwowej kasy, nie trafia do Kościołów! Być może dlatego udał im się ten rozdział państwa od Kościoła bo najbardziej pazerny nastawiony na pasożytowanie Kościół Katolicki zrzesza w USA zaledwie 26% wiernych, więc nie mogli sobie podporządkować władzy świeckiej tak jak to jest u nas. Używając Twojej terminologii, to właśnie prawackie cyniczne metody bezwzględnego wykorzystywania ludzi dla zysku popierane od wieków przez najbardziej niedemokratyczną sektę, jaką jest Kościół Katolicki, doprowadziła do kryzysu, który mamy obecnie. Jeżeli tego się nie zmieni to faktycznie wrócimy do maczug ale głównie za sprawą tej bezwzględnej cynicznej pasożytniczej grupy uzurpującej sobie prawo bycia właścicielami Świata! W każdym Państwie, w którym w jakikolwiek sposób dominuje religia a nie ma rzeczywistego rozdziału państwa od Kościoła, państwo to staje się coraz biedniejsze i zacofane. I przeciwnie państwa z rozdziałem władzy świeckiej od Kościoła rozwija się coraz szybciej.
Autor: Button  Dodano: 31-01-2012
Rezler Marek - Dodałbym   8 na 8
Dodałbym jeszcze Kotarbińskiego :)
Autor: Rezler Marek  Dodano: 31-01-2012
Misanthrope - @Cantona   10 na 10
Polecam zatem wyłączyć w domu oświetlenie, telewizor, komputer i ogrzewanie. Co tam, nie będą jacyś fizycy dyktowali Panu jak żyć. Potem w pełnych ciemnościach może Pan wziąć swoją ulubioną książkę od filozofii i się walnąć w głowę. Najlepiej kilka tomów Tatarkiewicza razem. Może się coś rozjaśni.
Autor: Misanthrope  Dodano: 31-01-2012
Jarek B.  -7 na 11
USA od początków istnienia, jest krajem którego społeczeństwo jest wysoce religijne i jakoś nędza materialna Amerykanów nie dotykała przez całą historię państwowości. Z kolei zdyscyplinowane ustosunkowanie narodu chińskiego względem władzy, które w wielu aspektach przypomina mentalność religijną w połączeniu z przedsiębiorczością i uwolnieniem rynku stworzyło niezmiernie efektywną maszynę gospodarczą. W żadnym z tych państw religia przeszkodą nie była, a wręcz przeciwnie. Max Weber dawniej bardzo mądrze o tym pisał, ale wiadomo lewicowi działacze na ekonomii znają się najlepiej i zawsze receptę na bogactwo mają tę samą: odebrać jednym (a w pierwszym rzędzie Kościołowi, później burżuazji) i dać drugim - tym "bardziej potrzebującym". Ta lewacka teoria przypomina prahistoryczne lanie się maczugami po głowach, gdzie jeden praczłowiek odbiera przemocą bogactwo drugiemu tylko, że przedstawiona jest w języku nowomowy co by brutalnie nie brzmiała i nie odstraszała wyborców. Tak w skrócie wygląda lewicowa metoda walki z ubóstwem.
Autor: Jarek B.  Dodano: 31-01-2012
myprecious   9 na 9
@Cantona
Co się dzieje gdy nauka nie jest finansowana - patrz niektóre kraje islamskie.
Co się dzieje, gdy religia powoli odchodzi w zapomnienie - patrz Skandynawia, Wielka Brytania, Japonia itp.
Zatem nie ma symetrii, między twoją niechęcią do nauki a niechęcią innych do religii. Kraje, które nie finansują nauki stają się ciemnym zaściankiem świata, kraje, w których religia traci znacznie, są to kraje, w których jakość życia jest najwyższa.
