Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
166.383.670 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7332 tekstów. Zajęłyby one 28943 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 532 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Życie można zrozumieć patrząc nań wstecz. Żyć jednak trzeba naprzód."
Komentarze do strony Metropolita i myśli falliczne

Dodaj swój komentarz…
Poltiser - Bóg urojony (s. 377)   1 na 1
http://www.youtube.com/watch?v=D7JscsZ-52o
;-)
Autor: Poltiser  Dodano: 21-07-2013
Reklama
Adam Żuchowicz   10 na 12
Elity są odbiciem społeczeństwa, a byt kształtuje świadomość. I choć to truizm, to jednak daje nadzieję na zmiany naszej mentalności. Ja liczę na młodych ludzi wyjeżdżających do bogatych krajów zachodu. Część z nich wróci, a część nawet jeżeli tam zostanie, to będzie poprzez swoich znajomych, mieszkających w kraju, kształtować poglądy religijne. Kościół świetnie zdaje sobie z tego sprawę i z pewnością będzie używał swojego niewyobrażalnego bogactwa do zatrzymania, a przynajmniej znacznego spowolnienia wychodzenia Polaków z zaściankowego skansenu, jakim na razie jest nasz kraj. Na szczęście tama jaką kk stawia rozumowi coraz bardziej przecieka i w końcu pęknie, a ludziom używającym mózgu nie zostaje nic innego jak dziurawić ją gdzie się da :-)
Autor: Adam Żuchowicz  Dodano: 21-07-2013
olrob - obsesja na punkcie Hosera  -9 na 11
Nikt nie słyszał słów abp Hosera, oprócz ks Lemańskiego, który z jakiegoś powodu postanowił ukrywać antysemickie wybryki Hosera na 3 lata. Ujawnił je gdy popadł w konflikt z Hoserem. Z tego powodu informacje o antysemityźmie abp Hosera są mocno wątpliwe, a wyciąganie daleko idących wniosków jest nadużyciem. Niektórzy wierzą w słowa ks Lemańskiego, jak w prawdy bojawione. Tymczasem może się okazać że ks Lemański będzie musiał odszczekiwać przed sądem.
Autor: olrob  Dodano: 21-07-2013
Szarycz Zbigniew - tertium non datur   4 na 4
Ponieważ abp Hoser, poprzez komunikat kurii, zaprzeczył słowom księdza Lemańskiego, łże ksiądz lub biskup. Który będzie się smażył w ogniu piekielnym?
Autor: Szarycz Zbigniew  Dodano: 21-07-2013
Fascynat  -9 na 9
@Olrob: Ano właśnie. Tylko że w walce ideologicznej nikt nie baczy na domniemanie niewinności i tłumaczenie niejasności na korzyść oskarżonego. Mnie z kolei ciekawi ten sklerykalizowany i zdewociały polski mainstream. (Wiadomo, jak się czegoś bardzo szuka, to się to znajdzie. Wiele też zależy od tego, co się pod tym słowem kryje.) Jeśli jednak mainstream jest tym, co myślę, to najwyraźniej nie żyjemy na tej samej planecie. A w ogóle to nie rozumiem co było takiego strasznego w tym pytaniu. Chyba że rozpatrujemy rzecz w odniesieniu do słów "mądry Żyd to zakonspirowany Żyd". W takim przypadku sytuacja staje się bardziej czytelna.
Autor: Fascynat  Dodano: 21-07-2013
Pery77 - Ostatnie komentaże są potwierdzeniem   3 na 5
Potwierdzeniem tego jak zindoktryzowany katolicko mamy naród. Nawet na Racjonaliście znajduja się antysemici i obrońcy kościoła
Autor: Pery77  Dodano: 21-07-2013
Pingwin - @Fascynat   7 na 7
Co nie szokuje u żula, to w przypadku, jak by nie było, hierarchy raczej ... zaskakuje, nie? Chyba, że założyć, że żul może być hierarchą ...
Bardziej istotny jest "kierunek obrony" hierarchy. Znikoma część poddaje w wątpliwość fakt zaistnienia takiej wypowiedzi, natomiast większość "obrońców" twierdzi tak, jak Ty = "nic złego w tym pytaniu nie było".
No, skoro tak, to może odpowiesz publicznie na parę "w tym duchu" postawionych pytań? Nie, nie podam Ci przykładów. Myślę, że możesz je sobie sam postawić ... Tak dla "sportu" ...
Autor: Pingwin  Dodano: 21-07-2013
Wojciech Siarkiewicz - nie na temat ale dla mnie ważne
Czy "mainstream" to to samo co "główny nurt'"?
Autor: Wojciech Siarkiewicz  Dodano: 22-07-2013
Czarnecki Radosław - @Siarkiewicz
Tak można domniemać i traktować to środowisko - inaczej: nadające ton i trendy reszcie społeczności (w dobie przekazu "obrazkowego", "oglądactwa" i wszech obecnej reklamy to osoby pokazujące się - lub pokazywane - w  tv i mediach elektronicznych, stanowiące jakąś formę modelową, ideową, estetyczną, życiową etc dla "reszty").  
Autor: Czarnecki Radosław  Dodano: 22-07-2013
Wojciech Siarkiewicz - @Czarnecki Radosław   5 na 5
What, the f..k is going to happen to the beautiful Polish language? Why, why the Poles themselves don't like it? Well - it must be Jews behind it...
After all they killed Christ!
Autor: Wojciech Siarkiewicz  Dodano: 22-07-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365