Do treści
Światopogląd
Religie i sekty
Biblia
Kościół i Katolicyzm
Filozofia
Nauka
Społeczeństwo
Prawo
Państwo i polityka
Kultura
Felietony i eseje
Literatura
Ludzie, cytaty
Tematy różnorodne
Znalezione w sieci
Współpraca
Pytania i odpowiedzi
Listy od czytelników
Fundusz Racjonalisty
Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
259.839.631 wizyt
Ponad 1062 autorów napisało
dla nas 7343 tekstów.
Zajęłyby one 28930 stron A4
Wyszukaj na stronach:
Kryteria szczegółowe
Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..
Ostatnie wątki Forum
:
O Trójcy św., aniołach, szatanie ..
Trójca Święta w Biblii
koncepcja dwupostaciowej energii ..
Wołyn, UPA, wojna na Ukrainie i m..
Rozmowy z duchami
Tajemnice Sodomy i Gomory
Dogmaty religijne, racjonalizm or..
prawy policzek
Europejski kult starości, ugorów,..
Ogłoszenia
:
30 marca 1689r w Polsce
Ostatnio rozważam wdrożenie Symfonii w chmu..
Jakie są rzeczywiste koszty wdrożenia AI
dobre szkolenia lub materiały dotyczące Arc..
Dodaj ogłoszenie..
Czy wojna USA/Iran skoczy się w 2026?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
Oddano 75 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Stanisław Lem -
Opowieści o pilocie Pirxie
Tomasz Kośmider, Marek Wesołowski (red.) -
Kler w armii ludowej. Duszpasterstwo wojskowe w Polsce w latach 1945-1956
Ars Regia. Czasopismo poświęcone myśli i historii wolnomularstwa. Nr 1/1993
Mariusz Agnosiewicz -
Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
Anna Bojarska -
Kozzmoss!
Znajdź książkę..
Sklepik "Racjonalisty"
Mariusz Agnosiewicz -
Heretyckie dziedzictwo Europy
Mariusz Agnosiewicz -
Kryminalne dzieje papiestwa tom I
Złota myśl Racjonalisty:
Zawsze przebaczaj swoim wrogom : nic nie zdoła bardziej ich rozzłościć.
Oscar Wilde
Komentarze do wiadomości :
Akcja "Dziewięcioro Sprawiedliwych"
Wpisz swój komentarz do wiadomości
Aleksandr0 - hmm
Jak mam byc szczery, to nie mam pojecia po cholere racjonalista to popiera.. bylo nad tym chociaz jakies glosowanie np redaktorow racjonalisty??
Autor:
Aleksandr0
Dodano:
28-06-2006
Reklama
taus@gazeta.pl - nie popieram
Gdyby byli sprawidliwi to wstrzymali by się od głosu.
Owszem klimat, oraz wypowiedzi niektórych polityków faktycznie wskazują na
występowanie homofobi i nietolerancji, ale jak to u nas zwykle bywa kończy się
na gadaniu. Owszem w czasie parad zdarza sie ze banda pijanych kiboli porzuca
jajkami, troche sobie pokrzyczy i tyle.
Każdy kto był choćby na ostatniej paradzie w krakowie mógł zauważyć jak bardzo
róźniły sie wielkościa obie strony, tych anty była garsta...margines.
Kilka argumentów przeciw rezolucji.
Jak już mówiłem u nas konczy się na gadaniu, natomiast w innych krajach różnie
bywa.
To nie u nas, ale na Łotwie wprowadzono do konstytucji zakaz zawierania
małżeńśtw jednopłciowych, takie rozwiązanie być może zagości
W Polsce demonstracje środowisk homoseksualnych odbywają się legalnie i mają
ochronę policji (z niechlubnym wyjątkiem Poznania, ale była to decyzja
polityczna łamiąca prawo). Natomiast w Bułgarii i Rumunii, czyli w krajach
które wkrótce wejdą do wspólnoty policja tak rozgoniła parady, że homo nawet
nie próbują powtarzać inicjatywy. Na Słowacji nie jest dużo lepiej, a w Rosji
dochodzi ciagle dochodzi do aktow agresji na członkach różnych mniejszości.
No i u nas nie doszło do zamachu mającego nietolerancyjny podtekst na czyjeś
życie.
Owszem odstajemy trochę stopniem tolerancji od krajów starej uni, ale pod
wzgledem ale na tle nowej 10 wypadamy całkiem dobrze.
Smutny śmiech wywołuje u mnie fragment rezolucji:
"W Polsce nasila się nietolerancja wywołana homofobią"
Nasila się ??? Nie powiedziałbym, przecież w publiczniej homoseksualizm w
Polsce pojawił się raptem kilka lat temu i cały czas w niej istnieje, czy prawo
do przedstawiania swoich racji w ogólnopolskich mediach to ograniczenie przejaw
homofobi?? Przedtem problem homoseksualizmu w szerokiej debacie właściwie nie
istniał !!! Z wyjątkiem może jednego większego incydentu mam na myśli
przeprowadzoną jeszcze w PRL akcję "Hiacynt". Sądze, że nic gorszego w Polsce
sie tym środowiskom nie przytrafiło.
Kolejnym argumentem na nasilanie się homofobi na pewno jest to, że teraz nikt
już nie waży sie zabronić parady co na początku szerszej działalności miało
miejsce, owszem nadal nie jest idealnie, zmieniaja trasy, czasem na wniosek
jakieść katolickiej organizacji przyczepią sie do tego czy owego ale ogólnie
wszystko idzie w dobrym kierunku.
Co do zarzutów o antysemityzm, to największa partia neonazistowska działa w
kraju za nasza zachodnia granicą.
A zarzut ksenofobi to śmiech na sali. 1-1,5 mln ludzi która od naszego wejscia
do Uni wyjechała zagranice, jest świetnym argumentem na poparcie tej tezy :-)
Moi zdaniem polskie społeczeństwo jest w większości tolerancyjne (co wcale nie
oznacza zgody na postulaty organizacji homoseksualnych). Nietoletancja wcale
się nie nasila, po prostu jej piewców głośniej słychać z uwagi na taki a nie
inny skład rządu. Dlatego będąc europosłem najpewniej wstrzymałbym się od głosu, albo głosował bym przeciw.
PS. zauważyliście ze o RM ostatnio ucichło ??
PS2. Żeby nikt mi niczego nie zarzucał, w wyborach głosowałem na lewice, ponadto uczestniczyłem w 3 marszach równości.
Autor:
taus@gazeta.pl
Dodano:
29-06-2006
Darek - Pff..
Racjonalista apolityczny? Wiem, to stara "wiadomość", niemniej jeśli niewiele się tu od pojawienia się tego apelu zmieniło, to raczej przestanę kibicować temu portalowi. Paskudne lewactwo i poprawność polityczna.
Autor:
Darek
Dodano:
22-09-2008
Wróć do wiadomości..
Aby dodać komentarz, należy się zalogować
Zaloguj jako
:
Hasło
:
Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a -
załóż konto..
Reklama
[
Regulamin publikacji
] [
Bannery
] [
Mapa portalu
] [
Reklama
] [
Sklep
] [
Zarejestruj się
] [
Kontakt
]
Racjonalista
©
Copyright
2000-2018 (e-mail:
redakcja
|
administrator
)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365