Autor: myprecious  Dodano: 31-01-2012
Cantona - Hej  -14 na 16
A czy ja mogę nie chcieć żeby z moich podatków finansowano jakieś bzdurne badania naukowego? Albo centra nauki, które obchodzą mnie tyle, co wczorajsze gówno, ale na które mimo to muszę łożyć, hę?Dopisane: nie chodzi mi o wszelkie badania naukowe, rzecz jasna. Na szukanie leków przeciw groźnym chorobom mogę płacić jak najbardziej, ale badania i eksperymenty jakichś fizyków wiszą mi i powiewają...zresztą sami fizycy też 
Autor: Cantona  Dodano: 31-01-2012
Button - Uzupełnienie wydatków na Kościół   1 na 1
Całkowicie zgadzam się z Panią Teresą. Pozwolę sobie załączyć uzupełnienie do tego jak Kościół okrada Polskę?! : www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE
Autor: Button  Dodano: 31-01-2012
Gabriel X - @Dariusz Gie   15 na 15
Mam wrażenie, że ten  błyskotliwy i wykraczający poza  temat post, jest zbyt pesymistyczny i na szczęście zawiera istotne nieścisłości. Firma to właściwie nie firma co mafia i sekta, dysponuje nie tyle milionem menadżerów co poprzebieranych agentów. Posiada zasługi nie w rozwoju ale w hamowaniu rozwoju Zachodu. Dotąd żadne proroctwa się nie sprawdziły, a żadni bogowie nie przeżyli ostatniego swego wyznawcy.  Ciekawy tekst przejrzyście obrazuje nie tyle poglądy autorki co powszechną praktykę  Firmy i jej hojnych  sponsorów tworzących prawo i łamiących je zarazem. W świecie prawnicy przygotowują już akty oskarżające Firmę o przestępczą działalność. Więc szczere życzenia powodzenia z pewnością się przydadzą.
Autor: Gabriel X  Dodano: 31-01-2012
Dariusz Gie - Kościół...  -10 na 14
Firma, o której Szanowna Pani napisała artykuł istnieje od jakichś 2000 lat i ma najwięcej menadżerów z wszystkich firm istniejących obecnie na świecie. Coś ponad milion. Oczywiście jak to w każdej wielkiej firmie związków zawodowych jest wiele...
Idąc dalej firma Owa ma w ogromnym stopniu w zasłudze stworzenie tzw. cywilizacji zachodniej oraz skolonizowanie obu Ameryk i części Afryki. Z Azją nie poszło niestety najlepiej.
Idąc dalej tym tokiem nasze dzisiejsze Państwo w jego obecnej postaci to zasługa również tej Firmy (oczywiście nie wyłączna).
Nasze Państwo działało już w wielu realiach władzy - systemach.
Firma nie. Trwa i będzie trwała tak długo jak długo człowiek będzie chodził po ziemi. Dyskusje tego rodzaju również potrwają mniej więcej tyle.
W Państwie demokratycznym, którym ponoć jesteśmy wszelkie sprawy dotyczące malwersacji, przywłaszczania czy kradzieży rozpatrywane są na podstawie ustanowionego prawa. Aby więc wpłynąć na zdarzenia, o których Pani pisze najpierw trzeba je udowodnić w obliczu sądu i uzyskać prawomocny wyrok... Następnie go wyegzekwować.

Pozdrawiam i powodzenia życzę
Dariusz Gie

PS. Tekst bardzo ciekawy, przejrzyście obrazuje poglądy.
Autor: Dariusz Gie  Dodano: 31-01-2012
romaro
KK tak działa, by wartości chrześcijańskie nie dało się przeliczyć na złotówki.
Autor: romaro  Dodano: 31-01-2012
Rezler Marek - Elementarna sprawa   13 na 13
Kościół w absolutnie każdym państwie jest jemiołą, która ssie i doi, dając w zamian wartości wielce iluzoryczne. Dopóki nie będzie rzeczywistego oddzielenia tronu od ołtarza, dopóty zawsze będziemy wychodzić na jeleni i frajerów. Wina jest w nas samych. Konkordat swymi wstępnymi ustaleniami zaskoczył samych hierarchów, którzy wtedy, przed laty, nawet nie śnili o beneficjach, jakie świecka władza sama wpychała im w ręce. Tylko ciężki frajer nie wziąłby tego, co mu wciskają. Początek dała Hanna Suchocka i jej ekipa. Teraz już się tak rozbestwiono, że rozwinięto szeroki front dojenia, oparty na żądaniach. Punktem wyjścia, startu wszystkiego w tej sprawie, jest poziom ogólny społeczeństwa. W gruncie rzeczy słabo wykształconego, słabo otwartego na świat, ochoczo podporządkowującego się tym, którzy myślą za nich. Będzie tak dopóty, dopóki ambona będzie w stanie sterować wynikiem wyborów. A masełko na chlebku jest najważniejsze. Z kolei Kościół nie daje absolutnie żadnej gwarancji lojalności wobec swych dobroczyńców. Niejeden z darczyńców ostro się poślizgnął na swej wazelinie. A jednak... Owa 1/3 społeczeństwa, ciemna, sterowana z ambony, niekiedy ma głos decydujący o tym, co się dzieje w kraju. Do pewnych postaw i zachowań trzeba dorosnąć. Do  w pełni obywatelskich także.
