Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.160.870 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3605 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Dzięki Bogu, siedzę u stóp Darwina i Huxleya.
Komentarze do strony Mapa Gomberga

Dodaj swój komentarz…
DrHofmann   4 na 4
Woda na młyn zwolenników spiskowych teorii dziejów: NWO i Iluminati!
Autor: DrHofmann  Dodano: 14-08-2013
Reklama
Hodża   5 na 7
W artykule zabrakło mi istotnej informacji, któż to był ów Gomberg. Szukanie w Wiki nie przyniosło rezultatów. No cóż, wobec tego pozostaje tylko jedna możliwość: zważywszy na nazwisko oraz to, jak świetnie zakamuflowany był to Gomberg, mamy nareszcie w ręce twardy dowód na to, że to Żydzi przygotowali całą tę wojnę. Napisali scenariusz i go zrealizowali.
No tak. Proste? Proste. Tylko dziwne wydaje się, czemuż te Gombergi tak się afiszowały ze swoimi planami, ujawniając istnienie wielkiego Wszechświatowego Spisku. A może byli aż tak perfidni, że w ten sposób jeszcze lepiej się kamuflowali... Zagadka goni zagadkę, tajemnica tajemnicę. Przydałby się Pan Samochodzik ze swoim wehikułem :))
Autor: Hodża  Dodano: 14-08-2013
Unulfo - Wolę inne teorie spiskowe   2 na 2
Podobno, jak się wpisze w Google dowolną nazwę narodowości + to, to wówczas wyskakują różne podpowiedzi. Na przykład "Polacy to..." i Google podpowiada "Polacy to bydło". Albo "Hiszpanie to..." i Google podpowiada "Hiszpanie to nieroby". Ale proszę spróbować z Żydami. "Żydzi to..." i co Państwu podpowiada dobry wujek Google? Przypadek? ;)
pokazywarka.pl/mrpmme/
Autor: Unulfo  Dodano: 14-08-2013
sinapis - Post victoria
Burza w szklance wody. Ktoś (może i jakiś Gomberg) sobie pofantazjował, rysując mapę przyszłego świata, i tyle. Podobieństwo do stanu faktycznego po 45. jest mocno zgrubne, mało pokrywa się z rzeczywistością. Zresztą nawet sama mapa w swoich zarysach dość ogólnie kojarzy się z tym, co można ujrzeć w jakimś szkolnym choćby atlasie.
Autor: sinapis  Dodano: 14-08-2013
Szarycz Zbigniew - tańcowały dwa Michały   1 na 1
Powojenny układ dwubiegunowy okazał się być układem stabilnym. Bomba atomowa skutecznie hamowała zapędy "jastrzębi" i wymuszała myślenie o pokojowej koegzystencji.
Z chwilą upadku ZSRR, który zaplątał się we własne nogi, układ równowagi przestał działać. Powstał biegun trzeci - Chiny. Na naszych oczach rodzi się biegun czwarty - Indie i Bliski Wschód. Jesteśmy świadkami powstawania Wielkiej Niestabilizacji.
Autor: Szarycz Zbigniew  Dodano: 15-08-2013
Frank Holman - Historia
Historia jest bardzo ciekawa. Zwłaszcza taka historia, która z różnych przyczyn nie stała się w pełni następnie teraźniejszością. Ale myślę, że my racjonaliści już potrafimy zaakceptować fakt, że historia nie jest liniowa jedyna i święta, wiele w niej fałszerstw, zamazywania zwłaszcza - pisana była zawsze przez największych z największych zwycięzców. A przecież tak jak i teraz - zawsze był nie jeden, a co najmniej tysiące liczących się polityków, i każdy miał własne interesy. Jedne się udało zrealizować, inne nie, historycy potem często oceniaja i opisują to wszystko w dopuszczalnym oficjalnym kontekście - poprawności politycznej zwycięzcy. Każdy udany, załatwiony lokalny interesik, musi być co najmniej niesprzeczny ze słuszną linią zwycięskiej władzy, bo inaczej - jakaż by ona była zwycięska. A podumowując ogólne fakty: jeśli zdarzył się taki moment w dziejach, a zdarzył się, że kilku panów faktycznie rozgrywało losy całego świata i wszystkich narodów, a ich celem było, aby nie doszło do III Wojny, to co - nie udało się ? Przecież udało. A że przy okazji malutcy dokoła rozgrywali swoje własne sprawy - samo życie wielu miliardów ludzi.
Autor: Frank Holman  Dodano: 16-08-2013
Arminius - strategia kalego?   1 na 1
Jak papież mówi o wpływach masonów - to od razu jest bezlitośnie sekowany, także na stronach "Racjonalisty". A zaraz potem (czy też przedtem) pojawia się tekst, jak ów komentowany, z którego jasno ma wynikać, że istnieją jednak jakieś "kręgi władzy" które jednak mają wiele do powiedzenia za kulisami oficjalnych wydarzeń. Rozumiem że te "kręgi władzy" to zgrabny eufemizm na masonów?
Autor: Arminius  Dodano: 18-08-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365