Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
196.128.693 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29023 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 621 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Komentarze do strony Trzy drogi współczesnego kina

Dodaj swój komentarz…
Scarabaeus   1 na 1
Miło poczytać na tym portalu i o kinie. Cieszy bardzo ta różnorodność a i sam artykuł ciekawy. Nie mogę się jednak do końca z nim zgodzić.

"Pastiszowe odwoływanie się kina do siebie — zafascynowanie samym sobą, technika trójwymiarowa albo „dokumentalne fikcje" — fascynacja rzeczywistością — czas pokaże, co przetrwa."

Przede wszystkim te trzy zaakcentowane trendy nie rywalizują ze sobą. Łatwo wyobrazić sobie pastiszowe odwołanie się kina do siebie w 3d, czy pastisz dokumentalnej fikcji w 3d. Nic nie stoi na przeszkodzie by przetrwały wszystkie trzy jak i żaden z nich. Dodatkowo trendy te nie są jakimiś specjalnymi nowościami. Sam autor podaje przykłady filmów z przed 16 lat a i starsze pewnie by się znalazły. Nie są też moim zdaniem one specjalnie charakterystyczne.

Właśnie co przyznano Złote Globy. Najlepszym filmem, w kategorii dramat został "The Social Network" . Niestety nie oglądałem go, ale z recenzji wynika, że nie podpada on pod żadną z wymienionych przez autora kategorii. Wiele wskazuje na to, że film odniósł sukces tylko dzięki popularności portalu Facebook.
Wygląda na to, że w najbliższych latach w kinie nie będą najważniejsze jakieś konkretne trendy a marketing.
Autor: Scarabaeus  Dodano: 19-01-2011
Reklama
Scarabaeus - cz II
Co do samego 3D, to niestety będzie on pewnie przyszłością kina. Piszę niestety bo osobiście nie trawię tego obrazu. Nie żeby był brzydki ale dla mnie jest on przesłodzony i kiczowaty jak przysłowiowy obraz jelenia na rykowisku. Trzeba się jednak przyzwyczajać. Pierwsze filmy były nieme i śmiano się z pomysłu udźwiękowienia. Później przyszedł czas na kolor. Do dziś jeszcze wiele osób mówi o obrazie czarno-białym jako o szlachetniejszym, mimo wszystko to jednak kolor króluje. Pewnie i z 3D też tak będzie. Obym się mylił.
Autor: Scarabaeus  Dodano: 19-01-2011
Bill Kilgore - Kinematografia i quasi- dokument
Szkoda, że nie wspomniał Pan o "Fourth Kind", znam sporo ludzi, którzy nadal święcie wierzą, że to wszystko "fakty autentyczne"... Bardzo trafna uwaga na temat archiwum policyjnego, sam miałem dokładnie takie same przemyślenia.
Gdybym miał wymienić trzy filmy ostatniej dekady, które mnie najbardziej wstrząsnęły- "Watchmen", "Inception" i "Dark Knight". Wspólnym mianownikiem są interesujące wątki etyczne i swoisty "zeitgeist". Incepcję ponadto zręczny reżyser (tu typowałbym Kubricka) mogłby nakręcić i 30 lat temu, bez lukru CGI a nie straciłaby nic ze swojej siły wyrazu. Oczekuję też ze zniecierpliwieniem prequelu "The Thing", choć po remake'u "Koszmaru z ulicy Wiązów" obawiam się najgorszego, tj. równie monumentalnej katastrofy.

Pozdrawiam serdecznie Kinomanów!
Autor: Bill Kilgore  Dodano: 19-01-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365