Autor: Rezler Marek  Dodano: 31-01-2012
wmucha   1 na 1
Gdyby te pieniądze państwa przestały być wyrzucane a zostały poprawnie zainwestowane to nasze państwo prawdopodobnie (przez tyle lat wyrzucania praktycznie tych pieniędzy) miało by znacznie mniejszy problem finansowy i poprawiło by się wiele filarów takich jak służba zdrowia czy emerytury.

Politycy kradną i kombinują na lewo ale przy kościele są jak dzieci kradnące lizaka ze sklepu.
Autor: wmucha  Dodano: 31-01-2012
Ann K.   10 na 10
@hanibal No niestety na prąd w Kościołach też robimy ściepę:D W sumie to jest coś o czym większość ludzi nie wie, bo nigdzie oficjalnie nie było wpisane, takie troszkę utajone pasożytnictwo, dlatego zastanawiam się: skoro o czymś takim długo nie wiedzieliśmy to może o czymś jeszcze nie wiemy?
życzę taki prezydentów miast nam wszystkim:
www.nowiny24.pl(*)0122%2FSTALOWAWOLA%2F945524036
Autor: Ann K.  Dodano: 31-01-2012
Wściekły Azot - Napiszesz takiemu Jarkowi B.   9 na 11
z detalami na ile, jak i gdzie kler okrada Polski budżet na tłuste dziesiątki miliardów, a ten Ci rozpyli mgłę "składek zdrowotnych", miotając liczbą 1400 "złoty". I lokaj może czuć się wspaniale, skoro biskup sprawił mu liberię w złotym kolorze...
Autor: Wściekły Azot  Dodano: 31-01-2012
hanibal - motyla noga mać   3 na 3
" jak wyliczyć koszt elektryczności zużytej przez niektóre budynki kościelne, skoro nie mają one liczników, są podłączone do sieci oświetlenia ulic i są opłacane przez samorządy z naszych podatków?" To nawet na prąd dla kościoła robimy ściepę ?
Autor: hanibal  Dodano: 31-01-2012
boniek
Pani Teresa nie jest już przewodniczącą RACJI.
Autor: boniek  Dodano: 31-01-2012
Pietrzyk - Odwracanie kota...   17 na 17
No i znalazł się pierwszy obrońca uciśnionych. Prawda, że "pracownik zarabiający 3600 brutto" i każdy inny również lwią część swego zarobku oddaje państwu. Tak tworzy się budżet, z którego można odpowiednio korzystać. Oczywiście "odpowiednio" nie znaczy sprawiedliwie. Z tej wspólnej kasy ogromna część idzie (nie sama rzecz jasna) na klesze potrzeby, między innymi na wiele ich emerytur i rozmaitych zachcianek. Zwykły obywatel sam musi sobie wypracować emeryturę, sam płaci składki zdrowotne etc.. Z jego (czytaj "zwykłego obywatela")składki korzysta pasożytnicza zgraja, która jest traktowana jak święta krowa. Dlatego nie ma na to, na co w normalnym państwie być powinno. Z jawnie agresywnego ataku Jarka B. wnioskuję, że jest On albo beneficjentem korzyści albo te korzyści rozdziela. Albo jest zaślepionym ultrakatolickim obrońcą "prześladowanego kościoła".
Autor: Pietrzyk  Dodano: 31-01-2012
Jarek B.
