Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
170.655.384 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 1201 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Mity religijne ze względów zasadniczych nie mają dla mnie znaczenia, choćby dlatego, że mity różnych religii przeczą sobie wzajemnie. Jest przecież czystym przypadkiem, że urodziłem się tutaj, w Europie, a nie w Azji, a od tego przecież nie powinno zależeć, co jest prawdą, a więc i to, w co mam wierzyć. Mogę przecież wierzyć tylko w to, co jest prawdziwe."
 Religie i sekty » Nowe ruchy religijne

Chrześcijańska Misja dla Studentów

Oto ma nadejść koniec, Chrystus w girlandach zstąpi na chmurce po „swoich". Zapytują się poważnie: "Czy na pewno jesteś przygotowany na 1 stycznia 2000 r.?". Okazuje się, że „tylko w Panu Jezusie jest ratunek od należnej ci kary piekła wiecznego"; "Pan Jezus wraca po swoich"; "UWAGA! — jeżeli nie jesteś jeszcze zbawiony, to przeczytaj wpierw o Bożym planie zbawienia. Gwarantujemy: jeżeli jesteś jeszcze na swojej drodze do piekła należnego Ci za twoje grzechy — te artykuły będą dla ciebie nieprzyjemne — i może nawet się na nas obrazisz"; „wieczne bezpieczeństwo przez krew"; Grzesznicy w rękach rozgniewanego Boga"; „chwała krzyża"— wita nas sekta z Wrocławia. Oto dowód jak nisko może upaść człowiek, jakim głupcem się może stać - zobacz jako ciekawostkę. W dziale niebezpieczne grupy religijne, które jak zwykle warto czytać (ciekawie jest oglądać wzajemne wytykanie błędów między odłamami chrześcijaństwa), znajdziemy: mormonów, russelitów (bo nie wierzą w piekło, a to ciężki grzech), Studentów Biblijnych (patrz niżej ich grupa dyskusyjna), jehowitów i ...katolicyzm. Wierzę, że studenci odrzucę tę „misję". Wiarygodność sekty „umacnia" podanie wyłącznie kontaktowej skrytki pocztowej.

Co ciekawe wierzą oni w Trójce.


 Podobna tematyka na: Strona internetowa
 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Chrztowcy
Christianie

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (2)..   


« Nowe ruchy religijne   (Publikacja: 25-07-2002 )

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 1433 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365