Przytaczanie w tekście o finansowych "nadużyciach" Kościoła historii o biednej kobiecie ze wsi sugeruje, że ta instytucja religijna ma z tym coś wspólnego, a remedium na wyjście z nędzy ma być nie tylko odebranie pieniędzy Kościołowi, ale i zwiększenie wydatków na sferę socjalną. Oczywiście lewicowca działaczka już nie wie, nie interesuje się tym lub umyślnie pomija fakt, że pracownik zarabiający 3600 brutto oddaje Państwu Polskiemu 1400 złoty na składki emerytalne, rentowne, zdrowotne oraz podatek przy czym, gdy obywatel chce pójść do lekarza to musi za tę"opiekę zdrowotną" zapłacić jeszcze raz bo w przeciwnym razie z kolejki nie wyjdzie. Autorka również nie napisała ile tracimy na składkach zdrowotnych, które nie zasilają naszych zapotrzebowań emerytalnych, jakie by one nie były, bowiem idą na bieżące wydatki. Wszystko to są dobrotliwe wymysły zwolenników państwa socjalnego, którego autorka bezczelnie kłamie, że poprawą losu materialnego obywatela polski powinno zająć się państwo, a płatnikiem tego systemu oczywiście powinien zostać ten sam obywatel polski. Przy czym o ile Kościół przeszkadza o tyle cały mechanizm rabowania pieniędzy jest OK - chodzi jedynie o bezpośrednich beneficjentów. Zrozumiałe.   
Autor: Jarek B.  Dodano: 31-01-2012
Poltiser - gorzkie żale!   1 na 1
Nie ma co pomstować!
Trzeba liczyć i publikować!
Kto, kiedy, co i za ile?
Bezsilność kończy się na jawności...
Bardzo rzeczowy artykuł.
Autor: Poltiser  Dodano: 31-01-2012
don vito - łajdacka pazerność kleru   14 na 14
watykańskiego i zbrodnicza wobec tych pasożytów hojność i uległość władz państwowych to wina, przede wszystkim, obywateli Polski!!! To nasza wina! Dopóki my będziemy przeżarci hipokryzją i sami będziemy spolegliwi wobec czarnych pijawek, dopóty władza będzie płaszczyć się naszym kosztem przed nimi. Łapczywie czytając statystyki tzw. wiernych i przeliczając to wszystko na głosy wyborcze. Wahadło antyklerykalizmu jeszcze za słabo się rozhuśtało, aby dało się to szybko zmienić, niestety. Zbyt duża część Polaków jest zaczadzona marnym religijnym narkotykiem. Narkotykiem na miarę słoika z klejem. A ten lubi robić dziury w mózgu.
Autor: don vito  Dodano: 30-01-2012
Wądołowski Paweł - cena   14 na 14
Płacimy za ideologię i za skłonność ufania tym, którym wydaje się, że posiedli władzę. To nawet nie ich wina. Wszyscy jesteśmy zakładnikami pazerności. Problem w  tym, że większość robi to za cene wegetacji, zdecydowna mniejszość za cenę mało istotnego  umniejszenienia środków na spłatę zobowiązań. Zastanawiam się, kiedy autorzy Racjonalisty dostrzegą obok istotnego zagrożenia, jakim są instytucjonalne religie, także absurd kreacji pieniądza? Jakim kosztem się to odbywa? Bez pieniędzy i wsparcia materialnego współczesne religie byłyby wyłącznie mitem na miarę mitów greckich. Chociaz to właśnie mity tworzą pieniądze.     
Autor: Wądołowski Paweł  Dodano: 30-01-2012
Ondraszek - A ile tracimy ?
To smutna prawda. Wszyscy niby o tym wiedzą, a jakby nikt nie wiedział. Ja proponował bym głośno mówić, ile tracimy przez pazerność i chciwość Kk, co byśmy mieli gdyby nie ta danina. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, to świecka władza im to oddaje lekką ręką. Podobno są wybrańcami narodu. Nasza władza jest uzależniona mentalnie od wypasionych i wypielęgnowanych przedstawicieli Kk. Dziwne, że odnośnie "ACTA" potrafimy się zjednoczyć i protestować, ale o własne pieniądze nie potrafimy się upomnieć. Gratuluję odwagi Autorce i życzę aby artykuł trafił do jak największej liczby myślących ludzi. Pozdrawiam.
Autor: Ondraszek  Dodano: 30-01-2012
myprecious
Gdy ludzie dają na tacę - nie ma żadnego bezpośredniego problemu, choć i tutaj kościół traktowany jest ulgowo nie płacąc podatku. Ale gdy KK przyssany jest do każdego fragmentu aparatu państwa i ssie kasę głównie po to, by produkować sobie tych dających na tacę, wzmaga się we mnie złość. To błędne koło, które ciężko bedzie rozbroić, jeśli w ogóle to możliwe.
Autor: myprecious  Dodano: 30-01-2012

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365